FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Premier League 2010-11

«143444546»
red&blue_boy08.05.2011 18:47

Nimic nou,United campioana...

Sud194708.05.2011 18:58

Mda...United iar campioana. Chiar vroiam sa-i vad pe cei de la Chelsea/Arsenal cu medalia la gat. Poate anul viitor.

*nu sunt fanul vreunei echipe din Anglia sau alt campionat "de afara".Nu imi place decat fotbalul adevarat.

gio_stgloria08.05.2011 20:49
79' Stoke C. 2 - 0 Arsenal

In conditiile in care sa zicem c-ar fi castigat si Man.United vs Chelsea se termina la egalitate.

Am si eu o intrebare : pe ce baza este Wenger manager la Arsenal Londra,poate stie vreun fan al tunarilor sa-mi spuna. Echipa aceasta este o eterna invinsa,rar a castigat trofee. In regula,Wenger descopera tinere talente cu bani putini,se califica an de an in Champions League,chiar trece si de grupe. Au castigat in fata Barcelonei in acest sezon,jucand un fotbal spectaculos. La retur,arbitrul a luat o decizie dubioasa care este posibil sa fi influentat rezultatul in favoarea catalanilor.Acestia sunt Arsenal Londra,de ce ramane Wenger de atatia ani,fara rezultate concrete?

 

Cand vor curge banii garla ca la echipe precum barca , Manchester , real, Chelsea , atunci va realiza arsenal cel mai mare nivel de performanta. Am inteles ca a venit un nou actionar principal care vrea sa investeasca bani multi din vara. Om trai si-om vedea.

DelPiero1009.05.2011 07:30
Cand vor curge banii garla ca la echipe precum barca , Manchester , real, Chelsea , atunci va realiza arsenal cel mai mare nivel de performanta. Am inteles ca a venit un nou actionar principal care vrea sa investeasca bani multi din vara. Om trai si-om vedea.

Va trebui sa schimbe si antrenorul,Wenger mi se pare supraestimat si mereu mi s-a parut.In primul rand,este excesiv de incapatanat,iar extremele in fotbal si-n viata trebuiesc evitate.Felicitari lui United pt titlu,cateva investitii in vara si vor deveni extraordinar de puternici.Le doresc insa sa piarda finala UCL,visca el Barca!

Ronnie09.05.2011 11:38

@gio

Ce transferuri scumpe a facut United in vara trecuta?

4sOo.gif

 

@DelPiero

 

Wenger e un antrenor bun, dar de ceva vreme tot insista sa formeze el jucatori tineri. Cand ii avea pe Henry, Pires, Bergkamp etc. Arsenal era fantastica.

gio_stgloria09.05.2011 13:43

@gio

Ce transferuri scumpe a facut United in vara trecuta?

4sOo.gif

 

 

Nu a facut transferuri scumpe vara asta , insa a luat jucatori pe bani multi in anii trecuti. Jucatori foarte importanti cu ajutorul carora s-a creat echipa de azi. Pot sa-l mentionez pe loc pe carrick pe care s-a dat o caruta de bani.

La arsenal imi aduc aminte doar de arshavin.(voiam sa-l mentionez si pe chamack , dar el a venit liber)

 

@delpierro

wenger e antrenor mare, jucatori ii mai trebuiesc. Si nu multi , exista cateva posturi deficitare,cum ar fi cel de fundas central. cred ca cu bruno alves(ex.) s-ar rezolva problema.

*Alecs*09.05.2011 14:19

Sir Alex stie si ce sa cumpere si cat sa ofere. Bine, ca in cazul oricui mai exista si transferuri nereusite, gen Hargreaves. Dar, in general, ii alege bine.

Cine auzise de Chicharito in primavara anului trecut ? Au fost atat de siguri ca e un jucator de calitate incat l-au transferat inainte de Cupa Mondiala ca sa nu-i creasca cota si sa intre altii pe fir.

Au dat pe el cateva milioane si a dat 20 goluri in primul lui sezon.

 

Pe cand Chelsea a cheluit 75 milioane in iarna, teoretic pe doi jucatori care sa-i ajute sa castige titlul. Iar in meciul decisiv din acest sezon, Torres a fost rezerva, dupa ce inscrisese doar un gol, iar David Luiz a fost schimbat la pauza, avand o prestatie slaba care l-a facut pe Ancelotti chiar sa se rasteasca la el.

zloty09.05.2011 15:03
Sir Alex stie si ce sa cumpere si cat sa ofere. Bine, ca in cazul oricui mai exista si transferuri nereusite, gen Hargreaves. Dar, in general, ii alege bine.

Cine auzise de Chicharito in primavara anului trecut ? Au fost atat de siguri ca e un jucator de calitate incat l-au transferat inainte de Cupa Mondiala ca sa nu-i creasca cota si sa intre altii pe fir.

Au dat pe el cateva milioane si a dat 20 goluri in primul lui sezon.

 

Pe cand Chelsea a cheluit 75 milioane in iarna, teoretic pe doi jucatori care sa-i ajute sa castige titlul. Iar in meciul decisiv din acest sezon, Torres a fost rezerva, dupa ce inscrisese doar un gol, iar David Luiz a fost schimbat la pauza, avand o prestatie slaba care l-a facut pe Ancelotti chiar sa se rasteasca la el.

Pai da dar la United doar Ferguson decide cand la Chelsea cred ca cel mai important cuvant il are rusnacul

Kellerman09.05.2011 16:45
Dupa ora 8 United devine cea mai buna echipa din Anglia.

 

Pe alta lume, eventual.

 

 

Nu uita, Liverpool INCA detine suprematia datorita trofeelor europene. Si daca nu ar fi fost asa, faptul ca Liverpool a dominat MEREU fotbalul Englez si United a reusit abia in anul 2011 sa o depaseasca, face ca Liverpool sa RAMANA the best.

 

 

 

Ronnie09.05.2011 17:08

A draq natie de echipa Liverpool astia :))

*Alecs*09.05.2011 18:04

Ce nu te-ai prins ma Ronnie ? A zis bine omul, "INCA". Lui Man United ii mai trebuie un punct :))

Maye09.05.2011 18:11

Aia ca a reusit sa depaseasca doar in 2011 pe Liverpool, e geniala :))

Kellerman10.05.2011 10:28

Da prieteni, asta a fost scopul vostru, sa depasiti Liverpool.

 

Bravo, ati reusit sa preluati stafeta in campionat pentru prima data in istoria voastra. Sunt mandru de voi, acum mai aveti mult de tras sa depasiti cu adevarat acest club.

Ronnie10.05.2011 11:50

Lasa man ca tu esti simpatic si-asa, nu te mai scuza :))

drvladyk12.05.2011 20:43

My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their fucking perch. And you can print that.(Sir Alex Ferguson )2002

 

Acu cateva zile citeam ca a fost un scop nedeclarat a lui Alex inca din anii 80 cand a preluat echipa. S-a facut...

 

 

David13.05.2011 19:58

Oricum nici anul asta Manchester nu castiga un trofeu european.

gio_stgloria14.05.2011 13:48

Manchester si-a asigurat titlul in Anglia in urma unui blat execrabil in ultimele 15-20 de minute in meciul contra celor de la Blackburn. De-a dreptul jenant sa vezi doar pase intre fundasi la 20 de m de poarta si o echipa adversa care pur si simplu nu vrea mingea , ci este multumita sa se uite. De la Valencia , pana la Giggs si Scholes toti au preferat sa paseze cu Vidic, Ferdinand si Evans decat sa incerce o faza de atac cu Berbatov sau ceilalti atacanti care pur si simplu puteau sa stea in cur sa priveasca circul.

Mai mult , la singura ocazie in care cei de la Blackburn au avut sansa sa creeze o faza pentru 2-1 au decis ca e mai bine sa intoarca frumusel mingea pana in jumatatea lor.Interesanta preferinta lor de a culege din acest meci doar un punct astfel marindu-si sansele sa retrogradeze.

Ma asteptam la mai mult de la echipa care a facut show in deplasarea de la Schalke. Manchester United , astazi ai fost rusinea fotbalului englez !

Ronnie14.05.2011 14:07

Multumim Arsenal ca existi si ca ridici fotbalul englez! Succes in finala de pe Wembley!

gio_stgloria14.05.2011 16:34

Ce sa zici la un asemenea joc penibil , te iei de arsenal. Nu inteleg de ce , din moment ce totul e atat de evident. Probabil nu ai vazut meciul. Pentru cei care nu ma cred luati meciul si uiati-va la ultimele 20 de minute , desi va veti enerva crunt si nu cred ca veti trece de minutul 85.

 

DelPiero1016.05.2011 11:12

Cata rautate si invidie razbat din piepturile fanilor lui Arsenal si Liverpool...e de inteles.Sunt fan Barca,desigur ca vreau ca noi sa castigam finala de pe Wembley,insa ce-a realizat Ferguson la United este de domeniul fantasticului,nu-ti poti scoate decat palaria in fata lui.Iar United este si merita sa fie cea mai mare echipa a Angliei.Liverpool este un fost mare club.Poate ar fi cazul sa recunoasteti asta.Iar Arsenal este o gluma de echipa de ceva vreme,echipa fara portari,aparatori si tupeu.Mai degraba ar putea lua City titlul decat Arsenal,daca Wenger nu e dispus sa bage bani seriosi in echipa.Hai,destul,visca el Barca.;)

gio_stgloria16.05.2011 13:23

Hai ca esti glumet. Te pup.

Maye16.05.2011 15:12

Pentru fani :

 

Rooney-19.jpg

Kellerman16.05.2011 16:01

cocalar

Ronnie16.05.2011 16:28

Decat d-ala care pupa emblema si peste doua ore se transfera la o rivala, prefer Rooney.

David16.05.2011 16:49

Chelsea e o rivala? Asa cum si CFR e rivala Stelei, nu? Sau Vaslui.

«143444546»