Om bun,i s-a reziliat(anulat) contractul.
Om bun,i s-a reziliat(anulat) contractul.
@simona90
dupa parerea ta crezi k are valoare de Steaua???
A declarat clar azi Mihai Stoica la "om la om" ca portughezul nu mai face parte din planurile de viitor ale Stelei.
Clubul Steaua a renuntat la serviciile portarului Carlos, el urmand sa-si gaseasca echipa dupa pauza de iarna!
@simona90
dupa parerea ta crezi ca are valoare de Steaua???
Iti raspund eu.
Da si nu.Au fost momente cand a fost foarte bun si au fost momente cand a gafat ca un incepator.
Motivul pentru care i s-a reziliat contractul : viata nesportiva,scandaluri in presa pe aceasta tema,pierderea bunavointei lui Becali.
@Virgil
nu am negat momentele in care a aparat f bine, dar
dupa gafele pe care le-a facut si viata nesportiva dupa cum ai zis si u nu mai avea ce cauta la Steaua
Sunt total de acord.
se pare k nu are oferte
Carlos vrea sã apere în Portugalia, dar nu are oferte
Carlos este trist dupa perioada petrecuta la Steaua
Portarul stelist Carlos Alberto Fernandes, despre care finanțatorul Gigi Becali a spus cã nu va mai continua la gruparea din Bulevardul Ghencea din iarnã, a declarat cã vrea sã apere din nou în Portugalia, dar se plânge cã nu are oferte, informeazã publicația Sportugal.
"Vreau sã revin în Portugalia, dar nu am nicio ofertã, din pãcate. Nimeni nu își dorește sã rãmânã la un club dupã ce auzi ce comentarii am auzit eu. Chiar dacã au fost și pãreri de rãu pentru acele acuzații, continui sã susțin cã vreau sã plec de la Steaua", a spus Carlos.
Portarul portughez a afirmat cã situația sa se va clarifica sãptãmâna viitoare, dupã ce va studia împreunã cu impresarul sãu toate ofertele și posibilitãțile. "Tot ce știu este cã mai am contract cu Steaua, dar aștept ca sãptãmâna viitoare sã se decidã situația mea. Mi-ar plãcea sã mã întorc în Portugalia. Am propuneri din strãinãtate, dar secretul este sufletul afacerilor. Singura mea Dorințã este cã vreau sã joc. Mi-ar plãcea sã joc în campionate precum cele din Spania, Italia sau Anglia, care sunt cele mai bune în acest moment.
sursa:prosport
lool. ma intreb ce echipa din spania, italia sau anglia l-ar vrea pe Carlos... :roll:
lool. ma intreb ce echipa din spania, italia sau anglia l-ar vrea pe Carlos... :roll:
Da ce trebuie neaparat sa fie din primele ligi?
Se poate la fel de bine sa fie din Segunda Division, Serie B sau Coca-Cola Championship :lol: :lol: :lol:
bine zis, dar el a declarat citez "Mi-ar plãcea sã joc în campionate precum cele din Spania, Italia sau Anglia, care sunt cele mai bune în acest moment.
cum sunt oamenii.... cat esti foarte bun... te aclama, gresesti o data, in loc sa te sustina sa iti revi, te condamna si astfel ajungi sa gresesti din ce in ce mai mult...
Este portar, greselile lui se vad mai mult decat la altii.... dar hai sa ne gandim cate gafe, imense, a avut Oprita de exemplu. Cum se face ca este inca la Staua?!
Nimeni nu poate avea in permanenta zile fenomenale.
Nu am stiut sa ne pastram portarii buni....Aceeasi lipsa de sustinere a avut-o si Khamotouski in anumite momente.... cand vroia sa plece mereu...
Ganditi-va la locul vostru de munca.. daca ati fi tratati asa... ar mai putea avea aceleasi performante? Uitati-va la Mutu: Dupa povestea cu drogurile a fost sprijinit in acele monente si cat de bine si-a revenit.
Carlos este plecat, dar ar trebui sa nu facem aceeasi greseala mereu si mereu si mereu.... Ca ajungem sa pierdem multe valori - din tara sau aduse de afara.
@ rain_man
vrei sa zici k dupa gafele pe care le-a facut si viata nesportiva trebuia sa ramana la Steaua??
Carlos Fernandez , Carlos aleee
Carlos Fernandez , Carlos aleee
@ rain_man
vrei sa zici ca dupa gafele pe care le-a facut si viata nesportiva trebuia sa ramana la Steaua??
Nu neaparat... nu la asta m-am referit, dar trebuia sa fie sprijinit la inceput si poate nu facea toate gafele alea. Dar la prima greseala, nici macar Oli (desi era datoria lui ca antrenor) nu l-a imbarbatat.
Si din acel moment au aparut gafele mai mari.
Viata nesportiva... cati din lotul noatru nu are asta?!.... de exemplu Florentin Dumitru, pe vremea cand mergea super bine, pierdea noptile prin baruri...etc. Si nu i-a afectat prea mult performanta. Cand a inceput sa mearga mai prost, se cumintise.
Deci asta nu este o cauza de neperformanta.
Si din lotul actual al Stelei multi au o viata nesportiva.... va asigur.( nu pot da nume) si multi merg mult mai rau decat au mers Carlos sau Saban la ultimul lor meci..... Dar conteaza preferintele....
Tot ce vreau sa spun este ca e pacat cand antrenorul nu isi ajuta jucatorii, mai ales daca au valoare, si in loc sa ii faca sa treaca peste greseli si sa fie din ce in ce mai buni el ii timoreaza si ii demoralizeaza.
Asta a fost problema lui Carlos. Cand mergea bine era ambitionat si toata lumea ii lauda si de-aia a si mers bine. Apoi toti l-au demoralizat si l-au tratat cum l-au tratat.
Si partea proasta este ca acelasi lucru il fac si cu alti jucatori. Ex Saban. Si e pacat ca vom ajunge sa nu mai vina nici un jucator bun la noi si sa pastram doar preferintele unuia sau altuia, indiferent de performantele lor.
Carlos a fost cel mai ajutat jucator de la Steaua.Dupa primele gafe,antrenorul l-a mentinut titular.Colegii de echipa l-au sustinut,suporterii la fel.
Au urmat alte gafe.Aceeasi situatie.
N-a fost sa fie!Carlos nu e un portar în adevaratul sens al cuvântului.E relativ nou pe post.Nu stapâneste abc-ul portarului de fotbal.E un fel de impostor.
Impostura se plateste.Cu concedierea.
Asa este, Virgil are dreptate!Carlos a fost foarte sustinut si ajutat de toata lumea! Cred ca nu ar fi ajuns sa fie titular atatea meciuri daca ii cream un mediul ostil de la inceput. El practic a continuat din inertie. Pare ca inca nu si-a gasit locul si cand si-l va gasi va fi probabil prea tarziu!
Oricum, nu si l-a gasit la Steaua, poate in alta parte il va gasi...[/color]Dar am vazut la stiri ca nici in tara sa natala nu il mai baga nimeni in seama...
Cody,renunta la scrisul color.
Regulamentul îl accepta doar in anumite
conditii.Daca esti curios,citeste-l...
Moderatorii
Ati vazut? Pe EuroSport la emisiunea WATTS ZAP a aparut si ex portarul nostru Carlos!
Primul interviu cu noul nostru portar:
MM: "Lovitură incredibilă!"
Managerul general al campioanei, Mihai Stoica, s-a arătat entuziasmat de faptul că transferul lui Carlos s-a realizat. "Am dat o lovitură mare de tot! E incredibil acest transfer. Deşi noi îl urmăream de mai multă vreme, doar sîmbătă am putut discuta şi negocia totul. Au fost tratative extrem de dificile, însă satisfacţia este acum cu atît mai mare", a declarat MM.
"Sînt sincer şi vă dezvălui că e o surpriză şi pentru mine acest transfer. Chiar nu mă aşteptam să putem aduce un jucător atît de valoros!"
Mihai Stoica, manager general Steaua
"Aruncă dincolo de centru cu mîna"
Olăroiu spune despre noul său elev că are calităţi extraordinare. "Să-l vedeţi cît poate arunca mingea cu mîna! Pînă dincolo de centrul terenului o dă! Chiar vineri, în ultimul său meci pentru Boavista, din lansările lui au pornit două contraatacuri extraordinare. Apoi l-am mai văzut cum iese fără nici o frică pe centrări, chiar dacă mingea vine undeva la marginea careului de 16 metri".
Cum l-a descoperit Olăroiu
Antrenorul Stelei a dezvăluit ieri cum a ajuns să-l cunoască şi să şi-l dorească la echipă pe Carlos Fernandes. "Mă uitam într-o seară pe TV Sport la nişte meciuri din campionatul portughez, mi se pare că era în reluare un meci al Boavistei. Imediat mi-a sărit în ochi Carlos. Deşi era trecut mult de miezul nopţii, am pus mîna pe telefon şi l-am sunat pe Vasile Iordache, care se picepe la portari mai bine decît mine. M-a luat la mişto, că n-avem cum să-l luăm noi pe portughez. I-am zis: Vasile, dacă te-am sunat la ora asta, uită-te cum joacă şi spune-mi părerea ta, că doar nu-mi arde de glume la miez de noapte", a dezvăluit ieri Olăroiu.
Va juca la Mondial?
Antrenorul Stelei, Cosmin Olăroiu, a spus că Fernandes este în cărţi pentru a prinde lotul Portugaliei la Campionatul Mondial din Germania. "Primul este Ricardo, apoi urmează Carlos şi un goalkeeper de la FC Porto. Ei doi au şanse să joace în Germania, la vară", a explicat tehnicianul campioanei.
A venit împreună cu impresarul
Goalkeeper-ul lusitan a venit în Cipru alături de impresarul său. Jorge Gama este unul dintre cei mai cunoscuţi agenţi de jucători din Europa. Imedit după ce Carlos a terminat de vorbit, procuratorul său a intervenit în discuţie şi a întrebat rîzînd jurnaliştii. "Aţi auzit de Pauleta? Da? E jucătorul meu. De Kleberson ştiţi? Tot al meu, la fel ca şi Boa Morte", a spus Jorge Gama. "
[...]
""E cel mai bun din Portugalia!"
Patronul Stelei, Gigi Becali, era extrem de entuziasmat după ce a reuşit să-l aducă la Steaua pe Carlos Alberto Fernandez. "Am transferat în Ghencea cel mai bun portar din campionatul portughez. Ne-am bătut cu cîteva cluburi importante din Europa pentru a-l lua. Acum chiar avem şanse reale de a cîştiga Cupa UEFA", a declarat ieri Becali.
"Carlos va fi, fără dubii, numărul 1 printre portarii din Divizia A"
Gigi Becali
L-a vrut Benfica!
Steaua a reuşit să-l sufle pe portarul Boavistei chiar de sub nasul celor de la Aachen şi Huelva, echipe din fruntea ligilor secunde ale Germaniei şi Spaniei, care îl tatonau de cîteva săpentruămîni. Asta după ce Carlos s-a aflat în decembrie, alături de Lobonţ, pe lista de achiziţii a Benficăi, care s-a orientat însă apoi spre Moretto. Ieri, şi site-ul UEFA a scris despre transferul portughezului în Ghencea, dar a făcut o gafă, menţIonînd că "antrenorul Stelei, Oleg Protasov, şi-a luat o piatră de pe inimă". y Daniel Scorpie
PRESA ÎL RIDICĂ-N SLĂVI
A fost eroul ultimei etape
Vineri, Boavista a învins în deplasare pe Pacos Ferreira, 1-0. Omul numărul 1 a fost chiar Carlos, culegînd elogiile ziariştilor. Goalkeeperul în vîrstă de 26 de ani, născut în Congo, a apărat buturile Boavistei de 12 ori în acest sezon, iar în celelalte opt meciuri a fost rezervă. y Daniel Scorpie
"El a fost eroul serii, strălucind intens prin intervenţiile sale. Victoria Boavistei i se datorează în mare măsură. A ieşit liniştit pe centrări şi a dat siguranţă echipei. Merită nota 7"
O Jogo
"Elasticitatea şi viteza în mişcări ne-au adus aminte de ce a ajuns Carlos titular la Boavista, scoţîndu-l din poartă pe William. A fost omul meciului" "
Sursa: GSP
Cateva lucruri extrem de imbucuratoare.
1. Carlos este in forma si nu cred ca ii va fi greu sa se adapteze aici, avand la activ meciuri grele
2. Este multumit de conditiile salariale si aparent este incantat de noua lui echipa.
3. Se pare ca e jucator de nationala, si in acest caz va da totul pentru a demonstra ca isi merita locul acolo.
4. Se pare ca problema cu "iesitul aiurea la centrari" s-a rezolvat.
Bafta Carlos! :wink:
Deci...citind comentarii de pe prima din cele 44 de pagini despre fostul nostru portar stau si ma intreb cine si unde a gresit ? De la un candidat la nationala si dorit de Benfica pana unde a ajuns Carlos in decurs de vreo 10 luni bune !! Este pacat dar si el si-a facut multe dintre probleme cu mana lui , singur ! Cred ca au gresit mai multi in aducerea lui Carlos si s-a gresit si mai mult cu ridicatul sau in slavi. Capitolul este inchis si e bine asa, DAR sper foarte mult sa invatam din asta = ca un campionat al Portugaliei nu este un supercampionat si eventual un pic peste al nostru (?!) sau poate chiar sub deoarece in curand ai vom depasi si pe lusitani in clasamentul coeficientilor cluburilor din cupele europene ceea ce poate fi un mic indiciu in aceasta privinta. Nici Boavista nu-i o superechipa , chiar daca a aparut partial si meteoric chiar si in UCL... Deci poate ca ne-am imbatat prea tare la momentul respectiv, dar asta, treb sa recunosc, mi s-a intamplat si mie si e usor sa ma arat ca "viteaz" dupa razboi. Sa-i multumim lui Carlos pentru ce a realizat in sens pozitiv la Steaua si sa-i uram succes pe mai departe in cariera, Doamne ajuta sa nu iasa asa si cu Andrey, dar chiar asa de rau nu prea are cum sa se ajunga. La Andrey , nu ma voi mai arunca sa fac fotografii cum am facut cu Carlos si am sa astept intai performantele si realizarile adevarate ! Sper f. mult sa aiba si noroc si Doamne fereste sa nu-i recidiveze vreo accidentare mai veche ca-i voi cumpara lui MM pasaport de Brazilia sa ramana el acolo definitiv
))
Craciun Fericit 4 all Steaua-supporters !!!
Sincer nu cred ca brazilianul poate fi mai slab...
Eu sincer nu am mai vazut portar mai slab decat Carlos, asa ca...
Era sa uit: De ce toti utilizatorii de sex feminin de pe site il plac pe fostul nostru portar?
:lol: :lol: :lol:
si mi-e mi se pare Carlos ca este cam urat =)))
:lol: :lol: :lol:
si mi-e mi se pare Carlos ca este cam urat =)))
Urat (ne)urat cred ca-s singurul fan Steaua care are 2 poze cu el :twisted:
Sincer nu cred ca brazilianul poate fi mai slab...Eu sincer nu am mai vazut portar mai slab decat Carlos, asa ca...
Era sa uit: De ce toti utilizatorii de sex feminin de pe site il plac pe fostul nostru portar?
De ce unii utilizatori au tendinta sa generalizeze? :evil:
Era sa uit: De ce toti utilizatorii de sex feminin de pe site il plac pe fostul nostru portar?
nu stiu...mie sincer nu imi place de el...zici k e o [...] :lol: (fara suparare persoanelor carora le plac de Carlos)
De ce unii utilizatori au tendinta sa generalizeze? :evil:
Ok schimb : marea majoritate