FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Mascota Stelei

«18910111213»
inches25.04.2007 20:17
Pai normal ar fi un adevarat "Razboinic al Luminii" din evul mediu, cu armura, palos si scut (ca tot suntem clubul Armatei :P). forzateaua

Serios vorbind, normal ar trebui sa avem ca mascota vulturul de pe stema veche. steagcruce2

Cam asta este mascota Poli Timisoarei...

 

1.7 Citatele (Quote): Este voie sa citati in intregime orice post, cu exceptia celui imediat anterior. Exista totusi si exceptii. Puteti cita din postul anterior in cazul in care nu il citati complet, c i numai o idee, o fraza, o expresie etc. Daca vreti sa evitati un citat, folositi cu incredere numele userilor carora va adresati in mod punctual (ex: Pentru Gigel, @Gigi, Gigele, Vasile! etc). In rest, daca postul nu este imediat anterior, puteti cita fara nici o restrictie.

Moderatorii

Flow_ultras4ever26.04.2007 11:16

Mascota ar trebui sa fie ceva in genul unui diavol ...... pentru ca in templu este cu adevarat un infern pentru celelalte echipe......

weber_p07.05.2007 17:33

Steaua are pe emblema o acvila nu un vultur... 1 la mana si 2 la mana ce ne trebuie mascota?? Chiar sunt interesat de chestia asta... nu avem nevoie de asa ceva...

Quetzalcoatl08.05.2007 05:11

Hmm, mie unu faza asta cu mascota mi se pare puerila. Din cate stiu, simbolul mascotei este acela de talisman.....asa ca....iar invocam norocul? M-am saturat de cate ori aud asta la fiecare meci pierdut sau castigat sub guvernarea lui sau a suratei sale ghinionul :) Si mi-e de ajuns ...... aaaa daca am avea vreun simbol ce se leaga de traditia clubului nostru, ar merge [vezi cazul Benficai si al vulturului].

 

Maine poimaine parca vad vreun topic cu subiectul "Selectia pentru majorete" :) si e tot tacamul complet.. S - T - E - A - U - A ....Goooooooo Steaua :)

 

NU, n-avem nevoie de mascota! Mai importanta este crearea unui imn!

IONUTZ-CIPRIAN09.05.2007 14:32

Ce mai cautati atata mascota?Nu stiti ca avem asa ceva in persoana magnificului Jiji BERBECALII???Si este una destul de buna!!

FC_STEAUA_194710.05.2007 02:05

Mascota? Hai sa fim seriosi, mascotele sunt de tot rasul si nu au nici un loc in sport. Nu imi plac nici astea de prin NBA, NFL etc...

inches10.05.2007 07:11

Nu avem nevoie de mascota, il avem pe Gigi Becali, o adevarata mascota. Danseaza, se prosteste, si are o fata de porc care te face sa razi (mai putin pe noi stelistii).

dbd11.05.2007 21:12

Gigi - mascota... aiurea... nu indeplineste chiar toate conditiile :))

cornelm700011.05.2007 22:27
Cum ar fi daca am avea o mascota ??? cum aveau cei de la Hertha !?

Va cer parerile...iar cei care zic ca ar fi bine va rog sa precizati si ce anume ?

 

Nu e o idee rea, propun ca mascota a Stelei... un cioban! steagsahmic

se7en12.05.2007 09:29

3 mascote ne ajung, ne mai trebuie inca una?

tudorloredana18.05.2007 01:11
Invata sa scrii si abia apoi exprima-ti parerea. Moderatorii
dbd28.05.2007 17:54

Bai astia care propuneti CIOBAN, OIER, OI, etc.

Unii ziceti in serios, altii in gluma, dar nu va dati seama cum si ce ar insemna sa avem o asemenea mascota? Pai ne poate reprezenta? Doamneee...

Danny02.06.2007 18:32

Ce mascota, domne, ce holograma, unde te crezi nene, in NBA sau in fotbal american, sau baseball? NU are nici o echipa de fotbal mascote, poate decat alea mai dili. Si oricum nu ne trebuie mascota, ca Gigi atrage destul de mult atentia prin calitatile lui exceptionale: prostia si ciobania. forzateaua

axl2302.06.2007 20:42

@danny

Vai, vai, danny. Vai, vai, cum spunea o fatuca la a carei aniversare am fost odata.

c.ronaldo1703.06.2007 09:04

Eu l-as pune pe un user de pe fcsteaua.ro ca mascota Stelei. Vorba aia: Bai cat simt al umorului au utilizatorii de pe fcsteaua.ro, sa mor de nu... axl stie.

Danny03.06.2007 16:28

Asta e replica de la TV. Si daca tot nu are Steaua mascota, de ce nu ma puneti pe mine?:D

Wally03.06.2007 18:13

Adevarul e ca tu esti si bun de mascota. ;)

Danny03.06.2007 18:18

Mersi. Pai si ce mai stati, vreau sa fiu celebru! :D

Prodigy_andrey06.06.2007 04:02

Ceva legat de Armata...

DoKiA27.08.2007 20:35

Daca ar fi sa ne luam dupa ,,patronul gura de aur `` ar trebui sa avem un urs...

Personal, as opta pentru o girafa...sa fim la inaltime si sa fim mai des in al 9`lea cer fularsteaua2

fane_casieru27.08.2007 21:07
Daca ar fi sa ne luam dupa ,,patronul gura de aur `` ar trebui sa avem un urs...

Personal, as opta pentru o girafa...sa fim la inaltime si sa fim mai des in al 9`lea cer fularsteaua2

 

Si noi ce sa intelegem prin..........

DoKiA27.08.2007 22:04

@fane_casieru

 

Scuze,dar nu stiu care parte nu ai inteles`o ? Sau nu iti plac girafele? :tongue:

Nu face nimic....gusturile nu se discuta....se face doar caterinca pe seama lor uneori :happy:

cristian8627.08.2007 22:10

Parerea mea ! :biggrin:

kingtiger_104.jpg

DoKiA28.08.2007 14:38

Un tanc....ok, cine se angajeaza sa fie in rolul senilei? :tongue:

fane_casieru28.08.2007 15:18
@fane_casieru

 

Scuze,dar nu stiu care parte nu ai inteles`o ? Sau nu iti plac girafele? :tongue:

Nu face nimic....gusturile nu se discuta....se face doar caterinca pe seama lor uneori :happy:

 

@Dokia - Ba da draga am inteles tot ..cat despre girafe....imi plac , sunt terminat dupa ele , le ador , dar era vorba despre faza cu al 9-lea cer.Mereu mi se intampla asa...eu inteleg altceva...cu mascota Stelei in al 9-lea cer !?!

«18910111213»