Chelsea sau Atkinson?
Da ce tupeu a avut sa nu favorizeze cu Manchester.
Chelsea sau Atkinson?
Da ce tupeu a avut sa nu favorizeze cu Manchester.
Da ce tupeu a avut sa nu favorizeze cu Manchester.
Jegos tupeu.
De cand rahat sa te duci de la Everton la United inseamna sa fii o curva? Pai daca te duci de la Tractroul Brasov la Steaua inseamna ca esti o curva?
Vai de capu' tau ma.
Chelsea sau Atkinson?
Si-si ! ![]()
De cand rahat sa te duci de la Everton la United inseamna sa fii o curva? Pai daca te duci de la Tractroul Brasov la Steaua inseamna ca esti o curva?
Vai de capu' tau ma.
Exagerezi cu acesta comparatie! Everton este pe locul 4 in Anglia la tiluri castigate, iar pana in '90 avea mai multe ca Manchester. De asemenea, fanii lui Manchester ocupa locul 2 in topul rivalilor celor de la Everton, bineinteles dupa cei ai lui Liverpool. Nu trebuie neglijat nici faptul ca Manchester si Liverpool sunt din aceeasi regiune.
De cand rahat sa te duci de la Everton la United inseamna sa fii o curva? Pai daca te duci de la Tractroul Brasov la Steaua inseamna ca esti o curva?
Vai de capu' tau ma.
Daca pleci de la liverpenis la Chelsea esti curva dar daca pleci de la everton la mufc nu esti curva?=))))))))))) Logica ta de otel inoxidabil....
Momentul in care pleci la o echipa rivala dupa ce au zis ca iti adori clubu esti o curva. End of story miez.
Rooney a plecat la 18 ani de la Everton, prin ceea ce se numeste transfer request,
Cine are urechi, sa auda...
De cand Man United si Everton sunt rivale ?
United are treaba cu City, Liverpool, Leeds.
De cand Man United si Everton sunt rivale ?United are treaba cu City, Liverpool, Leeds.
Asa e...sunt frati=)))))))))) Camaraderie intre locuitorii din Liverpool si locuitorii din Manchester =)))))))))))))
Pe fanii lui United ii doare in pvla de fanii lui Everton si nu e considerat derby asa cum si pe tine te doare in pvla de fanii lui Rapid si meciul cu ei nu e derby.
Mai documenteaza-te si o sa vezi ca pe ei ii intereseaza de Shitty, Scousers si Leeds scum.
Daca e sa o luam dupa logica ta, pai pana la Everton sunt rivali si cu Wigan, Rochdale, Oldham sau Bury.
cred ca toata discutia a pornit de la ce cred fanii lui Everton, nu ai lui Manchester.
Si inca un lucru, atat de rivali ii considera cei de la Everton pe cei de la United incat atunci cand au venit Neville (care acum e CAPITAN), Saha sau Howard i-au amenintat cu moartea, nu ?
Si inca un lucru, atat de rivali ii considera cei de la Everton pe cei de la United incat atunci cand au venit Neville (care acum e CAPITAN), Saha sau Howard i-au amenintat cu moartea, nu ?
De aia acum vreo 5-6 ani fanii lui Everton s-au pisat pe fanii lui mufc la propriu. Pentru ca nu le pasa:))))))
Camarade orice meci intre united,city,everton si Liverpool e razboi. Nu mai vinde tu aici parere despre ca vai cu rapidu nu e derby....e cat se poate de derby si pt jucatori si pt noi suporterii.
Dupa cum ziceam, la fiecare infrangere a lui United sunt vreo 3 pe aici care se plang de arbitraj. Efectiv, la fiecare infrangere.
In schimb cand greselile sunt pentru United se fac ca ploua...
Pai si la un meci din Cupa aici la Bacau se ardeau steaguri cu Steaua si era plin stadionul de oameni care dadeau mwie Stelei. Asta inseamna ca Goian, Lovin sau Baciu sunt niste curve ca au plecat de la Bacau la Steaua?
A progresa nu inseamna a fi curva. Altfel, am avea o planeta doar cu Atletico Bilbao.
Am auzit de brigazile alea de la Bacau:)))) Uite ce inseamna Everton-United:
Neah asa e nu e nici o rivalitate, love and peace ![]()
App ai idee ce spun fanii lui Everton despre Rooney?
In primul rand rivalitatea in Anglia porneste pe regiuni. Iar Manchester si Liverpool sunt 2 orase industriale care mereu au fost in duel in absolut tot ce au fost implicate, iar printre alea intra si sportul.
Deci da, Everton si Manchester sunt la fel de rivale ca Liverpool - Manchester, dar Lpool - Manchester este derby-ul traditional din pricina titlurilor + regiunea.
Eu recunosc ca nu prea a fost penalty la Chelsea, dar ma bucur ca si-au luat-o, si fotbalul s-a razbunat pentru ca Rooney a scapat, dar Vidic nu. ![]()
O sa iti aducem noi aminte duminica inca odata.
Situatia nu e roz pentru voi, Arsenal are sansa sa se apropie la 1 punct si chiar sa va depaseasca, pentru ca de pe Anfield nu scoateti 1 punct.
Rivalitatea intre Everton si United este, de fapt, rivalitatea dintre Manchester si Liverpool, cum spunea Kellerman.
Pana prin anii 60-70 Liverpool era cel mai important port din acea zona a Angliei, pierzand acest titlu in favoarea orasului Manchester. Practic, dezvoltarea orasului Manchester este motivul principal pentru declinul economic al orasului Liverpool. Asa ca este normala rivalitatea intre cele 2 orase.
Rivalitatea dintre Liverpool si United se bazeaza si pe criterii sportive, pe cand rivalitatea dintre Everton si United este strict rivalitatea dintre cele doua orase.
@Ronnie
Stii prea bine ca in Anglia situatia de fata este o exceptie. In general rivalitatile mari sunt intre echipe din aceleasi orase
Am auzit de brigazile alea de la Bacau:)))) Uite ce inseamna Everton-United:
Neah asa e nu e nici o rivalitate, love and peace
App ai idee ce spun fanii lui Everton despre Rooney?
Asta inseamna rivalitate pentru tine? Cand se bat doua brigazi? Uita-te in ambele canale la toate filmuletele si ai sa vezi ca sunt batai si intre fanii unor echipe care nu sunt rivale. E ceva obisnuit, indiferent ca sunt din aceeasi regiune sau unii din Nord si ceilalti din Sud.
Daca e cum spui tu, pai inseamna ca Steaua are rivalitate si cu Craiova, Ploiesti sau in oricare deplasare in care sunt batai.
Cat despre Rooney, era la fel de urat de catre fani indiferent ca pleca la Manchester, Newcastle sau alte cluburi din Anglia care se interesasera de el.
De aia acum vreo 5-6 ani fanii lui Everton s-au pisat pe fanii lui mufc la propriu. Pentru ca nu le pasa:))))))
Camarade orice meci intre united,city,everton si Liverpool e razboi. Nu mai vinde tu aici parere despre ca vai cu rapidu nu e derby....e cat se poate de derby si pt jucatori si pt noi suporterii.
Nu vand nimic. Sunt lucruri deja stiute(doar de catre unii se pare).
Si lasa ironiile ieftine si nu te mai da atotstiutor, ca nu stii cata cultura fotbalistica am eu.
Dupa cum ziceam, la fiecare infrangere a lui United sunt vreo 3 pe aici care se plang de arbitraj. Efectiv, la fiecare infrangere.In schimb cand greselile sunt pentru United se fac ca ploua...
Care infrangeri ca sezonul asta imi ajung degetele de la o mana sa le numar, ba mai mult trebuie sa mai si tai din ele.
De data asta, nu sunt doar unii, ci toata lumea si am si aratat.
Pana si Kellerman recunoaste, cu toate ca bucuria ar trebui sa-i fie mai retinuta tinand cont ca Liverpool s-a distantat de locul 4 mult visat ![]()
Bine geniule ti-am postat filmulete unde fanii lui Everton canta despre Die die Rooney si despre die mancs si tu imi zici ca e ceva normal...
Apropo asta cu cultura, la orice bataie e a naibi de multa rivalitate.
Ba din momentu in care ala imi zice mie ca la bataile cu oltenii nu e rivalitate, am terminat orice discutie.