FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Razvan Ochirosii

«14567810»
***alex***02.04.2007 10:44

S-a si putut citi pe buze ce a zis "Baaa, nu se audee", la fel cum s-a putut citi pe buze ce a zis Oli imediat cum Lubos Michel a fluierat finalul, dar nu pot sa reproduc. :D

Wally02.04.2007 12:49

Am vazut si yo ce a zis Oli :P...Razvanel e un copil foarte talentat...sper sa joace din ce in ce mai mult, iar din sezonul viitor sa fie titular incontestabil...ca daca va fi tinut pe banca nu va mai progresa...Felicitari pentru gol...ii dorim cat mai multe!

forever_STEAUA05.04.2007 06:59
Ochiroşii în pericol  

 

 

Steaua Dunării Galaţi i-a plătit 60.000 de euro celebrului avocat Luis Dupont pentru a cîştiga proprietatea tînărului mijlocaş la Tribunalul de la Laussane. Deşi oficialii Stelei susţin că au primit o decizie de la Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Laussane (TAS) prin care jucătorul a devenit definitiv al echipei campioane, conducerea clubului Steaua Dunării Galaţi, de unde a venit Ochiroşii, susţine contrariul. "Noi nu am primit nici o hîrtie oficială de la TAS şi chiar avocatul nostru, celebrul Luis Dupont, ne-a transmis că acesta este un caz de juniori şi se va judeca mai greu", a declarat ieri Ilie Hagioglu, preşedintele clubului de care a aparţinut Ochiroşii.

 

În plus, acesta a anunţat că marţi i-a acţionat în instanţă pe părinţii jucătorului, care au semnat pentru el un contract în care se prevedea că mijlocaşul nu are voie să se transfere la altă echipă pe perioada junioratului, dar Ochiroşii a trecut la Steaua la vîrsta de 16 ani şi 7 luni. "Trebuie să ne recuperăm şi noi investiţia şi de aceea am stipulat în acel contract că dacă Ochiroşii va pleca la alt club, trebuie să primim 200.000 de euro de la tatăl lui. A fost de acord, noi n-am primit nimic, acum să suporte consecinţele", a adăugat Hagioglu pentru Ştirile Sortive ale Antenei 1.

 

sursa: gsp

 

:evil: :evil:

c.ronaldo1707.04.2007 19:55

A facut faza primului gol al Stelei azi, a inscris cu Rapid... Si e rezerva.

axl2307.04.2007 20:05

Bun pustiul. Sper sa nu se piarda pe drum.

catalina patty07.04.2007 22:01

E tare baiatu...sper sa evolueze cu fiecare meci...

 

Si pemtru asta trebuie si el bagat pe teren... :roll:

aburici17.04.2007 20:34

Am avea nevoie de mai multi jucatori ca el sa fie crescuti la echipa.... tineri ca el asigura un viitor bun.. steagsahmic ...

Wally29.04.2007 20:41

Ce gol frumos a dat Razvanel astazi!!! Daca o sa o tina in ritmul acesta ii prevad un viitor luminos...

predatorpulse729.04.2007 21:22

Nu stiu de ce dar parca in pustiul asta vad Steaua de odinioara cand nu vedeam voiveozi, principi, nepoti, nepotisme, amatorism si mercenari la Steaua. Iar faptul ca pupat stema de pe tricou arata ca e constient unde joaca, lucru care l-am vazut azi si la Croitoru. Golul lui, cum a luat mingea si a sutat direct, cu sete spre poarta si ce frumos a plasat-o la doar 18 ani, ii vad un viitor luminos daca va fi serios. Eu unul asta vreau de la atacantii Stelei, suturi din orice pozitie, problema noastra este ca de prea multe ori vrem sa intram cu ea in poarta, sa lasam mijlocasii sa faca spectacol(Cristocea, Elton) si atacantii sa dea cat mai multe goluri, sa dea direct pe poarta, fara floricele.

axl2330.04.2007 06:37

Tin minte bucuria lui dupa ce Bostina l-a lasat sa execute penalty-ul acela.

c.ronaldo1701.05.2007 11:35

Ochirosii a fost titular in meciul dintre Selectionata LPF si Romania U21.

se7en01.05.2007 12:36

Speram ca va juca si in meciurile care au mai ramas in campionat, ar fi pacat sa il irosim pe banca, cum deja am facut-o buna parte din sezon.

c.ronaldo1701.05.2007 14:13

Ochirosii mai are un pic de crescut pana sa ajunga titular la Steaua.

axl2301.05.2007 14:39

Ba nu, nu mai are. Si tin cont atat de calitatile lui cat si de aptitudinile celorlalti titulari.

c.ronaldo1701.05.2007 15:05

Cu Timisoara nu prea a miscat deloc. Poate de la anul sa devina titular.

forever_with_steaua01.05.2007 15:13

Se vede la Razvan cat de mult isi doreste sa demonstreze ca merita in primul 11... si cred ca de asta se si bate atat... dar joaca foarte bine, cred ca a devenit jucatorul meu preferat (daca il excludem pe Dica)... plus ca avem nevoie de astfel de jucatori tineri, care joaca foarte bine...

 

Forza Steaua! Forza Ochirosii!

kan3001.05.2007 20:14

Si eu cred ca Ochirosii este un jucator pe care Steaua se va baza in viitorul apropiat, este de mare viitor si pentru nationala, are tot cei trebuie unui mare fotbalist(tehnica, viteza, forta si pragmatism), sper sa auzim din ce in ce mai des despre el(de bine)!

_yang04.07.2007 19:35

Tribunalului Arbitral al Sportului de la Lausanne, a avut judecat astazi apelul inaintat de catre FC Steaua Dunarii Galati cu privire la situatia jucatorului Razvan Ochirosii. La sedinta au participat presedintele CA al Stelei, Valeriu Argaseala si avocatul clubului, Catalin Ciubota. Formatiunea arbitrala s-a pronuntat, dupa ce a studiate toate documentele depuse, si a hotarat respingera apelului, jucatorul ramanand in continuare al Stelei. Hotararea luata astazi este definitiva si irevocabila.

 

Aici

Z3US08.07.2007 09:42

Un jucator cu o viteza buna, sut bun... Are tot viitorul in fata; are sanse ca si Bicfalvi sa ajunga intr-un an-doi titular!

Wally08.07.2007 11:17

Eu il vad titular pe Razvan incepand cu acest sezon, nu peste un an-doi...

raducelbun13.07.2007 11:37
Eu il vad titular pe Razvan incepand cu acest sezon, nu peste un an-doi...

 

 

Nu il vad titular! Inca este doar o speranta.

c.ronaldo1713.07.2007 12:26

Si pe cine il vezi titular? Pe Bostina?

andrei_cretzu13.07.2007 19:38

DESI ESTE FOARTE TANAR A PUTUT SA-SI FACA LOC IN ECHIPA, CEEA CE INSEAMNA CA ARE VALOARE. NU CONTEAZA CA E TANAR SAU BATRAN... IMPORTANT ESTE SA JOCE CAT MAI BINE. DACA Messi LA 18 ANI A PUTUT SA-SI FACA LOC IN ECHIPA BARCELONEI DE CE Ochirosii NU AR PUTEA? SA NE ADUCEM PUTIN AMINTE CE SE INTAMPLA DACA ACEST BAIAT NU DADEA GOL IN MECIUL CU RAPID... EU II UREZ SUCCES PE VIITOR SI REZULTATE CAT MAI BUNE IN CAMPIONAT SI IN Liga.

 

.........::::::FORZA Steaua:::::........ fularsteaua2 fularsteaua2

_yang15.07.2007 13:29
Nu il vad titular! Inca este doar o speranta.

 

 

Cel tarziu in retur ar trebui sa fie om de baza...

Z3US15.07.2007 21:23

Viitorul Stelei! Va ajunge in curand titular, va asigur! Si el si Bicfalvi.

«14567810»