FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Rangers

«1272829303177»
Fane15.02.2010 16:05
Baaaaaaaaaaaaaa ce stelisti adevarati ce sunteti voi Brasovenii, va zic ca mai este un meci pana la meciul cu Brasov, la miercurea ciuc sa nu mergeti ca va bate ungurii, sau sa nu slabti, vin eu din Bucuresti si voi care aveti maxim 60 de kilometri, bine face in dleplasari cand nu lasa sa intre decat bucuresteni.

 

In locul tau mi-ar fi fost jena sa postez asta.

Cunosti personal vreunul dintre acesti baieti ?

Daca sunt din Brasov nu sunt mai Stelisti decat tine...este ?

 

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE15.02.2010 17:45

Da stiu doare adevarul.

AG15.02.2010 17:47
Baaaaaaaaaaaaaa ce stelisti adevarati ce sunteti voi Brasovenii, va zic ca mai este un meci pana la meciul cu Brasov, la miercurea ciuc sa nu mergeti ca va bate ungurii, sau sa nu slabti, vin eu din Bucuresti si voi care aveti maxim 60 de kilometri, bine face in dleplasari cand nu lasa sa intre decat bucuresteni.

te cam bate romana

MoWeed15.02.2010 18:11

Nu stiam ca stelismul este conditionat de orasul in care te-ai nascut. Se pare, baieti, ca in cazul asta se potriveste melodia aia cu "nu ne-am nascut in locul potrivit"

1on15.02.2010 18:48

Cei drept, faza cu vă bate ungurii se poate accepta in conditiile in care folosirea singularului in locul pluralului este o caracteristică a subdialectului muntenesc al limbii romane - regionalism gramatical. Dar nu pentru oameni care au facut cel putin 4 clase (țin minte că la momentul potrivit, invățătorul ne-a mentionat cazul asta) si, mai ales, in scris.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE15.02.2010 20:50

Bine ma, ati castigat sunt un prost.

gabitzubrasov16.02.2010 18:32
Bine ma, ati castigat sunt un prost.

 

BRAVo ,ma bucuram ca iti recunosti propiile greseala...te adoptam si te vom respecta mai mult(eu zic ca merita) :bananadance:

 

 

 

p.s. loc de p.s. :)

pukka16.02.2010 18:40

S.C. - Steaua 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

f234567k16.02.2010 18:51

Marti debutează play-off-ul Campionatului National. Primele partide care se dispută intre primele patru clasate la finalul sezonului regulat sunt: Progym Gheorgheni-SCM Brasov si Sport Club Miercurea Ciuc-Steaua Rangers. Clasamentul de la care se porneste in faza a doua a campionatului este: 1. SC Miercurea Ciuc 31 p, 2.Steaua Rangers 29p, 3. SCM Brasov 12 p; 4. Progym Gheorgheni 0 p.

 

Program Play-Off

16 februarie Progym Gheorgheni-SCM Brasov(Gheorgheni), SC Miercurea Ciuc-Steaua Rangers (Miercurea Ciuc)

18 februarie SCM Brasov-Steaua Bucuresti (Brasov), SC Miercurea Ciuc -Progym Gheorgheni (Miercurea Ciuc)

20 februarie SC Miercurea Ciuc- SCM Brasov (Miercurea Ciuc) Progym Gheorgheni-Steaua Rangers (Gheorgheni),

22 februarie SCM Brasov-Progym Gheorgheni (Brasov), Steaua Rangers-SC Miercurea Ciuc (Bucuresti)

24 februarie Steaua Rangers-SCM Brasov (Bucuresti), Progym Gheorgheni-SC Miercurea Ciuc (Gheorgheni)

26 februarie SCM Brasov-SC Miercurea Ciuc (Brasov), Steaua Rangers-Progym Gheorgheni (Bucuresti)

gsp

 

dupa asta se joaca si sistemul eliminatoriu 1 cu 4 si 2 cu 3? sau este gata.. ?

 

LE: daca imi aduc bine aminte.. anul trecut s-a jucat tot in sistemul asta iar locul 1 si 2 au disputat finala mare 4/7, iar locurile 3 si 4, finala mica 3/5

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE16.02.2010 19:16
Marti debutează play-off-ul Campionatului National. Primele partide care se dispută intre primele patru clasate la finalul sezonului regulat sunt: Progym Gheorgheni-SCM Brasov si Sport Club Miercurea Ciuc-Steaua Rangers. Clasamentul de la care se porneste in faza a doua a campionatului este: 1. SC Miercurea Ciuc 31 p, 2.Steaua Rangers 29p, 3. SCM Brasov 12 p; 4. Progym Gheorgheni 0 p.

 

Program Play-Off

16 februarie Progym Gheorgheni-SCM Brasov(Gheorgheni), SC Miercurea Ciuc-Steaua Rangers (Miercurea Ciuc)

18 februarie SCM Brasov-Steaua Bucuresti (Brasov), SC Miercurea Ciuc -Progym Gheorgheni (Miercurea Ciuc)

20 februarie SC Miercurea Ciuc- SCM Brasov (Miercurea Ciuc) Progym Gheorgheni-Steaua Rangers (Gheorgheni),

22 februarie SCM Brasov-Progym Gheorgheni (Brasov), Steaua Rangers-SC Miercurea Ciuc (Bucuresti)

24 februarie Steaua Rangers-SCM Brasov (Bucuresti), Progym Gheorgheni-SC Miercurea Ciuc (Gheorgheni)

26 februarie SCM Brasov-SC Miercurea Ciuc (Brasov), Steaua Rangers-Progym Gheorgheni (Bucuresti)

gsp

 

dupa asta se joaca si sistemul eliminatoriu 1 cu 4 si 2 cu 3? sau este gata.. ?

 

LE: daca imi aduc bine aminte.. anul trecut s-a jucat tot in sistemul asta iar locul 1 si 2 au disputat finala mare 4/7, iar locurile 3 si 4, finala mica 3/5

 

Se joaca finala mare si finala mica pentru locul 1,2 si 3, 4.

mstef16.02.2010 19:39
S.C. - Steaua 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

 

Felicitari baietilor pentru victorie. Sa te pisi pe presa sportiva din Romania... nici macar 1 cuvant despre meciurile de astazi.

RobYnho16.02.2010 19:55
Felicitari baietilor pentru victorie. Sa te pisi pe presa sportiva din Romania... nici macar 1 cuvant despre meciurile de astazi.

 

Nu e prima oara.

tipbv17.02.2010 08:34

ce le-am facut la ciucani.. :alcoholic: steagro

uitati un link despre evenimentul de maine,din surse sigure stiu ca 90%din patinoar va fii cu stelisti,ma pish pe mine de ras ce le facem la mercenarii de bv

cu Steaua mereu!

ziceti si voi cand se merge la ciuc ca mergem ca doar nu ne-o fii frica,sintem pui de d®aci

 

http://www.monitorulexpres.ro/?mod=monitor...2&a=citeste

RobYnho17.02.2010 10:19
din surse sigure stiu ca 90%din patinoar va fii cu stelisti,

 

Frumos. :D

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE17.02.2010 11:19

Prezent. :steag_cruce_invers:

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE17.02.2010 11:23

La ce ora incepe meciul? ca sa vad daca ai sunt trenuri de intoarcere.

pukka17.02.2010 11:58

sportklubsteaua06b.jpg

S-a jucat foarte dur ..vezi foto ( Cosmin Flueraș care a fost accidentat urat de tot ... culmea ca la aceasta faza nu s-a dat nimic ) dar tot noi am fost cei penalizati jucand minute bune in inferioritate .

http://cuparomaniei.stats.pointstreak.com/...?gameid=1228374

 

"Echipa de hochei Steaua Rangers a repurtat o victorie de senzatie in aceasta seara, invingand eterna rivala Sport Club Miercurea-Ciuc pe terenul acesteia, in primul meci al Play-Off-ului Campionatului National.

 

La capatul uneia dintre cele mai dure partide a sezonului, presarata cu numeroase accidentari si momente de maxima tensiune, militarii s-au impus cu scorul de 4-3 (2-0, 1-2, 1-1). Pentru Steaua Rangers au marcat Brian Soso (min 7:00), Cam Severson (min 19:56), Evgen Emelianenko (24:56) si Andrei Butochnov (min 43:20), in timp ce pentru ciucani au inscris Hozo si Hruby (2).

 

Ingerul salvator al stelistilor s-a dovedit a fi portarul Adrian Catrinoi, aflat intr-o forma de zile mari, care a inchis excelent poarta si a rezistat tirului neintrerupt al atacantilor ciucani, salvand de multe ori rezultatul chiar si in situatiile de 1-1.

 

Lipsita de aportul titularilor Razvan Lupascu si Mihai Georgescu (3 etape de suspendare in urma meciului de la Bucuresti), Ciprian Tapu si Leonard Pascaru (invoiti pentru sustinerea examenului de bacalaureat), Steaua Rangers a reusit sa se impuna printr-un excelent spirit de echipa si printr-o daruire exemplara. Din nefericire, acestora se adauga acum capitanul echipei Ioan Timaru (accidentat grav in timpul meciului si transportat de urgenta la spital) si Cosmin Flueras, trimis la Bucuresti pentru investigatii in urma unei lovituri puternice in zona coastelor).

 

Dupa victoria din aceasta seara Steaua Rangers trece pe primul loc in clasamentul Campionatului National, cu un puct inaintea SC Miercurea-Ciuc.

 

Urmatoarea partida din cadrul play-off-ului va avea loc joi, 18 februarie, tot in deplasare, intre echipele CSM Fenestela 68 Brasov si Steaua Rangers, meci care va marca si inaugurarea noului Patinoar Olimpic din Brasov.

 

 

 

Biroul de presa"

 

 

tipbv17.02.2010 12:05

va fii o festivitate de la 5 jumate apoi meciul de la 6 jumate,ideea e ca patinoarul este la 50m de gara :thumbsup:

tipbv17.02.2010 12:20
NICKSTELIST SI DUPA MOARTE17.02.2010 12:59

Pe Steaua-rangers.ro scrie ca am castigat cu 3-4, iar pe rohockey scrie ca am castigat cu 1-3.

f234567k17.02.2010 13:04

@ NICK

 

In gesepe si prosport scrie 3-4.

mstef17.02.2010 13:08
Pe Steaua-rangers.ro scrie ca am castigat cu 3-4, iar pe rohockey scrie ca am castigat cu 1-3.

 

3-4 este scorul corect, sunt b0zgori turmentati aia din federatie...

 

PS: Frumos patinoar la Brasov, dar are cam putine locuri. Sper sa nu mai treaca mult timp pana o sa avem si noi unul de nivelul ala.

pukka17.02.2010 13:45
Pe Steaua-rangers.ro scrie ca am castigat cu 3-4, iar pe rohockey scrie ca am castigat cu 1-3.

 

Progym Gheorgheni vs Sport Club Municipal Brasov 1 -3

Sport Club Miercurea Ciuc vs CSA Steaua Bucuresti 3 - 4

 

kawa18.02.2010 01:22

salut, are cineva de vanzare un tricou de hochei cu Steaua?

 

mstef18.02.2010 06:58
salut, are cineva de vanzare un tricou de hochei cu Steaua?

 

Mai asteapta si tu putin pana se deschide magazinul oficial al echipei si o sa il poti cumpara direct de pe site: www.Steaua-rangers.com

«1272829303177»