Chiar k a ainvins fotbalul.
argumente pro si contra Chelsea
contra
1 Cand faci asemenea magarii cu terenul ,doamneee marele club miliardar si mentalitate de romani :lol:si deducem o singura chestie :Chelsea o echipa fricoasa astfel juca pe un teren cumsecade sau incercau sa il proteje nu sa il strice mai rau :cry:
2 Arbitrajul unul razbunator fata de anul trecut cand mai tineti minte golul de 4-2 ??? cand terry a dat cu capul si fundasul central carvalho la tinut pe valdes ??sa vada si Chelsea cum e sa fii furata in moment cheie al jocului. Iar acum arbitrajul a fost infect pentru ambele parti bine cu un plus de "furt" pentru Chelsea
3 dupa eliminare au jucat preocupati sa taie jocul barcei in loc sa construiasca bine cu cateva tresariri de orgoliu in repriza a doua
4 cat de mare antrenor e mourinho a facut cea mai mare greseala cand la scos pe joe cole, crespo o mana moarta sunt sigur dak ramanea pe teren joe cole altfel sar fi scris soarta partidei
pro Chelsea
1chelsea nu ar fi meritat sa piarda macar pentru spiritul de luptator pe care aceasta echipa il are.Eincredibil nu exista durere sau oboseala .
2 In 10 oameni au jucat destul de bine dar dak ar fi incercat sa atace mai mult poate ar fi castigat nu sa fie preocupati de jocul barcei
3 Astazi am primit confirmarea ca fotbalul englez are un mare jucator : Gudjonshen e un jucator fenomenal am ramas uimit ca faze si pase a putut sa dea .A tinut in unele momente si mijlocul si atacul sustinand un efort fantastic .Si cand il si vezi ca vine mereu in aparare te intrebi ce plamani si vointa are acest jucator ( o avea stramosi vikingi desi e islandez )
Una peste alta a fost un meci fabulos (pacat de teren este de neiertat ce a facut Chelsea din teren :cry: ) cu 2 jucatori care au sclipit : Messi si gudjonshen .Ne asteapta un retur si ami spectaculos :wink: