FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Carlos Alberto Fernandez

«1141516171846»
Ionutdal02.05.2006 03:38

Capu sus Carlos , suntem alaturi de tine .

mândra02.05.2006 06:08

of doamne..oare Carlos mai poate dormi noaptea?sincer eu cred ca nu!cum draq vreti sa mai apere ca lumea daca din toate partile se arunca cu noroi in el?cum vreti sa-si "mai dea sufletul pentru echipa" cand cei care reprezinta echipa..respectiv suporterii (ma rog, majoritatea din ei) ii dau in cap? aa..si i-au cam dat de la inceput..ba ca n-a facut, ba ca n-a dres..ganditi-va ca Jiji nu dadea atatia bani pe un jucator daca nu era unul bun, okei? incercati sa va calmati si fiti alaturi de el, daca tot sunteti stelisti..aaa...si ca un sfat..ascultati si voi melodia lui dj bobo-together..poate intelegeti si voi cate ceva si ca sa va citez: "We are what we are TOGETHER/ And we went so far TOGETHER".okei gata pt moment!ciao si think about it..a si ca sa nu uit..ieri(1 mai) am aterizat si eu pe la padure si acolo am ascultat toata ziua Maria-Scooter de pe la vecini:D deci..Steaua inca e acolo unde ar trebui sa fie, cu tot cu nebunul de Carlos..in inimile noastre.

antonika02.05.2006 06:45

a avut 2 meciuri proaste cand a luat goluri ca nu a comnicat cu ghioane, acum noi nu tre sa sarim la gatul lui ci tre sal motivam sa apere mai bine si sa ne arate ce stie.... :):)

devilutza_stelista02.05.2006 07:08

:lol: Orice ar spune Becali si lumea daca nu ar fi fost Carlos , Steaua ar fi luat mult mai multe goluri....oricum toti au cautat un tap ispasitor si au pus toata vina in carca lui......dar pe Olaroiu nu il vede nimeni ca nu si-a instruit jucatorii si i-a lasat asa in voia sortii....sa se faca dreptate si sa se recunoasca valoarea Carlos este cel mai bun portar pe care l-a avut Steaua pana acum....o adevarata valoare si cel putin la mine in oras toti il iubesc si il sustin....Lupta Steaua....Forza Carlos

devilutza_stelista02.05.2006 07:11

am citit in ziar ca Becali il considera vinovat pe Carlos pentru ca a "preacurvit" in vinerea mare (a mers la discoteca) si de aceea l-a pedepsit Dumnezeu ......ce prostie ...el e catolic si nu ar fi asta problema dar este decat un pretext...........Toti te iubim Carlos......Eu te iubesc si lupta

Mirel_Radoi02.05.2006 07:20

iese pre tarziu dupa mingi.

Alextds02.05.2006 08:35

Cand v-am zis dupa meciurile cu Heereenven ca arata ca Tibi Lung, apara ca Tibi Lung si o sa gafeze ca Tibi Lung cel putin de 2 ori pe sezonul m-ati luat la misto (chiar si la capitolul pret 500.000 si salariu 150.000 tot ca Tibi Lung) unii jucatori pot sa iasa jucatorii campionatului la echipe mediocre dar asta nu le da valoare de echipe mari.

Cineva a zis ca la meciul cu Farul nu a iesit in evidenta ... desi arbitrul a anulat golul ala din lovitura libera al Farului sunt de parere ca un portar care iese ca prostu 7-8 m din poarta la o lovitura de la 20 de m iese in evidenta mai ales ca arbitrul ar fi putut valida regulamentar golul.

Iar sa fie lasat in poarta ca sa nu i-se distruga moralul si mai mult cred ca anul trecut ati fost multumiti cand Gigi i-a stricat moralul lui Zenga cu demiterea doar am castigat campionatul e mai important moralul la grup decat moralul unui jucator sau antrenor.

P.S. V-ati mai uitat la echipa lui Hamutovski 8 meciuri a primit 3 goluri ... asta e dc l-a dat afara Olaroiu bazandu-se pe prietenia cu Zenga nu pe valoare jucatorului.

***alex***02.05.2006 09:19

Nu vi se pare curios ca desi este cel mai nou jucator in lotul Stelei,Carlos are cele mai multe pagini de commenturi, intrecandu-l chiar pe Mirel Radoi?

Parerea mea este ca el a fost prea mediatizat in Romania,si de fani si de presa, Carlos in sus, Carlos in jos, ba ca isi vopseste parul in functie de culoarea echipamentului, ba ca parcheaza nu stiu cum...si au mai fost si altele dar nu le mai stiu acum.

Eu zic ca daca presa l-ar lasa in pace o perioada de timp, el si-ar reveni, cred ca si el este uimit de interesul mass-mediei pentru el si poate i s-o fi urcat un pic la cap ca este prea bun.

Imi place Carlos, nu l-am acuzat ca el a furat calificarea si cred ca motivele de mai sus sunt cele reale pentru forma sa mai slaba si nicidecum ca el ar fi un portar slab.

redandblue02.05.2006 09:26

Carlos...du-te unde ai treaba si lasa-ne!!!

I.N.Money02.05.2006 09:35

Ce ziceti..are dreptate batranul Tomescu cand spune ca portarul nostru nu prea vede?

radooku_steaua02.05.2006 09:38

deocamdata da... dar asteptam sa faca si Carlos meciuri bune, acum ca a fost convocat la nationala... poate la el banii nu erau o motivatie, nici calificarile sa vedem daca convocarea la echipa nationala va avea vreun rezultat... presimt ca da...

spre_2402.05.2006 11:20

ce bine ar fii sa fie asa..sa isi revinaaaaaa :x:X:X asta e sg nostru defect la Steaua..si antrenorul putin:|

Dj02.05.2006 14:19

un bun prieten de`al meu ..stelist infocat si el mi`a zis dupa meciu cu crapid "uite la mine daca Carlos asta nu ne castiga el titul"

de obicei tipul asta stie ce spune.eu merg pe mana lui in continuare.

iancu dragosh02.05.2006 14:45

Poate sa-si repare greselile ca de castigat titlul nu poate fi vorba din moment ce el ne-a adus la doar 3 puncte in fata rapidului. Poate doar daca castigam 6 puncte pe mana lui.

Dj02.05.2006 14:54
Poate sa-si repare greselile ca de castigat titlul nu poate fi vorba din moment ce el ne-a adus la doar 3 puncte in fata rapidului. Poate doar daca castigam 6 puncte pe mana lui.

@Iancu

nu cre dk am pierdut din vina lu Carlos cu rapid.asa k eu nu il consider vinovat de pierderea celor 3 puncte

iancu dragosh02.05.2006 14:58

este parerea ta si o respect, insa, avand in vedere moralul scazut al jucatorilor si lipsa unui antrenor pe banca, meciul cu Rapid s-a terminat in momentul cand Pancu a inscris primul gol. Am avut 2,3 situati de a marca pana la golul rapidului si dupa aceea nimic, lucru care spune multe despre insemnatatea primului gol.

CA sa fiu foarte corect ar trebui sa spun ca si Goian a gresti la acel gol, insa nu asa de flagrant precum Carlos

Dj02.05.2006 15:00

au gresit toti.sincer inainte de meciul asta speram sa batem.nu nu stiu daca si credeam asta.in fine...nu sunt suparat pe ei

radooku_steaua02.05.2006 15:55

mey nu il acuzati pe Carlos ca a pierdut punctele... atata timp cat am avut o ocazie clara tot meciu ce mai vreti? toata echipa a fost vinovata.. dar nu trebuiesc acuzati.. trebuiesc intelesi..sunt si ei oameni.... sa mergem la meciu cu Pandurii si sa cantam pana ne ies plamanii afara... mergemmm prin toata taraaa sa sustiineemm pe STEAUAAA cantammm pana ragusiiim STEAUAAA ce mult te iubim !!! OOOOOO

Agy_2302.05.2006 16:45

In Fanatikul de astazi 2.05.2006 scrie ca , Carlos a trecut la profesionisti in 2003 . E adevarat :?: 8O 8O 8O

Si.... mai scrie ca si Radoi ar fi fost in noaptea de inviere la Bamboo cu Carlos si Bostina . Asta cu Radoi chiar n`o cred

poposteaua02.05.2006 17:11

Carlos ar trebui sa paraseasca FC Steaua Bucuresti!!!!

 

NU MI DAU SEAMA CE ARE ASTA? e PORTAR sau jucator de bambilici?

sau are sponsor FLORIOLU` si isi dau cu ulei pe maini?!

 

 

COME BACK Hamu!!!!!! WE MISS U!!!! COME BACK PLEASE!!!!!!!!!!!!!!

alex ripper02.05.2006 17:15
Carlos ar trebui sa paraseasca FC Steaua Bucuresti!!!!  

 

NU MI DAU SEAMA CE ARE ASTA? e PORTAR sau jucator de bambilici?

sau are sponsor FLORIOLU` si isi dau cu ulei pe maini?!  

 

 

COME BACK Hamu!!!!!! WE MISS U!!!! COME BACK PLEASE!!!!!!!!!!!!!!

 

tot romanu e specialist

poposteaua02.05.2006 17:17
Carlos ar trebui sa paraseasca FC Steaua Bucuresti!!!!  

 

NU MI DAU SEAMA CE ARE ASTA? e PORTAR sau jucator de bambilici?

sau are sponsor FLORIOLU` si isi dau cu ulei pe maini?!  

 

 

COME BACK Hamu!!!!!! WE MISS U!!!! COME BACK PLEASE!!!!!!!!!!!!!!

 

tot romanu e specialist

 

 

 

da :lol:

bony_luv_carlos02.05.2006 18:25

eu ii mai da o sansa lui Carlos dar daca pierdem j maine cu Pandurii...so sorry dar adios si bye-bye!ca totusi n-am ajuns in halul sa ne bata Pandurii...nu???hai sustineti-ma:P!!!

Dj02.05.2006 18:35
eu ii mai da o sansa lui Carlos dar daca pierdem j maine cu Pandurii...so sorry dar adios si bye-bye!ca totusi n-am ajuns in halul sa ne bata Pandurii...nu???hai sustineti-ma:P!!!

 

pai si cine sa apere ma? Cernea?

hai sa fim seriosi.prefer sa ia Carlos un gol doua pe greselile lui dar sa dea Steaua 4 goluri.voi nu?

mândra02.05.2006 19:10

hmm..ei gata..lasati omu in pace..ca daca lua Carlos 7 goluri intr-un meci..ca de exemplu ala din semifinale si toate din vina lui si se califica Steaua, toti il ridicau in slavi..asa ca..chill guys..e bun ca altfel nu il convocau aia la nationala portugaliei..nici ca rezerva! cat despre plecarea lui de la Steaua..ramane Cernea si noimurim cu el de gat!ati uitat ca maica-sa lu`Cernea aprindea candele si se ruga la toti sfinti sa nu joace Cernea?macar Carlos ne-a mai salvat pana acum de cam multe goluri..au fost 2 meciuri..nu o suta!nu mai criticati omul, ci sprijiniti-l..mai bine criticati rapidistii..care sunt cei mai nesimtiti fotbalisti din cati am vazut..cika au pretentie de echipa europeana..ca daca erau ei..poate ca ajungeau in finala..pt Razvan Lucescu..tot respectu`..pt echipa..manca-v-ar cainii:) rosi..nu altii:D

«1141516171846»