FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Napoli 3-3 (3-1)

«1202122»
MaulikbZ.02.10.2010 20:02

aia de la sport.ro sunt prea prosti . eu nu mai intru pe site-ul ala in viata mea .

stie numai sa mint si sa enerveze lumea.

lavezzi8802.10.2010 22:41

Cititi acolo bine ca are dreptate. Si UEFA a declarat ca a fost corect golul..si ii dau dreptate si cu primele 2 goluri si ocazia din a 2a repriza ca au fost la intamplare..e normal, cand primesti 3 goluri in 15 min (repet 2 la intamplare) orice echipa isi revine greu...dar sincer, puteam intoarce si rezultatul. Eu nu consider ca Steaua a facut un meci bun si dupa statistici si cifre.

DanStan03.10.2010 06:00

Din pacate au dreptate. Steaua a jucat FOARTE PROST in repriza a doua. Iar jocul din ultimul sfert de ora nici nu poate fi descris. Cand joci de la egal la egal si esti egalat in minutul 98 e una, dar cand pe teren e o singura echipa ce sta tot timpul cu 7 jucatori in careul tau, rateaza megaocazie dupa megaocazie iar tu nu esti in stare sa legi doua pase ... pai sa zicem mersi c-a fost DOAR 3-3. Ca putea sa fie 3-6 lejer. Si nu e vorba de faptul ca Steaua a jucat in 10. Si alte echipe au jucat in 10 dar nu faceau zid pe linia portii lasandu-si adversarii sa traga din toate pozitiile.

 

Aaaa, da, arbitrul a fost jegos. Dar nu din cauza prelungirilor, ci pentru ca a profitat de panica in care intrasera jucatorii si a amplificat-o. In prima repriza a apreciat corect faulturile. In a doua dadea fault la orice interventie asupra unui italian, in schimb trebuia sa intre aia la rupere ca sa dea fault pentru noi. Da' de-aici si pana la a-l scoate vinovat e cale lunga pentru ca vina e a noastra. N-avem un jucator care sa ordoneze echipa in teren, n-avem rezistenta mentala, n-avem rezistenta fizica ... iar pentru astea nu-i vinovat arbitrul. Sunt vinovati aia ce-n loc sa-si faca treaba profesionist sunt preocupati sa se puna bine cu conducerea.

ultras_laziale03.10.2010 06:28
N-avem un jucator care sa ordoneze echipa in teren, n-avem rezistenta mentala, n-avem rezistenta fizica ... iar pentru astea nu-i vinovat arbitrul. Sunt vinovati aia ce-n loc sa-si faca treaba profesionist sunt preocupati sa se puna bine cu conducerea.

 

Foarte bine subliniat ! A juca in 10 poate arata grupul unit , dandu-si viata cu o inversunare demna de numele mare ce-l are aceasta formatie in Romania , mentalitatea psihica/fizica iesind la iveala atunci cand dai de greu !!

Mentalitatea jucatorilor din campionatul nostru au o mentalitate aidoma societatii , din pacate.Mi-ar fi placut ca macar ei sa faca diferenta dar probabil nu este nici vina lor , acest club se balaceste intr-o ciobanime fara iesire in urmatorii ani si totul e facut talmes-balmes , decizii luate pe la orele 2-3 noaptea cum ii vine ciobanului si de aici lipsa unui proiect puternic care sa atraga grupul de jucatori asa cum se intampla la cluburile mari.

Napoli a reusit acest proiect , omogenitate , un antrenor sigur pe situatie , bucuria de a juca , forta psihica/fizica i-au readus printre echipele de top din Italia.A bate pe Napoli acasa a devenit pina si-n Italia o reusita in adevaratul sens al cuvantului si asta doar practicand un joc si mai bun decat ei , pentru ca Napoli nu-s niste desculti precum Bate Borisov sau Ujpest Doja pe care i-ai invins cu usurinta.

Pe noi ne iau toti in serios , doar noi luam in deradere pe oricine daca nu are vreun nume `greu` in Europa , daca nu-i Psv , Benfica , Inter , Chelsea , MU , Bordeaux sau Barca ,toti ceilalti sunt niste desculti , huh ? Apoi urlam ca suntem egalati in min 97-98 sau mai stiu eu cand , cand de fapt aia erau o echipa de desculti si trebuia sa le fi dat vreo 6-0 !pff...

 

La noi se intampla ca dupa astfel de meciuri/sau infrangeri , sa cautam tapii ispasitori : ba arbitrul , ba vremea , ba lipsa spectatorilor din tribune , ba gazonul , ba muzica de la boxe din pauza , ba ca a dat autocarul cu spatele , ba ca linia 41 e in revizie 1 zi , trebuie sa fie cineva de vina , musai ! Dar nu echipa de fotbal , acolo totul este PERFECT si trebuie sa ne indreptam atentia spre cu totul altceva , sa gasim cine dracu` e vinovat !??

 

Afara ploua , e urat , nu-i asa ca ne gandim ca vom avea un joc greu cu Sportul ? putem gandi altfel ?nuuu... :)):))

DanStan03.10.2010 06:48

Ce am fi facut NOI daca jucam la Napoli, era 3-2 pentru ei, jucam cu un om in plus si arbitrul prelungea meciul cu 8 minute ? I-am fi inghesuit in careul lor, am fi ratat ocazie dupa ocazie ? NU, si stiti foarte bine ca nu-i asa. Echipa n-are forta sa faca asa ceva. Am fi pierdut 'onorabil' si ne-am fi laudat ca, uite domne, am dat doua goluri la Napoli, am revenit de la 3-0, avem valoare. Asta daca nu ne prindeau ei pe contraatac in prelungiri, ca italienii nu-s ca noi, sa nu stie sa construiasca un contraatac atunci cand adversarul ii calareste.

mountytoma13.10.2010 06:43

@ultras laziale

 

atata timp cat Steaua a castigat Cupa Campionilor Europeni iar napoli nici nu viseaza la asa ceva, ma doare drept in p.u.l.a ca acolo a jucat drogatul ala mic si gras, si trisor pe deasupra.

 

napoli e un mic c.a.c.a.t. pe langa Steaua.

 

ei au derby la meciul cu salernitana, la fel cum pentru rapid cel mai mare derby este cu petrolul!

Astristul14.10.2010 10:31

Ce bine ai pus punctul pe i mountytoma! Comentariu de nota 10! ;)

kla200514.10.2010 12:20

superb comentariu

@ultras laziale

 

atata timp cat Steaua a castigat Cupa Campionilor Europeni iar napoli nici nu viseaza la asa ceva, ma doare drept in p.u.l.a ca acolo a jucat drogatul ala mic si gras, si trisor pe deasupra.

 

napoli e un mic c.a.c.a.t. pe langa Steaua.

 

ei au derby la meciul cu salernitana, la fel cum pentru rapid cel mai mare derby este cu petrolul!

kla200514.10.2010 12:26

mi se pare absurd sa spuneti ca au fost goluri norocoase

un gol e gol atata timp cat este validat de arbitru

ati uitat "golul" neacordat lui Dorinel? (asta imi vine acum in minte)

plus in zeci de meciuri cand atacantii au fost opriti pe motiv de offside cand de fapt au fost pozitii regulamentare???

sau zeci de goluri luate din offside sau date din offside??????

a intrat in ate e gol si gata.

m-am saturat de prostii de genu' asta.

in prima repriza nu stiau italienii ce i-a lovit

dupa 3-0 si noi ne-am speriat, da' si arbitrul ne-a ajutat foarte bine

cei care joaca sau au jucat fotbal stiu ce inseamna sa ai un arbitru pe care il simti ca iti este ostil...de la prostii mici de genul un aut acordat pentru adversar chiar daca el a atins ultimul mingea si pana la cartonase galbene pentru motive puerile...toate se acumuleaza si te demoralizeaza.

aici trebuie lucrat cu copii si juniorii romani: sa-si vada de joc chiar daca te conduce adversarul si arbitrul iti este ostil

S.Mariuss14.10.2010 20:59

Marcin Borski, "centralul" pe care Steaua l-a acuzat violent la meciul cu Napoli (3-3) ca a prelungit nejustificat intalnirea, a avut parte de un alt meci "cu cantec".

 

La finalul saptaminii trecute, Borski a arbitrat partida Kazahstan - Belgia 0-2, iar dupa joc a fost pus la zid de gazde, care i-au reprosat ca nu le-a acordat un penalty clar, dar si un gol valabil.

 

Oficialii federatiei Kazahstanului au inaintat un protest oficial la UEFA impotriva arbitrului polonez.

mountytoma27.10.2010 08:56
mi se pare absurd sa spuneti ca au fost goluri norocoase

cei care joaca sau au jucat fotbal stiu ce inseamna sa ai un arbitru pe care il simti ca iti este ostil...de la prostii mici de genul un aut acordat pentru adversar chiar daca el a atins ultimul mingea si pana la cartonase galbene pentru motive puerile...toate se acumuleaza si te demoralizeaza.

aici trebuie lucrat cu copii si juniorii romani: sa-si vada de joc chiar daca te conduce adversarul si arbitrul iti este ostil

 

cei cu adevarat puternici nu sunt demoralizati de un arbitraj potrivnic, ba chiar devin si mai ambitiosi.

nu este insa cazul majoritatii fotbalistilor romani, si cred ca am putea extinde si la alte sporturi, poate la intreaga societate romaneasca. noi stim sa ne plangem si sa ne lamentam, sa gasim scuze si explicatii pentru esecuri si nenorociri, in timp ce altii strang din dinti si lupta pentru a-si face soarta mai buna.

ai dreptate, la copii si la juniori trebuie inceput cu asta: decizia arbitrului nu se comenteaza si nu trebuie sa iti afecteze jocul. la echipa unde am jucat eu, nu in Romania!, erai amendat daca luai cartonase pentru proteste. daca luai pentru fault, nu primeai amenda, ci felicitari!

 

asa ca daca fotbalistii Stelei vor sa castige un meci, trebuie sa porneasca d ela inceput cu gandul ca trebuie sa invinga si echipa adversa, si arbitrii. pentru ca arbitrii nu ar tine cu noi decat daca am juca cu bulgarii, sau nici macar atunci!

«1202122»