Nu ma intereseaza cine a inceput, cat timp o sa fiu moderator aici n-o sa accept din partea nimanui sa numeasca Romania "tara tiganeasca". Cu atat mai mult din partea unui italian, fan a lui NapoliDaca vroia sa le raspunda altora, putea sa vorbesca despre ei ca ar fi tigani si mai intelegeam. Dar pentru vorbele unora sa jignesti o tara?
Inteleg perfect ce spui si ce simti. Dar daca nu ne impunem noua sa respectam regulile pe care le cerem de la altii, ce pretentii avem? Spun atat: primim ce oferim. Nu cred ca vom gasi multi italieni care sa ne raspunda urat daca noi le vorbim frumos, si invers.


