FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri internationale , Iunie - Septembrie 2010

«191011121328»
red&blue_boy29.06.2010 15:36
Mario Jardel a revenit la 37 de ani in Europa.

La Cherno More Varna.

Nu stiu de ce nu stau unii acasa la batranete.

 

N-am fost pe faza,puteam sa-l aducem la noi,il puneam si capitan!!! :D

Ronnie30.06.2010 11:40

David Silva a confirmat transferul sau la Manchester City pe site-ul oficial al fostei sale echipe, Valencia.

 

red&blue_boy30.06.2010 11:50

Nu stiu daca a facut o alegere prea buna,doar pentru banii celor de la City...De ce nu l-o fi luat o echipa mai mare?...

Maye30.06.2010 16:50

S-a confirmat si pe site-ul celor de la City.

 

http://www.mcfc.co.uk/News/Team-news/2010/...-of-David-Silva

 

 

Printre singurele achizitii bune facute de City.

Maye01.07.2010 09:26

Roy Hodgson e noul antrenor al lui Liverpool.

 

http://www.liverpoolfc.TV/news/latest-news...appoint-hodgson

Daniel-Ionut01.07.2010 18:25

Fernando Morientes si-a reziliat contractul cu Marseille.

Maye01.07.2010 22:56

Max Nicu ramane in Bundesliga dupa ce a semnat cu SC Freiburg.

 

http://www.scfreiburg.com/teams/profis/mel...uzugang-beim-sc

 

Robbie Blake de la Burnley la Bolton.

 

http://www.bwfc.co.uk/page/General/0,,1004~2081608,00.html

 

Luca Toni la Genoa de la Bayern.

 

http://www.genoacfc.it/index.php?option=co...5&Itemid=31

 

De altfel, asa arata site-ul italienilor :

 

home-toni.jpg

 

Erwin Hoffer de la Napoli la 1.FC Kaiserslautern.

 

red&blue_boy02.07.2010 04:36

S-a scos Nicu,desi n-a jucat nimic sezonul trecut si-a gasit echipa si tot in 1.Bundesliga ! :)

 

In loc sa-l aducem noi pe Toni,ca era si liber... :D

Maye02.07.2010 10:33

Nicu e un jucator bun.

Nu va formati o idee despre el, dupa cele 5 minute date de Piturca.

 

NU venea Toni aici nici daca ii dadeai capul jijelului.

 

ON : Jan Mucha, portarul titular al Slovaciei la Mondialul African, a semnat cu Everton plecand de la Legia Varsovia.

Maye02.07.2010 13:19
red&blue_boy02.07.2010 14:59

Bai iar a inceput City sa arunce cu banii!Cred ca e o mutare buna aducerea lui Yaya Toure.

 

 

Nicu e un jucator bun.

Nu va formati o idee despre el, dupa cele 5 minute date de Piturca.

 

NU venea Toni aici nici daca ii dadeai capul jijelului.

 

Acum doua sezoane a jucat bine Nicu la Hertha,dar sezonul recent incheiat n-a jucat mai nimic,mai ales in retur.Nu e vorba de ce-a jucat la nationala.

Maye02.07.2010 15:11
Acum doua sezoane a jucat bine Nicu la Hertha,dar sezonul recent incheiat n-a jucat mai nimic,mai ales in retur.Nu e vorba de ce-a jucat la nationala.

Anul trecut a fost mai mult accidentat plus ca Hertha mergea rau, era culmea sa exceleze doar el.

Sper sa reuseasca in orasul studentilor. :)

Maye02.07.2010 16:45

Yossi Benayoun a plecat de la Liverpool la ... Chelsea !

 

http://www.chelseafc.com/page/LatestNews/0...2082180,00.html

 

Capitanul lui Hertha Berlin si titularul nationalei Germaniei, Arne Friedrich a semnat cu WfL Wolfsburg.

 

http://www.vfl-wolfsburg.de/50496+M521e629d824.html

 

 

City arunca din nou cu bani aiurea.

Yaya Toure a costat £27.5 milioane. O prostie!

Daniel-Ionut02.07.2010 17:07

Cum sa dai 27.5 milioane pentru Yaya Toure?!?!?! :blink:

Preturile au explodat rau de tot... :thumbdown:

Maye02.07.2010 17:38

E bun Yaya , dar nu e de 30 de bulioane de euroi.

Vlad Bogdan02.07.2010 17:50
Yossi Benayoun a plecat de la Liverpool la ... Chelsea !

 

http://www.chelseafc.com/page/LatestNews/0...2082180,00.html

 

Capitanul lui Hertha Berlin si titularul nationalei Germaniei, Arne Friedrich a semnat cu WfL Wolfsburg.

 

http://www.vfl-wolfsburg.de/50496+M521e629d824.html

 

 

City arunca din nou cu bani aiurea.

Yaya Toure a costat £27.5 milioane. O prostie!

 

 

 

Se cam prosteste Chelsea. Nu au mai adus un jucator spectaculos cam demult. Este o tampenie totala sa il cedezi pe Cole si sa il aduci pe Benayoun. Plus ca Joe avea doar 28 de ani; asta are 30 deja. Joe era foarte foarte tehnic, in timp ce Yossi nu prea exceleaza la nimic... E adevarat ca a dat acele multe goluri pe final de meci pt Liverpool pe final de meci, dar pe mine unul nu prea m-a impresionat. Se pare ca Abramovici a ajuns ca jj, la fundul sacului. Sa aduci jucatori de 30 de ani, rezerve la Liverpool, echipa care a terminat pe 6 mi se pare cam...Becali.

Ar cam trebui adusi niste jucatori mai tineri, nu de alta dar media de varsta la Chelsea e foarte mare acum si sunt multe sanse sa ii ajunga pe Milan ori Juventus.

Lampard 32, Terry 29, Drogba 32,Cole A. 29,Carvalho 31( sper sa nu ma insel), sunt doar cateva exemple...

 

Cat despre City, stim demult ca arabii aia arunca cu banii doar ca sa se afle in treaba si performanta nu vor face niciodata. Daca nu investesti cu cap nu prea ai sanse.

Maye02.07.2010 19:26

Pai Chelsea de cam multisor o arde degeaba si aiurea.

 

L-au dat pe Stoch degeaba.

Ronnie02.07.2010 20:00

Aiurea cum o arde a cam luat cupa si campionatul.

Maye02.07.2010 20:03

Ma refeream la transferuri.

Au luat cupa si campionatul pentru ca au jucatori buni. Transferati acum ceva timp.

red&blue_boy02.07.2010 22:08

Asa e,e bun Yaya Toure,dar nu merita atatia bani...Dar daca arabii n-au ce face cu ei...

 

E un jucator ok si Benayoun,dar totusi nu prea inteleg de ce l-a luat Chelsea...

Maye02.07.2010 22:11

Pentru ca a plecat Ballack. :)

red&blue_boy02.07.2010 22:32
Pentru ca a plecat Ballack. :)

 

Nici nu prea joaca pe acelasi post,in aceeasi zona...Totusi,are o varsta si Benayoun,nu e chiar un jucator de geniu,iar la banii lor puteau Chelsea sa aduca pe altcineva.Daca-l lua Tottenham sau Villa pe Benayoun nu ziceam nimic,chiar laudam transferul.Ca sa nu spun ca de ce n-a ramas la Liverpool,ca am inteles ca nu preau au bani pentru cine stie ce transferuri...In fine,asta e,nu echiar asa important! :)

Maye02.07.2010 22:44

Nu ma refereama la post si la zona :D

red&blue_boy02.07.2010 22:51
Nu ma refereama la post si la zona :D

 

Okey dokey ! :)

Maye02.07.2010 22:53

Tu crezi ca Grant de prost a antrenat Chelsea?

 

Sunt ambii de aceeasi natiune. :yes:

«191011121328»