FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA, discutii generale

«15678910»
red&blue_boy17.10.2011 03:55

Superb !

zob7917.10.2011 11:36

Fetele revin in tara in noaptea asta, la ora 0.35

Le asteptam?

crouch17.10.2011 15:33

Nasol, banuiesc ca la unul dintre aeroporturi ajung la ora aia.Eu nu am cum sa merg.Eventual, putem merge maine spre seara sau miercuri sa ne intalnim cu ele la club sau in locul unde se antreneaza :D

Mihai.Bela26.10.2011 00:06

Salut. Imi cer scuze ca nu am mai raspuns nici aici nici pe blog in ultima perioada, dar sunt plecat din tara momentan si nu prea am mai stat pe internet. Cat despre fete, ma bucur nespus de mult, atat pentru individual, cat si pentru fabulosul rezultat de la echipe.. sunt intr-adevar cele mai bune din lume la ora actuala si merita toate laudele si jos palaria! Cinste lor, cinste campioanelor!

 

Dupa cum m-au rugat mai multi baieti de pe aici, am sa incerc sa discut cu ele, in special cu Ana Maria si am sa o rog sa intre pe aici sa isi faca un user si sa schimbe doua trei fraze cu voi! Sa vedem cum are timp si dispozitie, ca acuma e in vacanta, nu stiu daca e plecata sau nu pe undeva!

zob7913.11.2011 09:53

Singura reprezentanta feminina a Romaniei la Campionatul Mondial de haltere, sportiva Roxana Cocos, legitimata la Clubul Sportiv al Armatei "Steaua", a castigat medalia de bronz in finala categoriei 63 kg, la stilul aruncat.

In varstă de 22 ani, tanara noastră halterofila a reusit 131 kg. din prima incercare, urcand apoi la 136 kg., ratand 140 kg. Aceasta performanta i-a adus locul 3 si medalia de bronz, iar la total locul 4. La stilul smuls si-a doborat propriul record personal, urcand la 107 kg., performanta cu care s-a clasat pe locul 6.

 

 

Mihai.Bela13.11.2011 23:46

Salut. Oameni buni, daca sunteti interesati, am postat un nou subiect pe blogul meu personal creat tot de voi, in care as dori daca se poate sa completati cu niste pareri, pentru ca este un subiect mai delicat, si sincer sa fiu merita toata atentia, pentru ca este vorba de `iubitul` nostru club Steaua.

 

Adresa este urmatoarea : http://Steaua.ro/mihaibela/

 

Cu drag si mult respect,

 

Mihai

zob7917.11.2011 17:43

Iata declaratia unui om caruia CSA Steaua nu i-a daruit chiar luna si soarele de pe cer:

"La Nationale voi avea in fiecare zi alt obiectiv stabilit, in functie de probele pe care le voi avea, insa dorinta e de a aduce cat mai multe medalii de aur pentru Steaua

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/alte-...e-metri-8982475

De cind e legitimata la Steaua(2001), Camelia participa in fiecare an la Campionatele Nationale, unde concureaza si la probe care nu sunt favoritele ei, totul in dorinta de a castiga cat mai multe medalii pentru CSA...

Sau face asta pt cei 900 de RON de care ne vorbea Mihai Bela?

Maye18.11.2011 11:28

Sambata de la orele 11:00 - Steaua - Dinamo, la volei.

Tot sambata, de la orele 14:30, Steaua - CN Aurel Vlaicu, la baschet.

 

Ambele meciuri la Sala Mihai Viteazu, practic unul dupa altul !

zob7923.12.2011 19:59

Intr-o festivitate desfasurata la sediul Clubului Sportiv al Armatei Steaua Bucuresti au fost premiati cei mai valorosi sportivi ai clubului, cei care s-au distins in competitiile nationale si, in special, cele internationale derulate pe parcursul anului sportiv 2011.

 

Au fost premiati si felicitati urmatorii performeri:

 

Atletism:

Alina Rotaru (saritura in lungime - locul II la Campionatul European de Juniori)

Bianca Razor (400m plat - locul I la Campionatul European de Juniori)

Gimnastica:

Sandra Izbasa (2 x locul I la Campionatul European - sol si sarituri)

Haltere:

Roxana Cocos (locul III la CM seniori; locul I la CE de tineret; 2 x locul II la CE tineret)

Judo:

Alina Dumitru (locul I la CE seniori, cat. 48kg; loc III la Campionatul Mondial Militar)

Andreea Chitu (locul III la CM seniori, cat. 57 kg; locul III CM Militar)

Canotaj:

Eniko Mironcic (locul I CE seniori, 8+1; locul IV CM seniori, 8+1)

Roxana Cogianu (locul I CE seniori, 8+1; locul IV CM seniori, 8+1)

Ionelia Zaharia (locul I CE seniori, 8+1; locul IV CM seniori, 8+1)

Kaiac-canoe:

Iosif Chirila (locul II la CE seniori, C1-1000m)

Iulian Serban (locul I la CM - paralimpici; locul I la CE - paralimpici)

Scrima:

Ana-Maria Branza (locul I la CM echipe; locul III la CM individual; locul I la CE echipe; locul III la CE individual; locul I la CM Militar)

Anca Maroiu (locul I la CM echipe; locul III la CM individual; locul I la CE echipe; locul I la CM Militar)

Simona Alexandru-Gherman (locul I la CM echipe; locul I la CE echipe; locul I la CM Militar)

Tir:

Roxana Tudose (locul I la CE de juniori - pusca 60 focuri)

 

Titlul pentru "Cel mai bun sportiv al CSA Steaua in anul 2011" a fost acordat sportivei Ana-Maria Branza, componenta a lotului national si olimpic de spada, autoare a celor mai bune performante individuale si pe echipe in competitiile internationale ale anului.

zob7928.02.2012 12:39

Vineri si sambata au avut loc Campionatele nationale de atletism(sala) pentru seniori si tineret. Sportivii CSA Steaua au cucerit 8 titluri nationale:

- seniori (5) - Adelina Gavrila (triplusalt), Marius Dumitrache (inaltime), Valentin Toboc (lungime), stafeta de 4x400 m feminin (Nesteriuc, Nunu, Badulet, Panainte), stafeta de 4x400 m masculin(Novac, Nagy, Voicu, Dragan)

- tineret (3) - Ana Maria Rosianu (60 m), Mihai Anastasiu (inaltime), Valentin Toboc (lungime).

zob7928.02.2012 12:43

Saptamana trecuta s-au desfasurat Campionatele Nationale de box amator feminin. Stelistele au dominat competitia, cucerind 6 titluri din totalul de 10 puse in joc, prin Steluta Duta (51 kg), Mihaela Lacatus (54kg), Denisa Amza (57kg), Iulia Novacioiu (64kg), Gabriela Bold (69kg) si Luminita Turcin (75kg).

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE01.03.2012 00:21

La volei vom juca in play off cu Dinamo cel mai bun din trei meciuri,primul meci la ei al doilea la noi si ultimul daca este nevoie la ei.

f234567k01.03.2012 11:37

Locul 3 joaca cu locul 6, dar in momentul asta Dinamo termina 100% pe locul 3, in timp ce noi nu suntem chiar asa siguri de pozitia a 6-a. Steaua are 21 de meciuri jucate, 33 pct si o restanta, iar ocupanta locului 7, Unirea Dej, are 20 de meciuri, 32 pct si doua restante.

zob7901.03.2012 22:04

http://TV.gsp.ro/Ana-Maria-Br-nz-N-a-putea...lerg-22235.html

Merita ascultat; printre altele, Ana a vorbit si despre impresia produsa de membrii AISS care le-au asteptat pe fetele noastre la aeroport dupa titlul mondial cucerit la Paris.

Costi02.03.2012 13:30

fata asta merita din plin!

Lari07.03.2012 00:38

Estera Dobre a reusit marti să-și adjudece medalia de argint la lupte libere, categoria 48 de kilograme, la Campionatele Europene de la Belgrad, după ce a fost invinsă in finală de ucrainianca Liudmila Baluska. Dacă ar fi câștigat finala, valceanca de 25 de ani si-ar fi trecut in palmares al cincilea titlu european.

 

Pentru a ajunge să se lupte pentru medalia de aur, stelista le-a invins, rand pe rand, pe Henriette Slattum (Norvegia), Marziget Bagomedova (Azerbaidjan) si pe Marina Vilmova (Rusia).

 

La masculin, Yan Ceaban (categoria 66 kg) si Adrian Recorean (96 kg) au fost eliminati in primul tur al competitiei.

red&blue_boy07.03.2012 07:23

Eu am inteles ca Estera e la a cincea finala pierduta... :hmmm:

Lari10.03.2012 18:24

Ana Maria Branza a castigat pentru a doua oara consecutiv etapa de Cupa Mondiala de la Barcelona! A invins in finala o alta Stelista, Simona Gherman (fosta Alexandru), cu 15-11.

 

BRAVO, FETELOR!!! :thumbup:

zob7910.03.2012 21:03

Lari, in legatura cu Estera Dobre, esti tu sigur ca e legitimata la Steaua? eu stiam ca apara culorile clubului din Sf. Gheorghe.

Tot la Campionatul European de la Belgrad, Gheorghita Stefan a cucerit ieri medalia de bronz la lupte libere, categoria 84 de kilograme. Din cate stiu, el are dubla legitimare - Steaua/crapid.

Lari10.03.2012 21:18

Zob, nu sunt sigur de Estera Dobre, dar nu mai tin minte unde am vazut.

 

Daca am dat-o de gard, sa fiu biciuit! :look:

zob7910.03.2012 21:53

Sa petreci o noapte cu Estera, in toate pozitiile...de lupte :D

Lari10.03.2012 21:55

O prefer pe Esthera Petre, multumesc. E mai sigur. :photo:

zob7912.03.2012 00:10

Dupa victoria de la individual a Anei Brinza, astazi echipa feminina de spada a cistigat concursul pe echipe al Cupei Mondiale de scrima de la Barcelona.

Amanunte

Imagini de la finala romaneasca la individual

zob7912.03.2012 11:52

Ieri, in ultima zi a Campionatelor Europene de lupte ce s-au desfasurat la Belgrad, Georgian Carpen a obtinut medalia de argint la categoria 66 kg (lupte greco-romane). Stelistul a avut un parcurs fara greseala pina in finala, invingindu-i, pe rind, pe Ion Luchita (Moldova), Emilian Todorov (Bulgaria), Islam Albiev (Rusia), Vitali Rahimov (Belarus). Din pacate, in ultimul act, Georgian Carpen a fost invins de germanul Frank Stabler.

Aceasta medalie este cea mai buna performanta din cariera luptatorului nostru; pentru sectia de lupte greco-romane a CSA Steaua e prima medalie dupa multi, multi ani.

Felicitari, Georgian!

zob7910.04.2012 13:55

Saptamana trecuta s-a desfasurat la Timisoara Campionatul National de canotaj fond (6000 m) pentru seniori si tineret. Sportivii CSA Steaua au cucerit 10 titluri nationale:

1x feminin tineret - Valceanu Ioana

1x feminin seniori - Popa Iuliana

2 rame fem. tineret - Simion Ana Maria, Aftode Ana Maria

2 vasle fem. seniori - Simion Ana Maria, Hasna Elena

2 vasle fem. categorie usoara - Pavel Alina, Ungureanu Ramona

4 vasle fem. seniori - Tatar Andreea, Iacob Madalina, Rusu Madalina, Aftode Ana Maria

4x masculin - Curuea Florin, Nica Ștefan, Duduta Ciprian, Diaconescu Alexandru

2+1 masculin - Codau Petre, Nica Stefan + Stefan Florin

4+1 masculin - Munteanu Gheorghita, Todirenchi Catalin, Razvanta Florin, Ilie Florin + Stefan Florin

8+1 masculin - Zaharia Tiberiu, Coman Andrei, Pavel Catalin, Propst Mihaita, Parghie Cristi, Necula Valentin, Mihailescu Gheorghe, Buznean Florin + Stefan Florin

 

CSA Steaua s-a situat pe locul 1 in clasamentul sectiilor de canotaj din Romania.

«15678910»