FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor, Editia 2010-2011

«1151617181927»
red&blue_boy13.04.2011 20:57

Minunea de la Gelsenkirchen n-a avut loc,Schalke a invins Inter si in retur,2-1.

Tottenham-Real 0-1.

 

 

 

Ronnie26.04.2011 19:28

Rar mi-a fost dat sa vad atatea ratari intr-o singura repriza cum au fost acum la Schalke-United. Neuer e nebun de legat.

red&blue_boy26.04.2011 20:36

Si s-a terminat 0-2,United se poate pregati pentru finala.

*Alecs*26.04.2011 20:39

A fost prea usor...

 

Neprimind gol astazi, Man United devine prima echipa din istorie care reuseste acest lucru in toate deplasarile din Champions League intr-un sezon. Iar Van der Sar termina al 50-lea meci in UCL cu poarta intacta. Record, de asemenea.

In plus, Giggs devine cel mai batran marcator in aceasta competitie.

Maye26.04.2011 22:02

Iar Van der Sar a fost la semifinala cu numarul 13 din cariera.

Ronnie27.04.2011 12:03

3 finale in ultimii 4 ani. Fantastic pentru un fotbal in care Barcelona si Real Madrid transfera an de an de sute de milioane.

 

Ryan Giggs - de departe cea mai frumoasa cariera de fotbalist din toate timpurile!

gio_stgloria27.04.2011 12:43

Tot respectul pentru United, frumos meci , dar si adversarul le-a permis sa joace. Cu siguranta United a practicat aseara un joc mai frumos ca cel al barcelonei, care probabil ar fi invins si ea pe schalke , dar nu si-ar fi creat tot atat de multe ocazii.

 

Pronosticul meu pentru meciul din aceasta seara:

 

Real - Barca 0-2

stockton27.04.2011 13:14

Rooney a fost din nou imperial! Astept un gol de la el si-n finala cu Real.

MoWeed27.04.2011 13:19
3 finale in ultimii 4 ani. Fantastic pentru un fotbal in care Barcelona si Real Madrid transfera an de an de sute de milioane.

 

Ryan Giggs - de departe cea mai frumoasa cariera de fotbalist din toate timpurile!

Dovada ca, cel putin in anumite cazuri, e mai bine sa ai un lot inchegat decat o gramada de transferuri scumpe.

Oricum, si United cand transfera, transfera pe bani multi.

Ronnie27.04.2011 13:27

Asa-i, insa in ultimul timp s-a mai potolit. Singurul transfer traznit a fost cel al lui Dimitar Berbatov (undeva la 30m de lire). Si poate Valencia (aprox. 10m de lire), dar ecuadorianul face toti banii.

 

Smalling, Hernandez, Bebe nu sunt transferuri spectaculoase.

gio_stgloria27.04.2011 13:40

Nu , in schimb bebe e un transfer dezastruos.

red&blue_boy27.04.2011 14:37
Dovada ca, cel putin in anumite cazuri, e mai bine sa ai un lot inchegat decat o gramada de transferuri scumpe.

Oricum, si United cand transfera, transfera pe bani multi.

Da,dar n-arunca cu banii in tot anul...Ar trebui sa fie un exemplu pentru multi,ca fara sa arunci cu banii aiurea in tot anul reusesti totusi sa te mentii in top in fiecare an,sa faci performanta.

David27.04.2011 18:19

Iar joaca Muinho superdefensiv! :finger:

Maye27.04.2011 20:18
lionel-messi_1411518c.jpg
red&blue_boy27.04.2011 20:31

Avem asadar finala anul asta Barcelona-Manchester.Dupa cum anticipam...

Din pacate,asta e realitatea,am mai spus-o si altadata,Barcelona e mai buna,cea mai buna.I-a mers lui Mourinho in finala Cupei,dar iata ca pana la urma antijocul,fotbalul defensiv,este invins de cel ofensiv,de spectacol.Nu se poate sa joci doar asa,fara posesie,doar daca o iesi ceva la vreo faza fixa,sa-i tii pe banca pe Kaka sau Higuain.Pacat de Real ca a juns sa joace in halul asta...

Maye27.04.2011 20:33

Fotbalul te pedepseste, sobolanule ! (de la Doamne - Doamne catre Mou)

vlad27.04.2011 20:35

Pep a jucat diferit in meciul de astazi. Dani Alves nu a mai parasit apararea limitand ocaziile pentru Di Maria, David Villa a revenit la o forma mai buna,a jucat pe dreapta in prima repriza ratand cateva ocazii. Daca juca si in finala cupei asa nu stiu daca mai castiga Real.

Asta nu-i atitudine castigatoare pentru un club maret ca Real. Mourinho si-a invatat jucatorii sa joace la limita sportivitatii, eu daca as fi suporter al Realului nu as agrea acest gen de joc.

Il rog pe Blindica sa modifice scorul dintre Ronaldo si Messi :).

ady.fcsb27.04.2011 20:36

Astia de la Real sunt frustratii Europei.Rosu meritat la Pepe plus ca trebuia rosu si la maimutoiu de Adebayor.Realu a fost penibil,cupa a fost un accident nefericit pentru Barcelona.

red&blue_boy27.04.2011 20:41

Nu cred sa fi jucat vreodata asa urat Real precum cu Mourinho...

chodi do piče27.04.2011 20:41

Fotbalul JUCAT s-a pisat pe Fotbalul fentat.

zloty27.04.2011 20:41

Nu ii inteleg mirarea lui Jose ,adica trebuie sa iti dai seama ca nu toti arbitri se lasa intimidati si se fac ca nu vad jocul murdar al jucatorilor sai . I

vlad27.04.2011 20:44

Diferenta mare intre Pep si Mou pentru acest meci. Mou a abordat aceasi tactica ca-n cupa,doar ca Pep a stiut ce n-a mers in meciul de miercurea trecuta.

Acelasi joc la Real,Pepe impins in fata cu un joc brutal,Adebayor introdus la pauza sa preia mingile bubuite in fata. Dupa ce a iesit Pepe,rolul sau la duritate a fost preluat de Adebayor. A mai fost o faza urata din partea lui Marcelinho cand l-a calcat brutal fara minge pe Pedro. Spiritul sportivitatii va sucomba la Real atata timp cat Mou incearca sa castige in orice mod.

red&blue_boy27.04.2011 20:46

Mai bine nu s-ar prezenta Real la meciul retur,ne-ar scuti de o noua umilinta.

Maye27.04.2011 20:47

SENZATIONAL !

Dupa meci , Lionel Messi le-a transmis un mesaj in exclusivitate tuturor fanilor echipei Real Madrid :

 

lionel%20leo%20messi%20barcelona.jpg

vlad27.04.2011 20:50

Cata exuberanta acum o saptaman! Cata explozie de bucurie acum o saptamana la sfarsitul celor 120 de minute.

 

Cate comentarii de lauda la adresa lui Mourinho am citit atunci. Maestru al tacticii,maharajahul jocului cheie....(precizare-pe alte site-uri de sport )

Cata liniste acum.

«1151617181927»