salut
sa va explic cum sta treaba la baschet ca sa nu mai vorbiti in necunostiinta de cauza:
- echipa Steaua turabo apartine CSA-ului (asa cum e si normal)
- tote performantele for fi ale csa
- echipa e finantata 90 % de Turabo si 10 % de csa
- bugetul anul acesta este de 1.000.000 euro din care 100.000 euro pt cele 10 grupe de copii si juniori
- conducerea este formata din 2 oameni:Boroi,Niculescu iar deciziile se iau numai daca sunt ambii de acord
- obiectivele sunt anul acesta clasarea pe podium si strangerea unui buget de 2.5 mil euro pt sezonul urmator !obiective sezon urmator :Titlu +Cupa Romaniei +participare in EUROCUP a doua compewtitie Europeana
- turabo are ca benefiicii eventualele vanzari de jucatori (romani sau straini) dar din care 50% trebuiesc reinvestiti in echipa + faptul ca are dreptul de a numii echipa CSA Steaua Turabo
- in scurt timp va aparea si departamentul de marketing
- din retur se va pune intrare de 2 sau 3 lei!!!(sa speram ca nu va fi sala goala)
- deasemenea se pare ca langa echipa vor mai venii 2 sau 3 sponsori mari adusi de Turabo
Cam asta este realitatea !Fara banii din privat nu se poate performanta dar acea performanta trebuie sa ramana a CSA-ului !
sa speram ca la baschet o sa reuseasca acest proiect
