Manchester - Real este singurul meci care-l vreau in sferturi. Restul nu mai conteaza.
Hai si-un Barca-Chelsea sa nu ma plictisesc in a doua zi de meci.
Manchester - Real este singurul meci care-l vreau in sferturi. Restul nu mai conteaza.
Hai si-un Barca-Chelsea sa nu ma plictisesc in a doua zi de meci.
O singura dorinta: REAL - Manchester!
O singura dorinta : sa castige Steaua Cupa Campionilor. ![]()
Sferturi
Real - Spurs
Chelsea - United
Barcelona - Sahtior
Inter - Schalke
Semifinale
Inter/Schalke - Chelsea/United
Real/Spurs - Barca/Sahtior
Comicul Mucescu dupa tragerea la sorti :
"Barcelona a avut mereu mari probleme cu noi si au avut nevoie de un ajutor substantial din partea arbitrilor ca să cîștige."
Despre tragere :
Acum nu se mai vrea să ajungă in finală două echipe de aceeasi natura
Hahaha, Real-Barca in semifinale, sau Sahtior ![]()
Cat timp vom mai fi nevoiti sa asteptam oare pentru o finala Real-Barca, in UCL?Nimic nu se compara cu maretia, grandoarea unei astfel de finale.Mai ales ca, anul acesta, ea s-ar fi disputat pe Wembley!
Ce magarie de tragere la sort! S-a facut totul pentru a se juca o semifinala Real - Barca. Se stie deja si finala, United - Barca.
Cat timp vom mai fi nevoiti sa asteptam oare pentru o finala Real-Barca, in UCL?Nimic nu se compara cu maretia, grandoarea unei astfel de finale.Mai ales ca, anul acesta, ea s-ar fi disputat pe Wembley!
Eh, lasa ca vom avea parte de o finala Real - Manchester... ce poate fi mai frumos decat sa castigi trofeul in tara echipei adverse? ![]()
Iata programul meciurilor din optimi:
meci 1: Real Madrid - Tottenham Hotspurs
meci 2: Chelsea Londra - Manchester United
meci 3: FC Barcelona - Sahtior
meci 4: Inter Milano - Schalke 04
Iata programul meciurilor din semifinale:
Meciul 4 (Inter/ Schalke) - Meciul 2 (Chelsea/ United)
Meciul 1 (Real/ Tottenham) - Meciul 3 (Barcelona/ Sahtior)
Castigatoarea celei de-a doua semifinale va fi considerata echipa gazda in marea finala de la Londra.
Sferturile de finala ale Champions League se vor disputa pe 5/6 si 12/13 aprilie, semifinalele pe 26/27 aprilie si 3/4 mai iar finala este programata in data de 28 mai.
Ce magarie de tragere la sort! S-a facut totul pentru a se juca o semifinala Real - Barca. Se stie deja si finala, United - Barca.
De acord. Mai putin partea cu finala, fiindca United nu trece de Chelsea.
Macar o sa fie 4 meciuri intre Barcelona si Real in primavara asta. Noroc ca e indragostit Daniel, ca ii venea sa se sinucida pana la inceputul verii...
Macar o sa fie 4 meciuri intre Barcelona si Real in primavara asta. Noroc ca e indragostit Daniel, ca ii venea sa se sinucida pana la inceputul verii...
))))))) haha =))) ce vise ai.
Pai perfect, 1 in campionat, 1 in cupa (sau se joaca tur-retur?) si 2 in Liga ![]()
Macar are cine sa te consoleze dupa infrangeri. Stai mai bine ca in alti ani ![]()
Nu va faceti griji, ca-i incurca il luce pe messsi&co. Ia sa vedeti...
Ce umilinta o sa ia Lucescu.
Cred ca deja isi fixeaza replicile post meci in legatura cu arbitrii.
))))))) haha =))) ce vise ai.
Cum mama masii sa zici de vise,cand e vorba de Barca Real?5-0,2-0,6-2.
Real Madrid vs Chelsea : finala. Real Madrid castigatoare,asta-mi doresc eu.
Sigur,adevarul este ca se poate intampla orice. Daca la Schalke 04 nu ar fi fost demis antrenorul,poate ar fi fost mai puternici in perspectiva sfertului cu Inter.Lucescu inca omite faptul c-a intalnit cu succes Barcelona numai in momentele de relaxare ale celor din urma ( dupa vacanta - desi n-ar trebui sa fie o scuza la nivelul lor, ori cand erau deja calificati spre faze superioare ).
Eh, lasa ca vom avea parte de o finala Real - Manchester... ce poate fi mai frumos decat sa castigi trofeul in tara echipei adverse?![]()
Iar ai prizat legale?Da-te si tu pe ceva mai bun... ![]()
putin offtopic:nu stiu daca stiati dar Romania v-a termina sezonul 2010-2011 pe locul 14 la coeficientii de tara,cea ce inseamna ca din 2012 s-a terminat cu locul asigurat in c.l. pentru campioana Romaniei.ca sa numai zic de faimosul si preferatul loc 2 al ciobanului care nu va asigura nici macar un loc in grupele europa league.
era si timpul...ciobaneee s-a terminat distractia. ![]()
http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/UEFA/
ps:sorry,se pare ca tarile de pe 14 si 15 primesc 2 locuri in Q3(calificari).vom avea 5 echipe in total in 2012(in calificari toate).oricum asta va fi doar pentru 2012,fiinca din 2013,daca nu strangem multe puncte in sezonul urmator...vom fi pe undeva intre 25-30 sa concuram cu lituania...
Foarte bine,sa ajungem iar cu 3 echipe in cupele europene,asta meritam...
Eu mi-as dori o finala Real - Chelsea , dar cred ca va fi Manchester-Barcelona...
Vom vedea.
Sper ca dupa dubla asta sa mai revina Il Muce cu picioarele pe pamant.
Cica toti dinamovistii tin cu Sahtior in meciul cu Barcelona. Si toti ziaristii,pupicuristii lui Luce. Si sa nu uit: si dinamovistii de pe fcsteaua.ro tot cu Sahtior tin.
Si eu tot cu Sahtior tin. Nu sunt nici dinamovist, nici ziarist, nici pupincurist de-al lui luce, nici dinamovist de pe fcsteaua.ro. De ce tin cu Sahtior? Pentru ca sunt satul pana peste cap de "marele" lionel messsi.
Atat Nasri cat si Wenger s-au plans de arbitraj dupa ce au fost eliminati de barc3lona. Si ei sunt penali, nu?
Evident, atunci cand Arsenal are cea mai proasta prestatie din UEFA Champions League. Si in tur au castigat cu gresala de arbitraj.