Echipa lui Oli e pe 9 pentru ca a jucat doar doua etape in campionat, iar la ei s-a ajuns la etapa 6.
Moartea regilor, sarbatoarea nebunilor.
"Dupa ce în primele sale cinci jocuri oficiale la Al-Hilal a înregistrat patru victorii si un egal, Cosmin Olaroiu pare urmarit de ghinioane în ultima perioada. In decurs de patru zile, Al-Hilal a facut doi pasi gresiti. Mai întai, miercuri, a parasit Liga Campionilor Asiei, dupa un 1-1 acasa cu Al-Wahda (0-0 în tur), pentru ca duminica seara sa fie învinsa pe teren propriu, în campionat, de Najran, scor 2-1.
La ambele partide, Al-Hilal a parut a fi o formatie blestemata! In confruntarea cu Al-Hilal - Al-Wahda raportul suturilor a fost de 27-2 pentru elevii lui Oli, însa scorul final a fost egal, 1-1! Pe parcursul celor 90 de minute, Al-Hilal a lovit de trei ori bara, a ratat un penalty si a irosit o ocazie cu poarta goala! De partea cealalta, Al-Wahda, a înscris la singurul sut expediat pe spatiul portii în prima repriza.
Acelasi scenariu s-a repetat si duminica seara, de aceasta data în campionat. Pe parcursul celor 90 de minute, elevii lui Olaroiu au atacat în valuri. Rezultatul? Au nimerit de trei ori bara si au înscris o singura data, abia în minutul 84! De partea cealalta, adversarii au avut doua suturi pe spatiul portii si au punctat de doua ori, iar primul gol a fost marcat din ofsaid.
Dupa rezultatul de duminica seara, Al-Hilal ocupa locul 9 în campionat, cu trei puncte dupa doua întâlniri. Formatia pregatita de Olaroiu se afla la 13 puncte de liderul Al-Ittihad, însa Al-Hilal are patru restante.
Al-Nasr, grupare la care evolueaza un alt ex-stelist, Elton, ocupa locul 8 cu cinci puncte dupa cinci meciuri. Brazilianul a înscris primul sau gol pentru Al-Nasr duminica seara, în victoria obtinuta în fata celor de la Al-Ahli, scor 3-0. "
Deci scorul suturilor la egalul ala a fost doar de 27 -2. Ce jalnic si Olaroiu asta sa aiba o echipa care sa dea de 3 ori bara sa rateze penalty si sa suteze de 27 de ori la poarta (adica mai pe intelesul unora o data la 3 MINUTE). Da domne, clar, antrenorul e de vina pentru asta.
Si iar acelasi scenariu la urmatorul meci la care elevii lui Olaroiu au ATACAT IN VALURI. Bai cameleonilor care vreti spectacol si nu va intereseaza scorurile, lasati-l in pace pe Olaroiu ca lui ii e bine la arabi si noua ne e (deocamdata) bine cu Pedrazzini.
Deci se afla la 13 puncte de lider cu 4 restante. 4X3 = 12 in cazul ideal care il aduc la UN PUNCT de lider.
Mama mama ce presa si ce "suporteri'...