Aproape finalisti. De cand astept o deplasare la Miercurea-Ciuc :X
Aproape finalisti. De cand astept o deplasare la Miercurea-Ciuc :X
Cred se joaca primele meciuri pe 14 si 17 la ei cu miercurea ciuc, problema e ca 14 cade duminica si 17 miercurea, pe 13 sau 14 jucam cu Otelul si pe 16,17 sau 18 cu Dinamo,macar la un meci sa ne ducem.
Repriza I: Brasov - Steaua 0 - 1
Repriza II: Brasov - Steaua 1 - 1
Repriza III: Brasov - Steaua 1 - 3
Final: Brasov - Steaua 2 - 5
Rezultatul semifinalei: Steaua - Brasov 3 - 0 (sistem 3/5)
Vom juca finala campionatului national cu castigatoarea celei de-a doua semifinale dintre SC Miercurea-Ciuc si Progym Gheorgheni. Miercurea-Ciuc conduce la general cu scorul de 2-0, meciul 3 ce trebuia sa aiba loc in aceasta seara a fost amandat din cauza unei pene de curent.
Finala se va disputa in sistemul 4/7 (4 victorii din 7 meciuri), meciurile urmand sa se desfasoare dupa urmatorul program:
14.03.2010
17.03.2010
19.03.2010
21.03.2010
24.03.2010*
26.03.2010*
28.03.2010*
* daca mai este cazul.
Judecand dupa modul de desfasurare al meciurilor din semifinale cred ca datele in care vom avea meci acasa sunt 19 si 21 martie (+ inca unul ulterior, daca mai este cazul).
FORZZZZZZZZZZA Steaua, prezent la primul meci la miercurea ciuc, sa vedem cand jucam la fotbal cu Otelul.
FORZZZZZZZZZZA Steaua, prezent la primul meci la miercurea ciuc, sa vedem cand jucam la fotbal cu Otelul.
Jucam vineri cu Otelul, atunci sunt prezent.
Da tu trebuie sa te lazui ca mergi la nu stiu care meci? Te obliga cineva sa mergi? ![]()
Da tu trebuie sa te lazui ca mergi la nu stiu care meci? Te obliga cineva sa mergi?![]()
da.
Frumos meci, Steaua a meritat victoria cu desavarsire. Din pacate, si asta cred ca va fi o problema la fel de mare si in meciurile cu Miercurea Ciuc, arbitrii au cam tras cu adversarii nostri
daca nu e cu suparare pun si eu un filmulet de la meciul 3
PS nu este filmat cu fixul ![]()
"Primul meci al finalei este programat la 14 martie, la Miercurea Ciuc, cu incepere de la ora 17.30, urmand ca meciul doi al confruntarii dintre eternele rivale ale hocheiului romanesc să se dispute la Bucuresti, pe 17 martie, după care, caravana hocheistică se va muta la Miercurea Ciuc in zilele de 19 si 21 martie. În cazul in care va mai fi nevoie, cele două echipe se vor intoarce la Bucuresti, pe 24 si 26 martie, pentru ca meciul decisiv să se dispute in fieful harghitenilor, pe 28 martie."
Sursa: Siteul Federatiei Romane de Hochei pe Gheata
ce mizerie. de obicei se joaca 2-2-2-1, astfel in primele 4/6 meciuri raportul sa fie egal, avantajul acordandu-se in ultima partida; sau, se mai poate practica si 1-2-2-2, avantajul aparand in primul meci, iar in primele 4 meciuri, raportul ramane egal.
la cum a aranjat federatia meciurile, in primele 4 meciuri, 3 sunt la ciucani acasa si ala decisiv tot la ei se joaca. chiar n-au nicio jena bastarzii astia.
si meciul de la Bucuresti de pe 17 cade miercuri, in conditiile in care la Ciuc se joaca numai in weekend.
ce mizerie. de obicei se joaca 2-2-2-1, astfel in primele 4/6 meciuri raportul sa fie egal, avantajul acordandu-se in ultima partida; sau, se mai poate practica si 1-2-2-2, avantajul aparand in primul meci, iar in primele 4 meciuri, raportul ramane egal.
la cum a aranjat federatia meciurile, in primele 4 meciuri, 3 sunt la ciucani acasa si ala decisiv tot la ei se joaca. chiar n-au nicio jena bastarzii astia.
Nu a aranjat federatia meciurile, ciucul s-a clasat prima in calasamentul din play-off si prima clasata are avantaj in finala.
prima clasata are avantaj in finala.
prietene, prima clasata ar trebui sa aiba avantaj doar la numarul de meciuri disputate pe teren propriu, nu si la ordinea lor
prietene, prima clasata ar trebui sa aiba avantaj doar la numarul de meciuri disputate pe teren propriu, nu si la ordinea lor
Asa s-a jucat si in anii trecuti.
Asa este in toate campionatele de hochei din lume, meciul decisiv se joaca acasa la echipa cu un anumit avantaj (a terminat prima play-off-ul, a avut mai multe puncte in sezonul regulat, s.a.m.d). Nu e panica, e destul de greu sa se ajunga la 7 meciuri si in orice caz, daca totusi o sa fie 3-3 dupa primele 6 meciuri, si in deplasare se poate castiga, in sezonul NHL '09-'10 Pittsburgh Penguins a castigat meciul decisiv acasa la Detroit Redwings. Maine la 17:30 avem program!
Programul complet al finalei(modificat):
Meciul 1: Miercurea Ciuc, 14 martie, ora 17.30, netelevizat
Meciul 2: Bucuresti, 16 martie, ora 20.30, GSP TV
Meciul 3: Miercurea Ciuc, 19 martie, ora 20.30, GSP TV
Meciul 4: Miercurea Ciuc, 22 martie, ora 20.30, GSP TV
Meciul 5: Bucuresti, 24 martie, ora 20.30, GSP TV
Meciul 6: Bucuresti, 25 martie, ora 20.30, GSP TV
Meciul 7: Miercurea Ciuc, 28 martie, ora 14.00, GSP TV
Cu totii marti sa-i sustinem pe baieti!
Bai nene, eu stiam ca se joaca 2-2-2-1, ce-i cacatu' asta? 1-1-3-1-1? Sa ma PIS pe ei de unguri de la federatie.
Asa este in toate campionatele de hochei din lume, meciul decisiv se joaca acasa la echipa cu un anumit avantaj (a terminat prima play-off-ul, a avut mai multe puncte in sezonul regulat, s.a.m.d). Nu e panica, e destul de greu sa se ajunga la 7 meciuri si in orice caz, daca totusi o sa fie 3-3 dupa primele 6 meciuri, si in deplasare se poate castiga, in sezonul NHL '09-'10 Pittsburgh Penguins a castigat meciul decisiv acasa la Detroit Redwings. Maine la 17:30 avem program!
Veniti careva la miercurea ciuc?
Din pacate am pierdut primul meci din finala campionatului national cu scorul de 3-2.
Repriza I: SC Miercurea-Ciuc - Steaua 0 - 0
Repriza II: SC Miercurea-Ciuc - Steaua 1 - 2
Repriza III: SC Miercurea-Ciuc - Steaua 2 - 0
------------------------------------------------------------
Scor final: SC Miercurea-Ciuc - Steaua 3 - 2
Scor la general: SC Miercurea-Ciuc - Steaua 1 - 0 (sistem 4/7)
Urmatoarele meciuri:
Meciul 2: Bucuresti, 16 martie, ora 20.30, GSP TV
Meciul 3: Miercurea Ciuc, 19 martie, ora 20.30, GSP TV
Meciul 4: Miercurea Ciuc, 22 martie, ora 20.30, GSP TV
* Meciul 5: Bucuresti, 24 martie, ora 20.30, GSP TV
* Meciul 6: Bucuresti, 25 martie, ora 20.30, GSP TV
* Meciul 7: Miercurea Ciuc, 28 martie, ora 14.00, GSP TV
* daca mai este cazul.
Marcatori:
0-1: Butochnov Andrei (power play) (Zabludovsky Denis) 8:37
0-2: Nicolescu Viorel (short handed) (Timaru Ioan) 11:41
1-2: Basilidesz Tibor (Bluks Toms) 18:49
2-2: Virag Csanad (Sprencz Istvan) 15:42
3-2: Niiko Niinikosky (Szocs Szabolcs, Hozo Levente) 16:51 (power play)
Sursa: Siteul Federatiei Romane de Hochei
Se pare ca am avut ghinion, in conditiile in care mai erau de jucat 5 minute si conduceam cu 2-1. Pacat. Sper sa ne revansam macar la Bucuresti.
ne vedem marti la patinoar
forzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzza Steaua.
haideti marti la meci, ca-i groasa, trebuie sustinuti baietii!
sper sa fim cat mai multi !!