FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua in finala Cupei-Uefa?

«1238»
S`PP_feroce07.02.2006 12:16

Care ar fi probilitatile ca Steaua sa ajunga in finala cupei UEFA cu antrenorul Cosmin Olaroiu,si cu lotul pe care il poseda? :?: :?: :?: :!:

FANATIK RED-BLUE07.02.2006 12:21

Mai bine faceai un poll cu optiunile urmatore: 0%, 10%, 20%, 30%, 40%, 50%, 60%, 70%, 80%, 90%, 100%.

S`PP_feroce07.02.2006 12:53

Ok,acortati Stelei un procent de 0%,10%,20%,30%,40%,50%,60%,70%,80%,90%,100%.Daca se califica in finala cupei UEFA sau nu cu lotul si antrenorul pe care il are!!!

strezahuzum07.02.2006 12:55

Sansa de ne califica in finala 8O 8O ???

Cred ca e cam exagerat aici. Maxim 10-15% sanse, cu indulgenta. E lung drumul pana acolo, si echipa noastra, desi are un 11 de baza bun, nu dispune de rezerve la inaltimea titularilor. Si mai prind si acestia o zi proasta din cand in cand. Asa ca, sincer sa fiu, nu cred intr-o calificare in finala. Daca am atinge semifinalele, as fi SUPER FERICIT ... ar fi o performanta cum nici nu visam acum 2-3 ani !

FANATIK RED-BLUE07.02.2006 13:00

Ce pesimist poti fi...

Virgil07.02.2006 13:16

Cred ca sunt posibilitati de a ajunge in finala.Cel putin pana in sferturi putem nutri sperante,pentru ca ne cunoastem adversarii.Heerenveen si apoi Betis sau AZ.

 

Trebuie sa trecem de patru faze pentru a fi in finala.16-imi,optimi,sferturi,semifinala.Asta ar insemna ca fiecare faza trecuta inseamna 25% din drumul spre finala.

 

Trecand de Heerenv. si de Betis sau AZ,inseamna ca am realizat 50%.

Momentan,pentru acesti 50%,eu sunt 100% convins ca ii vom realiza.Pentru ceilalti 50% cred ca e mai bine sa ne asteptam adversarii pe care ni-i harazeste destinul si apoi sa ne dam cu presupusul.

FANATIK RED-BLUE07.02.2006 13:21

Asa mai merge, virgile. Tu nu gandesti la fel de pesimist ca strezahuzum! Asa zic si eu, avem sanse la inceput dar spre final e mai greu.

I.N.Money07.02.2006 13:53

Din pacate eu cred ca daca o sa trecem de urmatoarele doua tururi o sa apara iar acea automultumire atat de specifica noua romanilor,incat credem ca am realizat deja prea mult.

IONUTZ-CIPRIAN07.02.2006 13:59

:evil: >>>Se poate ajunge in finala,daca echipa joaca cum trebuie si eu spun ca tot 50% avem sanse,cum au putut rusii s-a ia anul trecut,noi de ce nu am putea?!!>>>> :twisted:

George Stan07.02.2006 14:18

Mare minune daca trecem de Heerenveen. Prea mult optimism.

sorin_77707.02.2006 16:59

Cam asa e... intotdeauna ne-am impotmolit cand vedeam in fata un adversar accesibil... Totusi de aceasta data cred ca numai noi suporterii vedem lucrurile asa...

 

PS: Cel mai mare dezavantaj in acest meci este ca nu jucam pe Ghencea returul... MARE DEZAVANTAJ.... Dupa meci, daca e cazul promit ca voi vorbi si despre sansele de a ajunge in finala. Herenveen cred ca ne va fi cel mai dificil adversar. Nu ne motiveaza moral cred...

bostina2307.02.2006 17:02

cu Herenveen nu e cazul sa ne facem mari probleme dar cu Az sau Betis o sa avem mult de tras

alexfilip07.02.2006 20:48
Cam asa e... intotdeauna ne-am impotmolit cand vedeam in fata un adversar accesibil... Totusi de aceasta data cred ca numai noi suporterii vedem lucrurile asa...  

.

 

Vai, nu tzinetzi minte ce optimism domnea inainte meciului cu Rosenborg? Chiar si dupa meciul din Ghencea? Doamne, Tzin minte ca si eu am scris pe aici ca ne calificam sigur, faceam chiar punctajul posibil in grupe...suntem romani...avem un fatalism extraordinar...si ne innecam totdeauna la mal - vom pierde in fatza unei echipe gen Betis, fara indoiala...

 

nu ma judecatzi gresit dar toate performantzele noastre mari au venit in momente in care fatalismul nostru fusese adormit de anumite circumstantze ( parcurs relativ usor, jucatori ce jucau in afara la echipe mari).

Actualmente nu vad nici o circumstantza din asta, vad doar aceiasi jucatori care au pierdut in fatza lui Villareal ( care a pierdut in fatza lu' AZ !! AZ ALKMAAR!!!!!!!) avem echipa prea mare de campionatul nostru, dar un pic peste mediocru in EU. Daca ajungem in semifinal ( sanse de...30%), ne-o luam cu un 3/4-0...

SSK07.02.2006 21:06

Aoleu, George, lighten up a little ! Si eu sunt de acord ca e cam mult optimism cand vine vb de Heerenveen (mai ales ca nici eu nu ma pot abtine :P ), dar de aici si pana la

 

Mare minune daca trecem de Heerenveen.

 

e cale luuuuunga... Hai sa nu cadem in extrema ailalta, ca daca picam cu Barca sau Chelsea ce naiba mai ziceam ?

 

ontopic :

 

am putea ajunge in finala doar cu o conditie : sa nu ne propunem acest lucru la modul serios. Noua romanilor nu ne iese niciodata ! Daca in schimb luam fiecare meci pe rand si jucam cat putem de bine, cu sentimentul de "que sera, sera" ("ce-o fi, o fi", vorba olteanului :P ), atunci chiar am putea ajunge in finala !

crist3a07.02.2006 21:23

Eu cred ca daca Olaroiu nu schimba prea multe in jocul Stelei putem ajunge nu in finala, dar macar in sferturi. Oricum mai trebuie lucrat la finalizare pentru ca atat Cristea cat si Nicolita, Iacob sau Dica rateaza foarte mult.

S`PP_feroce07.02.2006 22:44

Sunt curios ce ce antrenor roman ar putea Steaua sa ajunga in finala.

radoi8608.02.2006 08:20

Emerich Ienei. Doar el a fost singurul care a reusit pana acum! Sper ca anul acesta sa ajunga si Cosmin Olaroiu

BandiT08.02.2006 08:31

hmmmm...finala..cam greu

eu sunt multzumit daca trecem de herenveen si apoi de az sau Betis.

asta inseamna ca intram in sferturi...de acolo..mai vedem.

pe de alta parte mi-ar place sa jucam cu Rapid in Cupa UEFA...asta inseamna finala....

ar fi brici..dar nu cred ca rromii ajung acolo.

deci , in procente , avem in jur de 40% sanse sa jucam finala.

bafta alor nostri..

Bodanel08.02.2006 08:36

eu zic ca o sa castiga si finala daca jucatorii au sa se gandea gandeasca la meciurile care le avem pana in final cum zice SSk "que sera,sera". Eu cred ca daca se joaca cum s-a jucat cu hertha si sampdoria nu vom avea nici o problema in deplasare la hereenven.

strezahuzum08.02.2006 11:38

People ... dar vad ca ati dat drumul carutei optimismului la vale, nu gluma !!

 

Hai sa fim seriosi ... noi am pierdut acasa cu Gloria, in deplasare cu CFR Cluj, ne-am chinuit cu Jiul. Si n-ar fi vorba neaparat de infrangeri sau puncte pierdute, ci de jocul echipei. Care in multe momente a fost sub mediocru, lent, fara imaginatie si angajament.

 

Da,e adevarat ca daca prindem o zi buna putem bate chiar si echipe mult mai bine cotate decat noi. Dar dupa cum am mai zis, e drum lung pana in finala. Eu cred ca vom trece de Heerenveen, apoi orice se poate intampla cu Betis/Alkmaar. Sanse cu adevarat serioase exista asadar pentru calificari in sferturi, dupa parerea mea. Dupa asta insa, indiferent cu cine vom cadea, va fi sigur o echipa foarte puternica. O victorie aici si calificarea in semifinale ar fi ceva cu adevarat extraordinar, "o seara magica", dupa cum le place unora sa spuna. Nu cred insa (da Doamne sa ma insel ) ca putem mai mult de atat. Pur si simplu cam asta e valoarea maxima a fotbalului romanesc in momentul asta. Suntem pe o panta ascendenta, intr-adevar, dar noi ne gandim acuma la finale, cand acum 2-3 ani nici nu indrazneam sa ne gandim la primavara europeana !

 

In fine ... daca se dovedeste ca ma insel si Steaua ajunge in finala, promit ca bat 100 de matanii in fata posterului echipei si fac pelerinaj la Templul Fotbalului Romanesc :lol: :D:D:D

Bodanel08.02.2006 11:46

da am avut meciuri proaste in campionat dar in UEFA am jucat tot timpul bine. chiar si rezervele au jucat mai bine ca de obicei. eu zic daca te inseli sa bati vreo 300 de matanii ca sa ai mai multa incredere in Steaua data viitoare :D

Virgil08.02.2006 11:58

Optimismul nu costa nimic.El este in general,in lumea fotbalului,caracteristic suporterilor.Care privesc cu incredere viitorul.Evident ca inainte de a fi exprimat sunt cantarite sansele.Se bazeaza pe rezultate anterioare obtinute in fata celor mai puternice echipe cu care au jucat.Cum ar fi la noi,Lens,Sampdoria sau Hertha.Le consideram pe fiecare in parte,superioare Heerenveen-ului.

 

Optimismul nu inseamna neaparat sa-ti dai drumul in gol de la etajul 14 si sa crezi ca vei ateriza bine merci jos.Nu!Este produsul sufletului strecurat prin sita ratiunii.

danciu1908.02.2006 14:50

Steaua castigatoarea cupei UEFA 2006!

Optimismul e caracteristic suporterilor,iar dk as spune ca Steaua pierde un meci nu as mai fi suporterul ei.

FORZA Steaua!

IONUTZ-CIPRIAN08.02.2006 16:03

:evil: >>>Un pic de optimism nu strica NICIODATA,ar fi frumos sa ajungem in finala,sau daca nu macar sa ajungem mai departe decat anul trecut si asa cu timpul o sa ajungem mai departe,mult succes!!>>> :twisted:

I.N.Money08.02.2006 19:22

Nu putem momentan sa ne dam cu presupusul daca noi pana acum nu am vazut noua Steaua la lucru.Am vazut niste amicale cu totii care nu spun nimic,sa vedem cu arata Steaua lui Olaroiu si apoi putem sa fim capabili sa dam procente pentru Cupa UEFA si titlu.

«1238»