FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA, discutii generale

«14567810»
Adrian12.09.2011 11:18

Felicitari si la cat mai multe! :)

 

la scrima mai mult este pentru ca vrei sa faci,

Asta inseamna sa fii sportiv adevarat. Sa faci un sport pentru ca vrei tu sa faci, nu pentru bani.

 

Pacat ca nu exista si la noi normalitate, ca sa fie tratati si sportivii adevarati asa cum merita.

Din pacate, romanii au in cap doar dodei, banei si gigei.

 

Inca o data, felicitari!

 

Mandru ca sunt stelist!

red&blue_boy12.09.2011 11:20

Felicitari, Mihai ! Si pentru rezultat, dar si pentru cuvintele spuse.

Doamne, de-ar gandi barem si cativa jucatori de la fotbal ca tine, ca fotbalisti mi-e greu sa-i numesc...

Oameni si sportivi ca tine ne fac cinste!

zob7912.09.2011 11:36

La 20 de ani de la Revolutie, se mai dau grade in politie unor civili pentru a reprezenta ministerul represiunii nationale? Traim intr-o tara unde in orice minut poti fi atacat, tilharit sau omorit de o cioara, unde orice interlop poate face rost de o arma de foc, in schimb politia e ocupata sa pompeze bani si grade in niste aurolaci care, inainte sa-si ia cei 30 de arginti, nu dau macar un search pe google sa vada ce reprezinta dinamwie in istoria sportului si societatii romanesti.

Sincer, nu ma mir ca aia 3 si alte sute de imbecili ca ei au ales clubul javrelor din groapa; cind nu judeci cu inima, n-ai crescut in spiritul Stelei si nu stii istoria poporului asta, n-ai altceva de facut decit sa-ti numeri gradele in oglinda si sa visezi ca-l vei depasi cindva pe Garcea la IQ.

Cu atit mai mult alegerea ta e remarcabila, Mihai; acum, cind prin sectiile CSA bate vintul saraciei, mai ajung sa reprezinte Steaua doar oameni carora le vibreaza inima, nu buzunarul. Prin ei, spiritul stelist supravietuieste, iar noi, cei care va iubim, speram ca intr-o zi veti fi rasplatiti (si) financiar asa cum meritati.

Mihai.Bela13.09.2011 10:15

Va multumesc tuturor pentru urari si pentru tot inca o data!

 

Am o rugaminte; in studioul TVR a venit un baiat care lucra acolo sa imi ia date pentru articolul de pe siteul vostru, nu stiu cum il cheama exact, dar stiu ca am iesit afara sa facem si pozele, banuiesc ca si el este aici inregistrat pe forum sau il cunoaste cineva ..as dori neaparat daca se poate filmarile de la individual de vineri, cele din semifinale cand am tras cu zalomir si finala cu Dumitrescu. Am vorbit cu Alina Alexoi de la TVR si mi-a spus ca saptamana asta ea nu are timp, si ca de abia la sfarsitul lunii. Daca se poate cumva sa ma contacteze aici sau pe un mesaj privat, as fi foarte recunoscator!

 

Mihai Bela

zob7913.09.2011 10:30

Mihai, am primit mesajul tau, dar din pacate eu nu pot sa trimit msg private, habar n-am de ce, asa ca iti raspund aici. Din cite am vazut, Lari a postat autograful tau si poza, deci pe el ar trebui sa-l contactezi.

Mihai.Bela13.09.2011 10:39

I-am lasat mesaj lui Lari, sa speram ca ma poate ajuta. Chiar imi doresc sa obtin filmarile alea, ca pana mi le da Alina, mai dureaza cateva saptamani!

 

zob7913.09.2011 10:43

Nu pot decit sa speculez cu ce e atit de ocupata Alina :)

PS: Faci parte din echipa nationala pt Campionatul Mondial, sau cei trei patrupezi isi au garantate locurile pt eternitate?

Mihai.Bela13.09.2011 11:05

Alina mi-a spus ca este ocupata cu tenisul, ca saptamana asta e Cupa Davis sau ceva de genul asta, si sincer sa fiu nu mai am rabdare inca 1-2 saptamani pana sa pun mana pe filmari.. de aia ziceam ca daca exista cineva care lucra la tvr de pe forumul asta, ma poate ajuta mult mai repede decat ea :)

 

Cat despre Campionatul Mondial si echipa nationala ... nu, nu merg anul asta la mondiale, cei 3 de la Dinamo isi au locurile asigurate... nu vreau sa comentez de ce si cum, pentru ca nu este frumos din partea mea! Important este pana la urma sa se faca rezultat oricine ar merge acolo, sa reprezinte Romania cu fruntea sus si cu zambetul pe buze si sa se intoarca victoriosi cu o medalie cat mai stralucitoare de la Campionatul Mondial! :D

Le reseau pansant13.09.2011 11:08
Va multumesc tuturor pentru urari si pentru tot inca o data!

 

Am o rugaminte; in studioul TVR a venit un baiat care lucra acolo sa imi ia date pentru articolul de pe siteul vostru, nu stiu cum il cheama exact, dar stiu ca am iesit afara sa facem si pozele, banuiesc ca si el este aici inregistrat pe forum sau il cunoaste cineva ..as dori neaparat daca se poate filmarile de la individual de vineri, cele din semifinale cand am tras cu zalomir si finala cu Dumitrescu. Am vorbit cu Alina Alexoi de la TVR si mi-a spus ca saptamana asta ea nu are timp, si ca de abia la sfarsitul lunii. Daca se poate cumva sa ma contacteze aici sau pe un mesaj privat, as fi foarte recunoscator!

 

Mihai Bela

Domnule tin sa iti multumesc din tot sufletul atat pentru victorie cat si pentru omenia de care dati dovada. Faptul ca ati ales sa va inregistrati pe sait si sa vorbiti cu noi spune multe despre caracterul dumneavoastra. Un sportiv campion national a ales sa se inregistreze si sa vorbeasca cu sustinatorii clubului la care activeaza pentru noi este ceva extraordinar.

 

Cred ca sunteti printre putinii care au facut acest lucru si cel mai important ne tratati cu mare respect si modestie.

 

Sincer va spun, in cazuri precum cel de fata imi e rusine de mine si asa de noi/comunitatea noastra ca nu vedem si nu acordam mai multa atentie unor persoane deosebite precum dumneavoastra.

 

In final va mai spun un lucru, la alte victorii tot aici o sa va gasim, dar partea tragica (de care ma tem) este ca pana atunci veti fi uitat si intrat in anonimat, desi mai mult ca la fotbal ar trebui sa va fim alaturi.

 

cu respect

Mihai

Costi13.09.2011 16:05

Dupa ce Mihai Bela a iesit campion national in urma cu cateva zile, Ana Maria Branza ii calca pe urme, castigand campionatele nationale de spada. Podiumul a fost completat tot de 2 steliste, Simona Deac si Simona Alexandru.

 

Felicitari fetelor!

 

http://Steaua.ro/sporturi/2011/09/13/ana-m...onala-la-spada/

Mihai.Bela15.09.2011 11:41

Salut. Dupa cum am promis, am descarcat pozele pe care le-am facut la finale si le-am urcat pe blogul meu personal. Aici aveti 2 poze, restul le gasiti la http://Steaua.ro/mihaibela/

 

Sper sa va placa! Va astept cu intrebari si discutii!

4.jpg

2.jpg

Lari15.09.2011 11:51

Ultima poza este absolut fabuloasa! Un Stelist, cu mainile ridicate, in semn e victorie, printre plouatii aia. :w00t:

 

MULTUMIM, DOMNULE! :worthy:

f234567k15.09.2011 12:52

Superba poza in care Mihai e pe cea mai inalta treapta a podiumului. Multa sanatate, campionule! :drunk:

red&blue_boy15.09.2011 14:37

Mie imi place si aia in care iti ia o fatuca interviu, cand stai relaxat, cu mainile in sold! :)

Mihai.Bela19.09.2011 16:42

Am primit astazi filmarile de saptamana trecuta de la Campionatul National, vreau sa multumesc aici celor care s-au ocupat sa le faca si sa le reproduca, au dat dovada de seriozitate si de caracter!

 

Va astept pe blogul personal http://Steaua.ro/mihaibela cu alte intrebari si cu noi subiecte de discutie!

 

O zi placuta va doresc!

albanezul23.09.2011 08:27

Ce tare,si ce mica e lumea. Acum multi ani cand faceam si eu scrima la CSS Slobozia,am avut concurs la Brasov,si tin minte ca am tras si cu tine,ca eram in aceeasi grupa.

M-ai batut,normal,dar eram cam nervos (nu imi placea sa pierd si nici acum nu imi place). Mi-a ramas in cap numele tau,Bela, si cand am vazut articolul m-am gandit "oare nu o fi pustiul din Brasov care m-a batut rau la concursul ala?"

Dupa ce am citit articolul,am realizat ca nu putea fi altul.

Felicitari pentru rezultat si mai ales felicitari pentru drumul ales in viata - un sportiv desavarsit!

Mihai.Bela27.09.2011 09:12

Cand eram mici stiu ca faceam concursuri aproape la 2 saptamani, cate o cupa ceva.. pentru a capata experienta necesara si pentru a vedea nivelul dupa o saptamana buna de `munca` . La nationale stiu ca era jale, era concurenta foarte mare, mai ales din partea celor de la Iasi. Ce vremuri frumoase, cand se umplea sala atat de sportivi cat si de spectatori la un concurs de scrima.. Cand eram ciutan imi placea foarte mult sa merg la sala, sa ma vad cu baietii , sa stam sa povestim, sa fim cu totii.. era spiritul ala de echipa care facea toti banii :) Pot sa spun ca mai si chiuleam de la scoala sa ma duc la antrenament, asa de captivat eram! Ce vremuri!

 

Ma bucur ca am mai dat aici peste fosti colegi ca tine albanezul, care au facut scrima, stiu cu ce se mananca, si putem dezvolta subiectul. Multumesc frumos pentru urari si numai bine iti doresc si tie!

zob7913.10.2011 10:54

Ana Branza si Anca Maroiu s-au calificat in semifinalele concursului de spada feminin al Campionatelor Mondiale de scrima. O alta stelista, Simona Alexandru, a pierdut la o tusa calificarea in semifinale.

Daca e sa luam de bun programul TVR, semifinalele vor fi transmise in direct pe TVR3, de la ora 19.00. Ca varianta de rezerva - streamul FIE pe youtube:

În semifinale, romancele se vor lupta cu doua chinezoaice. Ana o va intilni pe Sun Yujie, iar Anca pe Na Li. N-ar fi de vis o finala romaneasca? o finala mondiala intre 2 steliste? :)

Succes, fetelor!

Lari13.10.2011 16:48

A batut-o chinezoaica in semifinale cu 15-14 si a ramas doar cu medalia de bronz. :no:

Lari13.10.2011 17:09

Si Anca Maroiu a pierdut INCREDIBIL la paritate, 13-13. A avut 3 tuse avans cu 13 secunde inainte de final. :no:

 

Oricum, BRAVO FETELOR! SUNTEM MANDRI DE VOI! :thumbup:

zob7913.10.2011 17:13

Pastele mamei ei de viata :((((((((((((((((((((((((((((((

pffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

Incredibil

Cum naiba sa iei 3 tuse in sapte secunde de la o chinezoaica placida ca moartea?

Iar Ana...dupa ce tocmai egalase la 14, de ce s-a repezit in ultimele 2 secunde??

Cind o sa mai avem sansele astea? ca p-alea de la CM '94 inca le asteptam...

red&blue_boy13.10.2011 17:52

Ce pacat....

Oricum, sa fim mandri si in situatia de fata. Bravo fetelor!

zob7916.10.2011 14:53

Sintem in finala pe echipe! Am intrecut Germania cu 24-23 (tusa de aur Simona Alexandru).

In finala vom intalni China...exact adversarul pe care mi l-as fi dorit, astfel incit fetele sa-si poata lua revansa pt individual!

zob7916.10.2011 18:24

CAMPIOANE MONDIALE!!!

27-26...tot la prioritate, exact ca la individual, doar ca acum ne-au suris noua zeii. Revansa perfecta....

Toate fetele au fost extraordinare, dar o mica mentiune pentru Ana, care a fost accidentata si abia isi mai simtea mina la ultimul asalt.

Va multumim!

crouch16.10.2011 18:45

Ce seara frumoasa... Stie careva cand revin fetele in tara ? Ar fi foarte frumos daca ne-am duce si le-am intampina la aeroport.

«14567810»