FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Mascota Stelei

«1234513»
Radu mic27.12.2005 15:40
avem la melodii dedicate Stelei...imn nu stiu daca e asa nevoie...cand toata lumea canta pe scooter...

da no coment frate...ti-as zice ce va da ma dau serifii site-uli afara!!!!inca o data Steaua este o echipa de fotbal, nu fotbal american. o mascota chiar nu-si are locul!!! cat despre imn!!??!! scooter este doar o melodie care se poate auzi si pe stadioanele din germania, italia, spania...nu este a noastra personala!!!! un imn ar fi mult mai potrivit!!!

dbd27.12.2005 15:56

atunci deschide un topic cu despre un imn pentru Steaua...

dar hai ca sa nu ne suparam...problema cu Scooter stiu...am zis-o la misto...

iar cu mascota zic ca nu ar fi o idee rea...

AGRESSIVO198+127.12.2005 16:00

eu zic ca o oaie e ideala :lol: :lol: acum si serios eu nu stiu vreo echipa din europa cu mascota

dbd27.12.2005 16:08

hertha berlin...de exemplu...iar oaia am propus-o eu mai sus...sau pe alta pagina...

AGRESSIVO198+127.12.2005 16:10

pur si simplu nu am citit pe alta pagina. :wink:

dbd27.12.2005 16:12

totusi daca cineva chiar are o idee e mai bine sa nu o spuna si sa o trimita la concursul dupa siteul oficial...dar mai intai trebui sa o deseneze... :x

asa ca e treaba voastra ce faceti...dar ziceam ca daca e o idee buna sa nu o postati ca sa nu v-o fure careva... :twisted:

misha27.12.2005 16:53
eu zic ca o oaie e ideala :lol:  :lol: acum si serios eu nu stiu vreo echipa din europa cu mascota

 

nu stii..pai uita-te pe site-ul asta http://www.sports-mascots.co.uk/ ...si o sa vezi ca au :wink:

dbd27.12.2005 16:57

ooo...lovitura sub centura...de la o fata... :lol: :lol: :lol:

Joint27.12.2005 20:10

Este pe un steag din galerie un cap de indian...eu cred ca si asta ar fi misto pentru o mascota...simbolizeaza iutime, istetime...putin stilizat cred ca ar iesi o mascota draguta

Radu mic28.12.2005 04:07
Este pe un steag din galerie un cap de indian...eu cred ca si asta ar fi misto pentru o mascota...simbolizeaza iutime, istetime...putin stilizat cred ca ar iesi o mascota draguta

io zic un tigru, ba nu o oie...aaa e luata deja, poate un porc, gaina, leopard,cowboy ca indian e luat!!.... Pacat ca nici unul dintre exemple nu are legatura cu Steaua dar acum ce ne mai suparam!!!

asta ne mai trebuie mascota ca, clovni avem destui...(MM si Jiji va simtiti)!!!

Virgil28.12.2005 04:43
ooo...lovitura sub centura...de la o fata... :lol:  :lol:  :lol:

 

Sub centura,e locul predilect al fetelor,asa ca nu e nici-un motiv de admiratie.E un lucru cat se poate de normal.

weber_p28.12.2005 07:23

fratilor noi avem imnuri!! poate sa fie si ala de la bere gratis!! si mai sunt vreo cateva!! sincer cel mai bun imi pare ala de la bere gratis!!

dbd28.12.2005 07:55

mai e ala cu A.U. hip hop...

Motanu D28.12.2005 07:58

Astea sunt, cantece, ce vrei tu, dar nu inmnuri. Un imn trebuie sa respecte anumite reguli specifice...

dbd28.12.2005 08:00

deci imn nu avem ??? pai atunci sa deschida cineva un topic despre imn!!! ca aci deveniti off !!!

AGRESSIVO198+128.12.2005 13:16

da majorete nu?...pe langa mascote.(stie cineva mascota lu real sau barca?)

sorin_77728.12.2005 18:52

Cu siguranta barca si real nu au mascota... :lol:

misha28.12.2005 19:08

@Sorin_777 ...si daca nu au care e problema :roll: ..sunt ele echipe mari..insa mai sunt si altele (..ca doar n-or fi numai doua..)care au mascota

si din cate stiu eu mascota inseamna un lucru purtator de noroc ..si nu un clovn ...daca nu ma credeti consultati dex-ul

 

MASCÓTĂ', mascote, s.f. 1. Ființă sau lucru considerate ca purtătoare de noroc; amuletă, talisman.

Virgil29.12.2005 03:56

MASCÓT//Ă' ~e f. Ființă sau obiect despre care se crede că posedă puterea magică de a aduce noroc. /<fr. mascotte

dbd29.12.2005 09:17

multumim pentru explicatia din dictionar... :)

pentru noi ( Steaua ) o mascota trebuie sa nu ne faca de ras ... mai ales ca trebuie sa fie ceva superior unui caine sau unei ciori...

sorin_77729.12.2005 11:18
MASCÓT//Ă' ~e f. Ființă sau obiect despre care se crede că posedă puterea magică de a aduce noroc. /<fr. mascotte

 

Poate ca aveam nevoie de asa ceva la meciul de acasa cu Rosenbourg...

Virgil29.12.2005 11:53

Eu personal nu am mania amuletelor,mascotelor,etc.Dar nu sunt impotriva lor.In meciul cu Rosenborg aveam nevoie de un dram de noroc.Poate cu o mascota potrivita dramul acela de noroc ar fi venit.

Poate ca daca [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] ar fi fost uns presedinte de la acel meci,Steaua ar fi jucat in grupele Ligii si ar fi fost mai bogata cu vreo 4 milioane de molarei.Si atunci sa te tii transferuri...

FanSteaua4Life29.12.2005 12:17

Eu ma gandesc la ce ne mai trebuie mascota cand il avem pe Jiji in toate ipostazele, ne e el purtatorul nostru de noroc???Nu e el puternic ca ursul si iute ca vulturul???Nu este el Razboinicul lumini, doar se lupta cu o tara intreaga... :roll:

Virgil29.12.2005 12:20

Propun o alta mascota,inspirat de postul de mai sus.

Capul lui Gigi caricaturizat.Cred ca ar avea succes.Si i-ar creste si lui cota de popularitate.S-ar produce in sute de mii de exemplare si ar aduce profit clubului.S-ar putea folosi si in campanii electorale.

dbd29.12.2005 14:41

pai atunci inchideti topicul ca vad ca echipele mari nu au mascota...asa ca noi copiem dupa ei si nu ne facem nici noi... :twisted:

«1234513»