FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Rangers

«1323334353677»
f234567k03.03.2010 19:15

Aproape finalisti. De cand astept o deplasare la Miercurea-Ciuc :X

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE04.03.2010 14:48

Cred se joaca primele meciuri pe 14 si 17 la ei cu miercurea ciuc, problema e ca 14 cade duminica si 17 miercurea, pe 13 sau 14 jucam cu Otelul si pe 16,17 sau 18 cu Dinamo,macar la un meci sa ne ducem.

mstef05.03.2010 19:31

Repriza I: Brasov - Steaua 0 - 1

Repriza II: Brasov - Steaua 1 - 1

Repriza III: Brasov - Steaua 1 - 3

 

Final: Brasov - Steaua 2 - 5

 

Rezultatul semifinalei: Steaua - Brasov 3 - 0 (sistem 3/5)

 

Vom juca finala campionatului national cu castigatoarea celei de-a doua semifinale dintre SC Miercurea-Ciuc si Progym Gheorgheni. Miercurea-Ciuc conduce la general cu scorul de 2-0, meciul 3 ce trebuia sa aiba loc in aceasta seara a fost amandat din cauza unei pene de curent.

 

Finala se va disputa in sistemul 4/7 (4 victorii din 7 meciuri), meciurile urmand sa se desfasoare dupa urmatorul program:

 

14.03.2010

17.03.2010

19.03.2010

21.03.2010

24.03.2010*

26.03.2010*

28.03.2010*

 

* daca mai este cazul.

 

Judecand dupa modul de desfasurare al meciurilor din semifinale cred ca datele in care vom avea meci acasa sunt 19 si 21 martie (+ inca unul ulterior, daca mai este cazul).

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE05.03.2010 19:40

FORZZZZZZZZZZA Steaua, prezent la primul meci la miercurea ciuc, sa vedem cand jucam la fotbal cu Otelul.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE05.03.2010 19:50
FORZZZZZZZZZZA Steaua, prezent la primul meci la miercurea ciuc, sa vedem cand jucam la fotbal cu Otelul.

 

Jucam vineri cu Otelul, atunci sunt prezent.

BAF-kimi05.03.2010 20:09

Da tu trebuie sa te lazui ca mergi la nu stiu care meci? Te obliga cineva sa mergi? :|

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE05.03.2010 20:41
Da tu trebuie sa te lazui ca mergi la nu stiu care meci? Te obliga cineva sa mergi? :|

 

da.

 

MoWeed05.03.2010 21:18

Frumos meci, Steaua a meritat victoria cu desavarsire. Din pacate, si asta cred ca va fi o problema la fel de mare si in meciurile cu Miercurea Ciuc, arbitrii au cam tras cu adversarii nostri

 

gabitzubrasov06.03.2010 16:34

daca nu e cu suparare pun si eu un filmulet de la meciul 3

fular-campionii

 

PS nu este filmat cu fixul :bananadance:

andrrrei09.03.2010 10:31

"Primul meci al finalei este programat la 14 martie, la Miercurea Ciuc, cu incepere de la ora 17.30, urmand ca meciul doi al confruntarii dintre eternele rivale ale hocheiului romanesc să se dispute la Bucuresti, pe 17 martie, după care, caravana hocheistică se va muta la Miercurea Ciuc in zilele de 19 si 21 martie. În cazul in care va mai fi nevoie, cele două echipe se vor intoarce la Bucuresti, pe 24 si 26 martie, pentru ca meciul decisiv să se dispute in fieful harghitenilor, pe 28 martie."

Sursa: Siteul Federatiei Romane de Hochei pe Gheata

saptemai09.03.2010 14:22

ce mizerie. de obicei se joaca 2-2-2-1, astfel in primele 4/6 meciuri raportul sa fie egal, avantajul acordandu-se in ultima partida; sau, se mai poate practica si 1-2-2-2, avantajul aparand in primul meci, iar in primele 4 meciuri, raportul ramane egal.

 

la cum a aranjat federatia meciurile, in primele 4 meciuri, 3 sunt la ciucani acasa si ala decisiv tot la ei se joaca. chiar n-au nicio jena bastarzii astia.

andrrrei09.03.2010 15:21

si meciul de la Bucuresti de pe 17 cade miercuri, in conditiile in care la Ciuc se joaca numai in weekend.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE09.03.2010 20:45
ce mizerie. de obicei se joaca 2-2-2-1, astfel in primele 4/6 meciuri raportul sa fie egal, avantajul acordandu-se in ultima partida; sau, se mai poate practica si 1-2-2-2, avantajul aparand in primul meci, iar in primele 4 meciuri, raportul ramane egal.

 

la cum a aranjat federatia meciurile, in primele 4 meciuri, 3 sunt la ciucani acasa si ala decisiv tot la ei se joaca. chiar n-au nicio jena bastarzii astia.

 

 

Nu a aranjat federatia meciurile, ciucul s-a clasat prima in calasamentul din play-off si prima clasata are avantaj in finala.

f234567k09.03.2010 21:11
prima clasata are avantaj in finala.

prietene, prima clasata ar trebui sa aiba avantaj doar la numarul de meciuri disputate pe teren propriu, nu si la ordinea lor

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE10.03.2010 15:23
prietene, prima clasata ar trebui sa aiba avantaj doar la numarul de meciuri disputate pe teren propriu, nu si la ordinea lor

 

Asa s-a jucat si in anii trecuti.

Geolin13.03.2010 12:57

Asa este in toate campionatele de hochei din lume, meciul decisiv se joaca acasa la echipa cu un anumit avantaj (a terminat prima play-off-ul, a avut mai multe puncte in sezonul regulat, s.a.m.d). Nu e panica, e destul de greu sa se ajunga la 7 meciuri si in orice caz, daca totusi o sa fie 3-3 dupa primele 6 meciuri, si in deplasare se poate castiga, in sezonul NHL '09-'10 Pittsburgh Penguins a castigat meciul decisiv acasa la Detroit Redwings. Maine la 17:30 avem program!

Nyghty13.03.2010 13:00

Programul complet al finalei(modificat):

Meciul 1: Miercurea Ciuc, 14 martie, ora 17.30, netelevizat

 

Meciul 2: Bucuresti, 16 martie, ora 20.30, GSP TV

 

Meciul 3: Miercurea Ciuc, 19 martie, ora 20.30, GSP TV

 

Meciul 4: Miercurea Ciuc, 22 martie, ora 20.30, GSP TV

 

Meciul 5: Bucuresti, 24 martie, ora 20.30, GSP TV

 

Meciul 6: Bucuresti, 25 martie, ora 20.30, GSP TV

 

Meciul 7: Miercurea Ciuc, 28 martie, ora 14.00, GSP TV

 

Cu totii marti sa-i sustinem pe baieti!

Geolin13.03.2010 14:37

Bai nene, eu stiam ca se joaca 2-2-2-1, ce-i cacatu' asta? 1-1-3-1-1? Sa ma PIS pe ei de unguri de la federatie.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE13.03.2010 15:37
Asa este in toate campionatele de hochei din lume, meciul decisiv se joaca acasa la echipa cu un anumit avantaj (a terminat prima play-off-ul, a avut mai multe puncte in sezonul regulat, s.a.m.d). Nu e panica, e destul de greu sa se ajunga la 7 meciuri si in orice caz, daca totusi o sa fie 3-3 dupa primele 6 meciuri, si in deplasare se poate castiga, in sezonul NHL '09-'10 Pittsburgh Penguins a castigat meciul decisiv acasa la Detroit Redwings. Maine la 17:30 avem program!

 

Veniti careva la miercurea ciuc?

mstef14.03.2010 18:33

Din pacate am pierdut primul meci din finala campionatului national cu scorul de 3-2.

 

Repriza I: SC Miercurea-Ciuc - Steaua 0 - 0

Repriza II: SC Miercurea-Ciuc - Steaua 1 - 2

Repriza III: SC Miercurea-Ciuc - Steaua 2 - 0

------------------------------------------------------------

Scor final: SC Miercurea-Ciuc - Steaua 3 - 2

 

Scor la general: SC Miercurea-Ciuc - Steaua 1 - 0 (sistem 4/7)

 

Urmatoarele meciuri:

 

Meciul 2: Bucuresti, 16 martie, ora 20.30, GSP TV

Meciul 3: Miercurea Ciuc, 19 martie, ora 20.30, GSP TV

Meciul 4: Miercurea Ciuc, 22 martie, ora 20.30, GSP TV

* Meciul 5: Bucuresti, 24 martie, ora 20.30, GSP TV

* Meciul 6: Bucuresti, 25 martie, ora 20.30, GSP TV

* Meciul 7: Miercurea Ciuc, 28 martie, ora 14.00, GSP TV

 

* daca mai este cazul.

andrrrei14.03.2010 19:22

Marcatori:

0-1: Butochnov Andrei (power play) (Zabludovsky Denis) 8:37

0-2: Nicolescu Viorel (short handed) (Timaru Ioan) 11:41

1-2: Basilidesz Tibor (Bluks Toms) 18:49

2-2: Virag Csanad (Sprencz Istvan) 15:42

3-2: Niiko Niinikosky (Szocs Szabolcs, Hozo Levente) 16:51 (power play)

Sursa: Siteul Federatiei Romane de Hochei

 

Se pare ca am avut ghinion, in conditiile in care mai erau de jucat 5 minute si conduceam cu 2-1. Pacat. Sper sa ne revansam macar la Bucuresti.

radusteaua2314.03.2010 20:06

ne vedem marti la patinoar

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE14.03.2010 20:40

forzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzza Steaua.

iri15.03.2010 08:59

haideti marti la meci, ca-i groasa, trebuie sustinuti baietii!

fredysteaua15.03.2010 16:15

sper sa fim cat mai multi !!

«1323334353677»