Strategia Stelei pentru viitorul campionat e o salata
Ciobanul, patronul bucatar al roș-albastrilor, se comportă ca si cum ar avea cam tot ce ii trebuie pentru o retetă de succes. Îi lipseste doar un element pentru a da gust compozitiei: un Oli, un olive de masline de la arabi, care să lege ghiveciul. De aia, pe termen scurt, totul se invarte in jurul lui Oli. Steaua trebuie să câștige Cupa Romaniei nu pentru a salva un sezon dezastruos, nu pentru a intra in posesia trofeului după 12 ani, nu pentru a o bate pe Dinamo, ci pentru a-l convinge pe Olaroiu să ramană la echipă din vara
În rest, totul e rezolvat. Apararea e tare ca o rosie, mijlocasii sunt nesarati, atacul e penetrant ca un ardei gras, accidentarile si bataile lui Tanase din afara terenului au gust de ceapa MM Stoica joacă perfect rolul decorativ al patrunjelului, si peste toate se toarnă declaratiile cu iz de branză ale latifundiarului. Suporteri, serviti vă rog incă un campionat reusit!
Nici nu mai are rost să zici că o echipă care depinde complet de un singur om, fie el Olaroiu sau Mourinho, e o echipă terminată pe termen lung. Deocamdata Olaroiu e totul, Olaroiu face ce vrea, zice dom' Gigi, exact la fel cum au facut ce au vrut Lacatus Hagi, Stoichiță si ceilalti.
Pană una alta, Cosmin al Arabiei are o calitate unică: Oli e extra virgin, n-a fost maculat de criticile si observatiile patronului după ce a antrenat Steaua. Dacă ramane si dacă se va intampla si asta, reteta e deja brevetata Salata de sezon european se transforma scurt, intr-o salată de muraturi de care trebuie să scapi cat mai repede.
Marius Nitu (ProSport)

