La 20 de ani de la Revolutie, se mai dau grade in politie unor civili pentru a reprezenta ministerul represiunii nationale? Traim intr-o tara unde in orice minut poti fi atacat, tilharit sau omorit de o cioara, unde orice interlop poate face rost de o arma de foc, in schimb politia e ocupata sa pompeze bani si grade in niste aurolaci care, inainte sa-si ia cei 30 de arginti, nu dau macar un search pe google sa vada ce reprezinta dinamwie in istoria sportului si societatii romanesti.
Sincer, nu ma mir ca aia 3 si alte sute de imbecili ca ei au ales clubul javrelor din groapa; cind nu judeci cu inima, n-ai crescut in spiritul Stelei si nu stii istoria poporului asta, n-ai altceva de facut decit sa-ti numeri gradele in oglinda si sa visezi ca-l vei depasi cindva pe Garcea la IQ.
Cu atit mai mult alegerea ta e remarcabila, Mihai; acum, cind prin sectiile CSA bate vintul saraciei, mai ajung sa reprezinte Steaua doar oameni carora le vibreaza inima, nu buzunarul. Prin ei, spiritul stelist supravietuieste, iar noi, cei care va iubim, speram ca intr-o zi veti fi rasplatiti (si) financiar asa cum meritati.