FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Napoli 3-3 (3-1)

«11819202122»
Mihai01.10.2010 15:28
Nu ma intereseaza cine a inceput, cat timp o sa fiu moderator aici n-o sa accept din partea nimanui sa numeasca Romania "tara tiganeasca". Cu atat mai mult din partea unui italian, fan a lui Napoli

Daca vroia sa le raspunda altora, putea sa vorbesca despre ei ca ar fi tigani si mai intelegeam. Dar pentru vorbele unora sa jignesti o tara?

 

Inteleg perfect ce spui si ce simti. Dar daca nu ne impunem noua sa respectam regulile pe care le cerem de la altii, ce pretentii avem? Spun atat: primim ce oferim. Nu cred ca vom gasi multi italieni care sa ne raspunda urat daca noi le vorbim frumos, si invers.

MoWeed01.10.2010 15:32

Sunt de acord cu tine Mihai. Am si rude si prieteni care locuiesc sau au lucrat in Italia si au fost mai mereu tratati civilizat de catre italieni.

 

dee01.10.2010 15:34

sa depasim momentul Olliver, e deja istorie ( banat) :D

pacat ca a refuzat dialogul cu Adrian, ar fi fost interesant sa vorbeasca despre meci in sine, probabil s-a simtit depasit.

greenyes01.10.2010 15:47
Sunt de acord cu tine Mihai. Am si rude si prieteni care locuiesc sau au lucrat in Italia si au fost mai mereu tratati civilizat de catre italieni.

 

Salut Caline,

 

Daca tu l-ai banat pe Oliver pe baza faptului ca ne-a facut tigani (dupa ce in prealabil Adrian a inceput), stau si ma intreb ce ar trebui sa pateasca strezahuzum si Alexandru.h care se pisa pe neamul romanesc de fiecare data cand au ocazia????

MoWeed01.10.2010 16:15

@greeneyes

 

Scuze ca nu ti-am raspuns pe messanger, eram ocupat.

Daca respectivii vor sari calul si vor jigni in mod direct vor avea aceeasi soarta, acest lucru fiind valabil pentru orice utilizator al site-ului.

 

Mihai01.10.2010 16:40

Parerea mea e ca l-ati banat aiurea pe olliver, ca si cum tiganii din Italia vor disparea... Mai ales ca omul si-a cerut scuze.

sk8terkid101.10.2010 17:47
4b3367daa113213716d.jpg
cristian01401.10.2010 17:52

"7 minute, 420 de secunde, Borski v-a dat perversa." - un banner de o extrema inspiratie si ironie venit dinspre tabara sclavilor din groapa. Ei sunt vai mortii lor si se mai ocupa si cu asa ceva. Uita ca au fost umilit de Hajduk. Vorba tiganilor..iar sunt noua..si aia impartiti in doua.

 

 

zloty01.10.2010 18:21

Scandare in groapa cu rahat: La muje clanu Oierul si totusi nu s-au auzit huiduituri sau acoperiri cu scandarea lupta Dinamo ,sau astea se intampla numai pe Ghencea?

Sud194701.10.2010 18:27

http://www.facebook.com/group.php?gid=1548...3213&ref=ts

Se pare ca toata Romania uraste acest rebut al lumii...

Mihai01.10.2010 18:48
http://www.facebook.com/group.php?gid=1548...3213&ref=ts

Se pare ca toata Romania uraste acest rebut al lumii...

 

Acest cont de facebook a facut de catre o televiziune de porno(sport) din Romania, care apoi a si facut o stire si a invitat lumea sa intre,

Elvis01.10.2010 20:07
"7 minute, 420 de secunde, Borski v-a dat perversa." - un banner de o extrema inspiratie si ironie venit dinspre tabara sclavilor din groapa. Ei sunt vai mortii lor si se mai ocupa si cu asa ceva. Uita ca au fost umilit de Hajduk. Vorba tiganilor..iar sunt noua..si aia impartiti in doua.

 

suporteri de ... 2 lei (la propriu si la figurat; pret bilet = 2 RON )

:notangel:

Vlad Bogdan01.10.2010 20:36
Ce-mi place mie cand va violeaza pe voi nevoia de a fi civilizati si "mai superiori".

 

Culmea cum cu romani de-ai vostri nu sunteti asa, doar cu straini.

De parca daca mergeti voi pe site-urile lor, nu va iau aia la injurat de toate cele sau, daca mergeti in Italia, va vor admira si respecta toti italienii.

 

Unii cred ca ar trebui sa se maturizeze inainte sa se apuce de vorbit.

 

Vezi ca te-a batut gramatica limbii romane in incercarea ta de a ma face de ras. Chiar daca am 17 ani nu prea ai sanse sa ma prinzi gresind la gramatica.

Restul e can-can. ;)

dblade2801.10.2010 20:51

Ia uitati ce zice un italian la un video pe youtube cu fanii Stelei care dau FOC la niste fulare cu napoli pe stadion

 

BuffaloSoldier81

Cu 7 (de) minute in urmă

Preparatevi, siete condannati per il 15 dicembre.

 

Ultras Napoli always shows respect to other colours, but you don't...so get ready and come to Naples december 15th

 

Alistense y vengan a Napoles el 15 diciembre

 

Forza Napoli

 

CiprianPH01.10.2010 20:57

Tu esti frustrat?

Ia uitati ce zice un italian la un video pe youtube cu fanii Stelei care dau FOC la niste fulare cu napoli pe stadion

 

BuffaloSoldier81

Cu 7 (de) minute in urmă

Preparatevi, siete condannati per il 15 dicembre.

 

Ultras Napoli always shows respect to other colours, but you don't...so get ready and come to Naples december 15th

 

Alistense y vengan a Napoles el 15 diciembre

 

Forza Napoli

 

ultras_laziale01.10.2010 21:43
sei ultras ?....o come si dice a voi....pinguino

 

 

lesin ... :)):)):))

lavezzi8801.10.2010 21:55
lesin ... :)):)):))

 

Nu cred ca ai vrea sa te intalnesti cu un Ultras...

Apropo de acel video, fularele sunt de la fani normali, daca luau de la Ultras cred ca ii ardeau pe ei de vii.

dblade2801.10.2010 22:16

Uitati cat de frumos e in napoli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsadasdasb.jpg

Adrian01.10.2010 22:18
Vezi ca te-a batut gramatica limbii romane in incercarea ta de a ma face de ras. Chiar daca am 17 ani nu prea ai sanse sa ma prinzi gresind la gramatica.

Restul e can-can. ;)

 

Unde m-a batut, tinere?

Poate pe tine, cand ai uitat sa pui cratima la "gandestete". Ce va place la unii sa va bagati in seama asa aiurea. Si mai schimba textu' asta cu "te-a batut gramatica" ca, de cand am avut acum ceva vreme o discutie cu tine in legatura cu scrisul in limba romana, tot cu asta esti si atragi la toata lumea atentia.

Gresesti cand crezi ca eu nu am altceva mai bun de facut decat sa te fac pe tine de ras. Nu am de ce sa fac asta. Te descurci si singur.

 

 

Lavezzi88

 

Da' ce? Ultrasii lu' napoli au toti 3 metri inaltime si cate 500 de kg de muschi pe ei? Sau care e problema?

Aoleu daca te intalnesti cu vreun ultras de-al nu stiu carei echipe, ca iti pica ceru-n cap.

 

Au unii niste idei in ei de te doare capu'. Da' poate vorbesc eu prostii si de fapt ultrasii lu' aia sunt toti luptatori de K1.

Numai moroseni si pitbuli atodiresei peste tot.

lavezzi8801.10.2010 22:27

@dblade : tu esti un copil frustrat. Daca te intreb de ce a fost problema cu gunoaiele la Napoli sunt sigur ca habar nu ai..habar nu ai ca in Napoli exista o mafie care are si din asta castiga bani multi nu e vorba ca oamenii lasau gunoaiele pe strada si nu le lua nimeni.

@Adrian : nu sunt toti luptatori de K1, si nu ma refeream neaparat la bataie intre suporteri, dar Ultras iubesc mai mult echipa decat fani de la Steaua care se gandesc doar cum sa se ia la bataie.

Adrian01.10.2010 22:35

Hai frate lasa-ma cu din astea, ca aia iubesc echipa mai mult ca nu stiu care.

S-a inventat intre timp loveometru si nu am aflat eu. Daca tot sunt in urma cu tehnologia, mai bine ma retrag, ca sa nu se supere pe mine ultrasii aia care ard cu fularele pe ei.

 

Ard pe dracu'. La primu' pulan ars pe spate nu mai stiu aia pe unde sa o arda mai repede la fuga. Poate asa o ard.

Cum zice si vorba aia din popor: Dupa razboi, multi viteji se arata!

 

 

p.s.

 

Poate ca intr-o zi, cand o sa cresc mai mare, o sa imi explice si mie cineva de unde nevoia asta a romanului de a se umili in fata strainilor, de a se da inferior. Aia iubesc mai mult, aia sunt mai tari, mai destepti, mai frumosi.

Numa' noi suntem prosti, urati, etc. Restu', toti strainii sunt super.

 

Daca eu ma duc in Italia si se uita aia urat la mine, e pentru ca sunt Roman inferior. Daca vin strainii in Romania, eu nu am voie sa nu ma port ca cel mai umil servitor, trebuie sa ii pup in cur, sa vorbesc limba lor, sa fiu sclav negru.

 

Ba, da' suturi in cur nu mai stie sa dea lumea?

lavezzi8801.10.2010 22:44

Nu s-a inventat nici un loveometru.. dar din cate mai vad la fotbalul din Romania, echipele nu prea sunt sustinute..mai ales daca pierd mai multe meciuri..cand Napoli a dat faliment si a trebuit sa reinceapa din divizia C erau 70.000 de spectatori pe stadion, iar la deplasari se duc cate 5-7.000. Asta inseamna sa iubesti o echipa. Nu vreau sa ma contrazic cu tine ca nici nu am cum din moment ce nu cred ca urmaresti stiri, meciuri, etc. cu/despre Napoli.

 

 

p.s.

Eu nu ma umilesc in fata la nimeni. Eu sunt nascut la Napoli si tin cu Napoli...doar ca stiu si romana ca am un parinte roman

Nationalist Roman01.10.2010 22:54
Hai frate lasa-ma cu din astea, ca aia iubesc echipa mai mult ca nu stiu care.

S-a inventat intre timp loveometru si nu am aflat eu. Daca tot sunt in urma cu tehnologia, mai bine ma retrag, ca sa nu se supere pe mine ultrasii aia care ard cu fularele pe ei.

 

Ard pe dracu'. La primu' pulan ars pe spate nu mai stiu aia pe unde sa o arda mai repede la fuga. Poate asa o ard.

Cum zice si vorba aia din popor: Dupa razboi, multi viteji se arata!

 

 

p.s.

 

Poate ca intr-o zi, cand o sa cresc mai mare, o sa imi explice si mie cineva de unde nevoia asta a romanului de a se umili in fata strainilor, de a se da inferior. Aia iubesc mai mult, aia sunt mai tari, mai destepti, mai frumosi.

Numa' noi suntem prosti, urati, etc. Restu', toti strainii sunt super.

 

Daca eu ma duc in Italia si se uita aia urat la mine, e pentru ca sunt Roman inferior. Daca vin strainii in Romania, eu nu am voie sa nu ma port ca cel mai umil servitor, trebuie sa ii pup in cur, sa vorbesc limba lor, sa fiu sclav negru.

 

Ba, da' suturi in cur nu mai stie sa dea lumea?

 

 

 

 

TOT RESPECTUL MEU PENTRU SPUSELE TALE .. !!!

MARE DREPTATE AI ..

CRED CA E CEL MAI INTELIGENT SI ADEVARAT COMENTARIU SCRIS VREODATA PE ACEST SITE !!!

 

dblade2801.10.2010 23:00
@dblade : tu esti un copil frustrat. Daca te intreb de ce a fost problema cu gunoaiele la Napoli sunt sigur ca habar nu ai..habar nu ai ca in Napoli exista o mafie care are si din asta castiga bani multi nu e vorba ca oamenii lasau gunoaiele pe strada si nu le lua nimeni.

@Adrian : nu sunt toti luptatori de K1, si nu ma refeream neaparat la bataie intre suporteri, dar Ultras iubesc mai mult echipa decat fani de la Steaua care se gandesc doar cum sa se ia la bataie.[/

 

 

 

Lavezii noapte buna devii super stresant

dblade2801.10.2010 23:12

@Lavezzi88 noi suntem Steaua Bucuresti

 

 

 

 

 

 

 

:steag_cruce_invers:fularsteaua2fularultras

«11819202122»