FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Mascota Stelei

«110111213»
-=Danny=-10.10.2007 19:10

Nu .... da Skol te premiaza pentru ca esti un adevarat ganditor :biggrin:

klaus_e8913.12.2007 22:41

mascota , confetti , goarne ... Circu Ghencea :| ... frumos ar fi ceva cum au cei de la Benfica :)

dr.adrian913.12.2007 22:46

mascota e .... Becali

el ne face de rusine

IONUTZ-CIPRIAN14.12.2007 16:09

Mai bine spus ne face sa radem de ideile lui si de prostia pe care o are in capul ala sec!!

Toma Necredinciosul21.12.2007 15:59

Mascota As vedea O Gorila :steagcruce: :steagcruce: Putina Imaginatie ...Putin Noroc ...Ar fi O Treaba steag3

LEO STELISTU21.12.2007 20:02

cea mai buna mascota eu cred ca ar fi un smecher bataus inbracat in ultras fularultras

Wally22.12.2007 02:40

Nu mascota e marea problema a Stelei in momentul de fata...

LEO STELISTU24.12.2007 18:01
Nu mascota e marea problema a Stelei in momentul de fata...

 

asa e ai dreptate sunt mult mai mari probleme

-=Danny=-24.12.2007 18:12

Io zic ca mascota E marea problema din momentu asta la Steaua (Becali) , si trebuie sa scapam de ea cand mai repede !!! :|

LEO STELISTU26.12.2007 18:53
Io zic ca mascota E marea problema din momentu asta la Steaua (Becali) , si trebuie sa scapam de ea cand mai repede !!! :|

 

Becali ala nu pleaca nici mort

IRO28.12.2007 01:21

ce tot atatea animale care nu reprezinta echipa in nici un fel? eu zi sa ducem mai departe, numele care ne reprezinta.

 

ideea mea:

 

show_image.jpg

 

Bineinteles ca trebuie eliminat papionul acela, cu o fata mai dura (incruntata) si un tricou ros-albastru amplasat aratos, cu nr. 0 pe spate + numele mascotei care va fi desemnat tot de suporteri, cred ca va iesi mascota perfecta. :)

 

mai aveti aici cateva exemple de mascote, ale unor cluburi din europa: http://www.sports-mascots.co.uk/index.html http://www.sports-mascots.co.uk/european_mascots.htm

john_8628.12.2007 01:34

numele mascotei Jiji cu numarul 0 pe spate

bineinteles ca nu se va accepta asemenea mascota dar ar fi frumos....

Wally28.12.2007 02:01

De ce sa fie numarul 0 pe tricoul mascotei? De ce sa nu fie 47(anul infiintarii) sau 86(anul celei mai mari performante) sau sa fie schimbat in fiecare an in functie de numarul de titluri/ trofee? 0 ce reprezinta?

c.ronaldo1728.12.2007 08:49

0 bani. 0 performante. Made by Gigi.

IRO28.12.2007 09:24
De ce sa fie numarul 0 pe tricoul mascotei? De ce sa nu fie 47(anul infiintarii) sau 86(anul celei mai mari performante) sau sa fie schimbat in fiecare an in functie de numarul de titluri/ trofee? 0 ce reprezinta?

 

eu am dat un exemplu...poate fi pus orice numar, dar m-am gandit la 0 pentru ca este un numar care nu s-ar asocia cu al niciunui fotbalist si sa fie unic

seaman8028.12.2007 11:26

mascota ar trebui sa fie un personaj cu o cruce in mina si in cealalta o minge pe fundal tricolor

axl28.12.2007 11:30
mascota ar trebui sa fie un personaj cu o cruce in mina si in cealalta o minge pe fundal tricolor

Eu cred ca ar fi mai bine sa aiba cate o cruce in fiecare mana si in cealalta o minge.

se7en28.12.2007 13:49

mascota sa aiba pe tricoul Stelei numarul 7 si Lacatus scris pe spate.

Wally28.12.2007 14:27

Acum il mai faci si mascota pe Lacatus :biggrin:

se7en28.12.2007 15:57

era in semn de respect, nu mi-am dat seama :D

steauaaa02.01.2008 17:38

eu spun ca avem o mascota nu ? il avem pe Gheorghe Becali . se comporta ca atare dar cateodata el este chiar un om adevarat .Eu personal nu am nimic cu el dar sunt un pic dezamagit de prestatiile sale

-=Danny=-03.01.2008 14:46

Ba Gigi e mascota !!! trebuie sa il mai imbracam intr-o Steluta si gata :)

stelistub03.01.2008 14:57

Danny e mascota

stelistu_606.01.2008 00:45

Gigi s-a imbracat in capra, mascota e gata. :P Mascota lui Gigi, that is. :sleep:

LEO STELISTU07.01.2008 12:15
Gigi s-a imbracat in capra, mascota e gata. :P Mascota lui Gigi, that is. :sleep:

 

nu crezi ca e mai bine in berbec?

«110111213»