Judecata lui Alecs e cat se poate de corecta.
Intre timp CFR-ul si-a adjudecat titlul adaugand inca un blat, jocurilor sale subterane. E vorba de meciul impotriva lui International Curtea de Arges, in care jucatorii imprumutati de Cluj argesenilor, au fost coautori la marcarea celor doua goluri ale infamilor de la CFR.
Daca International nu ar fi acceptat blatul, ar fi trebuit sa joace fara Viera si Kone, jucatorii incriminati.
Titlul de campioana de anul acesta nu ar fi trebuit sa fie atribuit niciunei echipe. Sau in caz de forta majora echipei de pe locul 2. In cazul acesta CFR ar trebui sa fie retrogradata.
