sursa Daniel?![]()
Alooo ![]()
Nici nu stiu despre ce e vorba ![]()
sursa Daniel?![]()
Alooo ![]()
Nici nu stiu despre ce e vorba ![]()
patinoarul este exact in spatele garii.
deci in loc sa iesiti spre oras o luati in directia opusa prin pasaj pe sub sine.
Semifinala 4:
Brasov - Steaua 0-0 dupa prima repriza ![]()
2-0 pentru Brasov la putin dupa jumatatea primei reprize
Avem nevoie de o minune...
EDIT: GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 2-1
2-1. frate hai sa lasam minunile, in prima repriza am ratat si singur cu portarul... si superioritati-le nu le-am fructificat.
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL 2-2 ![]()
Incredibil... ce ratari!
Bagam-as aia in jucatorul nostru......................... ![]()
ce greseli, ce ratari...
Pacat de ratarea lui Boldt, era perfect sa intram inainte de ultima repriza cu 3-3 ![]()
S-a terminat nu mai nici o sansa, sa il mai vad pe jucatorul asta in viata mea. ![]()
Poate ca era si timpul ca echipa lui Tanczos Barna sa ajunga in finala : )))))). Daca si-a facut pofta, poate ne lasa in pace sezonul urmator.
Nu ma prea pricep eu la hochei, dar nu eram in urma cu cativa ani una din cele mai bune echipe din hocheiul romanesc? Adica stiu ca in fiecare an ne luptam la titlu cu Miercurea Ciuc, iar acum a ajuns Brasovu' sa ne bata in halul asta... Am decazut noi, exact ca la fotbal, sau ce se intampla?
in foarte putine domenii se construieste ceva in Romania. Sportul este din pacate in picaj direct, doar cateva echipe, la unele discipline, avand ceva performante notabile.
dupa relansarea echipei, de acum un an, prin evenimentul cu Barcelona care a umplut iar patinoarul, pareau ca lucrurile vor merge spre bine. din pacate, un sponsor nu si-a respectat conditiile dealului, si de acolo au inceput problemele. Lipsa banilor ne-a adus in situatia in care s-a renuntat la o multime de jucatori, majoritatea straini, ramanand foarte putine piese grele, si aceia batrani, legende ale echipei. In rest, ne-am chinuit tot sezonul cu linii de copii, sperand ca se va intampla ceva bun si la Steaua.
In iarna s-a gasit un nou sponsor, s-au platit salariile restante de luni de zile si s-au facut cateva transferuri...carpeli mai degraba. Din pacate, desi speram, nu poti face treaba la nivel inalt in conditiile astea, iar rezultatul s-a vazut in semifinale unde, umbriti de ghinion, am pierdut o noua disputa cu miercurea ciuc.
tot ce sper este ca sectia sa nu se desfiinteze pentru ca ar fi mare pacat si s-a mai pus problema pana acum pentru ca banii de la Armata pentru sport sunt an de an mai putini. daca va exista stabilitate financiara, conditii pentru performanta, sunt convins ca anul viitor ne vom bate din nou cu ciucul pentru un nou titlu. altfel, Dumnezeu cu mila...
cred ca am trecut de momentul in care se punea problema de a se desfinta sectia de hockey
in alta ordine de idei,la Steaua cand 2-3 jucatori care tin echipa in spate nu sunt in ziua lor,putem fii batuti,mi-as fii dorit mai multa determinare la cei tineri,generatia de mijloc e de bine(lupascu,georgescu)sa ne rugam sa-i mai vedem cel ptin 3-4 ani pe seniori
eu multumesc sponsorilor(sau sponsorului,daca e doar 1)veniti in iarna,ne-au revigorat cand nu ma asteptam si stiu ca e meritul dlui carlan,fara entuziasmul dansului eram disparuti
stau cateodata si ma gandesc, ce a foast Steaua si ce e acum si cred cu tarie ca tot ce se intampla inclusiv la csa Steaua e o repercusiune a hotiei din februarie 2003,cand un nenorocit afon total de fotbal(darmite de manageriat)a pus mana pe un simbol al Romaniei, dar mai ales a unei institutii iubita dintotdeauna de romani-Armata romana
pana cand tampitu asta nu va disparea de la Steaua cred ca vom trai un cosmar,oricum n-am sa ma dezic de Steaua niciodata,sunt mandru ca tin cu Steaua
cu Steaua mereu!
Am o intrebare la baietii din Brasov, pe unde este sala in care joaca Dinamo? pentru ca as vrea sa vin la meci.
La maxim 500 m de gara.
Iesi in fata garii si mergi la stanga. Treci de centrul comercial My Place, benzinaria OMV si niste terenuri de tenis si o sa dai de sala.
Da am vazut pe harta, am crezut ca mai exista o sala in afara de asta, ms.
Manie prezent,pentru noi sunteti
.
Victorie cu 7-3 in primul meci, au fost si cativa moldoveni in plus.
Victorie cu 9-1 la Galati, si marti se pare ca va fi ultimul meci al sezonului daca castigam.
Diseara la 7 la Flamaropol, TOTI!
Hai sa facem si noi prezenta calumea ,dat fiind ca e ultimul meci din finala mica.
Aduceti dinamita! ![]()
meciul din aceasta seara va fi live video pe Steaua.ro
Vineri, 1 aprilie, echipa de hochei Steaua Rangers va disputa un meci amical in compania echipei elvetiene SC Küsnacht. Meciul incepe la ora 18.