FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Carlos Alberto Fernandez

«1414243444546»
_yang04.12.2006 18:14
EL ne-a calificat in grupele Champions League...ii multumim pentru asta :D ...probabil ca daca nu faceam atata tam-tam pentru ca a scapat o minge,atunci am fi ajuns mai departe de atat.dar el a cazut psihic si de aceea nu a mai putut apara.Steaua i-a cam distrus viitorul(nu echipa,ci suporterii gruparii din Ghencea) :x

 

Doar o minge...???

greco04.12.2006 18:44

Ratonitza... am impresia ca nu prea mergi pe stadion. S-ar putea sa nu stii cum e ca dupa ce ii domini o repriza intreaga pe tigani sa erupa intregul stadion dupa ce Carlos scapa mingea ca pe sapun in poarta... Ala a fost cel mai dureros moment pentru mine in ceea ce-l priveste pe Carlos. La Boro, dupa cum a decurs jocul ma asteptam sa pierdem dar in Ghiulesti, unde am dominat copios in prima repriza si ne fusese anulat un gol pe nedrept... golul pe care l-am luat din cauza lui Carlos a fost ca o lovitura de ciocan in cap.

 

Acum, nu-ti imagina ca-l contestam doar din cauza acestei faze... dar e mai usor sa dai verdicte din fata televizorului si a (corecteaza-ma daca ma insel) revistelor si emisiunilor mondene.

cristian01404.12.2006 19:03

Ce afirmatie.."suporterii echipei din Ghencea i-au distrus viitorul lui Carlos". Poate esti cumva specialist in tarot si ne spui care ar fi fost viitorul lui Carlos ?

Pentru binele pe care l-a facut Carlos si-a primit banii, aplauzele la timpul potrivit si de asemenea pentru greselile lui a fost apostrofat. In mare masura, mass-media din Romania l-a transformat intr-un ratat prezentand tot felul de articole negative la adresa lui. Nu cred ca a fost vreodata preocupat de parerea suporterilor, altfel intre 2 mesaje citite pe Hi5 si un trabuc intra aici si citea parerea majoritatii steliste, chiar daca nu stie limba. Carlos a venit in Romania, la Steaua cu un aer de vedeta, si asta l-a costat.

JeLeS04.12.2006 19:13

Dupa mine Carlos nu este un portar f slab .. a dovedit asta .. nu e nevoie sa spun unde si cand .. amintitivah voi ... este un portar mediu spre bun , doar ca ii lipseste ceva - norocul ... are un ghinion fantastic ... amintitivah meciul lui Dinamo din belgia in care gaev respingea total aiurea , mingea se lovea in bara .. iar apoi o prindea ... astfel de lucruri i`au lipsit lui Carlos ..

M@rmota04.12.2006 19:15

Eu cred ca ar trebui sa se reorienteze totusi...poate a fi portar...nu e tocmai ce i se potriveste!

JeLeS04.12.2006 19:22
Eu cred ca ar trebui sa se reorienteze totusi...poate a fi portar...nu e tocmai ce i se potriveste!

 

vrei sa spui ca ar trebuih sa se faca atacant sau ce ? poate nu e bun pt Steaua , dar nu trebuie blamat pt asta , cred ca a facut tot ce i`a stat in putinta ca sa ajute Steaua , iar ce se intampla acum cu el ... arfele astea pe care le vedetzi este doar rezultatul inventiilor scrise despre el .. cred ca vrea cumva sa se razbune , il vad la incalzire ca respinge cu piciorul , are numai fitze , semn ca nu ar vrea sa intre din9u in circuit , pur si simplu asteapta sa termine contractul la Steaua ...

radooku_steaua04.12.2006 20:07

eu cred ca se vorbeste prea mult de maimutoiul asta... lui Carlos nu ii lipseste talentul.. ii lipseste seriozitatea si munca... nu observa nimeni ca de cand e rezerva nu mai trage deloc nici la antrenamentul dinainte de meci? parca e pierdut in peisaj...si cand trag jucatorii la poarta parca se fereste de minge.. penibil..

Bogdan4Steaua04.12.2006 21:05

Totusi, la jocul de picior(inclusiv degajari) este cel mai bun din Divizia A. Din pacate face prea multe gafe si chiar nu mai are sanse sa ramana la noi.

_yang05.12.2006 09:14

Pai ce noi avem nevoie de "degajator" sau de portar...

Cernea, de exemplu, are probleme atunci cand mingea ii vine pe dreptul si trebuie sa degajeze repede; cu toate astea el reuseste sa rezolve fazele trimitand mingea in aut si astfel ne da siguranta... chiar daca ne cam enervam cand face asta

Eram satul de "mingicareala" lui Carlos... Prefer un portar care "stie" cu mana nu cu piciorul.

bony_luv_carlos06.12.2006 15:19

La multi ani Carlos!si drum bun inapoi spre Portugalia:(

 

 

vad ca nimeni nu si-a adus aminte de ziua lui... :(:( :cry:

saint06.12.2006 17:00

Poate Carlos ar ramane la Steaua, ca baiat de mingi 8O

Bogdan4Steaua06.12.2006 17:55

La multi ani Carlos! Din pacate din iarna drumurile se vor desparti. Bafta in continuare!

catalina patty06.12.2006 18:11
La multi ani Carlos!si drum bun inapoi spre Portugalia:(

 

 

vad ca nimeni nu si-a adus aminte de ziua lui... :(  :(  :cry:

 

ziua lui e vineri pe 8, nu azi

bony_luv_carlos07.12.2006 09:27

asa stiam si noi ca e maine pe 8 dar astia de la Pro TV au zis ca ieri a fost ziua lui..atunci LA MULTI ANI pt maine :D

radooku_steaua07.12.2006 13:45

ba ce ma amuzati.. cica la multi ani Carlos.. de parca ar citi ala.. si daca ar vrea sa citeasca nu stie... voi scrieti astea doar ca sa faceti posturi? :lol: :lol: :lol:

Virgil07.12.2006 14:24

Nu ba ! Sa te amuzi tu...

bony_luv_carlos07.12.2006 15:09

nici una nici alta:P...dar de exemplu pe forumul de la stelisti.ro de ziua jucatorilor toata lumea pune posturi cu la multi ani j alte bla bla-uri dastea...j m-am gandit ca asa e frumos:P...poate i le citeste careva..macar sa stie ca ne gandim la el daca nu atunci cand e pe banca de rezerve sau prin cluburi macar un minut de ziua lui... :wink: :wink:

catalina patty08.12.2006 13:39

La Multi Ani !!

 

Feliz cumpleanos !!!

 

Happy Birthday !!! :lol:

simona9009.12.2006 14:40

LA MULTI ANI Carlos . :?

bony_luv_carlos10.12.2006 11:19

in gazeat sporturilor a scris ca nu a fost inclus in lotul pt meciul de azi...iar maine cica pleaca...definitiv :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

SteauaToronto10.12.2006 11:24

Si definitiv sa plece mascaraciul! Sa nu-l mai vad in viata mea!

bony_luv_carlos11.12.2006 09:26

gata..a plecat..si nu o sa va mai faca placerea sa se duca la circ sau in ************************** acolo unde multi ar fi vrut sa se duca!TZEAPA MAI !!!vedeti sa nu plangeti prea tare ca nu o sa-l vedeti baiat de mingi:P:P:PP:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:Poff doamne...pai daca asa pateste fiecare jucator nu mai e de mirare de ce se duce echipa la fund... :( si poate multi or sa se supere pe mn pt ce am zis dar asta e parerea mea...

app..uitati ce a scris cineva..nu eu...un dinamovist...si incep sa cred ca are dreptate..din pacate :( :

 

In doliu pentru ceea ce a ajuns astazi Steaua

Asadar aplaudati in continuare, strigati isterizati numele lui Nicolita, Coman, Oprita, Lovin, Bostina, Olaroiu, Meme, ca viitorul suna maro! Acum suntem ZERO...

De ce nu merge treaba la Steaua ? De ce avem o echipa de impotenti si un antrenor penibil de prudent si defensiv ? Poate pentru ca avem impresia ca astea sunt principalele noastre probleme ! NU, nu astea sunt principalele noastre probleme !

 

- am acceptat sa fim umiliti si supusi, sa ne fie inchisa gura cu pumnul

- am acceptat scandalul, maneaua, tambalaul in schimbul punctelor

- am acceptat sa ne fie schimbata emblema, am acceptat sa ne renegam istoria pentru a fenta Fiscul

 

Dragi stelisti, TOATE, in viata, se platesc cu varf si indesat ! Daca credeti ca principala noastra problema este ca nu am castigat la Craiova, va inselati. Principala noastra problema este ca, acceptand orice mizerie cu pretul rezultatelor, ne-am captusit cu o mana de jucatori pe chipul si asemanarea noastra: o adunatura de mercenari, care au uitat ce inseamna Steaua !

 

Vom fi iarasi ce-am fost atunci cand vom constientiza ca raul trebuie starpit de la radacina ! Atunci cand nu vom mai tolera SPOIALA ! Ne asteapta vremuri grele...

Phire11.12.2006 10:06

@ bony_luv_carlos

 

Mda, un dinamovist a scris-o. D-aia e pe prima pagina a site-ului fcsteaua.ro :roll: Mai gandeste-te

bony_luv_carlos12.12.2006 12:27

da nu pricep...io nu am luat articolul asta de pe fcsteaua ci de pe forumul sport total si era scrisa de unul ''red dogs''...dar daca e dinamovist de ce vorbeste la plural''avem o echipa''sau bla bla..in fine nu conteaza cn a scris-o cert este ca are dreptate...

simona9012.12.2006 18:33

mai oameni buni,dar Carlos a plecat pentru totdeaua ?adik,Oli il mai vrea?nu ,de alta dar se auzea ca a plecat in portugalia[ma rog] doar pentru a-si petrece sarb. alaturi de fam. lui. ca sa inteleg Steaua il vrea inapoi? :roll: adik,nu stiu dar lamurire pls...cum sta treaba de fapt?omul, am vazut ca era suparatttt in aeroport[a plecat cu un gust amar]hmmm...poate se intoarce in romanika ,dupa sarbatori... :wink:

«1414243444546»