@Bostina23
Fara suparare, dar dupa mine Premier League este mult peste Primera Division ca nivel al competitiei, valoare per total al echipelor si calitate a jocului. Uite ce loturi au Chelsea, Man Utd, Liverpool, Arsenal, Tottenham, Man City, Newcastle, Bolton sau Fulham. Este un campionat foarte strans, iar toate aceste echipe lupta pentru un loc in competitiile UEFA + Wigan. Iar faptul ca Chelsea si Mourinho a reusit sa gaseasca cheia succesului, intr-un campionat "nebun" ca Premier League este un lucru de apreciat si la care viseaza celelalte 19 echipe din campionat, dincolo de acuzele aduse lui Chelsea ca joaca fotbal mecanic, urat. Iar daca cu acest fotbal urat, mecanic Chelsea a reusit sa dea 4 goluri Barcei, acest fotbal trebuie sa fie chiar foarte spectaculos :roll: :wink:
. Pe de alta parte, dominatia Chelsea nu ar trebui sa mire pe nimeni, avand in vedere "mandatele" anterioare detinute de Man UTD in anii 90 (asta da dominatie 8O )si de Arsenal (un pic mai scurta, dar totusi). Legat de Chelsea sunt sigur ca in viitorii 3-5 ani, masinaria Chelsea se va bloca si nu va mai functiona, din cauza unei eclipse de forma a lui Mourinho, a jucatorilor transferati ce nu vor da randament sau a unor eventuale probleme ale lui Abramovici. Dar pana atunci Chelsea va fi deja multipla campioana a Angliei si va fi considerat una din candidatele cele mai importante la Ch. League. Dupa asta eu banuiesc ca va veni timpul unei alte echipe, dupa mine Liverpool, ce va domina fotbalul britanic.
Legat de Barca; Este intr-adevar o echipa ce este cu un cap peste restul formatiilor din Liga spaniola, dar asta nu inseamna ca automat poate da acelasi randament si in Europa. Juve si Chelsea sunt principalele candidate la Ch. League pentru ca pe langa faptul ca domina in campionate, AU JUCAT MECIURI TARI CU ECHIPE DE VALOARE si s-a vazut acolo valoarea jocului practicat si valoarea echipei. Juve a jucat cu Inter, cu Bayern, Milan (3-1 scor mincinos, 2 goluri pe greseli de portar -chimenti penibil :evil:), Chelsea a jucat cu Liverpool, iar tu imi spui mie de Betis si vilareal :lol: :lol: :lol:
Faptul ca Ronaldinho este cel mai tehnic jucator din lume, nu inseamna ca barca e cea mai buna, ce veti face cand Ronaldinho va fi suspendat sau accidentat intr-un meci cu o Echipa tare in Ch.League????? Iti spun eu Barca va pierde fara drept de apel, iar cu Ronaldinho pe teren Barca poate invinge pe oricine cu exceptia Echipelor Italiene(Juva, Milan, Inter) si a lui Chelsea :wink:
