FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor, Editia 2010-2011

«12327»
Maye21.06.2010 11:13

Astazi a inceput un nou sezon din cea mai puternica competitie intercluburi din lume.

 

La Nyon s-au hotarat primele meciuri din noul sezon.S-au tras meciurile din turul 1 , respectiv turul 2.

 

Ele sunt :

 

Turul 1 preliminar:

 

 

1 SP Tre Fiori (SMR) v FK Rudar Pljevlja (MNE)

2 FC Santa Coloma (AND) v Birkirkara FC (MLT)

 

 

Turul 2 preliminar:

 

 

1 SK LiepÁjas Metalurgs (LVA) v AC Sparta Praha (CZE)

2 FK Aktobe (KAZ) v FC Olimpi Rustavi (GEO)

3 FC Levadia Tallinn (EST) v Debreceni VSC (HUN)

4 FK Partizan (SRB) v FC Pyunik (ARM)

5 FC Inter Bakñ (AZE) v Lech PoznaÅ" (POL)

6 NK Dinamo Zagreb (CRO) v FC Koper (SVN)

7 PFC Litex Lovech (BUL) v Winners of Match 1

8 Winners of Match 2 v MŠK Žilina (SVK)

9 FC Sheriff (MDA) v KS Dinamo Tirana (ALB)

10 Hapoel Tel-Aviv FC (ISR) v FK ŽeljezniÍar (BIH)

11 AC Omonia (CYP) v FK Renova (MKD)

12 FC Salzburg (AUT) v HB Tórshavn (FRO)

13 Bohemian FC (IRL) v The New Saints FC (WAL)

14 FC BATE Borisov (BLR) v FH Hafnarfjördur (ISL)

15 AIK Solna (SWE) v AS Jeunesse Esch (LUX)

16 Linfield FC (NIR) v Rosenborg BK (NOR)

17 FK Ekranas (LTU) v HJK Helsinki (FIN)

 

 

Romania va fi reprezentata in acest sezon de doua echipe : CFR Cluj si Unirea Urziceni.

Tanaru` Young23.06.2010 12:00

Clujul in grupe,iar Urziceniul in turul 3 preliminar,corect ?

 

Desi sunt din Urziceni si mi-as dori ca Unirea sa faca o treaba buna si anul acesta in UCL,mi-e greu sa cred ca vor repeta performanta de anul trecut.

 

LE: Multumim, domnule Maye, pt acest topic !

Alexandru H.24.06.2010 11:32
Clujul in grupe,iar Urziceniul in turul 3 preliminar,corect ?

 

Desi sunt din Urziceni si mi-as dori ca Unirea sa faca o treaba buna si anul acesta in UCL,mi-e greu sa cred ca vor repeta performanta de anul trecut.

 

LE: Multumim, domnule Maye, pt acest topic !

 

Daca ajung in grupe, e deja o performanta fantastica. Mai ales ca la transferuri vad ca sunt iar in deficit...

Maye01.07.2010 09:55

Aseara s-au jucat primele meciuri din Liga Campionilor , editia 2010-11.

 

SP Tre Fiori (SMR) v FK Rudar Pljevlja (MNE) 0-3

FC Santa Coloma (AND) v Birkirkara FC (MLT) - amanat deoarece in Andorra nu se gaseste nici un stadion eligibil sa gazduiasca astfel de meciuri. Singurul omologat avea probleme mari cu suprafata de joc. Se pare ca maltezii se vor califica la masa verde.

vlad stelistu01.07.2010 09:59

Unirea nu va fi cap de serie in turul 3?

 

Daca asa e inseamna ca sunt sanse mici sa treaca in play off, care oricum ar fi aproape imposibil de trecut.

Maye01.07.2010 10:03

Nu vor fi cap de serie.

Tanaru` Young01.07.2010 11:28
Daca ajung in grupe, e deja o performanta fantastica. Mai ales ca la transferuri vad ca sunt iar in deficit...

 

Cu transferurile nu au excelat niciodata.In orice caz,ma bucur ca-i voi revedea la Urziceni pe doi dintre jucatorii care mi-au placut mult la Steaua : Petre Marin si Rica Neaga.Cert este ca,cu Meme pe post de scouter , Unirea ar avea sanse sa faca transferuri mai bune ca Steaua.

Indiferent insa de ce jucatori vor veni sau vor pleca de la echipa,sansele de a ajunge in grupe sunt aproape nule. Sa speram totusi ca vom vedea fotbal.

 

P.S.:Nici in CFR nu am prea multa incredere,nu stiu de ce.

Maye21.07.2010 22:16

Primele 2 tururi preliminare s-au terminat.

 

Echipele eliminate pana in prezent :

 

Turul 1

 

Tre Fiori (Campioana San Marino)

Santa Coloma (Campioana Andorrei)

 

Turul 2

 

Metalurg Ljepajas (Campioana Letoniei)

Olimpia Rustavi (Campioana Georgiei)

Levadia Tallinn (Campioana Estoniei)

Pyunik Erevan (Campioana Armeniei)

Inter Baku (Campioana Azerbaidjanului)

FC Koper (Campioana Sloveniei)

Rudar Pljevlja (Campioana Muntenegrului)

FC Birkirkara (Campioana Maltei)

Dinamo Tirana (Campioana Albaniei)

ŽeljezniÍar Sarajevo (Campioana Bosniei Hertegovina)

FK Renova (Campioana Albaniei)

HB Tórshavn (Campioana Insulelor Feroe)

FC Bohemians (Campioana Irlandei)

Fimleikafélag Hafnarfjarðar (Campioana Islandei)

Jeunesse Esch (Campioana Luxemburgului)

FC Linfield (Campioana Irlandei de Nord)

FK Ekranas (Campioana Lituaniei)

 

 

Turul 3 preliminar

 

27-28 iulie / 3-4 august

 

Urna Campioanelor

 

 

Sparta Praga (Cehia) - Lech Poznan (Polonia)

FK Aktove (Kazahstan) - Hapoel Tel Aviv (Israel)

Sheriff Tiraspol (Moldova) - Dinamo Zagreb (Croatia)

Litex Loveci (Bulgaria) - MSK Zilina (Slovacia)

Debrecen (Ungaria) - Basel (Elvetia)

AIK Stockholm (Suedia) - Rosenborg (Norvegia)

Partizan Belgrad (Serbia) - HJK Helsinki (Finlanda)

BATE Borisov (Belarus) - FC Copenhaga (Danemarca)

The New Saints (Tara Galilor) - Anderlecht (Belgia)

Omonia Nicosia (Cipru) - Red Bull Salzburg (Austria)

 

Urna Non Campioanelor

 

 

Ajax Amsterdam (Locul 2 Olanda) - PAOK Salonic (Locul 2 Grecia)

Dinamo Kiev (Locul 2 Ucraina) - Gent (Locul 2 Belgia)

Young Boys Berna (Locul 2 Elvetia) - Fenerbahce (Locul 2 Turcia)

SC Braga (Locul 2 Portugalia ) - Celtic (Locul 2 Scotia)

Unirea Urziceni (Locul 2 Romania) - Zenit St.Petersburg (Locul 3 Rusia)

 

 

 

red&blue_boy23.07.2010 08:11

Mi se pare o prostie impartirea asta,cu campioane si non-campioane...Asa,ajung tot felul de echipe slabe in Liga...Platini asta... :dry:

Maye23.07.2010 10:01

Mie mi se pare o idee excelenta.

Astfel, mai multe tari au sansa sa joace in Liga , iar Liga Europa se echilibreaza foarte mult.

red&blue_boy23.07.2010 13:05

E adevarat,mai multe tari au sansa sa ajunga in Liga,dar totusi,cand ajung tot felul de echipe slabe asa usor... :dry:

Da,pentru Europa League e bine...

Maye23.07.2010 13:42

Lasa ma , sa fie toti fericiti.

ady.fcsb23.07.2010 23:58

De asta se numeste Liga Campionilor. Cat mai multe echipe campioane sa joace acolo. Oricum dupa parerea mea UEFA Champions League incepe din optimi .

MoWeed24.07.2010 07:00

Lasa mah, ca echipele alea slabe o sa primeasca bani si, incet-incet, vor creste si datorita banilor veniti din Liga Campionilor.

 

RobYnho24.07.2010 08:24

Cum am crescut si noi ..

Alexbrasov27.07.2010 07:26

pe ce program e difuzat azi meciu/ Urziceni -zenit????

sau un site unde pot sail vad ceva? si la ce ora e? ca nu am vazut pana acum nici o informatie

red&blue_boy27.07.2010 08:32

Meciul nu va fi televizat,n-a cumparat drepturile nimeni...

Alexbrasov27.07.2010 09:49

nici pe net nu poate fii vazut?

red&blue_boy27.07.2010 10:43
nici pe net nu poate fii vazut?

 

Nu stiu,nu cred,daca nu-l filmeaza nimeni...

gio_stgloria27.07.2010 10:45

Meciul este televizat in rusia, deci va fi si pe net.

Daniel-Ionut27.07.2010 10:45

5 lei " la peluze

10 lei " la tribuna a II-a

50 lei " la tribuna I

150 lei " la tribuna 0

250 lei " la fotolii

 

Careva la meci de plictiseala?

navodarean27.07.2010 11:10

Vroiam eu sa vin din Constanta, da'i baiu' cu banii...:)

 

 

Apropo, cu trenul, cum se ajunge pe Ghencea? Din Gara de Nord?

 

Vreau sa vin la un meci al Stelei din Constanta vara asta pana nu incepe scoala, si o sa vin cu trenul, iar traseul nu il stiu foarte bine.

 

Ma ajuta cineva? :)

red&blue_boy27.07.2010 11:41
Meciul este televizat in rusia, deci va fi si pe net.

 

E bine atunci,desi am citit dimineata pe ceva site de sport de la noi ca meciul nu e transmis nici in Rusia.

Maye27.07.2010 12:10

O sa fie pe net.

 

L-am gasit pe site-uri de stream.

blindica27.07.2010 13:42
5 lei " la peluze

10 lei " la tribuna a II-a

50 lei " la tribuna I

150 lei " la tribuna 0

250 lei " la fotolii

 

Careva la meci de plictiseala?

 

Eu merg,mi-am luat P1,sector 10.Rand 11. Bine spus de plictiseala,incalzire pentru sambata.Totusi,poate mai fac ialomitenii un meci bun.

«12327»