FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri internationale , Iunie - Septembrie 2010

«1101112131428»
red&blue_boy02.07.2010 22:59
Tu crezi ca Grant de prost a antrenat Chelsea?

 

Sunt ambii de aceeasi natiune. :yes:

 

Da,tot ce e posibil !!! :)

 

Apropo,parca Grant e acum antrenor la West Ham.De ce nu l-a luat pe Benayoun la ciocanari? :)

Maye02.07.2010 23:05

Pai trebuie sa se raspandesca jidanii.

 

Ataca Londra :D

RobYnho03.07.2010 15:24
Internationalul francez Sidney Govou a semnat un contract valabil pentru urmatoarele două sezoane cu campioana Greciei, Panathinaikos Atena, informează site-ul oficial al FIFA.

 

Govou a evoluat, din 1999, la formatia franceză Olympique Lyon.

 

Atacantul francez va ajunge in Grecia sambată seara din Maroc, acolo unde si-a petrecut vacanta. El va efectua un control medical duminică iar luni se va alatura noilor sai colegi pentru primul antrenament.

 

Nu a fost anuntat oficial salariul lui Govou dar conform presei din Grecia acesta ar fi de 1.5 milioane de euro anual.

 

Sidney Govou, 31 de ani, a evoluat de 49 de ori pentru nationala Frantei si a inscris 10 goluri. Pentru Lyon are 292 de meciuri in care a marcat 49 de goluri.

 

Mediafax

Maye03.07.2010 15:33

Si portartul Drobny de la Hertha la Hamburg.

red&blue_boy03.07.2010 20:04

Ce transfer bun a facut Panathinaikos!Un atac bun o sa formeze Govou cu Cisse!

 

Incet-incet pleaca toti jucatori buni de la Hertha...

Ronnie04.07.2010 10:57

Stie cineva pe unde a mai ajuns Fabio Aurelio?

RobYnho04.07.2010 11:00

Era sau inca mai este liber de contract.

Daniel-Ionut04.07.2010 11:10

AS: Raul, foarte aproape de Schalke 04.

:finger: Real.

Maye04.07.2010 11:14
Stie cineva pe unde a mai ajuns Fabio Aurelio?

Inca e liber de contract.

Din cate se pare, e in discutii cu OM.

valentin2day04.07.2010 11:17
AS: Raul, foarte aproape de Schalke 04.

:finger: Real.

trebuie sa fie o gluma proasta

red&blue_boy04.07.2010 13:54
AS: Raul, foarte aproape de Schalke 04.

 

Nu cred,cel putin sper sa nu fie asa...

Maye04.07.2010 16:12

Cha Du Ri de la Freiburg la Celtic.

 

http://www.celticfc.net/news/stories/news_020710173409.aspx

Maye04.07.2010 17:41

Valeri Bojinov transferat defiitiv de Parma de la Man City.

 

Javier Hernandez este dorit insistent de Valencia, imprumut pentru un an .

Ronnie04.07.2010 17:43

Mai degraba il imprumuta pe Hernandez la o echipa mai mica din Premier League decat sa se duca in Spania. E diferenta intre stilul de joc spaniol si cel britanic.

Maye04.07.2010 17:58

Pai da, dar Chicarito vine din fotbalul spaniol. :)

L-ar imprumuta in Anglia doar daca vrea sa il acomodeze rapid cu fotbalul britanic, nu neaparat cel mare.

 

Oricum, eu nu cred ca o sa il vanda.

Alexandru H.04.07.2010 18:25
Pai da, dar Chicarito vine din fotbalul spaniol. :)

L-ar imprumuta in Anglia doar daca vrea sa il acomodeze rapid cu fotbalul britanic, nu neaparat cel mare.

 

Oricum, eu nu cred ca o sa il vanda.

 

Eu l-as imprumuta la Valencia. S-ar obisnui un an cu fotbalul european, ar juca si niste meciuri de Liga. La Manchester se calca in picioare atacantii: Rooney, Berbatov, Owen, Diouf etc..

Maye04.07.2010 18:40

Asa de tare se calca in picioare de Sir Ferguson vrea musai un atacant.

 

Berbatov nu joaca, Owen joaca prin spitale, iar Diouf si Macheda mai au inca mult de asteptat si crescut.

De asta nu cred ca o sa plece.

S-a vazut in retur, cand s-a accidentat Rooney, ce atacanti are United.

danimarcu04.07.2010 19:06

Joao Moutinho,talentatul jucator si totodata capitanul echipei Sporting,a fost cumparat de FC Porto,care a oferit in schimbul sau un jucator si 10 milioane de euro.

Maye04.07.2010 19:12

Am citit si eu ceva pe A Bola

http://www.abola.pt/nnh/ver.aspx?id=212876

 

Astept oficializarea pe site-urile echipelor implicate.

Ar fi o adevarata bomba!

ady.fcsb04.07.2010 19:14

Nu-mi vine sa cred. Vorbesti serios? Despre ce jucator e vorba,ce au dat la schimb. Ce jucator a luat Porto.. si eram sigur ca Moutinho se va duce la o echipa foarte mare din Europa...,nu ca Porto nu ar fi,dar credeam ca se va duce in Anglia,Spania.. e un jucator bun de tot.

danimarcu04.07.2010 19:28

E vorba de Nuno André Coelho

 

Astept oficializarea pe site-urile echipelor implicate.

Ar fi o adevarata bomba!

 

Cica maine se oficializeaza.

Pai si pe mine m-a socat putin,Moutinho e de 11 ani la Sporting iar din 2004 a promovat la echipa mare...

Interesant e altceva:el are o clauza de 22 de milioane,a primit lunile trecute niste oferte dar nu a fost lasat sa plece,iar acum e dat pe jumatate din suma de reziliere...

Daniel-Ionut04.07.2010 19:43

E ceva dubios la mijloc in aceasta tranzactie :hmmm:

red&blue_boy04.07.2010 19:48

Chiar ca o surpriza transferul lui Moutinho la Porto...Nu inteleg de ce l-a dat Sporting...Mai dau cativa si iar nu mai au echipa,se zbat sa prinda un loc de Europa League...Daca-l dadeau barem la alta echipa,in strainatate.Si de ce nu l-au dat pe o suma mai mare,daca au mai avut ceva oferte?...

 

 

Javier Hernandez este dorit insistent de Valencia, imprumut pentru un an .

 

Depinde de strategia lui Ferguson,dar eu cred ca ar avea nevoie de Hernandez,n-ar trebui sa-l imprumute...

Maye04.07.2010 19:59
Chiar ca o surpriza transferul lui Moutinho la Porto...Nu inteleg de ce l-a dat Sporting...Mai dau cativa si iar nu mai au echipa,se zbat sa prinda un loc de Europa League.

Pai daca mai pleaca Veloso si Liedson, il mai pui si pe Vukcevic , cam raman in curu gol.

MoWeed04.07.2010 20:25

Foarte dubios transferul lui Moutinho...

«1101112131428»