Nu, l-a antrenat familia de machedoni cu scopul de a-l pupa presa in cur si a scoate Becali bani multi pe el cand il vinde.
Normal ca citesti numai laude, ca altfel nu creste pretul. Si da, ma bucur cand vin jucatori tineri. Dar nu la Fc Steaua. E ca si cum ai zice ca te bucuri ca vin gaini noi la fabrica mcdonalds, unde oricum le baga la malaxor.
Tineri jucatori vin la orice echipa, dar la Fc Steaua vin si se strica, sau vin doar sa le fie suflat in cur si sa le creasca valoarea (pe hartie).
Tocmai ce ziceam ca-l pupa presa in cur: "Florentin Matei este un copil foarte talentat! Lucrează cu mintea, nu va obosi niciodată", zice prosport. Te mira? Trustul pro il pupa in cur pe Becali. De ce nu se vorbeste si despre alti jucatori tineri?
S-a scris vreo 4 zile la rand despre el (in afara de alte articole de acum cativa ani). Crezi ca merita sa se scrie 4 zile despre el ca in final sa joace doar 10 minute? Sunt altii care joaca titulari si nici nu-i baga presa in seama. Cine plm o fi asta sa merite? Are mot in frunte matei asta? Sau e valoros ca e crescut la FC Machedon ? (aka Steaua 2)