FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii cu echipa fcsteaua.ro

«1151617181929»
Tiberiu Florea15.08.2013 09:23

In spiritul de transparenta promovat in urma reorganizarii FCS, coordonarea echipei se face in "acvariu" - aici: http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?showforum=72 - intr-o sectiune vizibila public dar deschisa la comentarii numai colaboratorilor.

 

Daca deja sunteti colaborator FCS si nu aveti acces acolo, rugati un membru al departamentului tehnic (momentan: Azzido / Dragoshel) sa va adauge la grupul potrivit.

 

Daca doriti sa deveniti colaborator, discutati cu seful departamentului de care sunteti interesati (momentan: Adrian la redactie, axl la forum, Azzido la tehnic, Costi la strategie) si cereti-i sa fiti adaugati la grupul de colaboratori pentru a va putea posta sugestiile in acvariu.

 

Daca aveti nemultumiri legate de un departament, contactati pe PM un membru al acelui departament. Daca problema nu se rezolva sau sunteti tratati abuziv / cu lipsa de respect, contactati pe PM seful acelui departament. Daca problema in continuare nu se rezolva, contactati pe PM directorul executiv (momentan: eu). Deci faceti toate eforturile sa rezolvati problema la nivelul cel mai de jos, si numai in caz de necesitate raportati situatia la nivelul imediat superior!

 

Va rugam sa postati aici daca aveti nelamuriri in legatura cu modul prin care echipa FCS poate fi contactata, sau daca nu stiti care sunt membrii / sefii unui departament. Subliniez inca o data ca puteti obtine acces de postare in acvariu chiar daca nu ati colaborat inca, dar daca odata admisi acolo nu contribuiti constructiv la discutii accesul va fi revocat.

 

Thread-urile anterioare (discutii cu echipa FCS si nemultumiri in legatura cu FCS) au fost inchise deoarece discutiile aparute acolo erau complet neproductive. Speram ca noul sistem de a contacta echipa sa functioneze mai eficient decat cel precedent si sa contribuiti la succesul acestui site!

Tiberiu Florea15.08.2013 18:37

De asemenea, va rog sa postati aici daca ati incercat sa contactati echipa FCS prin mecanismul descris mai sus si problema dvs. tot nu s-a rezolvat. Este foarte important pentru noi ca oamenii responsabili de acest site sa-si faca treaba bine si sa tina cont de sfaturile membrilor comunitatii.

Lays15.08.2013 18:37

Prin ''colaboratori'' te referi la moderatori si redactori?

Tiberiu Florea15.08.2013 18:39
Prin ''colaboratori'' te referi la moderatori si redactori?

 

Colaboratori = moderatori, redactori (indiferent de frecventa articolelor), contribuitori pe partea de media/tehnic, sau membri ai celorlaltor departamente

Tiberiu Florea15.08.2013 19:23

Adresa scurta pentru sectiunea de colaboratori este: fcsteaua.ro/acvariu.

Tiberiu Florea20.08.2013 20:22

Topic deblocat in speranta ca urmatoarele posturi vor reprezenta discutii civilizate, amicale, cu membrii echipei FCS.

Lari20.08.2013 21:00

- Costi si Azzido au fost la conducerea sitului, iar ei au luat deciziile in echipa cu cei care erau atunci redactori si moderatori.

 

Nu a existat nicio factiune. A existat o stare de spirit impotriva careia nu a existat nicio contrapondere. Dincolo de explicatii, la rece, exact asa au stat lucrurile.

 

- daca se doreste civilizatie si moderatie, nu cred ca etichetarile de orice fel sunt indicate. Acestea nu vor face decat sa radicalizeze discursurile, sa delimiteze si mai radical taberele, sa se coloreze si mai radical tatuajele de lupta.

 

- porniti discutiile de la dragostea pentru club/echipa, nu de la ce-a fost. Mortu' nu mai reinvie si avem toata viata in fata.

Tiberiu Florea20.08.2013 21:04

OK, nu mai conteaza ce a fost. Conteaza ce va fi de acum incolo. Am terminat cu etichetarile si acuzatiile.

Adrian20.08.2013 23:12
http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/40587/

 

QED

 

Daca mozii considera ca merit avertisment pentru comparatiile cu "Fratia Musulmana" si "Antena 3" ii rog sa ma pedepseasca corespunzator. Nu ma intereseaza cine ia masura, ma supun regulilor de conversatie ca si ceilalti utilizatori.

 

 

Articolul respectiv a primit 99 de likeuri si peste 3000 de vizualizari. Sper sa reuseasca si noua echipa de redactori sa scrie articole la fel de si chiar mai apreciate.

 

Si, cel mai important, articolul e corect! Mai ales ca a fost scris inainte ca marele domn Stoica sa agreseze o femeie. Deci, practic, ala a demonstrat chiar a doua zi ca am avut dreptate.

 

Ne-ai spus pe site ca vrei civilizatie, transparenta si tratament corect. Ai venit insa aici si ti-ai cam facut treburile pe munca celor care nu au abandonat siteul ca tine. Disclaimerul ala e o rusine si o lipsa de bun simt. E un scuipat fix in obrazul meu si o bataie de joc la adresa muncii mele.

 

Daca tot vrei sa fii corect, sa pui disclaimere la toate articolele. Nu de alta dar eu nu sunt de acord cu articole care indeamna la pace, la mersul pe stadion, la a face misto de rivali.

 

Cat despre avertizare, stai linistit ca nu suntem prosti. Tu esti admin. Nici sa vrea, un mod nu iti poate ridica tie nivelul de avertizare.

 

Si inca ceva, tiberiu. Numarul mare de likeuri si de vizualizari de la articolele mele ar trebui sa te puna un pic pe ganduri. Ca "Fratia musulmana" nu e formata doar din 4-5, cum zici tu.

 

 

 

p.s.

 

Inainte sa se simta vreun moderator prea dornic de a-si face treaba, vreau sa atrag atentia ca aceasta postare este o nemultumire la adresa staffului. Ca Tiberiu face parte din staff iar eu nu sunt multumit cu acel disclaimer pus pe articolul meu.

Tiberiu Florea20.08.2013 23:28
Articolul respectiv a primit 99 de likeuri si peste 3000 de vizualizari. Sper sa reuseasca si noua echipa de redactori sa scrie articole la fel de si chiar mai apreciate.

 

Numarul de like-uri si vizualizari e irelevant in conditiile in care articolele sunt scrise fara a respecta standarde minime de decenta si civilizatie. Nu acceptam cresterea popularitatii FCS cu pretul tabloidizarii.

 

Cele mai populare ziare din Romania sunt Click, Can-Can, Libertatea. Stilul respectiv nu ne intereseaza.

 

Si, cel mai important, articolul e corect! Mai ales ca a fost scris inainte ca marele domn Stoica sa agreseze o femeie. Deci, practic, ala a demonstrat chiar a doua zi ca am avut dreptate.

 

Corect sau nu, stilul in care e scris e incalificabil.

 

Ne-ai spus pe site ca vrei civilizatie, transparenta si tratament corect. Ai venit insa aici si ti-ai cam facut treburile pe munca celor care nu au abandonat siteul ca tine. Disclaimerul ala e o rusine si o lipsa de bun simt. E un scuipat fix in obrazul meu si o bataie de joc la adresa muncii mele.

 

Repet povestea disclaimer-ului:

1) am declarat ca vom avea disclaimer pe toate articolele controversate, incepand cu "managerul" si cu "Tu ce crezi"

2) am primit feedback negativ de la Marius (redactor), Costi (director de strategie, desi pe atunci inca nu facea parte din proiect)

3) am anuntat ca responsabilitatea delimitarii pozitiei oficiale FCS (cu disclaimer sau fara) va apartine noului redactor-sef

4) cat timp ai fost redactor-sef ti-am zis ca alegi ce metoda vrei. ai ales fara disclaimer, nu m-am opus

5) cat timp am redevenit redactor-sef interimar am renuntat la disclaimer, postand articolul "Zei - nu, realisti - da" fara acel disclaimer

6) acum avem un nou redactor-sef (Joga Bonito) care se va ocupa de delimitarea intre pozitia FCS si opiniile redactorilor asa cum crede de cuviinta (cu sau fara disclaimer), tinand cont ca pe acest site ar putea aparea si articole ca "Libertate pentru Gigi Becali"

 

Daca tot vrei sa fii corect, sa pui disclaimere la toate articolele. Nu de alta dar eu nu sunt de acord cu articole care indeamna la pace, la mersul pe stadion, la a face misto de rivali.

 

Discuta pe PM cu redactorul-sef.

 

Cat despre avertizare, stai linistit ca nu suntem prosti. Tu esti admin. Nici sa vrea, un mod nu iti poate ridica tie nivelul de avertizare.

 

Repet ce am spus, accept sa fiu sanctionat in orice fel (ban temporar, ridicarea nivelul de avertizare, etc.) daca moderatorii considera ca am incalcat regulile forumului prin comparatia fostei conduceri FCS cu "Fratia Musulmana" si "Antena 3". Discuta pe PM cu axl.

 

Si inca ceva, tiberiu. Numarul mare de likeuri si de vizualizari de la articolele mele ar trebui sa te puna un pic pe ganduri. Ca "Fratia musulmana" nu e formata doar din 4-5, cum zici tu.

 

Am raspuns deja mai sus la acest aspect.

 

p.s.

 

Inainte sa se simta vreun moderator prea dornic de a-si face treaba, vreau sa atrag atentia ca aceasta postare este o nemultumire la adresa staffului. Ca Tiberiu face parte din staff iar eu nu sunt multumit cu acel disclaimer pus pe articolul meu.

 

Dupa cum ti-am spus, te rog ca pe thread-ul de contact sa scrii ca ai incercat metodele de contact descrise, ajungand pana la directorul executiv, si problemele tale nu s-au rezolvat, deci consideri ca intreaga echipa FCS (in frunte cu mine) au procedat in mod abuziv. Te rog sa aduci acel post in atentia lui George Stan si a tuturor membrilor AISS pe care ii cunosti, deoarece CD al acelei asociatii poate numi un alt director executiv. Daca doresti, te incurajez sa scrii un plan alternativ de guvernare a site-ului si sa te auto-propui pentru respectiva functie. In cazul in care CD AISS sau George Stan imi comunica ca doresc sa fiu inlocuit (cu tine, sau cu oricine altcineva) ma voi retrage fara comentarii si il voi ajuta pe cel care imi va urma sa-mi preia atributiile.

 

Din acest moment sunt nevoit sa ignor comentariile tale. Am petrecut ore in sir dandu-ti explicatii peste explicatii, si oricum as proceda le intorci si le scoti sa iasa ca si cum aceasta incercare de a restaura ceea ce a fost la FCS inainte de 2009-2010 este o dictatura abuziva, corupta, si perversa. Imi pare rau ca asa vezi lucrurile. Sunt constient ca sunt si alti oameni in situatia ta (inclusiv, dar nu numai, MoWeed). Alte raspunsuri decat ce ti-am dat pana acum nu am cum sa-ti ofer.

 

Daca vei posta alte intrebari punctuale pe threadul de cu&A, iti voi raspunde acolo. In rest, astept sa revii la sentimente mai bune si la dorinta de a realiza ceva constructiv in cadrul noului proiect. Daca imi vei face viata imposibila, voi fi nevoit sa iti dau ignore pe forum (atentie, nu ban, ci doar ca eu sa nu mai primesc posturile si mesajele tale).

Joga Bonito20.08.2013 23:38
6) acum avem un nou redactor-sef (Joga Bonito) care se va ocupa de delimitarea intre pozitia FCS si opiniile redactorilor asa cum crede de cuviinta (cu sau fara disclaimer), tinand cont ca pe acest site ar putea aparea si articole ca "Libertate pentru Ciobanul"

 

Probabil lui Adrian nu-i convine scrisul mare si agresiv cu rosu ce precede continutul articolului.

 

Pe moment sterg disclaimerul pana ne punem de acord cu o noua forma, respectiv articolele care vor fi marcate, ca sa evitam asemenea neintelegeri pe viitor. Se poate verifica: http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/40587/

Tiberiu Florea20.08.2013 23:49

OK, decizia ta. Nu cred ca ne punem de acord - strange pareri de la cine vrei si alege cum vrei sa clarificam faptul ca opiniile redactorilor FCS nu constituie pozitia oficiala sau "linia" site-ului.

 

La sfarsitul Q3 te voi intreba cum ai adresat aceasta problema si voi incerca sa evaluez daca ea a fost rezolvata in mod satisfacator sau nu (realizez ca e o problema greu de rezolvat, realizez ca nu poate fi solutionata perfect in timpul ramas, etc).

 

O intrebare: articolul "managerul" a fost modificat dpdv al continutului? Nu sunt sigur ca e cazul, dar am impresia ca e mai lung acum decat era cand l-am citit prima oara?

Joga Bonito20.08.2013 23:54
O intrebare: articolul "managerul" a fost modificat dpdv al continutului? Nu sunt sigur ca e cazul, dar am impresia ca e mai lung acum decat era cand l-am citit prima oara?

 

Doar disclaimerul l-am scos. Continutul e neschimbat.

 

O sa gasesc eu o solutie eficienta. N-au intrat zilele in sac.

Tiberiu Florea20.08.2013 23:57

OK. Eu imi pastrez suspiciunea ca articolul a fost editat (lungit) inainte ca tu sa-i scoti disclaimerul. Daca autorul are de facut vreo clarificare in acest sens, sa ne anunte. Pana una-alta, ii voi acorda prezumtia de nevinovatie si voi presupune ca articolul a ramas exact ca la inceput.

 

Chiar si asa, in forma de acum, stilul articolului este unul pentru care nici nu am cuvinte. Am salvat o copie a lui in forma curenta si am subliniat cu rosu pasajele ce n-ar fi trebuit sa-si aiba niciodata locul pe FCS.

 

Atasez aici copia articolului:

 

https://docs.google.com/document/d/11QT6Xzh...LIq420u2XTysVRk

 

Joga Bonito, am toata increderea ca vei reusi sa pui capat tabloidizarii FCS, demonstrata (nu numai) prin articolele "managerul", "Tiganii intre ei", si asa mai departe.

Tiberiu Florea21.08.2013 00:34

PS: Am analizat articolul asa cum era el la 6 August folosind site-ul Way Back Machine, si am constatat ca nu s-au efectuat modificari majore in ultimele 2 saptamani:

 

http://web.archive.org/web/20130806085047/.../article/40587/

 

Imi cer scuze pentru insinuarea nefondata conform careia articolul ar fi fost modificat intre timp.

 

Si asa, problemele pe care le-am descris mai sus raman si sunt deosebit de grave.

Tiberiu Florea21.08.2013 01:03

Desi am spus ca numarul de vizitatori nu e totul (conteaza si calitatea site-ului, civilizatia de pe forum, etc.), desi exista alti factori care au afectat traficul de pe FCS (meciurile cu Dinamo Tbilisi si Dinamo), si asa mai departe, va rog sa tineti cont de urmatoarele date statistice cf. Google Analytics:

 

7 - 20 august

 

vizite - 63,132

vizitatori unici - 38,814

pagini vizitate - 338,826

pagini / vizita - 5,37

durata medie a unei vizite - 00:04:17

 

---

 

24 iulie - 6 august

 

vizite - 49,021

vizitatori unici - 29,834

pagini vizitate - 135,980

pagini / vizita - 2,77

durata medie a unei vizite - 00:02:47

 

Am comparat cele doua saptamani dinainte ca noile schimbari sa fie anuntate cu cele 2 saptamani de dupa ce schimbarile au fost anuntate. Schimbarile au fost anuntate pe 7 august dimineata (incepand cu moderatorii), si aceasta perioada a fost una de haos, cu multe anunturi, conflicte, si schimbari, si de-abia acum s-au linistit cat de cat apele, s-au format echipele, si asa mai departe.

 

Ar fi prematur sa tragem concluzii de aici, dar am zis sa postez aceste informatii daca Adrian tot a adus in discutie aspectul traficului. Analizele numarului de vizitatori vor deveni un obicei la FCS, si se vor face, in primul rand, odata cu publicarea rapoartelor de la sfarsitul perioadelor de cate 3 luni. Prima analiza mai detaliata va veni in jurul datei de 30 Septembrie 2013 (sfarsitul Q3).

Adrian21.08.2013 04:56

Auzi ca tabloidizarea siteului.

 

Deci toti cei care au protestat si protesteaza impotriva puscariasului sunt prosti? Asta ne spui, Tiberiu?

Cei care protesteaza sunt niste tampiti, niste cocalari, niste oameni de nimic, fara valori, fara onoare, cinste?

 

Ce frumos ne jignesti tu! Antena 3, Cancan, Click. Deci asta am facut noi in timp ce tie nu-ti pasa de site. Frumos! Iti multumesc in numele "Fratiei Musulmane".

 

Intai am fost mincinosi. Acum suntem prosti. Ce mai e de zis?!

 

Iti urez succes, sa reusesti sa faci din FCSteaua.ro un site civilizat, corect, cult si sper ca noii redactori sa scrie si ei articole care sa fie preluate si citite la sport total fm, facand astfel reclama gratuita siteului.

MoWeed221.08.2013 05:12

Doresc sa fac o precizare, ca vad ca se tot vorbeste de cei 4-5 de pe aici si eu sunt, cumva, locotenentul lui Adrian.

Nu am mai postat nimic pe acest forum pentru ca ultima mea actiune ca moderator, inainte sa mi se ia accesul, a fost sa-mi dau ban singur pentru o perioada de timp. Am recurs la aceasta solutie pentru ca am observat refuzul tau de a sterge conturi si trebuia sa fac ceva pentru a ma asigura ca nu sunt tentat sa ma implic in discutiile de pe aici. Spun asta pentru ca, pana acum, in discutiile cu mine ai avut flexibilitatea unui perete de beton (desi spuneai ca eu sunt cel naiv si incapatanat)

 

In primul rand, de la inceput, ai privit problema intr-un mod fixist. Teoretic planul tau s-a discutat pe forumul privat. Practic, de fiecare data cand s-a ridicat o problema serioasa ai dat-o la intors, ai zis ca asa facem pentru ca asa vrei tu sau ai bagat scuza ca nu ai timp. Ai avut timp, in schimb, sa le raspunzi tuturor care te-au pupat in fund. Nu asa se face o discutie constructiva (daca asta, intr-adevar, iti doreai)

 

 

In al doilea rand, tot vorbesti de egalitate pe forum, de corectitudine dar observ ca tu te comporti "neregulamentar". Nu ti-am criticat proiectul aici pe forum, ci numai in privat. Dar sunt un "taliban" care face parte din "fratia musulmana" si "locotenentul lui Adrian". Oare daca eu, pe forumul public ma apucam sa zic de "grupul elvetienilor" ce ai zis tu de noi, cat timp trecea pana sa primesc ban de la moderatori? Sau, in cazul de fata, merge zicala, "fa ce zice popa, nu ce face popa"?

 

Ca sa nu mai zic ca oamenii aia pe care-i blamezi tu au tinut in spate forumul asta ani de zile, timp in care pe tine te-a durut in organul sexual de fcsteaua. Daca nu era "fratia musulmana" acum nu puteai sa apari ca "marele salvator" (culmea, atunci cand am luat titlul) pentru ca nu ar mai fi existat forumul asta. Ceri respectul si increderea noastra dar nu ai fost in stare sa oferi respectul cuvenit unora de pe aici. Pai mai stai aici vreo 2 ani si tot n-o sa investesti in site atata timp cat unii din talibanii aia.

 

 

Vorbesti de corectitudine si egalitate dar, intr-un alt topic al forumului, spuneai ca speri ca Joga Bonito sa opreasca "tabloidizarea" site-ului prin articole ca cel al lui Adrian despre MeeeMeee. Culmea ca, dintre toti de pe aici, tu esti singurul care vrea sa transforme site-ul intr-un fel de ziar: insipid, fara identitate, fara pareri proprii. Doamne fereste sa aprobam ceva controversat, noi trebuie sa fim ca un ziar, sa acceptam toate cacaturile si, in acelasi timp, sa ne dezicem de lucrurile controversate ca sa nu pierdem din "cumparatori"

 

 

Thanks-uri dau pentru ca mai intru din cand in cand pe forumul asta. Dupa 6 ani in care pagina asta a fost prima deschisa de dimineata si ultima inchisa seara e greu sa renunti din prima. Dar, stai linistit ca pana imi expira banul o sa ma dezobisnuiesc. Acasa aveam setat browserul sa ramana logat in cont. O sa ma deloghez si n-o sa mai dau thanksuri ca sa nu mai para ca duc actiuni subversive.

 

 

Nu inteleg care e problema ta. Ai scapat de indezirabili, poti acum sa-ti faci forumul curat pe care-l vrei tu. Astept cu interes interviurile cu MeeeMeee si rubrica de educatie sexuala cu Mache. Nici o oda pentru Jiji n-ar strica. Vorba aia, ar ajuta colaborarea cu clubul....

 

 

PS: Contul acesta este o clona si am folosit mai multe exprimari care nu sunt conforme cu standardul de civilizatie impus pe forum "talibani", "fratia musulmana", "elvetieni", "MeeeMeee". Puteti sa-l suspendati (chiar va rog, oricum eu nu mai postez de pe el), da' macar aveti bunul simt sa nu stergeti postarea.

Tiberiu Florea21.08.2013 05:40

S-a consemnat! Volumele de explicatii care v-au fost oferite tie si lui Adrian sunt mai mult decat suficiente pentru a va raspunde la toate intrebarile. La sfarsitul anului 2013, cand FCS va fi din nou un site civilizat, popular, divers, si tolerant, pe care se va scrie atat despre fotbal cat si despre club, cu bune si cu rele, va voi cere din nou parerea despre ce s-a realizat si ce esecuri au fost.

 

In rest, sunteti bineveniti in comunitate in ciuda opozitiei voastre fata de noul proiect! Puteti trece "conducerea" FCS pe lista "vandutilor" si compromisilor, si daca aveti articole bune pe tema asta va rog sa i le trimiteti lui Joga Bonito pentru a fi publicate!

 

Va multumesc pentru feedback!

 

Si daca va faceti un blog numit "Tiberiu Florea - renunta, pleaca, mori" (ca de vandut n-am ce sa vand) sa-mi trimiteti si mie link-ul!

MoWeed221.08.2013 05:56

Eu cel putin n-am de ce sa-mi fac blog. Am evitat sa scriu aici tocmai ca sa nu zici ca te subminez sau ca am cine stie ce interese.

 

Dar este deranjant sa te vad vorbind mereu de corectitudine si civilizatie cand actiunile tale denota altceva. Si este si mai deranjant ca m-ai inclus in discutia respectiva degeaba, cand nu am scris nimic aici pe aceasta tema pana acum. Eu vreau sa ma retrag in liniste si sa va las pe voi sa va bucurati de echipa pe care o meritati. Atat si nimic mai mult. Nu vreau sa particip pe un forum pe care corectitudinea e numai pentru aia care sunt "politcally correct" si unde cei care au gandiri controversate sunt "talibani", "extremisti", "antena 3".

 

Pentru ca n-ai avut nici macar bunul simt sa-ti ceri scuze pentru comportamentul tau (sau macar sa-l recunosti) si ai dat-o pe diverse, m-ai convins odata pentru totdeauna ca am luat decizia corecta. Daca vrei, sterge-mi contul ca oricum nu mai intru.

Tiberiu Florea21.08.2013 05:57

Prima pagina FCS, 20 August 2013 (asa cum i-o las in tranzitia de la interimatul meu de redactor-sef lui Joga Bonito)

 

PRINCIPALE:

Costica Stefanescu, "ministrul Apararii" din fotbalul romanesc (istorie, MEDIAFAX)

Despre Legia (fotbal/adversari, articol preluat de pe forumul FCS)

 

SECUNDARE:

Peluza Nord la Steaua-Legia (ultra')

Zei - NU / Realisti - DA (anti-conducere)

Paine de rasboiu si marmelada (istorie, GSP)

Identitatea recuperata a Stelei (fotbal - vechi colaborator reatras la site)

Steaua-CFR Cluj 3-0. Victorie cu frana de mana trasa (fotbal, preluat Onlinesport)

Statistici Steaua-CFR (fotbal, articol preluat de la un forumist FCS)

Piata Rahova, unde intorcea 32-ul (nostalgie)

Frumosul, ciudatul si periculosul Latovlevici (fotbal, portret)

FINIS CORONAT OPUS (rivali - vechi colaborator reatras la site)

Directii (anti schimbarile de la FCS)

Prison Break cu Steaua (anti-conducere)

Dinamo-Steaua 1-2, Meci Intreg (fotbal, media)

Nu ne injurati prea tare / Gandim clar in continuare (anti-conducere, de la un forumist FCS)

Sa cada capete (anti-mafia din fotbalul romanesc)

 

Las cititorii acestui thread sa traga propriile concluzii despre "cenzura", "pierderea personalitatii", etc.

Tiberiu Florea21.08.2013 06:14
Pentru ca n-ai avut nici macar bunul simt sa-ti ceri scuze pentru comportamentul tau (sau macar sa-l recunosti) si ai dat-o pe diverse, m-ai convins odata pentru totdeauna ca am luat decizia corecta. Daca vrei, sterge-mi contul ca oricum nu mai intru.

 

Imi cer scuze pentru absenta mea de pe site pentru o perioada atat de lunga (am mai facut-o deja, public, de cel putin 5 ori).

 

Imi cer scuze daca nu am aratat suficient respect fata de munca celor care s-au implicat aici, asa cum a fost ea, cu bune si cu rele.

 

Imi cer scuze ca modul in care s-au efectuat aceste schimbari la site (descris in privat de un membru AISS si redactor curent FCS ca "un cuib de viespi") atat de brusc si pe nepusa masa. Mai bine nu m-am priceput, si-mi pare rau ca am dat cu barda.

 

Imi cer scuze ca am folosit exprimari jignitoare ("Antena 3", "Fratia Musulmana").

 

Dar nu-mi cer scuze pentru ca am descris situatia de la FCS asa cum era ea inainte de August 2013, ca pe un site ce se vroia al tuturor stelistilor, condus in practica de o factiune radicala de ultrasi anti-Becali, in ciuda influentelor moderatoare ale oamenilor mai cumpatati (SSK, Lari, etc.).

 

Imi cer scuze pentru toate greselile pe care le-ati sesizat voi (desi majoritatea sunt mult exagerate si trase de par) si astept sa vad cine altcineva in afara de mine isi va mai cere scuze pentru vreo greseala pe care a comis-o la FCS.

 

Sanatate si noroc!

Adrian21.08.2013 07:09
condus in practica de o factiune radicala de ultrasi anti-Becali, in ciuda influentelor moderatoare ale oamenilor mai cumpatati (SSK, Lari, etc.).

 

Alta minciuna. Eu n-am condus siteul. Nici MoWeed. Nici drvladyk. Nici ceilalti membri ai Fratiei Fara Flamuri. Noi ne-am implicat si am trimis articole, tinand practic siteul in viata, e adevarat. Nu am interzis nimanui sa vina si sa isi publice articolele civilizate, moderate si nontalibane pe site.

 

Ah... ca acesti oameni cumpatati au preferat sa isi bage picioarele si sa se intoarca de abia dupa ce echipa a inceput din nou sa castige titluri, asta nu e vina talibanilor. Asta tine de respectivii.

 

De cand au cazut protestele, noi, cei care nu am vrut sa intoarcem armele ca niste "luptatori" adevarati si sa ne facem ca totul e ok, suntem acuzati de tot felul de prostii: ca suntem suporteri ai altor echipe, ca suntem platiti sa atacam puscariasul, ca vrem sa punem mana pe site, ca de fapt controlam siteul, etc.

 

Vreau si eu sa stiu de ce. De ce?

 

Siteul e al vostru. Ati vazut doar. A venit Greco, a luat puterea cu forta sau i-a fost data, a facut ce a vrut, noi nu am avut nici o putere sa il oprim.

 

Asadar, explicati-mi va rog cum am putut noi sa fim la putere cand noi nu am avut nici o putere.

 

Si inca ceva. Mi se pare deja penibil ca toti acuzatorii Fratiei sunt necunoscuti. Toti discuta despre asta doar in privat, pe la spate, pe ascuns. Dar sunt multi si sunt si oameni de incredere!

 

Ce usor e sa iti scuzi lenea dand vina pe altii si acuzandu-i ca nu te-au lasat sa iti faci treaba!

 

Greco, ca tot ziceai ca nu-ti place cancanul, te rog frumos nu mai da citate din surse care nu vor sa-si dezvaluie identitatea cand acuzi un grup de ceva. Mai ales cand acel grup a muncit pentru acest site. Si te rog sa nu mai minti doar pentru a pune intr-o lumina proasta niste oameni pe care nu ii suporti. Ca sa stie lumea, eu, Bin Laden, seful talibanilor, nici macar nu aveam acces la site. Cand scriam un articol, i-l trimiteam lui Lari iar el il publica cand putea.

Tiberiu Florea21.08.2013 07:17
Greco, ca tot ziceai ca nu-ti place cancanul, te rog frumos nu mai da citate din surse care nu vor sa-si dezvaluie identitatea cand acuzi un grup de ceva.

 

Da, asa e, am dat citate din surse neverificabile. Si mie imi pare rau ca nimeni n-a vrut sa aiba de-a face cu voi si sa fie tinta tuturor conspiratiilor, atacurilor, si insinuarilor care inevitabil ar fi urmat...

 

Gata, cred ca e a 3-a sau a 4-a oara cand iti zic. Libertatea de exprimare nu ti-o ia nimeni, dar eu nu mai pot sa-ti raspund si sa consum alte ore peste zecile pe care deja ti le-am dedicat tie personal.

 

Du-te la CD AISS, propune alt director executiv. Dialogul meu cu tine s-a incheiat pana cand ai terminat cruciada impotriva restaurarii normalitatii la FCS. O sa-ti dau ignore pe forum si sper din tot sufletul ca asta sa ascunda restul mesajelor pe care le postezi.

Tiberiu Florea21.08.2013 07:24

Screen_Shot_2013_08_21_at_12_19_29_AM.png

 

Astept discutii constructive cu ceilalti useri ai FCS, in afara de Adrian si MoWeed, carora le-am acordat o atentie complet disproportionata cu restul comunitatii si am petrecut zeci de ore scriindu-le explicatii. Precizez ca ei sunt doar in lista mea personala de ignore, si ca vor fi liberi in continuare sa posteze si sa discute cu cine cred de cuviinta de pe FCS. Daca vor incalca regulile forumului e datoria echipei de moderare sa se sesizeze - iar eu nu intervin in bucataria interna a acelei echipe decat in caz de urgenta / la rugamintea moderatorului-sef (axl).

«1151617181929»