FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Carlos Alberto Fernandez

«1272829303146»
Dawson23.07.2006 09:41
:? Raspunsul a fost pentru mine?...Sau pentru Dawson? Daca a fost pentru mine, cred ca ai gresit adresa! Daca ai avut rabdare sa citesti pana la capat, ai observat desigur ca nu eu am facut afirmatia...Si vezi c-ai uitat sa pui o cratima! Student :?:  :oops:

Cred ca pentru mine era raspunsul. :wink: Cam incrancenat uzy... 8)

LoveNesta23.07.2006 09:49

Mai faza era ca dawson a spus de faptul ca dragul nostru Carlos si-a luat sapca pt ca in ultimul meci amical el a purtat o sapca.Nu cred ca il intereseaza pe el daca si-a luat Carlos sapca,chiloti,o gagica noua sau mai stiu eu ce.

razvan198323.07.2006 10:25

Eu vreau sa-l felicit pe Carlos pentru meciul cu crapid, imi pare rau ca n-a participat la premiere si imi pare rau de atitudinea presei din Romania fata de el. Dar mai mult imi pare rau de cei care pun botul la ce scriu cei din presa. Eu am in continuare incredere in el si sunt sigur ca este un portar de valoarea Stelei. Este pacat ca noi romanii dam in el, si aici ma refer la cei de mai sus, pentru ca este strain. Cati portari romani n-au facut gafe si mai mari ca el dar nu au fost critici asa de dure iar dupa ce faceau un meci mare, si aici ma refer la Stancioiu si Curca, gata sunt portari mari, hai sa-i luam la Steaua. Absurditati.

hooltras27.07.2006 09:27

am o intrebare, Carlos asta are cumva un frate Roberto? :)) :twisted: =))

ultras steaua31.07.2006 18:03
:D 8O :D un jucator mic pentru o echipa mare[/b]
c.ronaldo1702.08.2006 18:47
:D  8O  :D un jucator mic pentru o echipa mare

e un jucator mare pt o echipa si mai mare :)

Virgil03.08.2006 04:57

Nu-mi place ca da apa la moara presei,sa-l vorbeasca de rau.Ar trebui sa fie mai intelept.

 

Altfel,îi e indispensabil Stelei.

Dan_BKL03.08.2006 06:47

În pauza meciului, Carlos a fãcut un gest incredibil! În timp ce fotoreporterul Gazetei, Alex Nicodim, îi fãcea poze, portughezul s-a ridicat nervos de pe banca de rezerve și a tras un pumn peste aparatul acestuia! Camera digitalã a cãzut pe jos, s-a zgîriat și a fost cu greu repusã în funcțiune.

 

Dupã cîteva minute, lîngã bancã a apãrut și MM Stoica. El l-a luat în vizor pe celãlalt fotograf al Gazetei, Mihai ªtețcu. "Da, bã, e foarte normal ce v-a fãcut Carlos!". Apoi a început sã înjure: "De unde ești tu, de la Gazetã? Cum îți permiți sã vorbești la per tu cu mine? Bãga-mi-aș p... în morții voștri! Mã piș pe voi, bã! Vã bat pe toți!".

 

 

"Dacã a fãcut asta Carlos, este un gest aiurea, dar fiecare doarme așa cum își așterne. Eu nu pot sã-i fac educație la vîrsta asta"

Gigi Becali

 

"Nu știu ce s-a întîmplat acolo, dar sînt convins cã a fost provocat de fotoreporter"

Cosmin Olãroiu

 

 

3 august 2006

 

sursa:gsp

 

http://www.gsp.ro/images/content/articles/...f1_600_900_.jpg

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

cmt-steaua03.08.2006 07:28

probabil a fost provocat si la cate au fost spuse despre el in ultima vreme... :(

ati observat k porta o singura sanda/un singut papuc sau cu ce o fi el incaltzat :lol:

thunderz03.08.2006 08:16

Carlos nu la lovit pe nicodim ci a aruncat cu napolitane in el un gest ingredibil dak va uitati are intr-o mana punga d napolitane joe asa ca ala exagereaza ca tontolan ala sau tolomac sau cum dreaq lo chema

DTP-Ludacris03.08.2006 09:43

Nu trebuia sa arunce cu Napolitane ...sau cu ce a aruncat , sa lase arfele ,capu jos si sa nu uite ca in mare parte din cauza lui am pierdut calificarea in finala CUPEI UEFA.

Gontel03.08.2006 12:07

Nu a aruncat cu nici o napolitana. Pur si simplu, i-a dat un pumn peste aparat, care a cazut pe jos.

Virgil03.08.2006 12:09

Nu-l cred pe Carlos in stare de asa ceva.Nu au dovezi,numai marturii ale apropiatilor.

Pacat de napolitane...

estephany03.08.2006 12:40
Nu trebuia sa arunce cu Napolitane ...sau cu ce a aruncat , sa lase arfele ,capu jos si sa nu uite ca in mare parte din cauza lui am pierdut calificarea in finala CUPEI UEFA.

 

nu cred ca e cazul sa dezgropam mortii!!au gresit in momente esentiale portari mai mari decat Carlos(kann in finala CM 2002)si vor mai gresi si altii.iar faptul ca a gresit nu inseamnca trebuie sa suporte toate aberatiile scrise de diversi "ziaristi" care din plictis se apuca sa scrie tampenii despre unii sau altii.

cat despre gestul lui Carlos din imagini nu reiese ca i-ar fi atins camera d-apoi sa-l loveasca cum sustine respectivul.este adevarat ca pare destul de pornit spre fotoreporter dar totusi nu pare sa-l atinga.personal cred ca adevarul,ca de obicei,este undeva la mijloc.

tanti03.08.2006 12:53

io am vazut faza si intr-adevar, cand ala s-a dus sa-i faca poze, a stat, a stat si pana la urma s-a ridicat de pe banca, i-a trosnit una peste aparat si dupa aia i-a mai zis ceva, iar apoi s-a asezat foarte nervos si a trantit cu scaunul pe care isi tinea piciorul... dar nu L-A LOVIT PE FOTOREPORTER... oricum, si astia il cauta, pentru ca sunt convinsi ca vor obtine ce vor... adica scandal, fiind constienti de temperamentul lui si de faptul ca s-o fi saturat de toate magariile lor...

LoveNesta03.08.2006 15:38

Chiar nu il inteleg.Acum o sa le dea si mai multe motive ca la prima gafa sa il faca in toate felurile.

...Pai si napolitanele?(vreau si eu :D )

inutab04.08.2006 10:25

buna ziua. ma numesc Alexandra si am si eu o intrebare pentru voi: De ce nu faceti ceva in legatura cu MINCIUNILE scrise cu nerusinare in presa despre domnul Mihai Stoica (in legatura cu ce s-a intamplat in supercupa) si despre jucatori?! Eu una sunt o fana inraita a Stelei si as fi in stare sa fac foarte multe lucruri pentru aceasta echipa... Daca Carlos impreuna cu restul lotului Stelei spun ca sa zisa "betie" a sa din cantonamentul din Olanda nu este decat o minciuna nerusinata eu una ii cred! presupun ca daca Carlos s-ar fi inbatat in acel cantonament acum el nu ar mai fi fost titular la Steaua, ce sa mai spun despre faptul ca probabil ar fi zburat asa de repede de la echipa ca nu ar fi stiut ce l-a lovit... Lasand la o parte aceste lucruri, nimeni nu are dovezi cum ca acest zvon este adevarat si ar trebui sa-i credem pe jucatori ! nu de alta dar la Steaua sunt cei mai de caracter jucatori din Romania si acesta este unul dintre motivele pentru care Steaua este cea mai iubita echipa si CEA MAI BUNA ECHIPA DIN Romania!!! O echipa mare si un istoric impresionant... Aceasta este Steaua... ar trebui sa facem ceva in legatura cu mizeriile care s-au scris in presa despre Carlos (noi suporterii, impreuna, uniti si ca familia cea mare si unita care ne consideram )si sa-i determinam pe ziaristi si pe reporteri sa nu mai atace echipa in cele mai josnice moduri posibile! Sunt de acord cu reactia stelistilor de a intra in silentzio stampa si sunt alaturi de ei!

 

 

asa ar trebui sa fiti si voi, fanii adevarati

Stryker06.08.2006 15:40

Astazi in jur de ora 4 eram prin zona pietei alba-iulia (sector 3) cand la o trecere de pietoni ghici pe cine vad intr-o masina de teren de culoare neagra...purtand ochelari de soare si sapca, era nimeni altul decat Carlos Fernandes portarul Stelei care spre surprinderea mea era cel care sofa , pe partea dreapta find cu el o femeie, probabil logodnica lui...

Bine acum, din in cate stiu eu si din cate am citit, el are glezna de la piciorul stanga imobilizata in ghips si ar urma sa nu joace miercuri la liege...intrebarea mea este cum naiba poate el sa conduca o masina cand are entorsa si piciorul imobilizat ??

Un alta nelamurire a mea este de ce se bazeaza atata cei din conducere pe Carlos asta, care in sezonul trecut a aratat ca este un portar mediocru care face gafe de incepator, iese prost la centrari, care are probleme in a-si controla nervi si care crede ca lumea il persecuta pentru simplu fapt ca este strain...

Este regretabil ca nu s-a reusit transferarea unui portar care sa aiba valoare de Steaua si care sa dea siguranta echipei...pe de alta parte ma si apuca fiorii cand ma gandesc ca Cernea va fi titular la liege...

skorpio1506.08.2006 18:41

@Stryker

 

Pai daca tot au dat banii pe el tre sa-l foloseasca, nu? Cernea n-a confirmat inca pt post de titular, alt portar mai bun n-au gasit, rezulta Carlos in poarta Stelei. :D

In leg cu ce-ai vazut tu in cazul unei entorse ghipsul poate fi scos si dupa cateva zile, depinde cat de grava a fost accidentarea.

Pana una alta, sa-i tinem pumnii lui Cernica miercuri, ca are nevoie saracu :roll:

Ayrton06.08.2006 21:01
intrebarea mea este cum naiba poate el sa conduca o masina cand are entorsa si piciorul imobilizat ??

 

:idea: Are masina dotata cu o cutie de viteze automatica. :wink:

weeezer_2006.08.2006 21:21

Carlos, din cate am vazut la TV, poate merge fara probleme, fara carje sau alte "extraoptiuni". Deci, probabil, poate la fel de bine si sa conduca...

PIRLO_A06.08.2006 22:06

Steaua are un lot foarte bun si poate sa joace si fara cativa titulari. Dar cred ca le-ar mai trebui cate un inlocuitor pentru Carlos, Ghionea, Goian (cei 2 coordoneaza apararea) si Dica(coordoneaza atacul)as putea sa propun cativa jucatori. Daca stiti va rog sa imi spuneti si mie ... multumesc anticipat

Stryker06.08.2006 23:23
Carlos, din cate am vazut la TV, poate merge fara probleme, fara carje sau alte "extraoptiuni". Deci, probabil, poate la fel de bine si sa conduca...

 

Pai atunci ar trebuie sa fie apt de joc pana miercuri ca ori cat de slab este el tot e mai bine decat cu Cernea...

Virgil07.08.2006 04:31
... unde as putea sa propun cativa jucatori ? Daca stiti va rog sa imi spuneti si mie ... multumesc anticipat

 

Aici :

 

http://www.fcsteaua.ro/forum/viewtopic.php?t=3490

skorpio1508.08.2006 20:01

Domle eu vad ca baiatu n-are treaba la antrenamente. S-ar putea sa joace maine seara. :?

 

http://www.prosport.ro/index.php?section=a...n=index&id=1664

«1272829303146»