ARSENAL! mai mult nu trebuie spus
ARSENAL! mai mult nu trebuie spus
Arsenal - Barcelona 2-1 ( '78 R.vPersie, '83 A. Arshavin / '26 Villa)
AS Roma - Shakhtar 2-3 ('28 Perrotta , '61 J. Menez / '29 Jadson , '35 Douglas , '42 Adriano)
Arsenal le da peste nas catalanilor, returul va fi de foc, iar shakhtar merge mai departe in proportie de 80%.
Meci foarte frumos cu un ultim gol marcat dupa o faza scoala de contraatac, sper sa bata Roma in retur la 2 goluri si muce cel vesnic frustrat sa ia _|_
Crede-ma ca shakhtar e o echipa solida rau detot, n-o sa poata roma sa schimbe soarta calificarii, mai ales ca romanii sunt in criza.
Sahtior a profitat de criza Romei,atat.
Pacat ca pentru al doilea an la rand una din Barcelona si Arsenal va fi eliminata ,iar echipe ca Sahtior/Roma/Valencia/Schalke vor merge mai departe..
M-am uitat la golurile de la roma,la unul dintre ele riise se impiedica , cade si pierde mingea.
Sper sa-si revina Roma in retur si sa-i scoata fotbalul din cap tiganului.
Crede-ma ca shakhtar e o echipa solida rau detot, n-o sa poata roma sa schimbe soarta calificarii, mai ales ca romanii sunt in criza.
Stiu ca e solida si roma e intr-o pasa proasta .dar tot imi doresc ca muce sa nu se califice.
Nu cred sa mai aiba Roma forta sa intoarca soarta calificarii...Atunci sa-l vezi pe Lucescu! ![]()
Pai si de ce sunteti asa frustrati ca se califica Sahtior? Nu eram noi aia superiori care ne doare-n basca de restul?
PS: Barcelona nu va avea probleme-n retur, iar Sahtior daca are bulan si pica cu Schalke/Valencia poate ajunge pana-n semifinale.
Sa vezi atunci Ronnie, ce campanie de pupat fundul ciorii batrane o sa inceapa. Nu m-ar mira sa participe si unii de pe forumul asta...
Pai daca se califica in sferturi/semifinale e bun ma, pe mine nu ma deranjeaza cu nimic. Daca face performanta chiar nu vad unde e problema. Mai rau mi se pare sa inceapa lumea sa fie suparata ca Lucescu e-n Champions League. Asta ar fi o dovada de frustrare.
Eu raman indiferent, nu sunt fanul Sahtiorului, sa se califice care e mai bun.
Eu unul ma asteptam la un rezultat pozitiv al lui Sahtior cu Roma, din punct de vedere ofensiv, echipa ucraineana sta foarte bine cu acei brazilieni, se vede ca unde s-a vrut performanta si nu bisnita s-a investit serios si au aparut performantele ... Cred ca aceasta calificare este jucata, nu-i vad in stare pe romani sa se impuna in retur, cu atat mai mult cu cat o sa le trebuiasca o victorie la 2 goluri diferenta ...
La Barca aveam pretentii la macar un egal, insa chiar si asa nu cred ca vor avea probleme cu Arsenal in retur, o victorie la handicap a catalaniilor find foarte probabila.
Eu nu ma consider frustrat dar nu vreau sa se califice Sahtior pentru ca va incepe cum s-a spus si mai sus o campanie de pupat in fundul tiganului si pentru ca simpatizez cu Roma.
e clar ca shatior se va califica. dar imi este total indiferent tiganul. sa ajunga in finala. din partea mea numai de bine. dar personal cred ca roma va intoarce rezultatul.
@ alex
Te contrazici prin prima si ultima propozitie.
_________________________
Nu e loc de frustrari , Lucescu chiar a construit o trupa tare acolo, munca multa necesita si rasplata.
Sa vezi atunci Ronnie, ce campanie de pupat fundul ciorii batrane o sa inceapa. Nu m-ar mira sa participe si unii de pe forumul asta...
Cand principalul om de acolo e Ahmteov.Ce-ar fi facut Lucescu daca ala nu baga atatia bani in echipa,de atatia ani,daca nu-i aducea jucatorii?Plus ca n-a abandonat nicicand,si cand echipa nu mergea chiar bine in ciuda banilor bagati.Ca la noi daca ar baga cineva bani si in doi ani n-ar ajunge in semifinala de Sampion Lig,gata,ar zice ca nu mai,nu se merita...
Nu vad de ce ne-ar interesa daca se califica Sahtior sau nu...
@ alexTe contrazici prin prima si ultima propozitie.
ups. am facut-o de oaie
Gattuso a fost suspendat 5 meciuri in Liga Campionilor.
Se spunea ca nu va lua mai mult de de trei etape...
Oricum nu mai conteaza,Milan e 90% out
.
Da,dar se pregatesc de sezonul urmator! ![]()
Cam greu sa-l mai prinda sezonul urmator la Milan dar..acum m-am uitat si vad ca are doar 33 de ani.E de viitor ,la Milan
.
Cam greu sa-l mai prinda sezonul urmator la Milan dar..acum m-am uitat si vad ca are doar 33 de ani.E de viitor ,la Milan.
Pai vezi! ![]()