FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Chelsea-Barcelona

«1456»
radoi8623.02.2006 07:47

Ce a facut Ronaldinho aseara?(Messi da)

 

Ronaldinho a executat lovitura libera din care a egalat Barca si a construit faza golului 2 dupa o actiune de senzatie! Ce vrei mai mult decat atat? Oricum si Messi a fost fabulos aseara! Iar jucatorii lui Chelsea...niste primitivi care in prima jumatate de ora au jucat la rupere! A CASTIGAT FOTBALUL!!!

Ultras_Fever23.02.2006 09:06

Armanovici sper ca nu plans prea rau aseara !!! :lol: :lol: :lol:

bostina2323.02.2006 09:07

S-a vazut clar echipa mai buna!!!Barca putea sa castige lejer la o diferenta de 2,3 goluri la fel de bine meciul se putea termina egal 2-2.S-a vazut si in duelul dintre Ronaldinho si Lampard care e mai bun(mi-a ramas in minte faza din finalul meciului cand Ronaldinho l-a deposedat pe Lampard apoi "l-a culcat" printr-un dribling :lol: )

In retur Barca se va distra cu Chelsea!!! :twisted:

bostina2323.02.2006 09:14

@armanovici

bun Ronaldinho a fost sters in prima rep, dar Lampard a jucat si el :roll: ??

Recoba23.02.2006 10:05

Chiar k a ainvins fotbalul.

 

argumente pro si contra Chelsea

contra

1 Cand faci asemenea magarii cu terenul ,doamneee marele club miliardar si mentalitate de romani :lol:si deducem o singura chestie :Chelsea o echipa fricoasa astfel juca pe un teren cumsecade sau incercau sa il proteje nu sa il strice mai rau :cry:

2 Arbitrajul unul razbunator fata de anul trecut cand mai tineti minte golul de 4-2 ??? cand terry a dat cu capul si fundasul central carvalho la tinut pe valdes ??sa vada si Chelsea cum e sa fii furata in moment cheie al jocului. Iar acum arbitrajul a fost infect pentru ambele parti bine cu un plus de "furt" pentru Chelsea

3 dupa eliminare au jucat preocupati sa taie jocul barcei in loc sa construiasca bine cu cateva tresariri de orgoliu in repriza a doua

4 cat de mare antrenor e mourinho a facut cea mai mare greseala cand la scos pe joe cole, crespo o mana moarta sunt sigur dak ramanea pe teren joe cole altfel sar fi scris soarta partidei

 

pro Chelsea

1chelsea nu ar fi meritat sa piarda macar pentru spiritul de luptator pe care aceasta echipa il are.Eincredibil nu exista durere sau oboseala .

2 In 10 oameni au jucat destul de bine dar dak ar fi incercat sa atace mai mult poate ar fi castigat nu sa fie preocupati de jocul barcei

3 Astazi am primit confirmarea ca fotbalul englez are un mare jucator : Gudjonshen e un jucator fenomenal am ramas uimit ca faze si pase a putut sa dea .A tinut in unele momente si mijlocul si atacul sustinand un efort fantastic .Si cand il si vezi ca vine mereu in aparare te intrebi ce plamani si vointa are acest jucator ( o avea stramosi vikingi desi e islandez )

 

Una peste alta a fost un meci fabulos (pacat de teren este de neiertat ce a facut Chelsea din teren :cry: ) cu 2 jucatori care au sclipit : Messi si gudjonshen .Ne asteapta un retur si ami spectaculos :wink:

sorin_77723.02.2006 11:41

Scor mincinos asera... Influentat de arbitru CLAR si incapatanarea lui Murinho de a lasa gazonul mai rau decat in Ghencea...

Jos palaria pentru Chelsea, A JUCAT IN 10 OAMENI MAI BINE DE O ORA FRATILOR, si A CONDUS... Barca e clar in pierdere de viteza, Respect Messi pentru jocul de fotbal, RUSINE pentru TRISAREA FACUTA (s-a vazut pe reloare ca a trisat GROSOLAN), la vara sunt in Spania si imi iau tricou cu el indiferent. Calificarea se va juca la Barcelona. Va fi un meci de povestit nepotilor in Spania...

Motanu D23.02.2006 11:52

Ce a facut Ronaldinho aseara?(Messi da)

 

Ronaldinho a executat lovitura libera din care a egalat Barca si a construit faza golului 2 dupa o actiune de senzatie! Ce vrei mai mult decat atat? Oricum si Messi a fost fabulos aseara! Iar jucatorii lui Chelsea...niste primitivi care in prima jumatate de ora au jucat la rupere! A CASTIGAT FOTBALUL!!!

 

Citatul nu-mi apartine mie ci lui Armanovici. Eu am afirmat cu totul altceva !

radoi8623.02.2006 11:57

Scuze, am sters prost din mesajul lui Armanovici! Oricum ideea ramane...Ronaldihno chiar daca nu a fost fenomenal precum Messi, a fost omul care a facut diferenta prin doua faze...

Motanu D23.02.2006 12:02
Respect Messi pentru jocul de fotbal, RUSINE pentru TRISAREA FACUTA (s-a vazut pe reloare ca a trisat GROSOLAN)

 

Se spune despre Messi ca e urmasul lui Maradona. Pana acum se pare ca-l copie destul de bine ! inclusiv la partea "murdara" a fotbalului.

Daca nu va face aceeasi greseala ca Diego (drogurile) cu siguranta il va depasi.

Motanu D23.02.2006 12:04
Scuze, am sters prost din mesajul lui Armanovici! Oricum ideea ramane...Ronaldihno chiar daca nu a fost fenomenal precum Messi, a fost omul care a facut diferenta prin doua faze...

 

Nu cred ca Ronaldinho a facut diferenta. A jucat neasteptat de slab.(Totusi Lampard a fost si mai si...) Nu el a decis meciul. Au facuto Messi, Mourinho si "maestrul" Terje Hauge.

ultras200623.02.2006 12:26

aaaa

bebeto23.02.2006 12:27
Scor mincinos asera... Influentat de arbitru CLAR si incapatanarea lui Murinho de a lasa gazonul mai rau decat in Ghencea...  

Jos palaria pentru Chelsea, A JUCAT IN 10 OAMENI MAI BINE DE O ORA FRATILOR, si A CONDUS... Barca e clar in pierdere de viteza, Respect Messi pentru jocul de fotbal, RUSINE pentru TRISAREA FACUTA (s-a vazut pe reloare ca a trisat GROSOLAN), la vara sunt in Spania si imi iau tricou cu el indiferent. Calificarea se va juca la Barcelona. Va fi un meci de povestit nepotilor in Spania...

 

tu esti sigur ca ieri te-ai uitat la Chelsea -barca?Barcelona i-a calarit de la inceput pina la final.cit despre Messi,ala l-a rupt in doua si tot Messi s-a prefacut nu?oricum Chelsea cu terenul ala si cu astfel de practici n-are ce cauta in c.l.

Adi23.02.2006 16:44

DA, Barca a meritat victoria 11 contra 10, au fost mai buni clar:wink: Barca a dovedit cat de important poate fi un jucator sau mai ales lipsa acestuia.

In 11 oameni Chelsea nu pierdea niciodata. Messi mare jucator, dar faza de la eliminare.......no comment (n-am mai vazut asemenea simulari de la Klinsmann incoace). Nu a fost eliminare, a fost cel mult galben. Daca Del Horno merita rosu, Rada merita "negru" si suspendare pe 1 sezon dupa intrarea la Radoi.

Imi pare mie ca UEFA duce o campanie anti-Chelsea, eliminari, suspendari, decizii; se pare ca Chelsea nu prea e iubita de catre UEFA (de fapt nici nu trebuie sa o iubeasca, trebuie sa o accepte). Chelsea era practic singura echipa cu absente importante inainte de turul optimilor (essien suspendat), acum chiar nu mai ai ce spune: se mai adauga si Del Horno.

Am impresia ca UEFA e un organism din ce in ce mai corupt. Cel mai mult ma irita celebrele trageri la sorti cand prin "minuni" sunt extrase Chelsea-Liverpool in grupe, Chelsea-Barca in 1/8 al 2 lea an consecutiv. Si au mai fost cazuri Real-Manchester in 1/4 acum cativa ani. UEFA vrea bani, iar pentru asta are nevoie de cele mai tari meciuri si atata timp cat bilele cu echipe se afla in mainele lor nu pot da gres.

Barca e ca si calificata, iar daca in retur va avea probleme sunt sigur ca vom vedea offside-uri, cartonase, pentru Chelsea (eliminari nu, pentru ca astfel ar fi deconspirat sistemul UEFA) si poate un 11m pentru Barca.

armanovici10.03.2006 01:01

Da,Barcelona a fost mai buna in retur,da Barcelona a meritat sa se califice,infrangerile fac parte din joc.

 

Pacat de meciul tur..Altfel se scria istoria fara eliminarea lui Del Horno.

 

Ai gresit Jose...chiar si tu gresesti.

I.N.Money10.03.2006 11:10

Cred ca meciul tur a demostrat ca echipa lui Mourinho se descurca mult mai bine pe un teren bun...Lampard,Duff sau Drogba erau jucatori tehnici...cred ca prin aceasta greseala s-a decis calificarea...

marcelino18.03.2006 15:27

ceau..ati vazut tragerea la sorti :?: ?????????..da nu pot sa cred asa ceva..:P

marcelino18.03.2006 15:33

da bah..mai ziceti ceva...ca ma plictisesc:((

«1456»