FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Carlos Alberto Fernandez

«1383940414246»
puyol24.10.2006 16:16

sa luam primavara europeana : la meciul din heerenven a gresit(mingea i-a trecut pe sub mana) , la retur iarasi. la meciurile cu Betis nu prea a gresit. in ghiulesti a gresit. in returul cu rapid nu prea. la turul cu boro nu a gresit. la retur...

 

asta face 10 interventii bune, si le compenseaza cu 10 gafe. nu e chiar bine. eu as face ceva in locul lui : la ultimul meci din campionat , mi-as cere iertare suporterlior, printr-un mod sau altul. iar suporterii sa-l aplaude.

 

pana atunci, sa se duca invartindu-se :lol:

strezahuzum24.10.2006 16:45

La revedere, stimate Carlitos ! Ia-ti freza aia de pusti de 15 ani, aerele de vedeta coborata din cer, si dispari de urgenta !!

 

Adio si n-am cuvinte.

Lavy_*_24.10.2006 16:51

"Adiooooooooooo.....visul frumos s-a treminat!" Sincer imi pare rau ca pleaca, aducea acel ceva la Steaua dar na! ....si GB nu trebuia sa zica ceea ce a zis...nu prea frumos din partea lui...

Adio! Sper sa mai vina la Steaua......in vizita!

dmb24.10.2006 17:20

Becali a spus doar ce gindesc multi : mai trebuie platit sa-l ia cineva! E drept ca cu declaratia asta nu o sa-i fie usor sa-si gaseasca club (presupunind ca ce spune Becali in fotbal se aude peste granita) dar la cite i-a facut Carlos lui nici n-a dat prea tare! :)

Bogdan4Steaua24.10.2006 17:29
nu cred ca sa existe un meci cu o echipa din europa sa nu greseasca,dar ce a facut el in meciul cu boro intrece orice limita

 

Da, pleaca, ok! Dar explicati-mi si mie de ce il considerati pe el vinovat la returul cu Boro? In a doua repriza toata echipa a jucat execrabil. In conditiile in care la noi in careu ploua constant cu centrari, ma mir ca nu a luat mai multe Carlos! Da, a gafat de multe ori dar hai sa nu ii punem lui in carca toate belelele din ultimul an!

dmb24.10.2006 19:02

http://www.transfermarkt.de/

 

Valoarea lui este in scadere (nu doar cea fotbalistica se pare) asa ca Gigi nu prea va lua bani pe el....poate sa mai dea ceva (cum a si spus-o de altfel)

uZy | @nDr3i25.10.2006 03:10

o sa fie si chimbat si asta e

al_led25.10.2006 08:55

Cred ca ar trebui adusi vreo 2-3 portari si testati in amicaluri tari pana la primavara.

Un portar bun se vede sub presiune si nu daca scoate o minge din vinclu

forever_STEAUA25.10.2006 10:05
nu cred ca sa existe un meci cu o echipa din europa sa nu greseasca,dar ce a facut el in meciul cu boro intrece orice limita

 

Da, pleaca, ok! Dar explicati-mi si mie de ce il considerati pe el vinovat la returul cu Boro? In a doua repriza toata echipa a jucat execrabil. In conditiile in care la noi in careu ploua constant cu centrari, ma mir ca nu a luat mai multe Carlos! Da, a gafat de multe ori dar hai sa nu ii punem lui in carca toate belelele din ultimul an!

 

pentru ca unii inca nu pot accepta ideea ca in momentul respectiv Steaua a clacat lamentabil...

ratonitza25.10.2006 16:19

vreau si eu sa stiu data exacta cand e nascut Carlos...stie careva?aici vad ca e pe 18 decembrie in alta parte vad ca e pe 8 decembrie iar pe alt site ca e pe 25 mai...ma lamureste si pe mine cineva? :wink: va roooog! :P

Lavy_*_25.10.2006 17:03

Nici io nu sunt sigura, din cate stiu :roll: (sanse de adevar 70%)e pe 8 decembrie ----profilul de pe hi5

Virgil25.10.2006 17:08

Carlos Alberto Fernandes (12 august 1979 (?!), Kinshasa,RD.Congo) evolueazã pe postul de portar. Pânã sã ajungã la echipa din Bd-ul Ghencea a evoluat la Boavista Porto...A început fotbalul ca extremã stânga timp de 5 ani. A ajuns portar în urma accidentãrii portarului echipei, iar antrenorul a decis ca în acel meci el sã ocupe acel post. Dupã meci i-a spus cã va rãmâne acolo.La varsta de 17 ani a jucat deja în Liga a treia portughezã.

 

În 2000 semna primul lui contract la profesionisti. Dupã ce Boavista ajunsese pânã în semifinalele Cupei Portugaliei, conducãtorii clubului cereau foarte multi bani pe transferul lui, sperând cã astfel îsi vor rezolva problemele. Când Marcel Popescu l-a sunat si i-a propus sã vinã la Steaua, portughezul nu stia ce sã facã. Cel care l-a ajutat sã aleagã echipa ros-albastrã a fost nimeni altul decât Joao Pinto. Ajuns în Ghencea, Carlos s-a integrat repede și i-a uimit pe toti cu extravaganta lui. Are în palmares semifinala Cupei U.E.F.A. si un titlu de campion al României cu Steaua.

http://ro.wikipedia.org/wiki/Carlos_Alberto_Fernandes

 

Conform site-ului UEFA e nascut la 6.12.1979 (!}

http://pentruUEFA.com/competitions/UCL/****...3672/index.html

radooku_steaua25.10.2006 18:46
"Adiooooooooooo.....visul frumos s-a treminat!" Sincer imi pare rau ca pleaca, aducea acel ceva la Steaua dar na! ....si GB nu trebuia sa zica ceea ce a zis...nu prea frumos din partea lui...

Adio! Sper sa mai vina la Steaua......in vizita!

dasta zic eu ca fetele sunt bune la cratitza... fotbalul pt ele se reduce la cat de frumos e fotbalistul, antrenorul, conducatorul sau cine mai stie ce

Phire25.10.2006 19:42

Ei hai, nu generaliza, ca nu toate sunt la fel... :wink:

LoveNesta25.10.2006 20:15

^^nu te mai lua mah de fetele carora le place fotbalul...sau cel putin nu generaliza...fata si`a exprimat pur si simplu regretul ca pleaca de la Steaua :P

Asa s-au luat si aia de pe forza rapid de mine ca cik de cand se pricep fetele la fotbal...ca ce s-a intaplat de sunt interesate de fotbal

Stryker25.10.2006 22:10
A început fotbalul ca extremã stânga timp de 5 ani.

Stau si ma gandesc...ar putea sa-l bage de proba pe acest post...sa vedem ce stie...le are cu driblingurile, suteaza puternic, poate stie si ceva centrari...cine stie...poate asta ar putea sa fie marea lui sansa! :lol: :lol: :lol:

Bogdan4Steaua26.10.2006 00:57

Se pare ca baietii de la GSP au pornit o ofensiva totala impotriva lui Carlos. S-ar putea ca portughezul sa paraseasca Romania dupa meciul cu Real. Vom vedea. Oricum, pacat ca se va termina asa.

waste26.10.2006 04:04

A se citi: "hienele de la gsp".

_yang26.10.2006 09:56
http://www.onlinesport.ro/sport/multimedia...&viewItem=10824 Nu mai are rost sa-l mai apere cineva ...
Lavy_*_26.10.2006 10:12

Wooooowowowowowow......!

:roll:

Nu imi vine sa cred....ce vad...ala e chiar Carlosss???? http://www.gsp.ro/index.php?a=60518&shift=1

No....No....No...tztztztz 8O

va dati seama ca o sa vrea sa uite ca exista Romania?Si ca a jucat la Steaua? Chiar e ...prea de tot, nu trebuia sa se ajunga la asa ceva, mai bine(mult mai bine)il dadeau uitarii...

God!Cred ca o sa plece zambind de la Steaua, si mai ales din Romania...

Ce i-au facut si ziaristii astia...tztztztztz

tanti26.10.2006 10:41

da, e chiar el... si, cum bine spunea cineva mai sus, hienele alea de la gsp nu aveau niciun drept sa intre chiar asa in intimitatea unui om... indiferent cine este, cat a gresit in poarta Stelei sau cata boala au unii pe el... eu m-am pus pentru o secunda in locul lui si va spun ca nu mi-ar fi picat bine sa mi se faca public id-ul de mess...

cat despre imaginile de la otv... eu nu vreau sa mai apar pe nimeni, pentru ca oricum nu mai are rost... dar sa demonstreze cineva ca sunt filmate la ora 4 dimineata... nici daca ar fi fost filmate cu o camera, care sa afiseze ora, nu ar fi fost relevant, pentru ca putea fi masluita... oricum, ar fi mai bine sa plece... pentru noi, pentru el, pentru Steaua (care dincolo de tensiunile din club trebuie sa mai inghita si paparatzismele astea)

nemilosul26.10.2006 10:46
da, e chiar el... si, cum bine spunea cineva mai sus, hienele alea de la gsp nu aveau niciun drept sa intre chiar asa in intimitatea unui om... indiferent cine este, cat a gresit in poarta Stelei sau cata boala au unii pe el... eu m-am pus pentru o secunda in locul lui si va spun ca nu mi-ar fi picat bine sa mi se faca public id-ul de mess...

cat despre imaginile de la otv... eu nu vreau sa mai apar pe nimeni, pentru ca oricum nu mai are rost... dar sa demonstreze cineva ca sunt filmate la ora 4 dimineata... nici daca ar fi fost filmate cu o camera, care sa afiseze ora, nu ar fi fost relevant, pentru ca putea fi masluita... oricum, ar fi mai bine sa plece... pentru noi, pentru el, pentru Steaua (care dincolo de tensiunile din club trebuie sa mai inghita si paparatzismele astea)

 

el a facut asta inaintea unui meci imporant

 

daca era botezatu`,Mircea radu sau mai stiu io cine nu era nici o problema

 

voi nu intelegeti ca un fotbalist tb sa aiba un anumit program pt a face performanta

 

si fotbalistii mari mai au scapari din astea dar macar ei compenseaza prin valoare si prin rezultate

 

dar cand stii ca ai facut praf 2 meciuri foarte importante ca toata presa e pe urmele tale tu te duci si faci asta intr-un loc public la o ora in care un jucator profesionist doarme de mult atunci tb sa suporti consecintele(atat din partea presei cat si din partea conducerii clubului)

tanti26.10.2006 10:52

@ nemilosul

 

corect, nu pot sa te contrazic si nu am vrut sa-i iau apararea... eu subliniam "profesionalismul" presei de pe la noi... lupii care vor sa dea lectii de moralitate... si care intr-un moment in care echipa castiga foaaarte greu, atunci cand o face, cand comisiile umbla cu fofarlica sa depuncteze Steaua, cand in club este si asa tensiune, vin sa amplifice totul... bine, oricum, nici ei nu sunt suta la suta vinovati... parerea mea este ca aceasta campanie de presa impotriva lui Carlos este pornita chiar din interiorul clubului, ca sa-l faca sa plece fara sa-i mai dea vreun cent... aviza amatorilor... noroc ca Cyril saracu e cumintel (la prima vedere)... daca e asa cum cred eu, proasta tactica au ales in cel mai prost moment posibil...

korynna26.10.2006 11:26

singura vina a lui Carlos din aceste imagini este ora tarzie la care se afla in acel local si consumul de bauturi alcoolice.nu putem sa il acuzam k asculta manele pt k el nici macar nu stie ce se canta,probabil ii place doar ritmul.si mai terminati cu mentalitatea asta primitiva cu "femeia sa stea la cratita" ca nu mai traim in evul mediu.mai exista si unele fete carora le place fotbalul nu fotbalistii.

Lavy_*_26.10.2006 11:31
si mai terminati cu mentalitatea asta primitiva cu "femeia sa stea la cratita" ca nu mai traim in evul mediu.mai exista si unele fete carora le place fotbalul nu fotbalistii.

 

Aici ai mare dreptate!

«1383940414246»