FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Carlos Alberto Fernandez

«1252627282946»
Melku06.06.2006 14:57

@ Alextds

 

Nu fii copil, orice jucator isi doreste sa ajung in finala UEFA, o finala UEFA pentru Carlos ar fi insemnat foarte mult pe cariera lui. Lasa teoriile conspiratiei deoparte.

bony_luv_carlos06.06.2006 17:36
:( am citit si eu in sport total ca Betis il vrea pe Carlos dar Gigi il da pt 1 milion jumate de dolari.Intrebare:in toata afacerea asta cu transferurile,jucatorul(aici Carlos)poate avea o parere?Adica daca ambele echipe(cea care da si cea care primeste)hotaraste sa-l mute,el daca nu vrea sa plece mai pleaca?Astept raspuns.....
forever_STEAUA06.06.2006 17:40

@bony_luv_carlos

 

Normal ca are si jucatorul un cuvant, doar el trebuie sa semneze contractul... Dar exista modalitati prin care poate fi "convins" sa semneze...

bony_luv_carlos06.06.2006 17:55

aha.......merci.....acum sa speram ca cei de la Betis nu vor da atatia bani... :D

tanti06.06.2006 18:18

El Betis buscaba portero pero la renovación de Contreras frenó la mayoría de las intenciones del club. Sin embargo, hay un nombre que ya les adelantó Betisweb hace tiempo que aún sigue contando con opciones.

Se trata de Carlos Fernandes, el ágil portero del Steaua de Bucarest. Según informa el diario Marca en su edición digital, Lopera ha contactado por iniciativa propia con el Steaua para conocer las condiciones del traspaso del portugués. Se trata de un portero muy ágil y rápido de reflejos que causó una impresión inmejorable en sus dos enfrentamientos al Betis y que parece habérsele "antojado" a Lopera. (sursa: betisweb)

 

în traducere: "Betis cauta (la trecut!) portar, dar prelungirea contractului lui Contreras a pus capat in mare parte demersurilor clubului. Totusi, este un nume despre care Betisweb a scris in urma cu ceva timp si care inca poate fi o optiune. Este vorba de Carlos Fernandes, agilul portar al Stelei Bucuresti.

 

Dupa cum a anuntat editia digitala a cotidianului Marca, Lopera (presedintele clubului) a luat din proprie initiativa legatura cu Steaua pentru a cunoaste conditiile in care portughezul ar putea fi transferat. Este vorba despre un portar foarte agil și rapid, cu reflexe care au facut o impresie memorabila dupa intalnirile cu Betis, cand se pare ca i-a atras atentia lui Lopera (care va parasi functia de presedinte la 30 iunie, potrivit site-ului oficial al clubului)".

alberto Steaua06.06.2006 18:27

Dupa parerea mea chiar daca tin cu Steaua imi pare rau dar Carlos nu are ce cauta la Steaua.el e un jucator de divizia b. 8)

Ionutdal07.06.2006 09:01

aLBERTO @@

 

de ce nu aperi tu ma ? , eu spun ca este un portar de valoare , si este de Steaua . O sa te lamuresti despre Carlos este super portar , dar are un singur defect este jucator de moral . Si daca antrenorul nu stie cum sa il aduca pe drumul cel bun greseste cum a facut-o cu Boro ...

skorpio1507.06.2006 12:56

Sa vedem ce face azi...Parerea mea e ca meciul asta e decisiv pt el.

tanti07.06.2006 14:58

pana acuma e binisor...

***alex***07.06.2006 15:18

Hai ca a aparat astazi...

I.N.Money07.06.2006 16:01

De data asta Carlos si-a aratat clasa...

Motanu D07.06.2006 16:04

Da. Azi a aratat ca are valoare ! Bravo !

IONUTZ-CIPRIAN07.06.2006 16:06

:evil: >>>Are valoare si si-o va mai arata de acum incolo daca nu va pleca!!BRAVO !!>>> :twisted:

skorpio1507.06.2006 16:28

CARLOSSSS! Intr-adevar azi si-a spalat o parte din pacate..cu toate ca era s-o comita cand a scapat mingea prima data da per total a aratat ca merita sa ramana la Steaua. Insa tot n-ar fi rau dac-ar mai veni un portar :wink:

DTP-Ludacris07.06.2006 16:32

A avut 3 interventi SUPERBE,mai ales la sutul deviat de Para(cred) ..nu credeam ca o mai scoate...sa vazut la reluare cat de frumos a plonjat .

 

BV Carlos !

Bogdan4Steaua07.06.2006 17:48

Am anticipat ca va avea o evolutie buna azi si a confirmat-o.

 

Bravo Carlos! Sper sa ramana la Steaua!

razvan198307.06.2006 17:55
Da. Azi a aratat ca are valoare ! Bravo !

Nu poate omul ca intr-o zi sa aiba valoare si in alta nu. E clar ca are valoare de Steaua si merita sa fie titular, a demonstrat-o inclusiv in meciurile in care a gresit. Dar omul si-a vazut de treaba si iata ca munca l-a rasplatit. Bravo lui si felicitari pentru primul titlu castigat de Carlos in viata lui. La mai multe in tricourile Stelei.

redandblue07.06.2006 18:53

te-am iertat Carlos!!!!!!!!!!

tine-o tot asa...!!!

gigi_oli_duckadam07.06.2006 21:17

Carlos e foarte foarte bun . problema e ca uneori face gafe mai mari . un portar cam de rangul lui dudek. capabil sa salveze mingi grele dar la unele usoare mai scapa mingea . oricum Carlos e cel mai bun din divizia A

tanti08.06.2006 07:16

Carlos trebuie sa ramana la Steaua!!! Carlos a dovedit aseara ca a devenit un STELIST ADEVARAT!!! Saruta esarfa cu emblema Stelei ca un copil mare, a ingenuncheat pe steagul Stelei si L-A SARUTAT, a fluturat STEAGUL Stelei si pe cel al Romaniei!!! La Vaslui a aparat foarte bine, cu exceptia a doua mici ezitari, care palesc insa in fata performantei realizate si a bucuriei ce i-a urmat.

FORCA Carlos!!!!! Stiam ca ma pot baza pe tine, stiam ca nu am incredere in tine degeaba, chiar daca la un moment dat incepusem sa-mi pierd rabdarea...

spre_2408.06.2006 08:02

dala apara Carlos asa ajungem departe in Champions League ! este esential sa avem un portar ca, Carlos !

acum m-am lamurit in legatura cu el !

e mare portar dar nu prea are cine sa vb cu el inainte de meci :|

tanti08.06.2006 08:04

sper sa nu-i dea prin cap sa plece, ca-l mananc... cica ar urma ca in vacanta asta sa studieze ofertele de transfer primite :evil: (zice presa portugheza)

***alex***08.06.2006 08:09

Din ce am vazut la TV, Carlos a fost one man show la petrecerea de aseara... l-a stropit pe Becali cu sampanie, dar nu a fost prea incantat Gigi, poate era un costum scump :lol:

skorpio1508.06.2006 08:55

Nu pleaca acuma sigur! Parca vad ca cere Jiji min 5 mil pe el. :D Nu cred ca vrea nici Carlos, ca doar nu-i prost! Bani primeste, suporterii l-au iertat, a vazut atmosfera adevarata acasa, in Ghencea. Plus ca e f aproape sa intre cu echipa in CL! Se poate compara Steaua cu Betis sau cu ce alta echipa s-o interesa de el?!

ulivius08.06.2006 09:03
Bravo LEULE. Baiatul are calitati incontestabile. Ramai la noi, te iubim.
«1252627282946»