FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Victoria Branesti 2-1 (1-0)

«1789101114»
Alexbrasov14.08.2010 16:37

inainte de 89 cand a cazut comunismu Steaua Bucuresti era echipa armatei ,

Pai baaah, Armata Ultra era un grup de suporteri, brigada, sau cum vrei tu sa ii mai zici... ce palmares sa detina? :)
Daniel-Ionut14.08.2010 16:44
inainte de 89 cand a cazut comunismu Steaua Bucuresti era echipa armatei ,

 

Pai una e Armata, si alta e Armata ULTRA !!!

Alexbrasov14.08.2010 16:44

am scris "ultra" din obisnuinta , dar fie

Pai una e Armata, si alta e Armata ULTRA !!!
Daniel-Ionut14.08.2010 16:45
am scris "ultra" din obisnuinta , dar fie

 

Pai asa zi... gata am lamurit-o :D

Andrei^14.08.2010 16:49

Era Clubul Sportiv al Armatei, sau Clubul Sportiv Central al Armatei, nicidecum Armata Ultra.

Stefan8814.08.2010 17:02

Forzaa Branestiul!!! ultra branesti forever!!!5-0 VA DAM!

blindica14.08.2010 17:04

1200 bilete vandute pentru meciul de luni seara,cel putin asa a aparut la stirile de la Pro TV.

ice_ball14.08.2010 17:38

3-0 Stancu 2 si kape

steaua_radu14.08.2010 17:48

3-0 Stancu,Banel,kape.

 

ar fi frumos sa se faca pronosticuri cu jucatori?

PrymarU14.08.2010 20:40

Nare nici un rost . NIMENI LA MECI Steaua LIBERA :x

Mihai Nita14.08.2010 21:16

e caterinca :)) ,s-au vandut in jur de 200-300 de bilete :bananadance::yeahh:

PrymarU15.08.2010 07:04
e caterinca :)) ,s-au vandut in jur de 200-300 de bilete :bananadance::yeahh:

Hmm se imbogateste ciobanu cu bani de bilete de la meciu asta, isi ia un pamant in pipera, pisamas pe familia lui de oier prost TARAN

Alexbrasov15.08.2010 07:55

azi la sport.ro "sau vandut 1.200 bilete la meciul cu branesti , cat sau vandut intr-o ora la debutul lui Piturca la meciul cu Craiova"

1200 bilete vandute pentru meciul de luni seara,cel putin asa a aparut la stirile de la Pro TV.
mori_caine15.08.2010 08:18
Eu nu te inteleg, sincer. Pe de-o parte ai ca avatar "Steaua Libera", deci dai impresia ca ai inteles sensul protestului; iar pe de alta parte spui sa mergem la meciul cu Zurich sa incurajam echipa. Pai se cam bat cap in cap, B0$$, ca eu personal nu vreau sa castige bani oierul din performantele Stelei, ca sa plece cat mai repede. Deci cum vine asta?

 

Nu rezolvam absolut NIMIC ignorand acest meci , nu va pleca dintr-un asemenea motiv , sa fie CLAR ! Cand un dictator se inscauneaza si nu mai poate fi dat jos , ori faci revolutie , ori il slabesti din multe puncte de vedere ; pe langa acest gest de ignoranta pe care-l vom arata in meciul cu Branesti , ar trebui facut mult mai mult , numai ca nu putem , nu se strang 500.000/1 milion de oameni sa faca o revolutie la stadion , astfel incat sa inteleaga mult mai bine mesajul nostru.

El este hulit doar de catre stelistii-adevarati , restul il simpatizeaza pentru simplul fapt ca sunt de aceiasi "calitate - inteligenta" ca si el , din acelasi aluat.

Va ramane la Steaua indiferent de situatie,chit ca vor fi 500 de oameni la fiecare meci , va avea liniste si asta-i va conveni !Nu-i pasa ca nu va castiga titlul , in primele 5 tot se va clasa , bani va castiga din drepturile de televizare , Europa League , publicitate , etc...viata merge inainte !;)

Ca sa-l dai jos trebuie sa-l slabesti financiar , asa a dobandit Steaua: cu bani , i-ai banii si va pleca de la Steaua , simplu ca buna ziua ! ;)

Bine , daca se va merge pe acest model sa boicotam si meciul cu G. Zurich , ma conformez , am incotro ? :D:D::D

Bogdan15.08.2010 08:21

@mori_caine nu e chiar asa. Pai daca se claseaza pe locul 5 ii vin mult mai putini bani. Astfel este nevoit sa mai taie robinetul (vezi plafonul salarial de anul trecut, deplasarile cu autocarul, cazarea la hoteluri obscure). Si fara investitii e greu sa te menti pe un loc fruntas.

Plus, a taiat robinetul la academie. Nu are ce sa promoveze de acolo in 5 ani sa zici ca-l gaseste pe noul Messi si-l da cu doujdemilioane.

dax4715.08.2010 08:27

Meci urat, plicticos, un 1-0 chinuit pentru echipa oierului.. cateva oi in tribune care vor striga osanale iubitului conducator in speranta ca acesta le va arunca niste euroi... restul e continuarea caterincii...

 

Ce a fost si ce-a ajuns... Steaua Bucuresti....

PrymarU15.08.2010 08:46

Ceo sa fie si ce o sa ajunga...............

cnnreporter15.08.2010 09:45

Stiu ca pentru fiecare nedreptate sau durere suferita ar trebui sa fim dotati cu o capacitate neasemuita de a ierta si de a merge mai departe. Stiu ca pentru fiecare umilinta s-ar cuveni sa intoarcem si obrazul celalalt si sa asteptam cu bucurie palma care va sa vina. Sunt convins ca o asemenea putere de a merge mai departe dupa fiecare poticnire n-ar face altceva decat sa ne usureze viata.

Noi, insa, ne zvarcolim in regrete si in dorinte de razbunare. Macinam in gand aceleasi revolte si ajungem sa fim obsedati de relele pe care le-am trait, fara sa ne dam seama ca, in felul acesta, le dam sansa sa traiasca mai departe in noi.

Eu stiu cat bine poate aduce iertarea in viata unui om si, totusi, oricat de profund as constientiza acest adevar, pastrez, in continuare, redute ale neputintei de a ierta. Nu sunt in stare sa trec peste tradarile in iubire – si iubesc Steaua. Sunt sigur ca nu mai pot trai la nesfarsit vazand cum Steaua si noi suntem umiliti la nesfarsit de Becali.

Nu pot sa-i iert pe oamenii care i-au facut sa sufere pe cei pe care ii iubesc. Aceia care mi-au necajit copiii sau prietenii devin, automat, dusmanii mei personali si nu-i pot sterge prea usor de pe lista oprobriului. Si Becali mi-a necajit copiii si prietenii.

Nu pot sa ii iert pe cei care ma vand, tradandu-ma in numele unor beneficii, fie de natura materiala, fie din pura invidie sau rautate. Si Becali asta face.

Nu stiu sa ii iert pe cei care fura, pe cei care pacalesc, pe cei care mint. Si Becali asta face.

As vrea sa invat sa iert si ce nu am putut ierta pana acum. Sa inving prin uitare tradarile si umilintele. Din pacate, insa, nu sunt in stare. Si e numai vina lui Becali.

 

steaua_radu15.08.2010 11:00

Steaua este favorita,cu Branestiul noua venita.

 

Andrei^15.08.2010 12:23
Steaua este favorita,cu Branestiul noua venita.

 

E a 10-a oara cand ne spui asta. Altceva mai bun nu ai de facut?

Ste@ua2315.08.2010 12:34
Steaua este favorita,cu Branestiul noua venita.

 

Meci neseminficativ,nici n-ar trebui sa ne puna probleme Branestiul.Doar sa nu vina lume la meci.

blindica15.08.2010 12:45
Hmm se imbogateste ciobanu cu bani de bilete de la meciu asta, isi ia un pamant in pipera, pisamas pe familia lui de oier prost TARAN

 

 

Meci urat, plicticos, un 1-0 chinuit pentru echipa oierului.. cateva oi in tribune care vor striga osanale iubitului conducator in speranta ca acesta le va arunca niste euroi... restul e continuarea caterincii...

 

Ce a fost si ce-a ajuns... Steaua Bucuresti....

 

Parerea mea e ca limbajul ala din prima parte a citatului e bine sa-l pastram cand vorbim intre noi despre creditor.Adica,nu ca nu-i adevarat,dar se vede urat rau de tot .

Spunand acum ca este echipa oierului,ii jignim pe jucatorii adusi de Piturca,acestia au venit pentru Piturca si nu sa fie slugi ciobanesti.Cei sceptici au avut dreptate sa se teama dinainte de izbucnirea scandalului.

Sigur,ramane doar o simpla opinie.

Pentru Ilie Dumitrescu imi doresc o victorie,din pacate insa,orice astfel de victorie va reatrage creditorul ca un magnet lipit de televizor.

red&blue_boy15.08.2010 14:16
Steaua este favorita,cu Branestiul noua venita.

Uraaa !!! :D

iNsTiGaToR15.08.2010 19:00

A facut si rima :D

Alexbrasov15.08.2010 21:12

atunci haideti sa facem altceva , sa ne strangem toti stelistii din Romania la Ghencea si sa facem revolutie , sau la pipera la Jiji

Nu rezolvam absolut NIMIC ignorand acest meci , nu va pleca dintr-un asemenea motiv , sa fie CLAR ! Cand un dictator se inscauneaza si nu mai poate fi dat jos , ori faci revolutie , ori il slabesti din multe puncte de vedere ; pe langa acest gest de ignoranta pe care-l vom arata in meciul cu Branesti , ar trebui facut mult mai mult , numai ca nu putem , nu se strang 500.000/1 milion de oameni sa faca o revolutie la stadion , astfel incat sa inteleaga mult mai bine mesajul nostru.

El este hulit doar de catre stelistii-adevarati , restul il simpatizeaza pentru simplul fapt ca sunt de aceiasi "calitate - inteligenta" ca si el , din acelasi aluat.

Va ramane la Steaua indiferent de situatie,chit ca vor fi 500 de oameni la fiecare meci , va avea liniste si asta-i va conveni !Nu-i pasa ca nu va castiga titlul , in primele 5 tot se va clasa , bani va castiga din drepturile de televizare , Europa League , publicitate , etc...viata merge inainte !;)

Ca sa-l dai jos trebuie sa-l slabesti financiar , asa a dobandit Steaua: cu bani , i-ai banii si va pleca de la Steaua , simplu ca buna ziua ! ;)

Bine , daca se va merge pe acest model sa boicotam si meciul cu G. Zurich , ma conformez , am incotro ? :D :D: :D

«1789101114»