Eu propun un concurs in care sa se aleaga o mascota pentru toate echipele.De ex:
-la Dinamo un sorecar dala cu plover pe el sa nu-l traga curentu in groapa si care sa fie dresat sa duca in gura la pauza spaga la arbitrii
-la rapid desigur o cioara dar vopsita sa nu se ia cumva amenda de la fifa pt rasism etc etc etc
Eu cred ca Steaua nu are nevoie de mascota...noi le aratam simplu palmaresul si face mult mai mult decat toti figurantii imbracati in costume.
Apropos: ati vazut mascota echipei nationale?era intr-o vreme oferita de un sponsor (mai exact bere)si era un papagal.Oare noi suntem papagalii din Carpati?