Nu uitati ca vulturul este o pasare destul de greoaie si singuratica. Nu prea arata spiritul de echipa al Stelei. Sa ne gandim ca Steaua a fost buna prin echipa si dupa aceea prin jucatori.
De aceea mi se pare mai corecta ca mascota o acvila.
Nu uitati ca vulturul este o pasare destul de greoaie si singuratica. Nu prea arata spiritul de echipa al Stelei. Sa ne gandim ca Steaua a fost buna prin echipa si dupa aceea prin jucatori.
De aceea mi se pare mai corecta ca mascota o acvila.
cea mai buna idee de pana acum este cea cu ghepardul ..insa acesta pe langa faptul ca este cel mai rapid ...are si slabiciuni: este fricos si timid,...iar daca apare un animal mai mare ca el renunta la prada fara a se impotrivi :roll:
ce greu e sa alegi o mascota :?
sa zicem ca am ales ghepardul...ce nume sa ii dam ???
de ce neaparat un animal. mai bine cineva care se pricepe la grafica bine de tot face un "dinozaur" imaginar sau orice altceva dar beton. un animal au toate echipele. de ce nu am face noi ceva diferit? un tanc de exemplu ca tot calcam totu' in picioare.
Aurel .
un soarece :lol: :lol: ..sau un dragon
..sau mai era un personaj din desene animate..nu-mi mai amintesc exact cum il cheama ...ceva cu Taz, daca nu ma insel :lol:
off...sunt total lipsita de imaginatie in momentul asta :cry:
Ce sa-i faci. La altii treaba e simpla: bagi un caine sau o cioara si gata treaba. :twisted: :twisted: :twisted:
Steaua insa inseamna mult mai mult si e greu sa cuprinzi totul intr-o mascota...
ce tare e faza cu "cioara" si "cainele" :lol: :lol:
mascota nu trebuie sa insemne neaparat Steaua ...o mascota e un lucru considerat ca purtator de noroc ![]()
:lol: :lol: :lol:
paate sa fie un ultras pe un scooter... :wink:
ai zis bine taz. era un diavol tasmanian. sunt renumiti pentru violenta din timpul imperecherii si nu numai. cred ca nu ar fi o idee rea.
da merge...
Daca ne luam dupa desene animate...din cate tin minte erau si foarte prosti ![]()
Pai se potrivesc excelent cu Jiji Becali !!! :twisted: :twisted: :twisted:
Dar nu diavolul tazmanian e bun de mascota la noi... Iar daca nu un ghepard, atunci tot o ruda de a sa. Tigru, pantera... Pentru ca intotdeauna am jucat in viteza si am vanat caini, ciori, vulturi si alti sparring-partneri !
exact...pantera ... dar sa facem un desen sau o poza in format jpg sau gif si sa trimitem pe steauafc...si apoi sa intram si toti membri de aci sa o votam pe anumita...
cred ca putem sa votam noi cat am vrea, tot ce vrea GG se va alege...
de data asta nu cred ca se va face cum vor muschii lui... :? :? :x
Ei nu! El are puterea ! Pardon, banul !!!
eu nu cred ca se va baga Gigi la mascote :lol: :lol:
de frica ca sa nu fie propus el... :lol: :lol: :lol:
nu vreau sa va stric aici discutai asta amicala dar eu cred ca nu avem nevoie de o mascota...vreti mascote mergeti la circ!!!
dar avem nevoie de un imn!!!!

avem la melodii dedicate Stelei...imn nu stiu daca e asa nevoie...cand toata lumea canta pe scooter...
Cea mai nimerita mascota ar fi o papusa [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color].Motivatie : cu [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] in formatie Steaua a castigat 10 titluri de campion national.
Sigur ca si de un imn avem nevoie.Unul bun care sa dainuie peste ani.Cu text adecvat,usor de tinut minte si muzica in genul imnurilor Braziliei sau Argentinei.
Cea mai nimerita mascota ar fi o papusa [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color].Motivatie : cu [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] in formatie Steaua a castigat 10 titluri de campion national.
Sigur ca si de un imn avem nevoie.Unul bun care sa dainuie peste ani.Cu text adecvat,usor de tinut minte si muzica in genul imnurilor Braziliei sau Argentinei.
E buna idee ta...dar unde ai vazut tu ca mascota unei echipe sa fie o fosta glorie?? un fost fotbalist ..care pe desupra este si in viatza...
Avertisment de la moderatori:Nu mai cita mesajul imediat de deasupra celui postat de tine!!!!Ingreunezi citirea forumului!!Citeste te rog regulamentul!
De ce trebuie neaparat sa mai fi fost si ideea altora?E o idee originala.Apoi nu are nici-o relevanta faptul ca e in viata.Ne-a purtat noroc,e o idee,nimic mai mult.Cu mai multa sau mai putina trecere.E cel mai puternic simbol al Stelei,jucatorul care a transformat primul in gol lovitura de la 11 m impotriva Barcei in 1986,dupa doua lovituri ratate...
Nus ce sa zic de aceasta idee! hai sa avem o mascota!! ca! Dar cine sau ce e mai potrivit?? din ce stiu eu jucatorilor de la Steaua li se mai spune si militari!! asa cum dinamovistilor li se spune caini! asa ca hai sa avem un soldat universal ca mascota!!
Acum sincer fratilor la ce dracu avem noi nevoie de o mascota??