FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Mascota Stelei

«15678913»
Papp27.05.2006 09:50
Steaua are deja o mascota si acesta este VULTURUL,cel de pe stema,semnifica puterea,superioritatea...plus ca mai vaneaza si ciori si mai face si ceva in capul javrelor care nu-i poate face niciodata nimic pentru ca zboara prea sus,unde potaia nu o sa ajunga niciodata("cainii" trebuie sa ramana jos unde e locul,iar vulturul cunoaste maretia cerului infinit)

 

STEMA S-A SCHIMBAT!!!

radooku_steaua27.05.2006 13:54

propun sa nu avem o mascota ci sa avem un mascarici si sa fie chipul lui Copos si in rest corp de bou

alex_nicolita08.06.2006 19:02

Hai sa avem o mascota haioasa!!!!!Ce ziceti de Becali intr-un costum ros-albastru??? :D

Dawson08.06.2006 21:20

Un tigru, dragii mei! Noi suntem tigri! :wink:

Tigri bengalezi care sfarteca indieni, tigri siberieni! :D

SebaS08.06.2006 21:30

o oaie :)

Dawson08.06.2006 21:39
o oaie :)

Aia de la Menthos! 8)

dbd09.06.2006 06:29

zimbrul ala de la RAFO e cel mai misto...si il avem deja si pe tricouri...

1on09.06.2006 06:46
propun sa nu avem o mascota ci sa avem un mascarici si sa fie chipul lui Copos si in rest corp de bou

Mai degraba capu lu Borcea si in rest corp de porc :)

_yang09.06.2006 08:15
zimbrul ala de la RAFO e cel mai misto...si il avem deja si pe tricouri...

 

Idee buna dar cand o sa inceteze sponsorizarea o sa vrea sa-l ia RAFO si atunci e cam naspa...

DTP-Ludacris09.06.2006 19:24
Mai degraba capu lu Borcea si in rest corp de porc :)

 

pai...Borcea ARE corp de PORC...numai tre modificat :lol: :lol: :lol:

axl2310.06.2006 00:38

n-ar fi mai bine ca sefii Stelei sa apeleze la un institut de heraldica pentru stema sau mascota Stelei? aia stiu exact ce simbolizeaza fiecare animal, si nici nu ne-am trezi mai tarziu cu ironii ieftine din partea rivalilor.

Dawson10.06.2006 01:16

Tigri! In toate cronicile de anul trecut cand cu titlul 22 ni s-a spus tigri!

Zi-le tu Norbi! 8)

felix4you200210.06.2006 07:34
zimbrul ala de la RAFO e cel mai misto...si il avem deja si pe tricouri...
zimbrul, desi este simbolul puterii, este totusi simbol moldovenesc, si nu s-ar potrivi Stelei
IONUTZ-CIPRIAN11.06.2006 05:18
zimbrul ala de la RAFO e cel mai misto...si il avem deja si pe tricouri...
zimbrul, desi este simbolul puterii, este totusi simbol moldovenesc, si nu s-ar potrivi Stelei
:evil: >>>Atunci trebuie un simbol de pe vremea lui Mihai VITEAZU' asta ar fi mai buna in actualul context,raman la parerea ca un vultur este mult mai indicat!!>>> :twisted:
Spre 2411.06.2006 08:02

eu unu cred ca mascoota noastra ar trebui sa fie un jucator legendar pentru Steaua!!! cum ar fi Marius lacataus!! am fi admirati de marile cluburi europene pentru ca ne respectam valorile

Laca Laca Laca :):) 8) 8)

Dawson11.06.2006 08:08

Eu spun ca, in cazul in care lui Gigi i se pune pata de tot pe Carlos, sa-l pastram totusi la echipa pe post de mascota. E atat de simpatic omul asta incat merita sa ramana toata viata lui alaturi de Steaua. Sa i se acorde cetatenia si sa se mute impreuna cu familia la Bucuresti!

_yang11.06.2006 10:37
eu unu cred ca mascoota noastra ar trebui sa fie un jucator legendar pentru Steaua!!!    cum ar fi Marius lacataus!!   am fi admirati de marile cluburi europene pentru ca ne respectam valorile  

Laca Laca Laca :)  :)  8)  8)

 

Bai baiatule tu [............]...O mascota trebuie sa fie ceva comic !!! Cum sa fie [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] o mascota ???

 

Fara insulte.

Moderator

Kristy_Cj13.06.2006 01:03

@ Papp

Crede-ma ca stiu :wink: dar pt mine tot vulturul e mascota Stelei...vitezist,maretz,deasupra tuturor,arogant...asta este Steaua pentru ca poate si are cu ce

 

P.S. S-a schimbat stema,nu spiritul

Teoctist13.06.2006 16:02

O opinie cat se poate de frumoasa,semnata Kristy.

Dawson15.06.2006 17:57

Norbi, aici se discuta despre adoptarea unei mascote, nu despre schimbarea emblemei! 8)

korynna03.07.2006 17:20

Universitatea Craiova a avut k mascota prin 2000 un leu pe care il chema simba.nu stiu daca il mai au si acum....ne trebuie si noua o mascota :x nu ar fi bun si un warrior? :lol: spartan-total-warrior-20051107044807721.

 

sau o pantera...albastra cu ochi rosii :D

morrison%20pantera.jpg

Kristy_Cj05.07.2006 00:57

Interesanta idee,dar ar trebui sa fie Nesu mascota ca e un warrior mai micutz si mascota e ceva funny :lol: :lol: :lol:

1on17.07.2006 11:24

pt ca Steaua era echipa armatei ar merge un soldat, da ceva facut misto

hooltras17.07.2006 12:16

da, dar nu mai e, asa ca nu mi se pare o idee buna

reddog20.07.2006 15:06
o oaie :)

 

Cea mai tare propunere, pe bune. :twisted: Ar trebui sa o luati in considerare.

Bine v-am regasit. :twisted:

 

 

pentru reddog nu vb de mascota chiar tu ai nicku ca al mascotei voastre  :lol:  :lol: pura coincidenta oricum e o discutie initiata de draculas sa vedem ce mascota s ar potrici Stelei nu am gasit nici o varianta pana acum dar nu e frumos sa iei in deradere subiectul

 

 

Vezi ca esti intr-o mare eroare...Despre ce mascota vorbeai?

Nu luam in deradere subiectul, doar altii luau in deradere un anumit nick...

«15678913»