Scutiti-ma voi cei care ii luati apararea lui Banel-purcel ! Banel n-a excelat la NICIUN capitol , NICIODATA !! a jucat SIMPLU si a impresionat prin travaliu la unele meciuri , dar PUTINE , , prin pressing-ul HAOTIC dus pe teren , risipa imensa dusa FARA CAP , autogoluri la care PSIHICUL s-a comparat ca al unui om caruia ii pierise ...familia intr-un accident grav , revenindu-si...nici macar acum , centrari prin spatale portii sau in aut de margine dp partea cealalta , spatiile goale lasate pe banda dreapta si asta pentru ca LENEA vorbea in acel moment si replierea era un lux mult prea mare pentru o asa "vedeta" ce ajunsese el.
pentru alergatura sa maratonica , si-a primit bani cu varf si indesat , un singur gol marcat de el a impresionat , nu impotriva Mediasului care in afara de romani n-a mai auzit nimeni de ei , ci impotriva CIORILOR in sferturile Cupei UEFA , la 1-1 in giulesti , ATAT !!! 
Restul ? n-am avut jucatori buni , oierul n-a investit nimic , Banel a ramas pe locul sau dar acum cand are contracandidati pe post...da rateuri la greu , se precipita si se pierde cand lumea il apostrofeaza pe buna dreptate cand centreaza intr-una din peluze !
Pana mea , daca si Banel este jucator de Steaua...va meritati "succesele" din ultimii ani ! 
E 1-0 pentru UU...un scor normal...