FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Mascota Stelei

«13456713»
Recoba04.02.2006 00:50

pentru reddog nu vb de mascota chiar tu ai nicku k al mascotei voastre :lol: :lol: pura coincidenta oricum e o discutie initiata de draculas sa vedem ce mascota s ar potrici Stelei nu am gasit nici o varianta pana acum dar nu e frumos sa iei in deradere subiectul

Papp11.04.2006 11:50
pentru reddog nu vb de mascota chiar tu ai nicku ca al mascotei voastre  :lol:  :lol: pura coincidenta oricum e o discutie initiata de draculas sa vedem ce mascota s ar potrici Stelei nu am gasit nici o varianta pana acum dar nu e frumos sa iei in deradere subiectul

 

HAI SA REDESCHIDEM SUBIECTUL. :lol: :lol: :lol:

poisonsnakebite200211.04.2006 14:46
cred ca un vultur ar fii o idee..ce sa zic...e destul de greu..ar trebui ceva sa ne reprezinte...

ai dreptate.....ar fi ok....sau mai bine il imbracam pe MM intr-o stea, cu aripi de vultur..sau nu neaparat pe MM

korynna11.04.2006 15:29

un leu k tot e rege :lol: ...nush ar merge si o combinatie leu/ghepard/aripi de vultur :lol: am zis si eu...:)

weeezer_2011.04.2006 15:33

si io zic ca mai bine daca e sa fie un animalutz, sa fie ceva mai futurist, sau ceva mitologic, o combinatie de mai multe, cum a zis si korynna, un griffin, o chestie, care sa exprime putere, siguranta, agresivitate... si NU, NU CAINE :D

antonika11.04.2006 15:49

un leu, dar nu da Becali bani pe o mascota.... sau mai bine, il luam pe scooter ca mascota

poisonsnakebite200212.04.2006 07:10
un leu, dar nu da Becali bani pe o mascota.... sau mai bine, il luam pe scooter ca mascota

 

Oare cat ar cere blondu' de la scooter???... si sa fredoneze refrenu de la maria la fiecare gol...hai sa-1 dam ideea lui Gigi :lol:

cocoapuff_Steaua12.04.2006 20:52

razboinicul luminii ar fi cea mai misto mascota =)) ... glumesc, cred ca asta mi se pare cea mai potrivita :

smiley_ed.jpg

 

RESPECT ULTRAS!

Katau12.04.2006 21:17

imi dau si eu cu parerea k tot zicea cineva mai sus de personaje mitologice eu zic k ar merge un centaur. :twisted:

Motanu D12.04.2006 21:18

Cristi Borcea ! Asta e numai bun de mascota !

korynna12.04.2006 21:43

este o poza cu emblema Stelei,cred k poate fi gasita pe site-ul oficial,e parca un zeu care sta pe ceva si are aripi de vultur...e frumoasa poza,dar nush cat de originala e ideea :D [/img]

antonika13.04.2006 06:02
Cristi Borcea ! Asta e numai bun de mascota !

 

 

cea mai buna idee motane! si cand castigam 23ul si 24 si tot asa sa avem un cancurs, cine-l nimereste pe Borcea cu rosii stricate de la 20m

Recoba13.04.2006 08:41

rosii stricate antonika? da mai o tencuiala de la stadion sau un scaun nu ti mai place :lol: ar fi mult mai potrivit sa il luam la tinta cu obiecte contondente :wink: serios k ideea cu mascota facuta dupa imaginea la ultras ar fi tare rau 8)

axl2313.04.2006 08:47

animale mitologice gen centaur, grifon sau altele, care mie-mi par simpatice de altfel, n-o sa aprobe niciodata prea-credinciosul Gigi, aduceti-va aminte ca pe biroul lui e statuia sf.-ului gheoghe omorand balaurul. dar ideea cu o mascota ce simbolizeaza viteza e buna, ar fi ghepardul, pestele spada sau uliul pasarar, ultimul fiind si o aluzie rafinata. asta o spun eu, anti-rasistul. :lol:

Alex_steaua4ever13.04.2006 18:59

ar fi marfa hingherul :D:D super marfaa o sa ii fac io o imagine grafica..sa vedeti cam cum ar arata :)

Sevilia198613.04.2006 20:57

Eu propun un concurs in care sa se aleaga o mascota pentru toate echipele.De ex:

-la Dinamo un sorecar dala cu plover pe el sa nu-l traga curentu in groapa si care sa fie dresat sa duca in gura la pauza spaga la arbitrii

-la rapid desigur o cioara dar vopsita sa nu se ia cumva amenda de la fifa pt rasism etc etc etc

Eu cred ca Steaua nu are nevoie de mascota...noi le aratam simplu palmaresul si face mult mai mult decat toti figurantii imbracati in costume.

Apropos: ati vazut mascota echipei nationale?era intr-o vreme oferita de un sponsor (mai exact bere)si era un papagal.Oare noi suntem papagalii din Carpati?

korynna13.04.2006 21:20

mascota este un simbol al echipei,implicit si al palmaresului!mascota reprezinta echipa si nu e vb dak e nevoie sau nu...k nimeni nu ar avea nevoie,dar totusi multe echipe au pt simplul fapt k ii reprezinta

Alex_steaua4ever13.04.2006 21:22

pai noi ar trebui sa avem ceva care face legea... ceva care sa fie sefii si campionii cum suntem noi !

Katau14.04.2006 01:16

m-am razgandit nu mai vreau centaur......ma gandeam k un leu ar merge bine k mascota,doar e regele animalelor deci cel mai tare asa cum Steaua este cea mai tare echipa din Romania. :twisted:

redandblue14.04.2006 07:15

nu-i bine leu...ca se supara oltenii pe noi..si de suparare nu mai urca in A...

Motanu D20.04.2006 22:00
ma gandeam ca un leu ar merge bine ca mascota

 

Ce leu ?! Un dolar sau un euro mai bine ! :twisted: :twisted: :twisted:

DTP-Ludacris20.04.2006 22:18
buna idea !!!  

dar in aceeasi postura poate fi si o oaie !!!

mai ales ca decand cu Steaua Crestina oaia a devenit animal sacru in Ghencea !!! :lol:  :lol:  :lol:

 

Yo zic k tie ti`se potriveste cel mai bine postul de ....MASCOTA :wink: :?

axl2312.05.2006 14:02

ar fi misto sa-l luam pe serea drept mascota.

forever_STEAUA12.05.2006 14:08

1.Eventual daca e "sofer" pe un tanc...

 

2.I-ar scadea factura la apa, ca nu ar mai trebui sa faca dus dupa un meci...

ultras steaua21.05.2006 08:40
Editat. Moderatorii
«13456713»