FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Carlos Alberto Fernandez

«1303132333446»
ktalyn15.08.2006 16:00

referitor la Hamutovski sa nu uitam ca a facut si el o serie de greseli, cum ar fi aia de la pitesti, si sa nu uitam ca intr-un timp fiekre sut pe poarta era gol, de fapt singurul pe care il avea echipa adversa un exemplu fiind Steaua - p Iasi, Carlos are potential!!!

8) !

dmb15.08.2006 16:22

Aveam potenţial să cîştigăm Cupa UEFA! Te mulţumeşte lucru acesta? Pe mine nu! Şi cel mai tare mă nemulţumeşte faptul că nu ne-a scos o echipă superioară ci propiul portar!

NU MAI VREAU SĂ VISEZ DOAR LA Steaua ÎN VÎRF!!!!!!!!!!!

giuliano_10115.08.2006 16:52

aici te contrazic... la goluri au fost greseli in lant a intregii echipe... greselile lui Carlos au fost doar ultimele in ordinea cronologica si tocmai de aceea au fost cele mai vizibile. in plus a fost in general o greseala de atitudine a echipei si cred ca aici e principala cauza a esecului. daca vom intelege asta cred ca vom putea lua si masurile pentru ca acel cosmar sa nu se mai repete. daca insa in buna traditie mioritica ne vom multumi superficial cu descoperirea unui tap ispasitor inseamna ca n-am invatat nimic din acel esec

dmb15.08.2006 17:35

Pai atunci nici Duckadamm nu are vreun merit special în cîştigarea finalei. Echipa l-a adus în posibilitatea de a apăra 11 m.

Eu vorbesc de un portar pe măsura numelui Steaua.Un astfel de portar cînd echipa gafează este cel care face ca să nu se transforme totul într-o catastrofă! Dacă el se alătură sau dă tonul în a gafa ...nu mai există nici o speranţă!

Desigur ai dreptate cu atitudinea echipei.Şi mie mi-a părut că au oprit motoarele. Dar vina e a antrenorului. Olaroiu dacă nu erea de acord cu temperarea făcea ceva.Dar el s-a complăcut să vadă cum se destramă visul fără să schiţeze un gest! Şi cînd ştii că ai un portar cum ai atunci trebuie să dai de lucru echipei adverse in careul ei ca să nu-ţi poată testa nimeni "perla" din poartă!

giuliano_10115.08.2006 17:42

da, in general sunt de acord cu tine. si eu cred ca portughezul nu a demonstrat inca faptul ca are valoare de Steaua dar cred ca si criticile trebuie dozate. la fel si in cazul lui Oli, si eu cred ca lipsa lui de reactie, neputinta lui din acea seara a contribuit la ratarea calificarii insa trebuie vazute si lucrurile bune pe care le-a facut Oli de cand a venit la Steaua.

forever_STEAUA15.08.2006 17:46
Dar vina e a antrenorului. Olaroiu dacă nu erea de acord cu temperarea făcea ceva.Dar el s-a complăcut să vadă cum se destramă visul fără să schiţeze un gest!

 

Esti subiectiv. Sau poate nu ai fost foarte atent la gesturile pe care le-a facut Oli. Le cerea intr-una jucatorilor sa nu se retraga...

Dar are si Oli partea lui de vina: la schimbari.

In plus, nimeni nu ne poate garanta ca ar fi fost altfel daca era alt portar, tinand cont de cum a jucat echipa dupa pauza...

dmb15.08.2006 18:18

Cum spuneam, nu mai traiesc de mult in Romania dar aici cind un antrenor spune ceva echipa se executa.Cel care nu o face zboara la amatori, iar daca antrenorul nu reuseste sa-i motiveze ...zboara el f.f. repede.

Sigur ca nu poate garanta nimeni acum ca cu alt portar erea altfel, la fel cum nimeni nu poate garanta acum ca cu alt portar in locul lui Duckadamm nu erea tot la fel!

Pentru cei din Germania incepind de la comentatori, specialisti în fotbal şi terminind cu colegii mei sau cu mine vinovatul principal de necontestat a fost...Carlos. Sîntem cu toţii subiectivi?

giuliano_10115.08.2006 18:34

nu, poate doar superficiali din punctul meu de vedere. dar fotbalul e un joc minunat si pentru ca fiecare il poate vedea si intelege in felul lui propriu.

I.N.Money15.08.2006 18:35

@Dmb

Pai e si normal sa fie asa,din cate vad eu esti stabilit in Germania si cunoastem toti strictetea nemtilor.

Insa gandeste-te ca "Sacalu" provine dintr-un fotbal portughez care de la Eusebio pana in ziua de azi a avut portari sa zic asa "nebuni",care puteau de unii singuri sa castige un meci sau sa il piarda.

Carlos e acelasi gen de portar,nu cred ca e un suporter stelist in acest moment sa fie multumit de el,dar cum am spus de multe ori,alta solutie nu avem.

mihaisupersteaua15.08.2006 19:39

V-am mai spus ca trebuie sa recunoastem nu avem portar in seama .e praf.La Standard al doilea gol eu consider ca putea fi aparat usor :twisted: :evil:

Cireasa15.08.2006 21:10

Spunea careva pe aici pe site ca nici Duckadam n-a fost mare portar. Asa e. Dar era un portar sigur. Eu nu-mi aduc aminte sa-l fi vazut trecand vreodata pe sub minge la centrari sau sa se dea cap in cap prin careu cu Bumbi sau cu Belo.

 

DaffyDuck spunea iarasi pe buna dreptate ca n-avem bani de un portar mai bun. Asa e. Dar avem bani de un portar mai sigur.

 

Ii urmaresc pe-ai nostri de 40 de ani si nu-mi aduc aminte sa-mi fi fost vreodata frica ca acum la centrarile spre careul nostru. O fi normal?

dmb16.08.2006 04:14
nu-mi aduc aminte sa-mi fi fost vreodata frica ca acum la centrarile spre careul nostru
exact ce simt eu! Orice faza de rahat a adversarilor devine insuportabila in momentul in care mingea trece prin careu!

Nemtii au o vorba mare : prin greseli ii intaresti (incurajezi) pe adversari. Orice adversar al Stelei stie ca trebuie sa incerce poarta cit mai des...ca-i goala! Norocul ca nu prea sunt adversari de valoare in campionat.Dar in UEFA....sunt!

Iar in privinta banilor;Steaua tocmai a economisit 11 milioane de euro.Astia ar ajunge de un portar de valoare

skorpio1516.08.2006 10:54
Presupunand ca bravul nostru conducator va folosi banii pentru transferuri, acum mai important e un varf decat alt portar.
mihaisupersteaua16.08.2006 11:25

Eu zic ca noi avem nevoie de un portar in principal si dupa acea putem discuta de un varf.Fii mai atent si uitate mai bine PORTAR SAU VARF.Eu cred ca portar.Carlos nu apara nimic,in atac nu e asa mare problema.Portarul :e problema la Steaua :twisted:

Ana-Maria16.08.2006 15:20

Steaua are nevoie de nebunia lui Carlos...

 

Carlos = inger si demon :lol:

Virgil16.08.2006 16:10

Bine zis Ana. :wink:

focus16.08.2006 17:11
Eu zic ca noi avem nevoie de un portar in principal si dupa acea putem discuta de un varf.Fii mai atent si uitate mai bine PORTAR SAU VARF.Eu cred ca portar.Carlos nu apara nimic,in atac nu e asa mare problema.Portarul  :e problema la Steaua :twisted:

 

OFF topic : faceti va rog si o sectiune pentru copii...

forever_STEAUA16.08.2006 17:14

OFF TOPIC:

 

@focus

 

Foarte bine spus :twisted:

skorpio1516.08.2006 19:02
Eu zic ca noi avem nevoie de un portar in principal si dupa acea putem discuta de un varf.Fii mai atent si uitate mai bine PORTAR SAU VARF.Eu cred ca portar.Carlos nu apara nimic,in atac nu e asa mare problema.Portarul  :e problema la Steaua :twisted:

 

OFFTOPIC:

 

Ce-i Mihai, te-ai plictisit de forumul de pe stelisti.ro si-ai venit sa faci aici revolutie? :D

Uite unii propun sa se faca cresa pentru cei ca tine. Si stii de ce? Pentru modul in care te exprimi.

Fa-ti putin timp si uita-te cum se discuta aici.

Nu posta ca disperatul doar ca sa-ti vezi rangul de "stelist infocat" la avatar :twisted:

bodanelu16.08.2006 19:46

tot offtopic: skorpio15 mi`ai luat`o inainte, vruiam sa`i zic si eu ceva asemanator

 

ontopic: Carlos e al nostru, cu el defilam, cu el ne mandrim, pe el ne suparam!

^^^carlos^^^18.08.2006 09:01

Un singur lucru am sa va spun in legatura cu Carlos.....haideti sa incercam sa nu il mai acuzam,sa nu-l mai huiduim pe stadion in timpul meciului,pentru ca este si el un om...puneti-va macar 1minut in locul lui,cum v-ati simtii daca dupa ce ati comite cateva greseli (((ati primii cateva goluri pe care,poate, alti portarii le-ar apara))) ,toata lumea v-ar intoarca spatele si v-ar vorbii numai de rau,la meciuri ar venii cu gandul ca sigur echipa va lua gol caci poarta este aparata de voi si in primul rand ziarele ar scrie atatea lucruri care poate,multe dintre ele nu sunt adevarate?...va zic eu ca nu v-ati simtii bine,v-ati pierde din cuarjul pe care il aveti in voi si ati crede chiar si voi ca nu mai sunteti buni de nimic....

Carlos a rabdat pana acum...dar din ce scriu ziarele tindem a crede ca a ajuns la capatul puterilor...Nu cred ca in istoria clubului nu au mai existat portari care sa faca gafe....

Portughezul ne-a aratat de nenumarate ori ca-si cunoaste bine meseria,si in multe meciuri a aparat formidabil...numai ca lui ii lipseste increderea in sine,pe care si-a pierdut-o atat din cauza suporterilor cat si din cauza presei care ii accentueaza greselile....Este un portar de valoare si a demonstrat lucrul acesta atat in Romania cat si in Portugalia.....

Haideti la meciuri sa-i strigam numele si sa-l aplaudam la fiecare iesire a lui,fie ea buna sau nu,ca poate asa va prinde incredere si curaj,si va devenii cel care a fost odata...

Este un portar care pune mult suflet in ceea ce face,si il doare sa vada ca multi i-au intors spatele...eu sper ca macar noi,fanii Stelei sa il ajutam,pentru ca el merita lucrul acesta...sper ca acest mesaj sa nu aduca altele pline de injuraturi,ca am observat ca asa se procedeaza pe aici...

Carlos ESTE UN PORTAR DEMN DE Steaua SI AR FII MARE PACAT DACA AR PLECA!EU CRED CA AR FI BINE DACA L-AM AJUTA!DACA NU O FACE-TI PENTRU EL,MACAR FACA-TI-O PENTRU ECHIPA VOASTRA DE SUFLET,DEOARECE EL APARA POARTA Stelei,SI NOI VREM CU TOT DINADINSUL SA AJUNGEM IN CHAMPIONS LIGUE!

Forza Steaua!HAIDE Carlos!!NU MAI VREM SA PIERDEM O ALTA STEA!

forever_STEAUA18.08.2006 09:12
sper ca acest mesaj sa nu aduca altele pline de injuraturi,ca am observat ca asa se procedeaza pe aici...

 

OFF TOPIC: confunzi nene forumurile...

 

ON TOPIC: Carlos a fost sustinut... Dar pana cand?! Dintre toti jucatorii unei echipe, portarul NU are voie sa fie slab de inger...

skorpio1518.08.2006 10:11

@Carlos

 

Forever are dreptate. Aici moderatorii nu dorm, ca pe alte forumuri mai "cule".

 

cum v-ati simtii daca dupa ce ati comite cateva greseli...toata lumea v-ar intoarca spatele si v-ar vorbii numai de rau

 

Care toata lumea? Dac-ar fi asa cum spui, atunci echipa de ce mai e in silenzio stampa? Si mi se pare mai important sa ai echipa alaturi de tine decat presa sau unii suporteri. Dar asta demonstreaza ca n-are caracter puternic.

 

 

Forza Steaua!HAIDE Carlos!!NU MAI VREM SA PIERDEM O ALTA STEA!

 

Aici nici n-ar fi trebuit sa-ti raspund... Carlos poate e star in ochii unora, dar in nici un caz nu e stea.

alex4steaua18.08.2006 15:52

Nu a fost vina numai lui Carlos la golurile cu Boro , toata echipa ce sa faca portaru daca toata echipa statea in aparare si nici macar nu putea respinge mingea si golul 1 a lui Boro il tin minte a fost greseala lu Goian care nu l-a lasat pe Ghionea sa degajeze si asa o ajuns mingea la Macarone printr-o nesincronizare a fundasilor ...

Despre restu nu imi aduc aminte da de faceti cu Carlos asta ... injurati cand nu apara ... de ce nu ati injurat pe Petre Marin cand o ratat un gol ca si facut sau celalte ratari , O ratare de atacant i ca si o gafa de portar ...

dmb19.08.2006 03:16

o greşală a unui atacant este de obicei un punct pierdut rar un meci pierdut...la portari este invers.Din păcate jocul ăsta are ca scop să bagi mingea în poarta adversă.....Carlos nu a înţeles probabil că el joacă împotriva echipei adverse şi rolul lui este să nu lase mingea să intre în poarta lui.

«1303132333446»