Macar sa mai jucam si noi un meci acasa.
Macar sa mai jucam si noi un meci acasa.
Repriza a 3-a, Steaua Rangers - Ciuc Bozgors 1-0. Se poate!!!
S-a terminat, i-am batut, ne vedem miercuri pe Flamaropol!!!
S-a spart ghinionul, i-am batut pe boz.gorii spurcati la ei acasa
Am condus in toate meciurile de pina acum, dar am cistigat unul singur...ce rau imi pare de primul joc, in care am avut 2-0 pina la finalul reprizei a doua; daca-l cistigam p-ala, aveam sanse mari sa fim campioni
In fine, important e ca azi le-am distrus visul; un oras spurcat se pregatise azi de sarbatoare; le-am dat-o la cioc, sper sa se intimple la fel si-n cele 2 meciuri din Bucuresti, dupa care in ultimul joc orice se poate intimpla. Forza Steaua! Tinutul Secuiesc nu exista!
Era deranj daca ne bateau.
Sincer ma bucur mai mult victoria la hochei decat la fotbal chiar daca se joaca finala la hochei.
Felicitari baietilor pentru victorie! Inca nu e jucata finala. Hai Steaua!
cel mai bine le-am multumii baietilor daca am umple patinoarul miercuri....... chiar merita
Forza Steaua.
cineva spunea acum vreo saptamana ca ar fii vrut sa mai fie un meci in Bucuresti,uite ca a avut gura aurita..si cum zicea alt stelist ,cel mai frumos cadou ar fii ca macar la meciurile de pe flamaropol,sa fie plin patinoarul acum in ultimul ceas sa ne trezim,e un moment esential pt noi in acest play-off,iar baietii ar prinde aripi daca ar vedea un patinoar arhiplin,ce pacat ca nu sintem capabili decat f greu sa ne mobilizam,sa ne strangem cand e necesar chiar vital..oricum ma astept la o surpriza placuta din partea stelistilor,timaru&co oricum isi vor da viata pe gheata.
CU Steaua MEREU!
Conducerea Clubului Sportiv al Armatei Steaua sustine, intr-un comunicat remis agentiei MEDIAFAX, că Sport Club Miercurea Ciuc a folosit, in finala campionatului national de hochei pe gheață, patru jucatotori care nu sunt legitimati, precum si faptul că niciun hocheist nu are aviz medical.
"La meciurile din cadrul finalei editiei 2009/2010 a campionatului national de hochei pe gheață de la Miercurea Ciuc, din 19 si 21 martie, echipa Sport Club Miercurea Ciuc a folosit un numar de patru jucatori nelegitimati. La verificarea efectuată de presedintele sectiei de hochei pe gheață a CSA Steaua Bucuresti (n.r. - Cristian Carlan), in prezenta observatorilor federali, observatorului de arbitri, arbitrilor si altor oficiali, s-a constatat că sportivii Mikko Niinikoski, Norbert Kovacs, Joszef Hruby si Tomas Bluks nu posedau carnete de legitimare, in locul acestora fiind depuse coli A4 continand faxuri de corespondență privitoare la acesti jucatori, peste care au fost aplicate de mana in aceleasi conditii chestionabile vize medicale", se precizează in comunicat.
Conform aceleiasi surse, jucatorii din lotul Sport Club Miercurea Ciuc nu detin aviz medico-sportiv valabil. "Suspectam că pe parcursul finalei editiei 2009/2010 a campionatului national de hochei pe gheață, echipa Sport Club Miercurea Ciuc a folosit jucatori care nu detineau aviz medico-sportiv valabil conform Legii 69 din 2000 (Legea Educatiei Fizice si a Sportului) si Legii 321 din 2007 (Legea privind organizarea si functionarea cabinetelor de medicină sportivă). Dacă acestea nu au fost emise de un medic de specialitatea medicină sportivă/acreditat - inseamnă că avizele nu erau valabile".
Semnatarii comunicatului, presedintele CSA Steaua, George Boroi, si presedintele sectiei de hochei a clubului, Cristian Carlan, sustin că au sesizat oficialii Federatiei Romane de Hochei pe Gheață inaintea partidelor din 19 si 21 martie, insă acestia au permis disputarea meciurilor trei si patru ale finalei.
În finalul comunicatului, conducerea CSA Steaua solicită Federatiei Romane de Hochei pe Gheață analizarea situatiei si dispunerea masurilor ce se impun in cazul in care se vor constata nereguli sau ilegalități.
Contactat telefonic de MEDIAFAX, presedintele Federatiei Romane de Hochei pe Gheață, Tanczos Barna, a declarat că sesizarea a ajuns pe masa Comisiei de Disciplina care va lua o decizie in această după-amiază sau, cel tarziu, miercuri dimineață. "Sesizarea clubului Steaua a ajuns la federatie si a fost directionată catre Comisia de Discilplină care, cel tarziu maine dimineață se va intruni pentru a analiza speta si a lua o decizie", a spus Tanczos Barna.
Sport Club Miercurea Ciuc si Steaua Bucuresti dispută finala campionatului national de hochei pe gheață, editia 2009-2010, scorul general după patru meciuri fiind de 3-1 in favoarea gruparii harghitene.
sursa: Mediafax
Pana maine face federatia rost si de vize medicale si de carnete , de tot arsenalul.
Meciul e de la 18.30 , s-a schimbat ora.
hai ca poate din 1-3 se face 3-1.
din pmdv, daca aia joaca pe hartii venite pe fax si povesi scrise cu pixul pe ele, si-o merita ciucanii, exact ca si corespondentii lor minoritari de la Rapid: prea prosti pentru a fi lasati in libertate.
mai ales ca niinkoski ala e 1/4 din toata echipa lor.
hai ca poate din 1-3 se face 3-1.
din pmdv, daca aia joaca pe hartii venite pe fax si povesi scrise cu pixul pe ele, si-o merita ciucanii, exact ca si corespondentii lor minoritari de la Rapid: prea prosti pentru a fi lasati in libertate.
mai ales ca niinkoski ala e 1/4 din toata echipa lor.
Prostia e o boala. Trebuie vindecati boz.gorii, da' sa-i si usture putin ![]()
Societatea de Medicină Sportivă consideră că avizele medico-sportive ale hocheistilor de la formatia Sport Club Miecrurea Ciuc pentru sezonul actual sunt ilegale, se arată intr-un comunicat.
"În Romania, conform legislatiei in vigoare, avizul medico-sportiv nu poate fi dat decit de catre medicii specialisti si primari de Medicină Sportivă in policlinici/cabinete de stat sau private, acreditate pe această specialitate. În consecință avizele medico-sportive ale echipei de hochei pe gheață Sport Club Miecrurea Ciuc pentru sezonul actual sunt ilegale si jucatorii nu ar fi trebuit acceptati la antrenamente si competitii. Societatea Romană de Medicină Sportivă va sesiza Federatia de Hochei si Colegiul Medicilor Harghita ca astfel de evenimente să nu mai aibă loc", se arată in comunicatul emis ca urmare a adresei trimise, in acest sens, de catre CSA Steaua.
Conducerea Clubului Sportiv al Armatei Steaua sustine că Sport Club Miercurea Ciuc a folosit, in finala campionatului national de hochei pe gheață, patru jucatori care nu sunt legitimati, precum si faptul că nici un hocheist nu are aviz medical.
Sport Club Miercurea Ciuc si Steaua Bucuresti dispută finala campionatului national de hochei pe gheață, editia 2009-2010, scorul general după patru meciuri fiind de 3-1 in favoarea gruparii harghitene
Sursa: Mediafax
aaah, perfect. prostia trebuie pedepsita drastic.
eu credeam ca e vorba de legitimari pt doua meciuri dar la astia n-are nimeni viza medicala legala. astia merg "pe incredere".....
sa mor daca nu ma bucur cand ii vad atat de prosti. ei si cu gunoierii se pot lua de mana si pot canta refrenul preferat al minoritatilor: suntem persecutati.
bun, deci diseara se joaca degeaba avand in vedere ca deja s-au disputat 4 meciuri care in mod normal se vor termina 3-0 noi la masa verde.
probabil, ca sa-si salveze reputatia, ciucanii vor accepta sa piarda toate meciurile pana la sfarsit ca sa nu rascolim noi rahatul.
eu l-as rascoli oricum, ca sa iesim din sistemul "merge si asa".
jos palaria pentru conducatorii sectiei care inteleg sa apere clubul si interesele lui in limitele, maxime, ale legii. HAI Steaua!
Cu totii de la 18.30 astazi sa sustinem Adevarata Steaua!
Pret bilet: 5 lei
Scandal pe gheață, episodul III! Comisia a dat verdictul: vizele medicale OK, carnetele de joc in aer!
Conducerea clubului Steaua Rangers a hotarat să conteste folosirea de catre Sport Club a patru jucatori, Mikko Niinikoski, Norbert Kovacs, Jozef Hruby si Toms Bluks, pe motiv că nu au aviz medical si nu sunt legitimati. În aceste conditii, Csiki Andrei, presedintele Comisiei de Disciplină a FRHG, a tinut să facă urmatoarele precizari.
"În primul rand, Steaua nu a depus o contestatie pentru că aceasta se inregistrează si se plateste, ci a sesizat cateva nereguli. În ceea ce priveste valabilitatea vizelor medicale la patru dintre jucatorii Sport Club-ului, Comisia de Disciplină a hotarat că acestea sunt valabile. Această decizie s-a luat pe baza ordinului ministerului Sanatății, din 2003, care spune că in judetele unde nu sunt cabinete medico-sportive acreditate, Directia Judeteană poate stabili un medic care să se ocupe de aceste vize", a declarat presedintele Comisiei de Disciplina Csiki Andrei, pentru ProSport.
În ceea ce priveste, sesizarea conducerii roș-albastre, că jucatorii Mikko Niinikoski, Norbert Kovacs, Jozef Hruby si Toms Bluks nu sunt legitimati la Sport Club, Comisia de Disciplină si-a declinat competenta.
"Cei patru au primit drept de joc, au toate actele facute la FRHG, insă nu stim de ce nu au carnete de joc. Am decis că nu noi trebuie să luam o hotarare in această situatie, pentru că nu avem niciun drept să dam pierdute sau câștigate meciuri, această problemă fiind inaintată Biroului Federal", a continuat Csiki Andrei.
ProSport.
incredibil cat tupeu au ungurii!!!
auzi motivatie: nu exista centru de med.sportiva in harghita.
pai unde ml scrie in lege ca daca n-ai centru d-asta la tine in judet merge si la medicul de familie al omului de serviciu.
a doua problema: de unde pana unde da verdicte comisia de disciplina asupra legalitatii vizelor medicale?! la sesizarea clubului nostru aia trebuiau sa intrebe INMS si aia dadeau un raspuns. dupa ce il dadeau, comisia comunica masurile ce trebuiesc luate impotriva ciucanilor. cum inms-ul s-a pronuntat, nu mai era nimic de adaugat de catre comisie.
a treia problema: ce inseamna "lucru recunoscut si de inms" ?
au recunoscut ce? ca nu e centru in harghita? si ce daca? aia la fotbal de vin din toata tara in Bucuresti pentru vizele medicale sunt fraieri si ungurii mai destepti, sa intelegem?
fmg de nomazi mongoli!!!
d-le carlan, stiu ca cititi ce mai aberam noi pe aici, si va rog sa nu dati inapoi in fata abuzurilor facute de ciucani. nici cu vizele medicale, nici cu legitimatiile. mergeti in instantele civile sau la forul disciplinar european care se ocupa de hochei daca in Romania au ajuns niste zevzeci sefi peste federatie.
cat tupeu, cat tupeu!!!
Niste ratati, sper sa-i nenorocim acum la 18:30!! Toti la patinoar !!!
Gol, ba ! 3-2. ![]()
Au invins, nenica! FANTASTIC!
BRAVO LOR!!! ![]()
Baietii astia merita tot respectul. Intr-adevar ei reprezinta Steaua si stelismul. Meciul urmator ar merita sa aiba patinoarul plin
Fantastica explozia patinoarului la golul de 2-2! Felicitari si tribunelor care au incurajat echipa..
ole, ole, ole, ola, Steaua inseamna C.S.A.!
frumoasa revenirea, nu ma mai asteptam ![]()
cand e meciul urmator?