FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Premier League 2010-11

«1444546»
Kellerman16.05.2011 17:15
Decat d-ala care pupa emblema si peste doua ore se transfera la o rivala, prefer Rooney.

 

 

Ca Rooney nu o fi scouser...

Ronnie16.05.2011 18:35

Da' Owen? Owen, boys.

*Alecs*16.05.2011 19:24

Ca tot vorbiti de Rooney, mi-am adus aminte de una din declaratiile lui de sambata seara:

 

"A scouser knocks Liverpool of there perch. Haha. An evertonian aswell. Yes. People, you can't imagine how happy I am tonight."

Maye16.05.2011 20:15
cocalar

Robert Aeroth16.05.2011 22:49

Pana la urma cine a castigat campionatul ?

Ronnie17.05.2011 04:03

Liverpool, clar!

Ronnie17.05.2011 15:19
224168_10150174693346723_578556722_73854
Lari17.05.2011 18:47

Antrenorul echipei Manchester United, Alex Ferguson, si cel al formatiei Chelsea, Carlo Ancelotti, au primit cate un avertisment, marti, din partea Federatiei Engleze de Fotbal (FA), pentru comentarii facute la adresa arbitrului Howard Webb inaintea meciului dintre cele două echipe, informează AFP.

Desi cei doi tehnicieni mai degrabă au laudat calitățile arbitrului Webb, care a condus finala Cupei Mondiale de anul trecut, ei au fost totusi avertizati, deoarece au facut asta inaintea meciului dintre cele două echipe, din data de 8 mai, lucru ce contravine regulamentului.

Manchester United a câștigat, cu 2-1, meciul cu Chelsea.

În luna martie, Ferguson a fost suspendat cinci etape si a primit o amendă de 34.500 de euro, pentru că l-a criticat pe arbitrul meciului cu Chelsea, disputat pe 1 martie si pierdut cu 1-2, in Premier League.

 

Mediafax

Le reseau pansant17.05.2011 19:40
Antrenorul echipei Manchester United, Alex Ferguson, si cel al formatiei Chelsea, Carlo Ancelotti, au primit cate un avertisment, marti, din partea Federatiei Engleze de Fotbal (FA), pentru comentarii facute la adresa arbitrului Howard Webb inaintea meciului dintre cele două echipe, informează AFP.

Desi cei doi tehnicieni mai degrabă au laudat calitățile arbitrului Webb, care a condus finala Cupei Mondiale de anul trecut, ei au fost totusi avertizati, deoarece au facut asta inaintea meciului dintre cele două echipe, din data de 8 mai, lucru ce contravine regulamentului.

Manchester United a câștigat, cu 2-1, meciul cu Chelsea.

În luna martie, Ferguson a fost suspendat cinci etape si a primit o amendă de 34.500 de euro, pentru că l-a criticat pe arbitrul meciului cu Chelsea, disputat pe 1 martie si pierdut cu 1-2, in Premier League.

 

Mediafax

lui becali oricum nu poate sa ii faca nimic pentru ca el nu e la Steaua si pe urma poate sa vine cu o faza de genul: bai vorbeam astazi cu femeia de serviciu de la club si stii ce mi-a spus?

"bai Gigi da porcodean ala a fluierat tot meciul pentru x, cum sa il acepti sa arbitreze Steaua pai eu cred ca o sa pierdeti din start ca e mare nenorocit ala, mama lui de zdereanta infecta ajunsa sa arbitreze Steaua".

 

 

blindica18.05.2011 08:39
Manchester si-a asigurat titlul in Anglia in urma unui blat execrabil in ultimele 15-20 de minute in meciul contra celor de la Blackburn. De-a dreptul jenant sa vezi doar pase intre fundasi la 20 de m de poarta si o echipa adversa care pur si simplu nu vrea mingea , ci este multumita sa se uite. De la Valencia , pana la Giggs si Scholes toti au preferat sa paseze cu Vidic, Ferdinand si Evans decat sa incerce o faza de atac cu Berbatov sau ceilalti atacanti care pur si simplu puteau sa stea in cur sa priveasca circul.

Mai mult , la singura ocazie in care cei de la Blackburn au avut sansa sa creeze o faza pentru 2-1 au decis ca e mai bine sa intoarca frumusel mingea pana in jumatatea lor.Interesanta preferinta lor de a culege din acest meci doar un punct astfel marindu-si sansele sa retrogradeze.

Ma asteptam la mai mult de la echipa care a facut show in deplasarea de la Schalke. Manchester United , astazi ai fost rusinea fotbalului englez !

 

Tinand cont ca nu e un topic pt Primera Division,cu scuzele de rigoare pt un scurt off topic,aceeasi situatie s-a intamplat si la Levante vs Barcelona,asa ca...Glory for Manchester United !

Liverpool ramane cu plusul pentru competitiile europene,nu cat cu plusul respectiv,dar cu un fel de amintire mai romantica asupra fotbalului. Manchester este o masina de fotbal de mult timp si ceva mai recent de dubla din 2003 cu Real Madrid nu-mi amintesc in acest gen.

*Alecs*22.05.2011 20:35

S-a incheiat si sezonul 2010-2011 din cel mai bun campionat din lume, Barclays Premier League.

 

f0duls.jpg

 

Campioana: Manchester United (19)

Retrogradate: Birmingham City, Blackpool si West Ham United

Promovate: Queens Park Rangers, Norwich City, Swansea/Reading

Calificate in grupele UCL: Manchester United, Chelsea, Manchester City

Calificata in playoff UCL: Arsenal

Calificate in UEL: Birmingham City, Stoke City, Tottenham Hotspur si cea mai bine clasata echipa din clasamentul Fair-Play care nu s-a calificat in alta cupa europeana (Fulham sau posibil Blackpool)

 

Cei mai buni marcatori: Dimitar Berbatov si Carlos Tevez (20), urmati de Robin van Persie (18), Darren Bent (17) si Peter Odemwingie (15)

Cei mai buni pasatori: Nani (18), Didier Drogba (15), Cesc Fabregas (14)

 

PFA (Professional Footballers' Association) Player of the Year: Gareth Bale

FWA (Football Writers' Association) Footballer of the Year: Scott Parker

PFA Young Player of the Year: Jack Wilshere

PFA Fans Player of the Year: Raul Meireles

PFA Team of the Year: Edwin Van der Sar - Bacary Sagna, Nemanja VidiÇ, Vincent Kompany, Ashley Cole - Nani, Samir Nasri, Jack Wilshere, Gareth Bale - Carlos Tévez, Dimitar Berbatov

 

Barclays Player of the Season: Nemanja VidiÇ

FA Premier League Manager of the Year Award: Sir Alex Ferguson

Barclays Golden Glove: Joe Hart

 

Ca o concluzie personala,

 

Golul sezonului: Wayne Rooney impotriva lui Manchester City

Meciul sezonului: Newcastle - Arsenal 4-4

 

 

Kellerman23.05.2011 09:36

Lasa ca vb noi sezonul viitor. :D

red&blue_boy23.05.2011 10:04

Ancelotti cica a fost data afara de la Chelsea.

Maye23.05.2011 10:35
Lasa ca vb noi sezonul viitor. :D

Ai grija sa iti pui Sky Sports, poate mai vezi si tu vreun meci din cupele europene.

Ronnie23.05.2011 10:39

2 echipe din Championship in Europa. Ce frumos!

ebonyc23.05.2011 11:32
2 echipe din Championship in Europa. Ce frumos!

Dar nu inteleg, pe ce baza?

Maye23.05.2011 12:05
2 echipe din Championship in Europa. Ce frumos!

La Blackpool inca nu se stie. Saptamana asta se va stii.

 

Dar nu inteleg, pe ce baza?

Birmingham City - A castigat Cupa Ligii si a retrogradat -> vor juca in UEL

Blackpool - Anglia a castigat inca un loc in UEL pe baza clasamentului fair play, iar Blackpool este marea favorita , la batalie mare cu Fulham.

Ronnie23.05.2011 16:27

Din ce stiam Fulham a pierdut locul de Europa din cauza cartonasului rosu primit in ultimul meci cu Arsenal. Inca nu este oficial Blackpool, dar foarte probabil.

ebonyc23.05.2011 20:09
La Blackpool inca nu se stie. Saptamana asta se va stii.

 

 

Birmingham City - A castigat Cupa Ligii si a retrogradat -> vor juca in UEL

Blackpool - Anglia a castigat inca un loc in UEL pe baza clasamentului fair play, iar Blackpool este marea favorita , la batalie mare cu Fulham.

 

Misto.

Maye24.05.2011 15:26
Din ce stiam Fulham a pierdut locul de Europa din cauza cartonasului rosu primit in ultimul meci cu Arsenal. Inca nu este oficial Blackpool, dar foarte probabil.

Stiu ce spui, dar pana nu transmite FA ceva oficial...

Robert Aeroth24.05.2011 20:17

Cum plm sa termine city si Chelsea inaintea lu arsenal ?:|

«1444546»