La cat de mult a fost pupat in fund, Nastasie trebuia sa fie titular acum la echipa mare. Din pacate, nu a demonstrat aproape nimic. Si sanse a primit destule. A primit chiar si ajutor, ca sa fie titular. La Stratila s-a renuntat si pentru el, sa nu va indoiti de asta.
El si cu Vaduva vor muri sperante. Au niste calitati, nu zice nimeni ca nu, dar fotbalisti nu sunt. Si, de cand ii urmaresc eu, nici nu prea au demonstrat ca ar vrea sa fie.
Comparati-l pe Nastasie cu Lazar, Bejan sau Cezar Lungu. La varsta lui, aia erau deja oameni pe care te puteai baza in Liga 2. Pe Nastasie, in momentul de fata, nu te poti baza. Nu reprezinta o solutie sigura.