FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Rangers

«1242526272877»
MoWeed30.01.2010 19:06

Ce buna ar fi o astfel de lege si la noi. Sa nu isi mai permita ei sa ceara limba maghiara intr-o institutie a statului roman, sa nu mai beneficieze de invatamant in limba maghiara platit de contribuabilii romani(asta in vreme ce pe la sate se desfiinteaza scoli romanesti din lipsa de fonduri)

Le reseau pansant30.01.2010 19:27
Ce buna ar fi o astfel de lege si la noi. Sa nu isi mai permita ei sa ceara limba maghiara intr-o institutie a statului roman, sa nu mai beneficieze de invatamant in limba maghiara platit de contribuabilii romani(asta in vreme ce pe la sate se desfiinteaza scoli romanesti din lipsa de fonduri)

anual se desfiinteaza cam 1000 de scoli in Romania, multe dintre ele din lipsa de bani si profesori.

 

Oricum nu o sa-l uit pe tariceanu nici cand o muri cu ordonanta aia nenorocita parca din 2007 care practic instituia limba maghiara ca a doua limba oficiala. Era vorba despre o lege care permitea utilizarea limbii minoritatilor in spitale, justitie si administratie in localitatile unde minoritatile reprezinta mai mult de 20 la suta din populatie.

 

Ziceti-mi si mie ce minoritati reprezinta mai mult de 20 la suta din populatia localitatilor noastre.

kata_roby30.01.2010 19:41

Respect GLAS pentru coregrafie :D

AG30.01.2010 21:57
AG.. nu esti invatat cu mirosul acru :)

prima m'a luat asa prin surprindere, a bubuiut la 1 metru d mine si am sarit in sus :))

AG30.01.2010 22:03

bai, dar chiar asa, erau cateva persoane care faceau tot faceau poze.. dc nu se posteaza?? chitrosilor

Nyghty30.01.2010 22:05
bai, dar chiar asa, erau cateva persoane care faceau tot faceau poze.. dc nu se posteaza?? chitrosilor

Ba AG,ce esti ma asa... pozele sunt la developat

AG30.01.2010 22:24
:)) buna asta .. dar totusi .. s'au facut poze multe si nu se posteaza.. .
Le reseau pansant30.01.2010 22:35
:)) buna asta .. dar totusi .. s'au facut poze multe si nu se posteaza.. .

s-o fi voalat filmu de fumigenele alea cine stie. greu de cap mai esti

r3fl3x30.01.2010 22:36
prima m'a luat asa prin surprindere, a bubuiut la 1 metru d mine si am sarit in sus :))

 

te-ai speriat?:D

AG30.01.2010 23:01

wai plm .. da cum :))

AG30.01.2010 23:19

06.02.2010 CSA Steaua RANGERS - SPORT CLUB MIERCUREA CIUC , ora 17:30 , patinoarul Mihai flamaropol / Bucuresti

07.02.2010 CSA Steaua RANGERS - SPORT CLUB MIERCUREA CIUC , ora 15:00 , patinoarul Mihai flamaropol / Bucuresti

f234567k30.01.2010 23:23

Sper sa ajungem in finala play-off-ului. Acolo o sa fie care pe care..

Mihai Somanescu31.01.2010 07:53
La jumatatea lui ianuarie parlamentul slovac a adoptat o lege prin care interzice folosirea limbii maghiare in administratie si in orice relatie oficiala, adica nema invatamant in bozgoreste, justiteie, spitale etc, doar limba slovaca se va folosi de acum inainte ca singura limba in orice localitate si in orice situatie (indiferent ca in satul x din varful muntelui sunt doar mongoli).

 

Bine ca au prostestat ungurii cum ca vezi domne discriminare, sovinis, iredentism, drepturile omului, ca suntem in ue si asa ceva nu se poate, dar slovacii le-au spus foarte frumos JET!

 

 

Si ca sa vedeti ce politica nenorocita duce wcepesta, uitati aici initiativa

 

asta inseamna ca nenorocitii aia din la budapeste ii sustin pe ungurii din slovacia cu orice pret, aia tre sa vorbeasca maghiara, sa nu renunte la nimic, asa ca nici cu hunii de pe plaiurile mioritice lucrurile nu stau diferit.

 

Nu numai ca n-o sa dea vreun politician actual o astfel de lege, dar mai mult, o sa dea o lege prin care numele tarii noastre se va scrie cu doi de R, iar limba tiganeasca va fi limba de stat.

 

"Mircea Basescu, fratele sefului statului, a botezat-o, sambata pe nepoata lui Sandu Anghel, cunoscut drept Bercea Mondialu' si cercetat in mai multe dosare penale pentru evaziune fiscala botezul desfășurandu-se la o biserică de cartier din Constanta. Presedintele Traian Basescu si sotia acestuia, Maria Basescu, au participat, in septembrie 2009, la Festivalul romilor de la Costesti. Basescu a asistat la un spectacol de dansuri si muzică tiganeasca fiind luat la un moment dat de câțiva tineri si dus pe scena unde a dansat alaturi de ei. Presedintelui i-a fost reprosat ulterior faptul că s-a intalnit, acolo cu Bercea Mondialu', cu care, impreună cu sotia, a dansat.

 

Bercea Mondialu' este cunoscut ca facand parte din lumea interlopă din judetul Olt, presa relatand că acesta a fost implicat in mai multe lupte intre gruparile interlope, iar in urmă cu câțiva ani a fost cercetat pentru evaziune fiscală". Mediafax

KuzMaN31.01.2010 08:50

Ar fi frumos daca s-ar baga mai multe poze si filmari cu galeria de la meci.

lbj31.01.2010 10:55

se baga. putintica rabdare :P

S.S.Lazio31.01.2010 11:39
06.02.2010 CSA Steaua RANGERS - SPORT CLUB MIERCUREA CIUC , ora 17:30 , patinoarul Mihai flamaropol / Bucuresti

07.02.2010 CSA Steaua RANGERS - SPORT CLUB MIERCUREA CIUC , ora 15:00 , patinoarul Mihai flamaropol / Bucuresti

 

macar acum sa-i ardem ...

 

off-topic @AG : tot n-ai dat de baut , erai preocupat cu femela de langa tine ..

mstef31.01.2010 11:57
macar acum sa-i ardem ...

 

Macar sa mai fim prezenti cati am fost ieri... desi nu cred.

S.S.Lazio31.01.2010 12:01
Macar sa mai fim prezenti cati am fost ieri... desi nu cred.

 

 

vom fi , de ce nu ?

dayra31.01.2010 12:04
Macar sa mai fim prezenti cati am fost ieri... desi nu cred.

 

 

ieri a fost si din cauza orei de disputare...poate la 17.30 o sa fie alta treaba :naughty:

mstef31.01.2010 12:07

Pentru ca ieri a fost finala de cupa si pentru ca am si pierdut. Dupa golul de 4-2 deja li se dusese entuziasmul unora si incepeau sa plece (nu de la peluza)... Ar fi foarte frumos sa fim indiferent de meci asa in numar mare desi personal nu cred.

fredysteaua31.01.2010 12:07

daca iubesti Steaua nu conteaza la ce ora e si vii acolo :) parerea mea

mstef31.01.2010 12:11

Corect in mare parte... daca nu iei in calcul ca unii mai si muncesc in weekend :) oricum pentru mine a fost foarte buna ora... mai tarziu chiar avem treaba.

dayra31.01.2010 12:12
daca iubesti Steaua nu conteaza la ce ora e si vii acolo :) parerea mea

 

 

pai cred ca ai vazut si tu ca nu toti gandesc asa...cum a zis si mstef, unii reusesc sa vina, dar pleaca dupa un rezultat mai putin bun.

Padrese31.01.2010 13:36

Si un pont pentru cei care vor fi duminica prin zona - de la ora 17:00 se joaca Dinamo-Steaua la baschet - la doar o aruncatura de bat de patinoar.

alex_costin8003.02.2010 16:18
macar acum sa-i ardem ...

 

off-topic @AG : tot n-ai dat de baut , erai preocupat cu femela de langa tine ..

meciurile se diputa la ora 19!

 

06.02.2010 CSA Steaua RANGERS - SPORT CLUB MIERCUREA CIUC , ora 17:30 , patinoarul Mihai flamaropol / Bucuresti

07.02.2010 CSA Steaua RANGERS - SPORT CLUB MIERCUREA CIUC , ora 15:00 , patinoarul Mihai flamaropol / Bucuresti

meciurile se diputa la ora 19!

«1242526272877»