FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Rangers

«1565758596077»
pytycrys11.10.2011 11:19

La 7 azi cu Ujpest.

savage11.10.2011 12:01

prezent, singur din pacate..mai vine lumea la meciurile de hochei?

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE11.10.2011 13:15

Mai vin care au chef.:)

TURQOAZ12.10.2011 18:02
:steag_cruce_invers: Sal o sa vin si eu pentru prima oara la un meci de Hochei de mult in doream dar nu pica in aceeasi zi cu un meci de fotbal,vin la patinoar apoi sa o vad pe Manchester United impusc 2 iepurasii dintr-o data as fi vrut sa jucam noi cu englezii dar vor juca moldovenii asta e.FORZA Steaua !!! Ne vedem marti 18.10.2011.Meciul e in direct pe Digisport!
TURQOAZ19.10.2011 15:38
:wall: scor final 1-1 dupa cele 3 reprize,apoi in prelungiri am pierdut:( putina lume la patinoar in jur de 100 de persoane,la peluza a fost un grup de vreo 20 de persoane dar care a stat doar in repriza 3 grupat,la meci au asistat si cativa moldovenii la o tribuna+3-4suporterii polonezi de la Legia Varasovia.
tottiSUD26.10.2011 19:31

Steaua Rangers - ASC Brasov

 

Duminica 30 octombrie, 17:30

Patinoar "Mihai Flamaropol", Bucuresti

 

 

Mergem la meci ?

STARforce26.10.2011 19:46

Da,o sa fim iar vesnicii aia 10 care mergem de obicei...

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE26.10.2011 20:18

Pe langa vesnicii cred ca va venii mai multi pentru ca meciul e duminica, chiar daca joaca FC fecali tot duminica.

TURQOAZ30.10.2011 17:14
Da,o sa fim iar vesnicii aia 10 care mergem de obicei...

:steag_cruce_invers: Bravo ca va duceti,dar stati grupat ca la meciul cu Fenestela Brasov care a coincis cu Otelul-Manchester,prima repriza ati stat foarte putin,a doua repriza ati lipsit,a treia s-a incercat ceva cantari,ochisori dupa moldovenii aia 2-3care au fost la patinoar,schmbul de replici cu inca 2-3 suporteri ai Legiei din Varasovia care aveau meci cu zburatorii.Uniti vom fi mai puternici mereu,separati mai slabi.FORZA CSA Steaua !!!

PS:Lume din Bucuresti daca toti stati acolo de ce nu mergeti la meciurile CSA?Hochei,Handbal,Volei,Rugby,Polo?faceti o sedinta undeva chiar daca va strangeti macar 30 de insi se face o atmosfera.

Traim doar din amintiri la Hochei,Handbal,Baschet in ultimii ani jucam cu casa inchisa acum nici 100 de persoane nu se mai inghesuie sa vina.Oare de ce ca unele sunt trasmise la TV?altele lasate de izbeliste.CSA-Steaua !!!

nea_Caisa30.10.2011 20:16

eu vin aproape de fiecare data, chiar am stat la galerie de cateva ori, ce tin minte acum ar fi meciul 2 de la Bucuresti cu asesoft. dar din pacate din grupari sunt f putini.

meci f bun azi, sper sa nu fie intamplare.

dayra30.10.2011 21:54
:steag_cruce_invers: Bravo ca va duceti,dar stati grupat ca la meciul cu Fenestela Brasov care a coincis cu Otelul-Manchester,prima repriza ati stat foarte putin,a doua repriza ati lipsit,a treia s-a incercat ceva cantari,ochisori dupa moldovenii aia 2-3care au fost la patinoar,schmbul de replici cu inca 2-3 suporteri ai Legiei din Varasovia care aveau meci cu zburatorii.Uniti vom fi mai puternici mereu,separati mai slabi.FORZA CSA Steaua !!!

Sa inteleg ca tu te-ai uitat mai mult la suporteri decat la meci? :)) N-ai scapat niciun detaliu, moldovenii, polonezii, tot :)) Sau esti de la jandarmerie si nu vrei sa ne spui? :naughty:

ElCzr06.11.2011 08:50

guys, astazi la 17.00 la Mihail flamaropol meci Steaua vs nush ce echipa din ungaria in Liga mol pt cine este interesat!!!

 

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE06.11.2011 09:35

Nu cred ca mai vin ungurii cum au venit vineri.

TURQOAZ13.11.2011 15:55

Liga Mol: Steaua-ujpest vineri 18 noiembrie ora 19:00 INTRAREA LIBERA,Patinoar Mihai Flamaropol,se ajunge usor de la Metrou Piata Muncii pe jos sau o statie cu tramvaiul.

Marti 22 Noiembrie ora 17:30 in direct pe Digisport,Steaua-Miskolc Jegesmedve INTRAREA LIBERA

Vineri 25 Noiembrie 19:00 Ujpest-Steaua

Nyghty17.11.2011 19:06

Nu uitati, maine de la 19.00 meci cu ujpest!

TURQOAZ22.11.2011 16:30

Acum pe DigiSport Liga Mol: Steaua 3-MIskolc 1 dupa 2 reprize. :steag_cruce_invers:

pytycrys28.11.2011 11:35

Miercuri seara de la ora 19:30, Steaua va disputa al doilea (și ultimul) meci din faza grupelor Cupei Romaniei la Hochei pe Gheață. Primul meci in această competitie a fost jucat de echipa noastră impotriva celor de la Progym Gheorgheni, in deplasare, jocul fiind câștigat de roș-albastri, cu 9-4. Pentru a fi siguri de calificarea directă in semifinale, militarii trebuie să câștige si meciul impotriva brasovenilor.

 

Intrarea este libera

 

PS: La 10 joaca alaturi rapidu'.

TURQOAZ03.12.2011 19:14

Liga Mol:2011.12.09

17:30 Steaua Rangers

vs HSC Csikszereda

Bukarest

2011.12.20

17:30 Steaua Rangers vs HSC Csíkszereda Bukarest

(DIGI Sport)

2012.01.06

19:00 Steaua Rangers vs Sapa Fehérvár AV19 Bukarest

2012.01.08

17:30 Steaua Rangers vs Miskolci JJSE Bukarest

2012.01.20

17:30 Steaua Rangers vs HSC Csíkszereda Bukarest

(DIGI Sport)

sursa:rohockey.ro

Daniel-Ionut09.12.2011 09:24

Astazi de la 17:30 la patinoarul M. Flamaropol, Steaua joaca cu Miercurea Ciuc in Liga MOL !

Ionutzalexx09.12.2011 13:09

Prezent!uNGARIA ne suge pl!!!

TURQOAZ09.12.2011 19:22
Prezent!uNGARIA ne suge pl!!!

 

Steaua Rangers - HSC Csíkszereda 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)

 

Au inscris: Alexandru Munteanu (Leonard Pascaru), Andrei Butochnov (Mihai Georgescu), Anton Poznik (Andrei Butochnov, Ioan Timaru), Ioan Timaru (Mihai Georgescu), Martin Persson</h6>

tipbv09.12.2011 20:12

ce frumos...se pare ca ne ridicam usor...interesant..misto tare noile tricouri cu noul sponsor principal,nimic nu-i mai frumos ca rosu si albastru.respect CSA!

f234567k14.12.2011 08:28
zob7914.12.2011 09:32

Sa spicuim putin din link, pt cei care n-au rabdare sa-l deschida:

Caz ȘOCANT la un lot national! UMILIT in Romania pentru că e... roman! Batut de unguri, de 1 decembrie

In pregatire centralizată cu nationala de hochei Under 16 a Romaniei, reunită la Miercurea Ciuc, a ramas un singur jucator de nationalitate romana Și acesta a parasit insă temporar lotul, după ce a fost jignit si lovit de colegii sai de nationalitate maghiara "Sunt patru romani in lot, dar trei au plecat de la Ciuc, preferand să se pregatească la club din motive lesne de inteles. Acestia participă doar la turnee", spun surse din hochei.

Incidentul a avut loc in vestiar, după antrenamentul de seara "Unul dintre baieti, Antal Alfred, m-a injurat in maghiara iar eu l-am rugat să spună ce are de spus in romana că tot e ziua Romaniei si că ei sunt tot romani. Atunci mai multi au inceput să strige că ei nu sunt romani si au spus cuvinte urate la adresa Romaniei. Mai apoi, la dus au stins lumina si m-au lovit din toate partile cu prosoapele ude", scrie in memoriul trimis de sportiv prin intermediul tatalui sau, Petruț Marinescu. Pe 2 decembrie, jucatorul a parasit lotul, iar tatal sau a anuntat imediat federatia printr-o scrisoare.

 

 

 

 

f234567k15.12.2011 23:39

Incidentul de la Miercurea-Ciuc, petrecut pe 1 decembrie, cand Cosmin Marinescu, un pusti de 15 ani din lotul U16, a fost batut cu prosoapele ude de catre colegii sai maghiari, a declansat furtuna in hochei. George Justinian (58 de ani), fost antrenor al pustiului umilit de Ziua Natională a Romaniei, a luat atitudine.

 

Considerat o legendă a hocheiului pe gheață din Romania, George Justinian, in prezent antrenor al echipei CSS 6 Bucuresti, a rabufnit la adresa conducerii Federatiei Romane de Hochei pe Gheață, dezvaluind lucruri incredibile care se petrec in acest sport, condus aproape in totalitate de etnicii maghiari. Justinian a explicat că incidentul de la Miercurea-Ciuc nu e intamplator: Federatia este condusă de cei din Harghita, care actionează după bunul lor plac. La loturi, jucatorii romani nu mai au loc, deoarece selectia se face pe criterii subiective. Nu mai contează valoarea. Copiilor nostri li s-a impus ca dacă vor să fie selectionati in lotul national de juniori, trebuie să se mute cu scoala la Miercurea- Ciuc, pentru că acolo se pregateste echipa nationala Este incredibil ce se intamplă!. Tirada lui Justinian nu s-a oprit aici: Echipele de juniori din Ciuc si Gheorghieni nu participă la campionatrul intern, considerandu- se un fel de Barcelona in fotbal. Vin doar la turneele finale. Este o sfidare la adresa celorlalte competitoare, care platesc bani grei pentru pregatire, echipament, brigadă de arbitri, ambulante... Federatia nu ne ajută cu nimic.

 

Baietii sunt scuipati, injurati in permanență, facuti tigani. Tot timpul se scandează «Ria, Ria, Ungaria (n.r. - Ungaria Mare) », ne-a mai dezvaluit fosta mare glorie a hocheiului romanesc. Justinian cere masuri radicale pentru schimbarea situatiei.

18 cluburi romanesti au inaintat deja un memoriu Autorității Nationale pentru Sport, prin care cer organizarea unei Adunari Generale Extraordinare la FRHG, avand pe ordinea de zi schimbarea actualei conduceri. Asa nu se mai poate. Dacă acesti domni din Harghita vor ramane in fruntea hocheiului romanesc, se va ajunge ca echipele din Bucuresti să fie desfiintate! Trebuie să schimbam asta, a incheiat Justinian.

 

 

Mai mult: 18 cluburi de hochei din Romania solicita alegeri pentru schimbarea conducerii FRHG, institutie controlata de maghiari

 

Libertatea

«1565758596077»