Ziua de marti, 17 ianuarie 2006, a devenit foarte importanta pentru FC Steaua dar si pentru societatea RAFO Onesti. Parteneriatul dintre clubul din Ghencea si RAFO se va intinde pe durata unui an, suma fiind confidentiala. La conferinta de presa organizata la sediul clubului au participat domnii George Becali, finantatorul Stelei, Marin Anton, manager general al RAFO si Valeriu Argaseala, directorul executiv al FC Steaua.
"Suntem bucurosi ca RAFO a ales Steaua pentru a-si crea o noua imagine. Am studiat atent problema, contactele dureaza de aproape doua luni, iar ieri actele au fost semnate. Am promis ca pe tricoul Stelei nu va inscriptionat numele oricarui sponsor, ci numai a unuia serios, care ofera o suma pe masura renumeleui acestei echipe. RAFO a fost acela care a aratat cu adevarat ca isi doreste acest lucru, iar de azi inainte Steaua va juca cu acest nume pe tricouri. Sa fie clar, nu RAFO vireaza banii in contul clubului Steaua, ci firma Expanet Trading Limited, noul investitor la RAFO. Ma bucur in primul rand pentru miile de angajati ai societatii din Onesti care vor fi reprezentati cu mandrie de Steaua. Contractul prevede o suma suplimentara de bani pentru fiecare meci din cupele europene, iar in cazul in care Steaua se va califica in sezonul viitor in grupele Ligii Campionilor, atunci suma contractului se va dubla. Avem o intelegere verbala", a declarat finantatorul Stelei, George Becali.
Managerul general al RAFO, Marin Anton a tinut sa faca din start precizarea ca intre societatea pe care o reprezinta si firma Balkan Petroleum, implicata financiar la echipa din Timisoara, nu mai exista nici o legatura: "Sa fie clar, intre Balkan Petroleum si RAFO nu mai exista nici o relatie. Mai sunt cateva mici detalii de pus la punct la Registrul Comertului, care se vor rezolva in cel mai scurt timp. RAFO este o societate care se afla intr-o reorganizare juridica si care are trei noi investitori, Expanet Trading, Calder-A International si Raglam Overseas. Mai mult, din octombrie 2003, RAFO si-a achitat catre bugetul de stat datoriile pana la ultimul leu. Fabricam un carburant care se vrea a deveni numarul unu, iar pentru acest lucru avem nevoie de un motor de mare performanta, iar Steaua este cel mai potrivit motor".
