Steaua are deja o mascota si acesta este VULTURUL,cel de pe stema,semnifica puterea,superioritatea...plus ca mai vaneaza si ciori si mai face si ceva in capul javrelor care nu-i poate face niciodata nimic pentru ca zboara prea sus,unde potaia nu o sa ajunga niciodata("cainii" trebuie sa ramana jos unde e locul,iar vulturul cunoaste maretia cerului infinit)
STEMA S-A SCHIMBAT!!!


