FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor, Editia 2010-2011

«191011121327»
SuperstaR1808.03.2011 20:10

FARA CUVINTE! Comentatorii de la TVR1 se bucura la reusitele lui Shaktar de parca joaca nationala Romaniei.

Robert Aeroth08.03.2011 20:25

Ba ziceti unu repede pe ce post e Barcelona cu Arsenal ca nu am chef sa vad echipa pulii din ucraina cu 3 coceni din roma.

Ronnie08.03.2011 20:34

dolcesport

 

in ce hal si-a batut joc Messi de almunia. e ireal acest jucator. nici in fifa nu poti face chestii de-astea.

David08.03.2011 20:38

De ar mai da inca 3 ca anul trecut sa taca toata lumea. Ce pulete e Van Persie.

vlad08.03.2011 21:05

Tin cu Barcelona dar arbitrul este un mare dobitoc. I-a dat prea usor galben lui Persie.

De ar mai da inca 3 ca anul trecut sa taca toata lumea. Ce pulete e Van Persie.
David08.03.2011 21:22

Ai dreptate. Dar eu am dat acel comentariu inaintea eliminarii. E evidenta superioritatea Barcei totusi.A dat 4 goluri deocamdata. :D

Sergio si Banel, se leganau,pe o plasa de poarta spaniolaaa...

MoWeed08.03.2011 21:45
In seara asta Arsenal Londra va face istorie !

N-a fost sa fie, la anu'.

 

Intr-adevar galbenul a fost dat destul de usor, dar regulamentar. Oricum, chiar si pana in acel moment, a fost o singura echipa pe teren: Barcelona

vlad08.03.2011 21:59
Ai dreptate. Dar eu am dat acel comentariu inaintea eliminarii. E evidenta superioritatea Barcei totusi.A dat 4 goluri deocamdata. :D

Sergio si Banel, se leganau,pe o plasa de poarta spaniolaaa...

Nici nu m-am gandit sa-ti comentez opinia,nu am avut nici cea mai mica intentie sa te contrazic .Am doar o problema cu Mozilla.

SuperstaR1808.03.2011 22:16

Nu stiu daca am mai vazut o echipa in Champions League care sa aiba peste 70 % posesie . In afara de Barcelona, desigur.

*Alecs*08.03.2011 22:17
Tin cu Barcelona dar arbitrul este un mare dobitoc. I-a dat prea usor galben lui Persie.

 

Ai dreptate. Nu a fost nici macar o secunda intre momentul in care a fluierat arbitrul si momentul cand RVP a tras. Chiar daca l-ar fi auzit, ii era imposibil sa se opreasca.

Robert Aeroth08.03.2011 22:35

@rooney ms, din nefericire nu prind postul ala...

gio_stgloria09.03.2011 11:35
Ai dreptate. Nu a fost nici macar o secunda intre momentul in care a fluierat arbitrul si momentul cand RVP a tras. Chiar daca l-ar fi auzit, ii era imposibil sa se opreasca.

 

Sunt satul de favoritisme . De ce i-a dat rosu , ca juca contra barcelonei care era cu cutitul la os ? **** UEFA !

ady.fcsb09.03.2011 11:41

Barcei i-a fost anulat gol perfect valabil in tur .Merita clar calificarea.Cate suturi pe poarta a avut Arsenal?

red&blue_boy09.03.2011 12:26

In loc sa ne bucuram pentru Il Muce , ca tot romanul care s-a uitat la TVR !!! :D

gio_stgloria09.03.2011 12:29

"Messi a fost din nou la inaltime, marcand de doua ori, Xavi a facut si el un meci perfect, insa calificarea catalanilor este umbrita de prestatia arbitrului Massimo Busacca. Elvetianul a acordat cinci minute suplimentare in prima repriza, iar apoi a rupt echilibrul in startul actului secund, cand i-a acordat lui Van Persie al doilea cartonas galben pentru ca a sutat in minge dupa fluierul sau, desi pe Camp Nou a fost o atmosfera infernala si e greu de crezut ca olandezul ar fi auzit."

 

"Cu o mana de ajutor din partea lui Busacca, Barcelona s-a instalat la conducere si a reusit sa intoarca rapid scorul in favoarea ei."

 

fragmente luate de pe onlinesport.ro

 

In loc sa ne bucuram pentru Il Muce , ca tot romanul care s-a uitat la TVR !!! :D

nu ma bucur pentru il muce, dar ma bucur pentru shaktar care este o forta in fotbalul european.

red&blue_boy09.03.2011 12:31

Eu nu ma bucur nici pentru Lucescu,nici pentru Sahtior...

zloty09.03.2011 12:54
In loc sa ne bucuram pentru Il Muce , ca tot romanul care s-a uitat la TVR !!! :D

Cand am vazut ce meci se transmite , am schimbat repede pe Cartoon Network .Nu ma intereseaza nici zburatorul ,nici echipa lui amarata.

Bogdan09.03.2011 13:42

Prima repriza a fost prelungita cu 5 min ca s-a accidentat portarul celor de la Arsenal si s-a stat destul de mult pentru schimbare.

Plus, rosul primit de RVP a fost cam usor dar perfect acoperit de regulament. Din pct meu de vedere i-as fi dat rosu de la primul galben, vazandu-se intentia de a-l lovi pe Alves.

In rest.. de penalti-ul neacordat barcei in prima repriza nu vorbeste nimeni.

Ronnie09.03.2011 13:48

Tot meciul senzatia mea a fost ca Barcelona nu poate rata calificarea.

 

Eliminarea lui Van Persie echivaleaza oarecum cu penaltyul neacordat la Messi si golul anulat gresit din tur. Asa ca nu putem spune ca Bussaca a favorizat pe Barca.

 

Decat sa vorbim de arbitraj mai degraba vorbim de ratarea lui Bentner din finalul meciului. Eu tot nu pricep ce cauta acest jucator la Arsenal. E de 5-6 ani si pare total neadaptat.

gio_stgloria09.03.2011 14:42

Bendtner are si el zilele lui cand poate sa fie stralucitor, dar nu s-a intamplat asta aseara. Nu trebuie judecat pentru ratarea aia, putini atacanti ar fi reusit sa o bage in plasa.

ady.fcsb09.03.2011 16:20

Cred ca arbitrul si-a dat seama ca trebuie sa-i dea rosu din prima lui Van Persie cand la lovit pe Alves si la prima greseala l-a si eliminat.

 

wengero.jpg

 

Wenger ,Van Persie si restu ar trebui sa se uite la asta ,apoi sa vorbeasca de arbitrii!Nu i-a impiedicat Busacca sa dea macar un sut SPRE poarta :)).

red&blue_boy09.03.2011 16:33
Cand am vazut ce meci se transmite , am schimbat repede pe Cartoon Network .Nu ma intereseaza nici zburatorul ,nici echipa lui amarata.

Bine-ai facut!Eu am dat pe TVR doar sa ma uit la rezumatul de la Barcelona-Arsenal. :)

fcsb470309.03.2011 17:20

nu mai stiu pe ce site de sport am vazut o comparatie a ratingului de aseara, spuneau ca romanii au preferat sa vada cum bate echipa lui il muce. de parca au avut de ales :)

blindica09.03.2011 20:09

Spurs vs Milan,min. 25, Gallas scoate fix de pe linia portii un gol ca si facut,totusi...faza tratata superficial de Robinho si Pato,poarta era goala. Nu tin cu Milan,dar mi-ar parea rau sa fie eliminati.Echipe ca Milan trebuie sa mearga mai departe pentru orgoliile imense din fazele superioare.Acu` na...dac-or fi mai buni Spurs,sa fie,dar Milan are traditia si mi se pare ca Redknapp a lasat cam multe nume bune pe banca.

red&blue_boy09.03.2011 21:51

Pana la urma s-a terminat 0-0,Tottenham s-a calificat.Calificarea s-a jucat in meciul tur,astazi am avut parte de un meci slabut,italienii n-au putut sa intoarca soarta calificarii...

Schalke-Valencia 3-1,nemtii merg mai departe.

 

«191011121327»