FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Carlos Alberto Fernandez

«1282930313246»
sorin_77708.08.2006 20:25

Carlos e tot un zambet inainte cu o zi de marea intalnire de la Liege. Am vazut pozele de pe www.prosport.ro . Cred ca va juca...

spre_2408.08.2006 21:08

:)speram ca va juca..acum asteptam..sa vedem:) dabea astept sa vad cat de mult o sa se daruiasca pt meci :)

Cooper10.08.2006 15:14
Carlos e tot ..... Cred ca va juca...
Mai bine nu juca .........
giuliano_10110.08.2006 15:32

din pacate meciul de la liege a confirmat minusurile lui Carlos observate si in celelalte meciuri importante:

- vede tarziu mingea

- iese destulde haotic din poarta, inerventiile sale de multe ori creeaza nesiguranta propriei defensive

- in schimb ezita sa iasa la centrarile inalte din lateral. asta incurajeaza adversarul sa puna presiune pe careul nostru.

- nu are acel "ceva" care face diferenta intre un portar obisnuit si unul cu adevarat valoros. faza clasica pentru acest tip de portar la golul 2: teoretic nu poti sa-i reprosezi nimic insa un portar foarte bun n-ar fi luat golul ala.

la capitolul plusuri:

- reflexe bunicele

- interventii foarte bune la mingile lobate

- un joc de picior remarcabil

minusurile lui sau manifestarile excentrice il pot face antipatic insa toate acestea nu cred ca sunt o scuza pentru felul mizerabil in care este tratat de presarii nostri. cred ca e un portar sub ce are nevoie Steaua in acest moment insa nu cred ca poate fi facut tapul ispasitor pentru nereusitele echipei.

dmb11.08.2006 04:55

Carlos este cel mai slab portar pe care l-a avut Steaua vreodată şi sînt convins că cu greu v-a găsii unul mai slab! Este o ruşine, să apere poarta în care a stat un Duckadamm! N-am să pot niciodată înţelege cum este ţinut, pe ce motive şi mai ales nu pot înţelege ce "calităţi" îl recomandă. Şi nu doar eu ca nespecialist sînt de această părere.Comentatorul german al televiziunii îl compara anul trecut, cu portarul 3 a unei divizionare din Liga judeţeană. Şi pe bună dreptate.Şi el şi eu mă întreb dacă în România nu există un portar mai bun şi este f. greu de crezut lucru acesta.Desigur nu-i portughez...dar poate-i portar!

Sper să se accidenteze sau cît mă doare să spun următoarele : să nu se califice Steaua în Cupa Campionilor pentru că o să ne facem de rîsul Europei!

Carlos are stofa de a topii şi ultimul strop de renume al Stelei!

mountytoma11.08.2006 10:44
Carlos este cel mai slab portar pe care l-a avut Steaua vreodată şi sînt convins că cu greu v-a găsii unul mai slab! Este o ruşine, să apere poarta în care a stat un Duckadamm!

dmb, nu stiu cati ani ai, dar crede-ma ca si Duckadam la inceput apara de ne tremurau izmenele la fiecare minge care se indrepta spre poarta. Un portar are mare nevoie de incredere in sine, si toata zarva asta in jurul greselilor lui nu face decat sa il inhibe. daca am sta si ne-am gandi mai bine, si nu am mai fi atat de rai cu strainii, am realiza ca de fapt el nu greseste mai mult decat altii, dar el are nesansa ca e in poarta, si cand greseste, e gol! cat a gresit Nicolita la liege? sau mai bine zis, i-a iesit ceva bine lui Nicolita la liege? s-a luat cineva de el? nu! si Nicolita e unul din favoritii mei!

ziaristii rauvoitori (ati constatat cati dinamovisti sunt in presa si TV?) il ataca pe Carlos tocmai pentru ca vor sa faca rau Stelei si portughezul nu le poate raspunde asa cum merita, caci fiind strain nu intelege tot ce se spune si scrie despre el.

parerea mea despre el: nu e un portar rau, dar are nevoie mai ales de intelegere. la golul 1 de la liege putea sa sara si inainte sa fluiere arbitrul pentru ca acolo unde si cum a pus-o ala nu o mai scotea nimeni! singura noastra sansa sa nu luam golul ala era ca Lovin sa nu se intoarca cu spatele, ci sa fi ramas cu ochii pe minge, pe care o putea respinge cu capul... iar la golul 2 trebuie sa recunosti ca vazand mingea in aer la centrarea aia deja ne relaxasem, am zis cu totii ca nu iese nimic din ea, dar am uitat ca acolo era un adversar care abia astepta sa ne-o infiga iar in timp ce fundasii nostri dormeau, iar un portar singur cu atacantul la 7 m NU ARE CE FACE decat sa spere ca atacantul va suta in el! Ai stat vreodata in poarta?

dmb11.08.2006 15:56

Am ani destui ca sa-i fii vazut pe Iordache în poarta :D . Am văzut portari gramada în viaţa mea. Tineri care debutează în Liga germană şi sînt la ani lumină de Carlos. Steaua are un renume de aparat...Carlos nu.Sa si-l faca mai întîi (altundeva) şi apoi sa vină înapoi! Pînă devine Carlos portar...dispar ceilalţi şi o luam de la capat.

forever_STEAUA12.08.2006 09:11
Sper să se accidenteze sau cît mă doare să spun următoarele : să nu se califice Steaua în Cupa Campionilor pentru că o să ne facem de rîsul Europei!

!

 

Ai o bila neagra din partea mea pentru afirmatia asta..

 

Carlos are stofa de a topii şi ultimul strop de renume al Stelei!

 

Totusi, nu crezi ca exagerezi? Macar putin?!

dmb12.08.2006 10:26

Nu numai că nu exagerez, mă abţin să-mi dau drumul tomai pentru a scăpa de reacţiile ultrasubiective ale fanilor. Eu sînt fan Steaua probabil dinainte să fii tu născut (scuze dacă greşesc) dar asta nu a însemnat şi nu v-a însemna niciodată pentru mine să văd echipa doar cu ochelarii roz, să cred că fotbalul se învîrte în jurul clubului Steaua sau să nu ţin cu Dinamo cînd joacă în afara graniţelor. Nu mai am vîrsta cînd pot spune că sînt gata să mor pentru Steaua...cinstit nici nu cred să o fii avut vreodată! La vîrsta mea ştiu că doar recunoscînd o greşală o poţi repara. Carolos este o mare greşală a celor care l-au achiziţionat.

Dar să nu ne certăm ci să lăsăm meciurile internaţionale să decidă cine are dreptate! OK?

ulivius12.08.2006 10:34

Chiar nu gasim un portar cat de cat. Hamu era totusi mai voloros. MAcar in duelurile 1 la 1 cu atacantii. Am vazut prin divia B portari adevarati. Chiar azi la meciul Prefab - Sacele un ganez care sarea din bara in bara si parca avea lipici la maini.

***alex***12.08.2006 10:44

Da de ce sa nu aducem in locul lui Carlos un portar din Insulele Fiji, din Alaska, Guineea sau Uzbekistan? :roll:

 

Totusi acum deja exageram, orice portar pe care il vedem ca apara o minge, gata e mai bun decat Carlos, hai sa-l aducem la Steaua!

forever_STEAUA12.08.2006 11:51
Nu numai că nu exagerez, mă abţin să-mi dau drumul tomai pentru a scăpa de reacţiile ultrasubiective ale fanilor. Eu sînt fan Steaua probabil dinainte să fii tu născut (scuze dacă greşesc) dar asta nu a însemnat şi nu v-a însemna niciodată pentru mine să văd echipa doar cu ochelarii roz, să cred că fotbalul se învîrte în jurul clubului Steaua sau să nu ţin cu Dinamo cînd joacă în afara graniţelor. Nu mai am vîrsta cînd pot spune că sînt gata să mor pentru Steaua...cinstit nici nu cred să o fii avut vreodată! La vîrsta mea ştiu că doar recunoscînd o greşală o poţi repara. Carolos este o mare greşală a celor care l-au achiziţionat.

Dar să nu ne certăm ci să lăsăm meciurile internaţionale să decidă cine are dreptate! OK?

 

Hai sa iti spun ceva, eu nu sunt foarte optimista in privinta calificarii in grupe. Si mai ales in parcursul Stelei din grupe. Ar fi mai multe motive, dar nu cred ca e thread-ul potrivit ca sa le exprim. Dar niciodata nu voi putea sa fac asemenea afirmatii. (vezi postul tau anterior, subliniat de mine)

 

Nu stiu daca ai vazut golul pe care l-a facut cadou Coman celor de la Sarajevo... Dar peste tot se vorbeste doar despre gafele lui Carlos. Spune-i instinct matern, dar m-am saturat sa aud si sa vad, doar Carlos in sus , Carlos in jos...

 

Nu o avea el "fata" de Steaua dar momentan este titular pe postul lui si jignirile la adresa lui , numai bine nu ii fac. Atentie, am zis jignirile, nu criticile.

 

PS: fiind atat de inaintat in varsta, tu nu te-ai saturat inca de clisee de genu' : sunt fan Steaua dinainte sa te fi nascut tu?

dmb12.08.2006 16:05

Scuza-ma n-am ştiut că esti o fană! Asta explică multe.

eu nu sunt foarte optimista in privinta calificarii in grupe
ai un punct negru de la mine. :D

 

PS: fiind atat de inaintat in varsta, tu nu te-ai saturat inca de clisee de genu' : sunt fan Steaua dinainte sa te fi nascut tu?
Sincer m-am cam săturat! Dar ce pot face cu experienţa de atîţia ani? Să o arunc la gunoi şi să spun : Vai dragă ce bine arată Carlos ăsta cînd sare ca un ţap fără rost prin careu? Îmi pare rău eu nu văd în el decît un fotbalist.....care ar trebui să fie şi nu e!
forever_STEAUA12.08.2006 16:51

@dmb

 

Poate vrei sa detaliezi prima afirmatie...

 

Dar tu ce crezi ca vad eu la Carlos? In-afara faptului ca e portarul Stelei? Reciteste tot thread-ul asta si dupa aia sa iti dai cu parerea despre mine. OK?

 

OFF TOPPIC: un misogin in plus, sau in minus... mai conteaza?

waste12.08.2006 18:06

Ma uit pe forum si vad ca topicul despre Carlos are 30 de pagini, cel despre Radoi 17, iar cel al lui Dica 13!

 

Carlos = Dica + Radoi ca mediatizare. Total disproportionat.

forever_STEAUA12.08.2006 18:09

@waste

 

 

Se supara cineva daca zic, ca mai mult de jumatate din cele 30 de pagini sunt aberatii? :twisted: :twisted:

waste12.08.2006 18:11

Aberatii, dar in legatura mai mica sau mai mare cu Carlos. Nu e portar nici mai bun nici mai slab ca altii. Nu e ce am fi sperat, dar nici o zdreanta. Hienele din presa au grija sa puna presiune pe el, din lipsa de alte stiri de scandal.

 

De ce nu se abereaza 30 de pagini despre Goian ?

Virgil12.08.2006 19:19

Mult off topic.Avem mesageria privata la dispozitie,pentru divagatii.Va rog,sa revenim la topic !

LoveNesta13.08.2006 11:05

Fanii nu-l mai vor pe Carlos

Cazut în dizgratia lui Gigi Becali, care în ultima vreme i-a tot contestat valoarea, Carlos nu mai e bine vazut nici macar de suporteri. Rezultatele sondajului "Cine ar trebui sa fie titular în poarta Stelei?", gazduit de site-ul nostru, www.prosport.ro, sunt elocvente în acest sens. Ieri, dintre cei 8.607 votanti, doar 20,4% au considerat ca portughezul trebuie sa apere, în vreme ce 24,1% au optat pentru Cernea, iar 55,5% pentru un alt portar. Nici pe www.fcsteaua.ro voturile nu sunt în favoarea lusitanului. 53% dintre suporteri considera ca acesta nu are valoare de Steaua, 27% spun ca este potrivit, iar 19% prefera sa se abtina.

sursa:prosport

dmb13.08.2006 13:46

Acum Gigi Becali are el cusururile lui, dar ca om de afaceri ştie ce-i de folos şi ce nu. Toţi fanii care au votat împotriva lui Carlos, nu pot fii chiar toţi tîmpiţi şi/sau misogini :D. Singura problemă este cît de repede se ia decizia bună de a-l trimite pe Carlos unde e locul lui!

crizata0913.08.2006 13:53

Din ce in ce mai multe greseli din partea portughezului.Si parerea mea,ca este deja tarziu sa mai repare ceva,sa-si revina.Carlos,un portar mediocru pt valoarea Stelei.

 

 

fularultras

Dawson13.08.2006 16:09

Meci lejer. Se misca bine baietii. Sa vezi acum latraturi si caraituri... :lol:

Cralos iar a facut-o lata, dar de data asta fara urmari nasoale. E drept, a intervenit foarte bine de cateva ori. Eu il vreau in continuare la echipa! Serios!!!

Rossoblu13.08.2006 16:16

n-are stofa nici valoare...poate ar fi bine sa vina un portar mai bun, iar Carlos sa fie rezerva...poate are o responsabilitate prea mare pe umeri..offff

I.N.Money13.08.2006 16:25

In mare a facut un meci bun azi,Carlos are nevoie de liniste pentru a incerca sa isi revina,iar daca presa il va lasa in pace este posibil sa inceapa sa fie iar sigur pe el.

Pana una alta este principala solutie pentru postul de portar si are nevoie de sprijinul nostru !

focus13.08.2006 16:28
Acum Gigi Becali are el cusururile lui, dar ca om de afaceri ştie ce-i de folos şi ce nu. Toţi fanii care au votat împotriva lui Carlos, nu pot fii chiar toţi tîmpiţi şi/sau misogini :D. Singura problemă este cît de repede se ia decizia bună de a-l trimite pe Carlos unde e locul lui!

 

"Singura problema???"

Si pentru ca s-a facut sondajul asta, Gigi ar trebui sa-l scoata pe Carlos din poarta? De cate ori s-a luat Gigi dupa presa?

«1282930313246»