FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Carlos Alberto Fernandez

«12345646»
Virgil16.02.2006 12:25

De golul primit nu se face raspunzator Carlos.Cert e ca are calitati de mare portar.Sa-l mai lasam sa arate ce poate.

Nu ca eu nu i-as regreta pe Tudor si pe Hamu.

Motanu D16.02.2006 12:29

E primul meci. Sa-i dam timp.

Oricum, din ce am vazut pana acum pare peste V. Valdes de la Barca! :twisted: :twisted: :twisted:

Nebun sa nu , eu cred ca va face meciuri bune. La gol nu are prea mare vina iar la iesireile alea NU a riscat nimic.

hannibal16.02.2006 12:42

are personalitate portarul asta ...cred ca e putzin nebun ...dar asa trebuie pentru un portar ..si imi place tactica lui ...cum degajeaza !

I.N.Money16.02.2006 13:02

E genul de portar sud-american,vb lu Motanu..mai bun ca Valdes :lol:

sorin_77716.02.2006 18:32

conform GSP.ro:

 

"Cosmin Olãroiu a comentat evoluția portarului Carlos, care s-a aflat la primul meci oficial în tricoul Stelei. "Mi-a cam stat inima la driblingul pe care l-a fãcut în repriza a doua. În rest, nu prea a fost solicitat și eu spun cã el este un foarte mare cîștig pentru echipã", a declarat Oli."

 

 

Se pare ca Oli a avut emotii pentru debutul lui dar si al lui Carlos...

Virgil16.02.2006 19:08

Sunt convins ca Carlos(scuzati cacofonia)stie foarte bine ce face.Altfel nu s-ar fi spus despre el,ca la momentul transferului a fost cel mai bun portar din Portugalia.

Ultras_Fever16.02.2006 19:13

nu e zdravan, dar orice portar mare are nebunia lui. Carlos e unul dintre ei, sper sa ajunga un portar mare!!

Darius_Stelistul16.02.2006 19:38

Felicitari Carlos pentru meciul cu Heerenven.Iti urez mult succes in continuare si sa aperi poarta Stelei.

Allleecx16.02.2006 19:55

BV Carlos!!! 8) IN SFARSIT AVEM UN PORTAR DE VALOARE!

iL Napoletano16.02.2006 22:37

Nu cred ca e nici primul nici ultimul portar care face asta----remember Rica Raducanu'.In toate sporturile portarii sunt mai excentrici si mai ciudati putin(portarii de la hochey de exemplu----Remember Gica Hutan)"

ulivius17.02.2006 14:41
E nebun !!! :twisted:
alex ripper17.02.2006 20:33

e idolul din Ghencea dupa declaratia lui pt ziaristii portughezi. :lol: :lol:

radustar17.02.2006 23:48

sa speram ca merita banii , si il sustinem dar pana acum nu m-a impresionat deloc prin joc .

ps. da , e nebun!

dbd18.02.2006 23:16

cum adica e nebun ?

Bogdan4Steaua18.02.2006 23:18

Adica oarecum excentric. Nu vorbim din punct de vedere medical.

E nebun in sensul bun al cuvantului. :wink:

Virgil20.02.2006 14:51

Spre finalul antrenamentului, în timp ce roș-albaștrii fãceau un joc-școalã, atacantul Valentin Simion a sãrit la o minge centratã de pe dreapta și a fost lovit de portarul Carlos. Atacantul a rãmas întins pe gazon minute bune, fiind consultat de medicul Radu Paligora. Simion a suferit o loviturã puternicã în tibie și nu a mai putut continua antrenamentul, plecînd mai devreme la vestiare.

www.gsp.ro/20.02.2006

 

---------

 

Nebun nebun,dar chiar pericol si pentru coechipieri ?

sorin_77720.02.2006 17:45

ia platit o polita mai veche, din Cipru cand i-a spart arcada, parca Simion la lovit atunci pe Carlos, nu?

dbd20.02.2006 18:21

nu cred ca e un tip care se razbuna...

bravo lui ca incepe sa priceapa si cate ceva in limba noastra...

sorin_77721.02.2006 09:47

A fost o simpla aluzie la cea fost atunci... departe de mine gandul ca ar fi un tip razbunator, mai ales pe proprii coiechipieri...

Virgil21.02.2006 12:17

Daca a fost asa cum a zis Sorin,ca Simion i-a spart arcada,accidentarea lui Simion de catre Carlos nu prea ar fi intamplatoare.Chiar asa o coincidenta ?

 

Acest lucru ar insemna ca vrea sa se impuna.Sa nu se creada ca e vreun fraier.

sorin_77721.02.2006 13:56

Am cautat in arhiva ONLINESPORT si mi-am dat seama ca am gresit. Litu l-a accidentat...

 

"Fotbalistul lusitan a iesit sa intercepteze un balon, insa a fost lovit in arcada de Litu.

 

Carlos a vrut sa continue, dar a fost oprit de medicii echipei care l-au obligat sa stea pe margine cu pungi de gheata la arcada."

sursa ONLINESPORT

 

http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fot...7&viewItem=8351

I.N.Money21.02.2006 14:25

Pacat ca Simion nu mai are parul mare...ca atunci avea alibi ca zicea ca seamana... :roll:

sorin_77721.02.2006 15:13

Probabil lovitura primita nu ia dat sanse sa memoreze chipul noului coechipier care la lovit. El a zis cred in sinea lui ca e un atacant mai tinerel si s-a dus cu gandul la Simion, uitand de Litu... :lol: :lol:

dbd21.02.2006 17:39

am auzit ieri la stiri ca a ramas uimit de cate analize mediacale trebuie sa faca si in cate locuri dierite...de draga Carlos la noi se tine cont de igiena si de sanatate foarte mult... :lol: ...

redandblue23.02.2006 22:55

ce rau imi pare ca a pleact Hamu!!!

«12345646»