Prezent. ![]()
Prezent. ![]()
Cine nu are ce sa faca acasa diseara sa vina la hochei ora 18:00. ![]()
7-1 dupa doua reprize.
pisarenko s-a intors acasa,respect!
Unde o sa va mai antrenati daca se darama patinoarul Flamaropol? Asa vrea madam' Udrea ca sa faca o sala polivalenta FARA patinoar!
Din cate am inteles de la presedintele FRH,conditia pusa pt demolarea patinoarului a fost ca noua sala polivalenta sa poata gazdui si meciuri de hochei.Daca nu,se cam duce dracu hocheiul in Bucuresti. Sa speram ca asta nu este si interesul ungurilor din federatie...
Bine, meciuri sau spectacole sa zicem ca se vor putea gazdui, dar ce te faci cu antrenamentele din fiecare zi, ca doar n-o sa puna gheata, scoate gheata in fiecare zi. Nu cred ca vor construi un patinoar de antrenament, iar o prostioara din aia acoperita cu balon nu tine macar pana in aprilie.
Am vazut patinoare de antrenament pe structura metalica, relativ usor de facut, dar nu cred ca ii va duce capul (sau interesul) la asa ceva.
Pana la urma cica nu mai il demoleaza pantinoarul o va face langa patinoar polivalenta.
De unde stii?
Din presa.
Program Cupa Brasov 2011
Vineri: 12.08.2011
13.50- 14.10 Incalzire
14.30- 17.00 HSC Csikszereda- Steaua Rangers
17.20- 17.40 Incalzire
18.00- 20.00 Corona " Romania U20
Sambata: 13.08.2011
13.50- 14.20 Incalzire
14.30- 17.00 HSC Csikszereda- Romania U20
17.20- 17.40 Incalzire
18.00- 20.00 Corona " Steaua Rangers
Duminica: 14.08.2011
13.50- 14.20 Incalzire
14.30- 17.00 Steaua Rangers- Romania U20
17.20- 17.40 Incalzire
18.00- 20.00 Corona " HSC Csikszereda
Ceva bilete sau intrarea e libera? ca as veni vineri cu miercurea.
nu stiu nimic dar cred ca va fii 10 lei biletul,ca in iarna,poate va fii reducere pt studenti-5lei
Aha.
Victorie cu 4-2 in primul meci.
Se pare ca ideea cu inlociuirea patinoarului revine, ii obsedeaza, trebuie sa scoata bani din ceva si au gasit: http://www.gsp.ro/gsp-special/divers...ei-251678.html
Tvr spune ca va fi in locul patinoarului, dar si langa patinoar nici ei nu stiu unde.
Am primit acum vreo 2 luni o scrisoare "oficiala" de la MDTR, in urma scrisorii pe care le-am trimis-o eu, in care ma asigurau ca sala polivalenta va fi langa patinoar, iar Flamaropol va ramane de antrenament si va fi folosit ca patinoar de antrenament si pentru eventualele spectacole sau competitii pe gheata care vor avea loc in noua sala. Dar poti sa pui baza pe ce spun astia? Azi e intr-un fel, maine e pe dos, sa vedem din toamna daca vor mai avea sportivii unde sa se antreneze.
Pai si in timpul sezonului cand sunt meciuri de hochei din 2 in 2 zile + handbal + baschet + concerte + expozitii ce o sa se faca?
desi nu s-a anuntat oficial, Steaua rangers va inscrie si o echipa secunda in Liga nationala care va juca in prima parte a sezonului. in plus, maine va incepe Liga mol cu meciul dintre echipa secunda a clubului alba volan si hsc miercurea ciuc. primul meci al Stelei va fi tot in deplasare la szekesfehervar cu alba volan, vineri, urmand apoi partide la dab docler si ferencvaros. primul meci la Bucuresti va avea loc teoretic pe 16 septembrie cu dab docler dar, avand in vedere problemele cu gheata din trecut ma astept sa jucam pana in octombrie la Brasov cel mai probabil.
ar fii interesant sa joace Steaua in Brasov ,mai ales ca AISS Brasov a sunat adunarea cam de fiecare data desi nu sintem f multi
poti sa incepi sa strangi baietii, meciul de vineri va fi la Brasov la ora 3 se pare
Da.
http://www.eliteprospects.com/player.php?player=6194
inca 2 locuri de straini sunt libere, daca mai aducem inca 2 baieti de nivelul asta, cred ca putem putin spera la semifinale in Liga mol. daca ar fi dupa mine, ar trebui sa aducem un centru si un fundas.